PER TELEGRAAF. OOST-INDIR. BATAVIA, 10 November. De volgende dagorder is den 27tn October door den legerkommandant uitgevaardigd: Z. Exc. de gouverneur-generaal van Ned. Indie heeft mij de aangename taak opgedragenden generaal-majoor G. B. T. Wiggers van Kerchem militair en civiel bevelhebber te Atchin, met de krijgsmagt, welke onder de leiding van dien opperofficier deel heeft genomen aan de laatstelijk plaats gehad hebbende operation tot afsluiting der Noord-Oosterlinie onzer nederzetting aldaar, de bijzondere tevredenheid en den dank van den opper- landvoogd kenbaar te makenvoor den ombczweken moed en de trouwe pliglsbetrachting, welke op nieuw door het Indische leger te velde wer den betoond. /'Officierenonderofficieren en soldaten! Blijft steeds de trouw, de dap perheid en het pligtbesef handhaven, als de kenmerken van een leger, waarop koning en vaderland vertrouwen." Eerlang zal eene reorganisatie plaats hebben van de artillerrie-school op Weltevredenzoodat die inrigting uitgebreid wordt. Het is de policie gelukt eene bende boosdoeners, die den postbode van I Maros beroofd en meer andere misdrijven gepleegd hebbenin het Parang- loeesche, juist op de grenzen van Goa's grondgebied, te overvallenen gevan gen te nemen. Drie der voornaamste, waaronder Seedee en Daeng Malisa, zijn bij den aanval gedood en zes in hechtenis gebragt. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Ontslagen: eervol, de klerk op het adsist.-resid.- kantoor te Toeban (Rembang) K. W. A. von Mauw en de adspir.-conlroleur bij het binnen), bestuur op Java en Madura A. de Gasparis. Benoemd: tot boekhouder bij de in- en uitvoerregten en accjjnsen, de klerk ter algem. secretarie G. J. Robinson. Geplaatst: te Samarang, de benoemde boekhou der J. A. W. Kempeners; te Padang, de benoemde boekhouder R. B. de Bruin en de benoemde verificateur 5' kl. J. R. Veldente Soerabaija, de benoemde verificateur 5' kl. J. H. Pieters. Departement van oorlog. Ontslagen: op verzoek, eervol, de officier van gezondh. 2' kl. L. Klaas. landen ook aan den Rrtssischen gezant aldaar worden toegezonden. Ook de Porie zal regtstreeks een afschrift ontvangen. DeheerChaix-d'Est-Ange, deken der orde van advocaten, oud-procureur- generaal bij het hof te Parijs, oud-senator en oud-vice-president van den r,aad van state onder het keizerrijk, is in 76-jarigen leeftijd overleden. De persoon die in eene van de laatste zittingen der kamer van de publieke tribune den kreet "Leve Napoleon IV!" had aangeheven, is tot 6 dagen gevangenisstraf en eene boete van 16 fr. veroordeeld. Naar men verneemt hebben eenige staten, o. a. Zwitserland en België, aan de Fransche regering verzocht, de ruimte, die het voor Duilschland op de wereldtentoonstelling van 1878 bestemd had, hun, hetzij geheel of gedeel telijk af te staan. De door de Noorderspoorwegmaatschappij te Parijs genomen proef met verlichting van het station door eleclrisch licht heeft zulke gunstige resulta ten opgeleverd, dat de maatschappij besloten heeft, ook het goederen-slation van la Chapelle in plaats van met gas electrisch te verlichten. Men meent, dat ook weldra door de andere Fransche spoorweg-maatschappijen proeven met electrisch licht zullen genomen worden, DII1T8CULANO. De Kreuzzeit. meldt, dat prins Frederik der Nederlanden den 15dtn dezer te Berlijn is aangekomen op zijne terugreis van Muskau naar 'sGra- venhage. De prins was vergezeld door den verst en de vorstin zu Wied en zijne kleinkinderen. De Prov. Corr. bevat een mededeeling, aangaande het besluit van den bondsraad, genomen ten aanzien van de qttaestie, ol Duilschland officieel zal deelnemen aan de internationale tentoonstelling te Parijs in 1878. Toen het aan de verschillende regeringen was gebleken, dal de betrokken indus triëlen de deelneming aan de tentoonstelling niet gewenscht achtten en, in dien men er toe overging, haar wilden beschouwen als een zaak van eer, waarvan de kosten door het rijk behoorden te worden gedragen, is de quaestie in ernstige overweging genomen. Onder die omstandigheden heeft de bondsraad gemeend, dat bij de beslissing der quaestie uitsluitend in aan merking behoorden genomen te worden de belangen van Duilschland en de Duitsche industrie, en dit te meer dewijl Duilschland zelf niet is gehoord noch over de wenschelijkheid van het houden eener tentoonstelling, noch over het meest geschikte tijdperk, dat daarvoor behoort te worden gekozen, liet besluit door den bondsraad genomen heeft den onverdeelden bijval der betrokken partijen gevonden. TURK IJ E. Men meldt uit Konstantinopel van 15 Dec.De voorloopige conferentie zal heden of morgen hare werkzaamheden ten einde brengen. De algemeene conferentie zal Zaturdag hare eerste zitting houden. Men hoopt tot eene overeenstemming te komen, daar Rusland tot concessiën geneigd schijpt. Safvet-pacha geeft heden een diner ter eere van lord Salisbury. Deze dinelrt morgen bij generaal Ignatieff. De adressen der Grieksche bevolking ter Be tuiging van gehechtheid aan de Porte en tol protest tegen concessiën uit sluitend voor de Slavische bevolkingen, zijn aan den patriarch van liet oecumenisch patriarchaat ter hand gesteld en zullen bij de Porte worden ingezonden. De gouverneur van het Donau-vilajet heeft den 8,n dezer aan den groot vizier eene depêche gezonden, ter kennisgeving dat Russische agenten de Bulgaren trachten over te halen, zich tot de conferentie te wenden, met verzoek Bulgarije door Russische troepen te doen bezetten, omdat zij geen vertrouwen hebben op de uitvoering der voorgestelde hervormingen. De wapening wordt krachtig voortgezet. Geregelde troepen vrijwilligers worden naar de Donau- en de Aziatische grenzen gezonden. In het tuighuis heerscht groote bedrijvigheid. Naar aanleiding van het gerucht dal de Turken zich gereed maken den Donau over Ie steken en het Rumcensche grondgebied te bezetten, beeft Savfet-pacha aan de vertegenwoordigers der mogendheden de officiële verze kering gegeven, dat Turkjje in geen geval Rumenië zou aantasten, tenzij Rumenië van zijne zijde aanvallendervvijs mogt te werk gaan. De Bulgareu hebben in eene memorieaan lord Salisbury medege deeld hunne wenschen kenbaar gemaakt. Die memorie bevat o. a. de vol gende punten: Algemeene amnestie voor alle staalkundige misdrijven. Uit het gebied van het Bulgaarsche exarchaat en andeie streken, waar de Bulgaren de meerderheid hebben, wordt een gewest gevormd met eigen regering. De gouverneur-generaÉilbenoemd door de Portein overleg met de waarbor- gende mogendhedenis een Bulgaar. De nieuwe provincie wordt verdeeld in departementen, onder gouverneurs van de nationaliteit der meerderheid j en aangesteld door een algemecnen raad bij verkiezing te benoemen van bet gewestmet den gouverneur-generaal en de departementale raden. Onder toezigt van de departementale raden worden in de dorpen en steden plaat selijke raden gekozen. Eene plaatselijke politie wordt aangesteld in verhou ding tot de verschillende nationaliteiten, liet hoold der politie is een christen en buitenlander, aangesteld door den gouverneur-generaal met den raad van beheer. De soldaten worden geligl uit alle nationaliteiten naar verhouding. De christenen komen in afzonderlijke regimenten die niet buiten de pro vincie mogen worden gelegd. De Porte legt garnizoen in sommige vestigen; deze troepen staan met de andere onder den gouverneur-generaal. Vermin dering van belastingen. Hel gemiddelde van de laatste tien jaren wordt tot maatstaf genomen uitgezonderd de militaire vrijstelling-belasting. Deze wordt afgeschaft. Drievierden van de opbrengst der belastingen worden be sleed voor het gewesteen vierde voor de Porte. De Porie geeft schade vergoeding voor de verbrande dorpen. De officieele laai is het Bulgaarsch. Tijdelijk komt eene buitenlandsche bezetting, om de Mohammedanen te ont wapenen. De hervormingen worden gewaarborgd door de mogendheden. BRUSSEL, 17 December. De IVord behelst een schrijven uit St. Petersburg, waarin de bijzonderheden, door Havas gemeld omtrent de eerste zitting der conferentie, waarin gehandeld is over de voorwaarden van den vrede met Servië en Montenegro, bevestigd worden. De Nord maakt verder een telegram uit Berlijn bekend, waarin bet vol gende gezegd wordt: Men koestert hier veel hoop, dat het doel der confe rentie bereikt zal worden. Het is niet meer twijfelachtig, dat er voorloo- pig eene goede overeenstemming beslaat met Turkijedat nog altijd op En- gelands steun hoopt. PARIJS, 17 December. In het departement Tarn-el-Garonne is de heer Delbriel, clericaal en Bonapartist, tol senator gekozen met 149 stemmen tegen 84, die aan den heer Rous, republikein, ten deel vielen BERLIJN, 17 December. Men heeft hier veel hoop dat het doel der con ferentie bereikt zal worden. Het is niet meer twijfelachtig dat er voorloopig eene goede overeenstemming bestaat met Turkije. WEENEN, 17 December. De heer Bratianu heeft, namens vorst Karei, Ie Konstantinopel Rumanie's volkomene onafhankelijkverklaring geeischt. ROME, 16 December. De Paus heeft lieden voormiddag aan keizerin En- genia audiëntie verleend, welke een half uur duurde. De keizerin was van kardinaal Bonaparte vergezeld. KONSTANTINOPEL, 17 December. Ter gisteren gehouden bijeenkomst van de gezanten zijn de werkzaamheden der voor conferentie ten einde ge bragt. Na elkander eenige concessiën te hebben gedaan zijn de gevolmaglig- den het eens geworden over de behandelde punte.i, en nu hebben zij bij hunne regeringen om definitieve inslructiën aanvrage gedaan. Men denkt dat lord Salisbury de zijnen morgen of morgen avond ontvangt. In dit geval zal men zich onmiddellijk in betrekking stellen met de Porte, ter vaststelling van den dag der opening van de volle conferentie. öurgcrlijkc Stanb. ONDERTROUWD: II. Stevens, jm. 26 j. en J. E. Smitjd. 26 j. - A. de Ilaas, jm. 25 j. en C. Turenhout, jd. 31 j. J. T. M. de Does, jm. 22 j. en G. van der Molen, jd. 20 j. E. D. Zwaan, jm. 30 j. en S. W. Hen driks jd. 30 j. Ochouden Vcrkooping van onroerende goederen, in hei Heeren-Logemenl aan den Burg, Zaturdag 16 December. Notaris Mr. J. L. Klaverwijden. Een Huis en Erf, aan de oostzijde van de Kraaijerstraataan den hoek van den Nieuwen Rijn of Utrechtsche Veer, n°. 1, Sectie D, n°. 64. Kooper M. ö- Fontein, ƒ3150. Een Huis en Erf, aan de zuidzijde van de Groenestee?, aan den boek der Langestraat, n". 65, Sectie C, n°. 787. Kooper J. Pie- ters. ƒ1350. Een Huis en Erf, aan de oostzijde van de Geerengracht, n\ 38, Sectie E, n». 521. Kooper B. Kret. ƒ1076. Een Huis en Erf, aan de oostzijde van de Waardgracht, omtrent de Groenesteeg, n°. 33. Sectie C, n". 313. Kooper J. C. van der Westen, ƒ801. Een Huis en Erf, aan de noordzijde van de Gorleslraat, tusschen de Gcere- en Kraaijerstraten, n". 20, Sectie E, n°. 666. Kooper J. T. P. Feekman. ƒ550. Een Huis, Erf en Tuin, aan het Philosophenpaduitkomende aan den Singel tusschen de voormalige Koe- en Hoogewoerdspoortenonder de gemeente Soeter- woudc, wijk II, n". 17, Sectie A, nos. 2797 en 2798. Kooper J. 1. Planjcrqq- 2725.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 10