LD 1 IKS CII COURANT. BUITENLAND8CHE BEKIGTEN. ZATURDAG 2 DECEMKKR Dt Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Üe prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50, met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'ijaars, buiten de expeditiekotten, afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents He prijs der Advertenliën is van 1—4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. N°. 385. 151N N KNL ANISCIE HE IUGTE N LEIDEN, 1 December De alt-zangeres mej. Rcdeker, mej. Koning, pianiste, en de lieer Josepli Cramer, violist, zullen, volgens gedane aankondiging. Maandag a. s. een tweede concert geven in de stads-gchoorzaal. Zij die prijs stellen op een waar kunstgenot, mogen de bun daartoe aangeboden gelegenheid niet verzuimen, want overal waar zich dat drietal heeft doen hoorenmogt liet den algemeencn lof wegdragenniet bet minst bij bet dezer dagen door de llaarlemsche Bach-vcreeniging gegeven concert. Mej. Redeker munt uil niet alleen door eenc aangename en welluidende alt-slem. maar ook door eene gekuischte voordragt; mej. Koning doet alle eer aan den naam van den beroemden vader, die hare ontwikkeling leidde, en de beer Cramer, men weet betmogt reeds eene gevestigde reputatie verwerven. De zamen- werking dier talenten zal ongetwijfeld den beminnaars van degelijke muziek in ons midden uitlokken dit concert bij te wonen. -- Gedurende de maand November 1876 zijn in de Lcidsche volksgaar keuken afgeleverd: 3555%! porlièn warme spijs, 259 portiën vleesch, 52 portiën spek, totaal 3866% portiën. Door bet hoofdbestuur der lloll. maatschappij van landbouw zijn gouden medailles toegekend aan de onderwijzers J. Ch. Hormei, te Alkmaar, H. G. ra//der Waals, te Leiden. J. Dammers, te 's Gravesande, G. Drozte Kudel- itaart, en Joh. Hartman, te Dordrecht, die allen, in het voor- en najaar van 1876, met goed gevolg naar de acte voor landbouwkunde dongen. Z. K. II. prins Frederik heeft een som van ƒ500 geschonken voor de expeditie naar de Boven-Djambi en de Korintji-vallei. liet totaal der bijdra gen beloopt thans ƒ30000 39. De beer H. P. Vogelarchitect te 's Hage, heeft zich bij adres gewend lot de tweede kamer, om de redenen te ontvouwen, die hem er toe geleid hebben zijn ontslag te nemen als architect voor hel ontwerpen der gevels van het dep. van justitie. Ilij voegt er de correspondentie, naar aanleiding dezer zaak gevoerd bijom wel te doen uitkomendat de schelsleekenin- gen der gevels, die bij de begroolings-discussiën van 1876 in de kamer waren gedeponeerd ten gevolge van hel oordeel der commissie van rijks adviseurs, nadat het plan door de betrokken autoriteiten was vastgesteld en liet geheele project in de tweede kamer was gezien zoodanig zijn ge wijzigd dal zij niet meer te herkennen zijnen dat de gevel een geheel ander karakter heeft gekregen. De vermoedelijke dader van den moord, nabij Beekbergen gepleegd, is een polderwerker, Peters genaamd, geboortig van Almelo Uil de lijk schouwing is geblekendal hij de vrouw met een lang mes de slagader aan de linkerzijde van het hoofd heeft afgesneden. In tegenwoordigheid van het lijk gebragt, heeft hij zijne misdaad bekend. Den moord had hij enkel gepleegd om in het bezit van haar geld te geraken. üe arrond -regtbank te Deventer heeft den jongen, die te regt stond voor het wegnemen van 4 of 5 peren van onder een perenboom, veroor deeld tot 5 dagen celstral. Uit Helmond meldt men dat, ten gevolge van hel afbranden der fa briek van den lieer van Vlissingen80 gezinnen, uit 400 personen bestaande, zonder werk zijn. Zekere heer K.zoo schrijft men ttit Batavia, was door verkeerde speculaties diep in schulden geraakt. Geen geld meer bezittende cm met zijne familie te kunnen leven, maakte bij eene handieekening na er, trok geld op een van zijne vrienden. Nu werd deze vriend ziek en liet den doc- ter roependie hem een drankje voorschreef. K. was hierbij tegenwoordig. De doder vertrok en liet den zieke onder de hoede van K., die ietwat later, toen de medicijn kwam, deze uit de hand van den bediende overnam <n de goedheid had zelf aan den patiënt in te geven. Hierop vertrok hij. Kort daarop verscheen de docter voor de tweede keer. Hij vernam van den zieke, dat deze na het innemen van de medicijn slechter was geworden, nam deze in de hand, deed eenige droppeltjes op een lepel en overtuigde zich alras, dat het drankje niet alleen niet volgens het door hem geschre ven recept gemaakt was, maar ook, dat hel uit hoogst schadelijke, laten ■wij maar zeggenvergift inhoudende ingrediënten bestond. De zieke ver- baalde nu wie hem het drankje gebragt en ingegeven had, waarop de doc- ler onmiddellijk eene andere medicjjn voorschreef, het fleschje met het ver dachte vocht echter in beslag nam endaarmede gewapendbij de policie eene aanklagt indiende. De heer K. werd hierop naar de gevangenis te Weltevreden overgebragt. Men vermoedt dat de acceptatie van ƒ12000 met het drankje in een zonderling verband staat. [IV. R. C.) 's GRAVENHAGE 1 December. De luit. ter zee 2e kl. J. D. baron van Wassenaer tot Catwyck, uit O. I. teruggekeerd, en de adelborst le kl. R. Reinders, behoorende tot de rol van het wachtschip te Willemsoord, zijn op non-activiteit gesteld. In de zitting van de tweede kamer van heden is hoofdstuk II der slaatsbegrooting aangenomen met algemeene stemmen. (Hoofdstuk I was reeds aangenomen in de zitting van gisteren.) Hoofdstuk III is eveneens, na discussie over verschillende onderwerpenaangenomen. De discussie over hoofdstuk IV is aangevangen. Maandag voortzetting. De heer Target, buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister van de FranscTie republiek bij ons hof, heeft vóór eenige dagen een luisterrijk diner aangeboden aan den sinds eenigen tijd alhier vertoevenden Japansclien bisschop mgr. l'etitjean. Tot predikant bij de Ned. herv. gemeente alhier is beroepen dr. H. Smeding, pred. le Haarlem. Voor een drietal predikanten (vacature d». Zaalberg) is de keuze gevallen op d5. van Hoogstraten, pred. te Almelo; d«. Montijn, pred. te Alblasserdam en ds. Mosselpred. te Renkum. Op het Lcdigerf heeft gisteren avond tnsschen eenige bewoners een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij niet alleen onderling slagen wer den toegebragtmaar zelfs van een mes werd gebruik gemaakt. Zekere A. K. ontving drie en een ander, H. K.twee verwondingen. De politie heeft tegen den schuldige proces-verbaal opgemaakt. BELGIË. De regering heeft bij de kamer ingediend een wets-ontwerp tot schor sing der aanmunting van zilveren 5-francs-stukken met 1 Januarij 1877, alsmede een wets-ontwerp, waarbij onder bedreiging van zware straffen, den invoer, den doorvoer, het over- en uitladen van vergiftige stoffen in Belgische havens en op de Belgische kusten worden verboden. De correctionele regtbank te Antwerpen heeft uitspraak gedaan in de zaak van Noël, Chomé, Ciarlo, Parodi en van Vaerenbergh, beklaagd: 1° van poging tot het doen vergaan van een schip, met het doel de assuran- tiepenningen te krijgen; 2° van opligterij. Voor het eerste feit zijn veroor deeld: Chomc, Noël en Ciarlo, ieder tot 5 jaren gevangenisstraf en 1000 fp. boete; wegens het tweede feit zijn veroordeeld: Chomé, Noël, Ciarlo en Parodi, ieder tot 5 jaren gevangenisstraf en 1000 fr.en van Vaerenbergh, bjj verstektol 3 jaren gevangenisstraf en 500 fr. boete. Nabij de Fransche grenzen werd Zondag 11. door twee gendarmen een wildstrooper betrapt en aangehouden. Volgens de wet mogten zij hem wel de patronen afnemen, die hij bij zich had, maar niet zijn geweer. Onder het transport (de gendarmen waren tc paard) begon de strooper eensklaps lang- i zamer te loopen en daarop knalden twee schoten. Een der gendarmen, een jong mcnsch van 24 jarenstortte doodclijk getroffen van het paard, en de ander bekwam een schot in het hoofd, dat hem echter niet belette den moordenaar, die inmiddels de vlugt had genomen, te vervolgen. Toen hij op het punt stond hem weder magtig te wordendreigde de moordenaar ook hem te zullen ter nederschieten en daar de gendarme zich toen door bloed verlies slechts met moeite op zijn paard kon houdenwist de moordenaar de gelegenheid waar te nemen om over de grenzen te vluglen, maar later is hij echter le Manbeuge gevat. E K 6 E f. A N 13. LONDEN30 November. Uit Alexandrie wordt aan het Daily News nog het volgende omtrent de zaak van den heer Haakman gemeld. De heer Haakman is, naar ik geloof, een volkomen opregt en onafhankelijk man, doch gematigdheid tact, is somtijds beter dan kracht en zijn haastige daad vond geen goed keuring bij zijn mcdcrcgters, noch bij hen, wie de voorspoed van Egypte ter harte gaat. Na gehouden beraadslaging besloot het hof den heer Haak-

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1