LEIDSCIIE COURANT. •V. 281. !87ö. D1NGSDAG 28 NOVEMBER. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De fjrijt der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50, met het F er slag der handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. hei verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'tjaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nominers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents De prgs der Advertentiëu is van 1—4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICiiTEIN. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter kennis, dat de brug aan de llaarlemrrerirekvaart over de Slaagslootop Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 5, 6 en 7 December aanslaande, wegens herstelling, voor de passage van rijtuigen, afgesloten zal zjjn. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 30,,eD November 1876, des namiddags te twee uren. 1». Verzoek van Mej. C. J. Van YYaesberge, om ontslag als hulponderwij- zeres aan de school u*. 1 voor on vermogenden. (251) 2". Idem van R. Corts, om een sloep te leggen aan de Vesteslraat. (253) 3». Idem als voren, van Th. Van Wijk. (254) 4». Idem van het Bestuur der Leidsche bouwvereenigingom een riool te leggen naar de Oude Vest. (252) 5°. Voordracht betrekkelijk de Schietbaan. (248) G*. Idem tot onderhandsche verhuring van de woning boven het telegraaf kantoor. (255 en 258) 7". Concept-verordeninghoudende reglement op het beheer en bestuur der Stedeljjke Gasfabriek. (7. 17. 256 en 257) 8". Staten van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1876. (259) 9'. Tweede suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1876. 10. Voordracht tol inzending van eenige voorwerpen uit het Museum in de Laktnhal naar de Tentoonstelling in 1877 te Amsterdam te houden. (260) PROCESVERBAAL tan de inlevering en opening van stembriefjesdie ten behoeve der keuze van vijf leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden heeft plaats gevonden den 25sleD November 1876. liet bureau van stemopneming neemt in de ter inlevering der stembriefjes be stemde zaal op het Raadhuis plaats, des middags Ie twaalt uren. liet is samengesteld uit den beer Dr. Willem Cornelis Van den Brandcler, Bur gmeester, Voorzitter, en de heeren Louis Marie de Laat de Kanter en Mr. Petrus Antbonius Van der Lilli, leden van den gemeenteraad, stemopnemers. De lijst der kiezers, die bij de verkiezing in aanmerking komt, mitsgaders een exemplaar van het koninklijk besluit van den 9de" November 1851houdende vast stelling van een Reglement, bevattende algemeene bepalingen betreffende de Ka mers van Koophandel en Fabrieken, worden op de tafel, voor bet bureau staande, ncdergelegd. De stembusna onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijnwordt met twee sleutels gesloten, waarvan de eene door den Voorzitter van bet bureau en de andere iloor den lieer de Laat de Kanter, als oudsten stemopnemer, in bewaring wordt genomen. la de slembus zijn briefjes geworpen door de op de nevensgevoegdc lijsten vermelde kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Te twee uren wordt door den Voorzitter verklaard, dat de ter inlevering der stembriefjes bestemde tijd verstreken is en daarop de slembus gesloten op de voor geschreven wijze. Onmiddellijk wordt de bus geopend cu bevonden negen en twintig stembriefjes te heruiten. Dit getal met de lijst der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken lijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal der kiezers. Nadat dé briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den voorzitter een voor «en geopend en overluid voorgelezen, liet bureau beeft van onwaarde verklaard geen slembriefjes. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest negen en twintig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: Petrus Isaacus de Freinery 28 stemmen, Boudewijn Franciscus Krantz 24, Mr. Paulus Du Ivieu 24. Johannes Ignatius van Wensen 19, Adrianus Cornelis Leem bruggen 17, C. J. Leembruggen 7, Mr. 8. Le Poole 6, A. H. Eigeman 4, P. L. C. Uriessen 3, N. J. Sanders en A. W. Sijthoff ieder 2 stemmen, C. J. Van den AardwcgbW. F. Van Wijk Jr., P. Van Bleiswijk Ris, S. B. Vos en A. de Fre- uicry, ieder ééne stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heeren Petrus Isaacus de Fremery, Boudewijn Franciscus Krantz, Mr. Paulus Du llicu Johannes Ignatius van Wensen en Adrianus Cornelis Leembruggen. Zijn derhalve verkozen tot leden der Kamer van Koophandel eu Fabrieken, de heeren PETRUS ISAACUS DE FREMERY, BOUDEWIJN FRANCISCUS KRANTZ, Mr. PAULUS DU B1 EU JOHANNES IGNATIUS VAN WENSEN, eri ADRIANUS CORNELIS LEEMBRUGGEN. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 25sl-n November 1876. v. D. 6RANDEI.ERVoorzitter. L. M. DE LAAT DE KANTER, P. A. v. D. LITH, Stemopnemers. 1} IN IN EN L VIND SCil K BEIUGTEN. LEIDEN, 27 November Het volledig programma van de in 1877 te houden internationale tuin bouwtentoonstelling is thans verschenen. In tien hoofdafdeelingen gesplist, beval het niet minder dan.665 nominers, waaronder alles wat op het ge bied van tuin- en landbouwkweekery en plantenteelt, zoowel uit oogpunt van nul en smaak, op theoretisch zoowel als practisch terrein, een plaats heeft bekomen. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ25.50, 5.40 en /2.60 en de laagste prijzen ƒ25.00, ƒ5.00 en /2.50. Door eenige Nederlandsclie vrienden van letteren en kunst is aan mevr. Lina Schneider een exemplaar van Vondels werken (uitgave van van Lennep) ten geschenke aangeboden, uit dankbaarheid voor haar streven om onze letterkunde in den vreemde hekend le maken en tevens uit hoogachting voor haar karakter. De synodale commissie heeft, beslissende op de aan haar gerigteadres sen waarin zjj verzocht wordt gebruik te maken van haar regt om overeenkomstig art. 59 Algemeen Reglement eene buitengewone algemeene synode zamen te roepen, om terug te komen op de door de synode dezes jaars genomen besluitenof althans maatregelen te beramen om den vrede der kerk te bevorderenna langdurige en ernstige overweging bezwaar ge vonden aan hel verzoek te voldoen. Zij heeft tevens goedgevonden de gron den voor dit besluit in een algemeen antwoord aan de adressanten, dal in het volgend nommer der Kerk. Cour. geplaatst zal worden, bloot te leggen. -- Door den heer YV. B. II., te Warfltuizen, is den 15llfD dezer op de post bezorgd een brief geadresseerd aan den heer R II. 11. YVz ten huize van den heer H. P., te Groningen, inhoudende o. a. een bankbillet van ƒ300, YV, 3044, welke briel met zijn inhoud niet aan genoemd adres .is bezorgd. Het vermiste bankbillet is zeer waarschijnlijk tc Groningen weder uitgegeven. De officier van justitie aldaar verzoekt opsporing, aanhouding en berigt. Door wijlen den heer mr. R. M. Putman Cramer, te Arnhem, is een legaat van ƒ5000 vermaakt aan het Instituut tol onderwijs van blinden en het gesticht voor volwassen blinden te Amsterdam. Op de beurs te Amsterdam waren geruchten in omloop omtrent het stoomschip Prinses Amaliadie daarop nederkwamendat op 13 Novem ber een soort van oproer onder het detachement zou zijn ontstaan. De di rectie der stoomvaartmaatschappij "Nederland" deelt echter aan hel hbl. mede, dat de rapporten van den gezagvoerder, van 14 November, met geen woord van soortgelijk voorval melding maken. Alles was loeit wel aan boord, evenals bij het vertrek van Suez, op 16 November. Te Hellevoetsluis is het berigt ontvangen dat in de Noordzee door de stoomboot de Komeet is overstoomd de loodskotter n». 5. waarhij de schip per Posthumus is verdronken; de overige equipage is gered en te Dover aan wal gebragt. Door burg. en weth. van Amsterdam is aan den gemeenteraad aldaar voorgesteld dc waarneming der betrekking van hooglceraar aan het athe naeum illustre, vacant ten gevolge van het verlrck van d'. 11. Oort, lijde lijk op te dragen aan de hoog leeraren d" J. G. de Hoop Scheffer en S. Hoekstra Bz.beiden verbonden aan het seminarium der doopsgezinden aldaar, en wel aan eerslgenoemde het onderwijs in de Oostersche laai- en letterkunde en laatstgenoemde dat in de logica, en genoemde heeren tijde lijk te benoemen lol hoogleeraar aan het athenaeum illustre aldaar. Naar men verneemt is de ijzeren brandkast dezer dagen ontvreemd uil een perceel in de Joden-Houttuinen te Amsterdammet andere voor werpen, op dezen diefstal betrekking hebbende, teruggevonden in het water uauij den St. Anibonie lijk builen de Muiderpoort.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1