IS?!?. V. 303. ZATTRDAG 23 DECEUDFJl STADS-BERICHT EN. NATIONALE MILITIE. filNiNENLANDSCilK BEIUGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. f'e ptijs dei our an t is //et vierendeel ;anr$ 3.iranco p. p. '3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'tjaars, buiten de expediiiekosten. Afzonderlijke n mooiers der Courant rijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents De prijs der Advertentie» is van 1—4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEIDEN, Gelet op artikel 19 der wet van den 19den Augustus 1861 (Staatsblad n°. 72), betrekkelijk de nationale militie; Herinneren hen, die op den l,ten Januari 1877 bun 19Je jaar zullen zijn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar 1858, alsmede hen, die eerst na bet intreden van hun 19de jaar, doch vóór het volbrengen van hun 20»le, ingezetenen zijn gewordende verplichting tot het doen van de aangifte voor de nationale militie, in de maand Januari 1877. Zij geven daarbij kennis: datwie moet worden ingeschreven en wie voor ingezeten wordt gehoudenom schreven is bij de artikelen 15 en 20 van genoemde wet, dus luidende: Art. 15. Jaarlijks worden voor de militie ingeschreven alle mannelijke ingezetenen, die op den l,lon Januari van liet jaar hun 19de jaar waren ingetreden. Voor ingezeten wordt gehouden 1». hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overle den, wiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28ste" Juli 1850 (Staatsblad n°. 44) 2°. hij, die, geen ouders of voogd hebbende, gedurende de laatste, aan het in de eerste zinsnede van dit artikel vermelde tijdstip voorafgaande, achttien maan den in Nederland verblijf hield 3°. hij, van wiens ouders de langstlevende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezetenmits hij binnen het Rijk verblijf houdt. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling, belioorende tot cenen Staat, waar de Nederlander niet aan den verplichten krijgsdienst is onderworpenof waar ten aanzien der dienstplichtigheid het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. Art. 20. Hij, die eerst na het intreden van zijn 19de jaar, doch vóór het volbrengen van zijn 20!te, ingezeten wordt, is verplicht, zich, zoodra dit plaatsheeft, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en Wethouders der gemeente, waar de inschrijving, volgens art. 16, moet geschieden, dat, wie niet wordt ingeschreven, is bepaald bij art. 17, van den volgenden inhoud: Voor de militie wordt niet ingeschreven 1®. de in een vreemd Rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Neder lander is 2®. de in een vreemd Rijk verblijf houdende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten; 3°. de zoon van den Nederlander, die ter zake van 'stands dienst iu 's Rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont; dat, in welke gemeente men moet worden ingeschreven, te vinden is in art. 16 der wetwaarbij is verordend De inschrijving geschiedt: 1°. van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beiden oveileden, de voogd woont; 2°. van een gehuwde en van een weduwenaar in de gemeente waar hij woont; 3°. van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft, of door dezen is achtergela ten, of wiens voogd huiten 's lands gevestigd is, in de gemeente waar hij woont; 4°. van den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlander, die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Voorts, dat, door wie de aangifte moet worden gedaan, te vinden is in art. 18, houdende het voorschrift Elk, die volgens art. 15 behoort te worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders aan te geven tussehen den lslcn en den 31slen Januari. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is zijn vader, of, is deze overleden, zijne moederof, zijn beiden overledenzijn voogd tot het doen van die aangifte verplicht. Nog doen Burgemeester en Wethouders te weten dat tot deze inschrijving zitting wordt gehouden op het Raadhuis, van des voor- middags 10 tot des namiddags 3 uren, op Maandag den 8 Januari, voor de bewoners van de wijken 1 2 en 3, Dinsdag »9 4 en 5 Woensdag 10 i> 6, 11» 7, 12 v 8 en 9 of de buitenwijk, Eindelijk dat de geboorte-akten, die de belanghebbenden hij de inschrijving, onder opgave der woonplaats van den ingeschrevene, behooren over te leggen, dagelijks, de Zon- en Feestdagen uitgezonderd, zijn te verkrijgen ter Secretarie dezer gemeente (afdeeling Burgerlijke Stand), van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uren, wanneer tevens voor hen, die hier niet zijn geboren, aanvrage ter verkrijging dier akten kan worden gedaan. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant van den 16,len, den 23,ten en den 30s,eD dezer maand afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, 15 December 1876. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST Secretaris. n Donderdag Vrijdag BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten.dat hel 2- suppletoir kohier van de plaatselijke directe belasting voor 1876 is goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten dezer provincie hij besluit van den 19den December 1876 en op heden aan den Gemeente-ontvanger ter invorde ring ter baud gestelden dat ieder verplicht is zijnen aanslag op den b(j de wel bepaalden voet te voldoen. Eu wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER. Burgemeester. Leiden, 22 December 1876. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS der gemeente Leiden brengen bij deze ter algemeene kennis dat het bureau van den Burgerlijken Stand op iliaandag 25 December e. k. zal geopend zijn van des middags 12 tol des namiddags te 2 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden 22 December 1876. 15. KISTSecretaris. LEIDEN, 22 December. Heden bad in de stads-zaal de jaarlijksche openbare uitvoering plaats door de leerlingen van de muziekschool der alhier gevestigde Maatschappij voor Toonkunst; eene proeve van de door hen gemaakte vorderingen. Bij die gelegenheid had levens de prijsuildceling plaats en werd mededeeling gedaan van de toegekende eervolie vermeldingen en bevorderingen. Prijzen werden toegekend aan de volgende leerlingen: Piano. 1ste klasse: J. F. Quant, E. Krulder, L. Driesscn, A. Sleyser, S. II, Pal mer van den Broek, M. DoefF, J. J. Hagen, S. Kist, J. Schilhaui, J. Hoefftcke, M. C. vart Heyst, J. M. van Bemmelen. 2de klasse: F. Koopmans van Boekeren, C. II. Sissingh, C. A. Bock, II. W. Witte, J. M. Boekwijt. 3de klasse: M. Rei- meringer, M. Kloppenburg, J. van Biel, A. A. Kolff, C. J. Rijke, L. C. J. Palmer van den Broek. E. van 't Hooft, D. A. Parmentier, A. D. J. van 't Hooft. 4de klasse: C. van Wijk, F. G. C. Gondsmit, H. Hope Dom, N. D. A. van 'i Hooft. 5de klasse: M. W. van Grasstek, M. P. van Koeverden, J. J. van Bem inden. 6de klasse: M. A. Ter Laag, G. F Vos. 7de klasse: J. F. Kuyper. Viool. Iste klasse: G. P. van Doesburg, W. Driessen, H. Y. Rogge. 2de klasse: F Schut, A. H. Dros, A. II. J. Heynsius, H. G. Hagen, C. L. Riimke, O. W. Sipkes. 3de klasse: L. Springer, H. van Doesburg. 5de klasse: S. Z. Vos, J. G Arentz. 6de klasse: W. Stokhuyzen. Violoncel. 1ste klasse: J. H. Rogge. 2de klasse: A. A. Andreson. 3de klasse: E. Rijke. Clarinet. 2de klasse: J. C. Boter. 3de klasse: W. C. Koopmans van Boekeren. 4de klasse: C. Lau. Theorie. 1ste klasse: A. B. Suringar, J. Suringar, M. M. E. van Hartrop. 3de klasse: M. A. Ter Laag, M. E. Boogaard, G. E. M. Blunkwaardt, T F.Vlie land, J. G Arentz. Zaruj. 1ste koorklasse: C. E van Ilcttinga Tromp, S. C. du Rieu, M. C. van Heyst, S. H Palmer van den Broek, C. KoltF L E F. Weyergang, E. F. Witte, H. Kloppenburg, W. F. Sleyser. 2de koorklasse: A. P. Bakker, II C. Bakker, M. Kloppenburg, M. H. G. Reimeringer, F. E 0. Heynsius, J. do Loos, C. M. Kümke, M. II. Liefrinck, G. J. H. Roelants, W. H. O. Kraal, A. B. Suringar, J. Knappert. E. C. Knappert, J. van Reenen, A. H. Hartevelt, J. A. Krantz, J. Reimeringer S. Suringar, C. Kuenen, M. Kuencn. A. P. Winkler, J. M. Krantz. 3de koorklasse: M. A. Ter Laag, M. E. Boogaard, G. F. Vos, II. Brnmmelkamp, B Corts, C. J. Werst, M. II. Zirkzee, G. F. Goudsmit, J. J. van Bemmelen, 11. G. Hagen. Eervolle vermelding viel teil deel aan de volgende leerlingen: Piano. 1ste klasse: V. J. W. II. Stegcrhoek, E. Plemp. A. Plemp, J. P. A, van Wijk, F. van Wijk, C. M. Parmentier, J. F. M. R Sinton Thomas, J. E. Quant, H. C. Meerburg, M. E. A. Simon Thomas, L. O. van 't Hooft, J. Rei meringer. 2de klasse: P. G. Wassenaar, G. J. D Boogers, F. E. C. Ileynsins, H. G. van dampen, P. van Driel, M. U. Parmeniier, H, J. L. Sicherer, J. Knap pert, C. Wilhelmy Damsté, J. de Loos, A. P. Winkler. 3de klasse: G. E. KoltF, J. van Bloimncstein, T. F Vlieland, A. Boekwijt, G. SijihofF. D. M. Oort, M. ,1, dn Rieu. J. L. P. Paters, W. Boonacker. 4de klasse: M. E. Boogaard. 5de klasse: P. C. T. de Balbian. G. A. Werst, A. M, M. Welvaars, 11. Brummelkamp, H. de Munnik, J. M. de Loos, A. F. van Bemmelen. 6de klasse: G. Blank- waardt, M. Rijke. 7de klasse: W. J. van Iperen. Viool. 1ste klasso: M G. Reimeringer, J W. C. Kolff. J. A. M. Rijk, C. M. Pieyte, K. A. van Bemmelen, 11. F. C. Wilhelmy Damste', J. G. Weijergnng. '2de klasseL. Knappert, J. I. Kinkes, J. P. Wasseiiaar, J. Koopmans van Boekeren, C. M. Rogge. 3de klasse: H. Meerburg, J. Stikkelorum. 5de klasse: A. 1). J. van "t Hooft, W- van der Blij. Theorie. 2de klasse: H. van Doesburg. 3de klasse: J. van Hartrop, A. M. M. Welvaars, L Springer, W. van der Blij. Zang. 1ste klasse: J. Lorje'e, V. .1. W. II. Stegerhoek, L. Loije'e, II. C. Ilarte- tevelt, A. Lawick van Palist, C. A. Hagen. J. A. van Grasstek. 2de klasse: R. S Vus, E. N. Vos, G. M. Pieyte, J. M. van Benmielen, C. II. de Waal, G.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1