IHALZ-IHOIIT-EITRACX GEZONDHEIDSBIER Dezer dagen heeft weder eene huiszoeking plaats gehad in de bureaux van het «Credit Mobilier", waarbij door de policie een gedeelte der boeken werd in beslag genomen. Ook werd een huiszoeking gedaan bij de admi nistrateurs en te gelijker lijd werd den leden van het bestuur aangezegd dat zij Parijs niet mogten verlaten, daar zij anders in hechtenis zouden worden genomen. In het groole rioolkanaal van de Seine te S'. Ouen heeft men onder allerlei afval en doode beesten het lijk gevonden van een jonge vrouw van 28 a 30 jaar, wier handen aan een touw waren gebonden, dat bevestigd was aan een steen. Het lijk was in de lengte door midden en daarna nog eens kruiselings in de breedte doorgesneden. De beenen vond men later afzonderlijk terug. - Omtrent de spoorwegramp nabij Rijssel verneemt men dat de toestand der drie overlevende personen bevredigend is. Mej. Becquel herinnert zich volstrekt niets van het ongeluk. Zij verwondert er zich over dat haar vader en moeder haar niet bezoeken want hel kind weel niel dal beiden dood zijn. Zij wordt ten huize van een barer tantes verzorgd. De jonge Charles is volkomen hersteld. De begrafenis der slagtoffers heeft plaats gehad. De zes lijkwagens werden voorafgegaan of gevolgd door 300 a 400 rijtuigen en ruim 2000 voetgangers De kerkelijke bladen melden dat de kardinaal Lucca benoemd is tot opvolger van Antonelli als staals-secretaris van den Paus. UDITICIILASIU. De IFeser Zeit. vestigt de aandacht op uitdrukkingen dezer dagen gebezigd in den Franschen Spectatcur militaireOnlangs werd in de A lig. Hilitarzeit. de inneming der Fransche vesting Laon, tijdens den jongsten oorlog, besproken. Dit had aanleiding gegeven tot het overnemen van dat artikel in het Fransche militaire blad. Aan hel slot daarvan was een be oordeeling der zaak gevoegdwaarin de volgende zinsneden worden gele zen: «Met bevreemding hebben wij gezien, dat sommige punten, welke de Dniische troepen moesten passeren, om de vesting te bereiken, niet onder mijnd waren. Onze vaderlandsche bodem had zich destijds onder hunne voelen moeten openenom hen te bedelven. Maar wij troosten ons met de gedachte, dat hij, die vroeger als overwinnaar uit den strijd is terugge keerd, morgen welligt niet de overwinnaar zal zijn. Frankrijk ontwikkelt zich veel krachtiger dan Duitschland. Onze vijanden zullen het eenmaal bejammerendat zij op zoo gemakkelijke wijze hebben getriomfeerd en twee prachtige provinciën, wier bewoners echter ten allen tijde met hart en ziel Franschen zullen zijn, aan Duitschland hebben gehecht." Men ziet hieruit, zegt de Weser-Zeit., dat de Franschen nog niet geleerd hebben be scheiden te zijn. - Ongeveer drie jaren geleden werd te Bialla, in de provincie Oost- Pruissen, een man aangehouden, die door gebaren te kennen gaf dat hij stom was. De districts-regter, dit niet geloovcnde, liet, in overleg met een geneesheer, den arrestant met eene gloeijende knijptang op zeer gevoelige plekken pijnigen, ten einde hem tol spreken te noodzaken. Dit baatte ech ter niet en ten gevolge van verder onderzoek werd de man tot 2y2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In de gevanganis heeft hij nog lang aan de hem toegebragtc wonden geleden en werd hem belet wegens de hem aangc- daie behandeling eenige klagt in te dienen. Zoodra hij na afloop van zijn straftijd weder op vrije voeten was gesteld, heeft hij zich regtslreeks tot den keizer gewend. Deze liet terstond eet; onderzoek instellenmet het gevolg dat de districtsregter en de geneesheer thans beiden zijn veroordeeld, de eerstgenoemde lot zes weken gevangenisstraf, de laatstgenoemde tot eene boete van 300 mark. liet openb. min., hetwelk voor den districtsregter 8 en voor den geneesheer 6 maanden gevangenisstraf had geëischt, is tegen het vonnis in appel gekomen, op grond dat dergelijke handelingen van zulke personen een veel strenger straf eischen. liet Journ. de St. Pél. meldt: In een telegram uit Moskou wordt ons medegedeeld, dat de beschuldigden StrousbergPoljanslu en Landan tot levenslange deportatie naar Siberië en de beschuldigden Schumacher en Bo- rissowsky tol levenslange deportatie naar een der afgelegen Russische gou vernementen, uitgezonderd Siberië, veroordeeld zijn." De afkondiging van bel vonnis is verdaagd tot 14 dezer. TIIKKIJE Het permanent comité der Skuptschina te Belgrado heeft geprotesteerd legen het bezetten van Belgrado door de Russische brigade van IJeligrad. be vorst heeft daarop de brigade bevolen te Scmendria tc blijven. Men zegt ook dat ïschernajefl een wenk heeft gekregen om niet naar Rusland tc vcrirekken, opdat de politieke toestand, die goed begint te worden, niet verward rake. PEK TELEGRAAF. St. PETERSBURG, 11 November. Het officiële blad deelt de rede mede, welke keizer Alexander gisteren Ie Moskou heeft gerigt tol de vertegen woordigers van den adel en de stadsgemeente, en die aldus luidt: Ik dank 0 voor de gevoelens, welke gij jegens mij wildel uitdrukken, naar aanlei ding van de tegenwoordige politieke omstandigheden, die thans meer opge helderd zijn, en ik ben met genoegen bereid uwe adressen aan te nemen, bet is u reeds bekencP, dat Turkije heeft toegegeven aan mijn eisch om oogen bl ik li el ij k een wapenstilstand te sluiten en een einde te maken aan nutteloos bloedvergieten in Servië en Montenegro. De Montenegrjjnen heb ben in dezen ongelijken kamp weder als altijd zich ware helden beloond, lan de Serviërs kan men helaas niet hetzelfde zeggen, trots de tegenwoor digheid van onze vrijwilligers in de Servische gelederen, van wie velen voor de Slavonische zaak hun bloed vergoten. Ik weet, dat met mij geheel Rusland de levendigste belangstelling koestert in het lijden van onze ge- loofs- en stambroederen. Voor mij echter zijn de ware belangen van Rus land de meest dierbare en ik zou tot het uiterste gaarne Russisch bloed sparen. Dat is de reden, waarom ik heb gepoogd en zal pogen op vreed zame wijze feitelijk verbetering te verkrijgen in den toestand der Christenen in hel Oosten. In de eerstvolgende dagen beginnen te Konstantinopel de onderhandelingen tusschen de vertegenwoordigers der zes groote mogend heden om de vredesvoorwaarden vast te stellen. Mijn vurigste wensch is, dat wij lot algemeene overeenstemming komen. Indien het daartoe echter niet komt en ik zien zaldat wij zulke waarborgenwelke de voltrekking van datgene wat wij met regt van de Porie verlangen kunnen, niet kun nen krijgen, dan heb ik het vaste voornemen zelfstandig te handelen, en ik ben overtuigd dat in dit geval geheel Rusland mijn oproeping gehoor zal geven, wanneer ik het noodig acht en Ruslands eer het eischt. Ook ben ik overtuigd dat Moskou als altijd met zijn voorbeeld zal voorgaan. God helpe ons onze heilige laak te volbrengen. RAGUSA12 November. Eergisteren zijn Mukhtar-pacha en Murtar-pacha met tien bataillons in den jammerlijksten toestand van Zarlap naar Trebinje teruggekeerd. Een bataillon is te Zarlap gebleven. In den vorigen nacht zijn te Trebinje 37 soldalen en 20 paarden dood gevroren. INGEZO A' UEN. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke het onderstaande in uw veel gelezen blad op te nemen. Eenige dagen uil de stad geweest zijnde, kreeg ik eerst heden de Leidsche Courant van den 21c" October jl. in handen. Daarin lees ik o. m. eene waarschuwing van den eersten commissaris van politie alhier aan alle hou ders van varkens om toch vooral te zorgen dal deze, in verband met de algemeene politie-verordcningvoldoen aan hunne daarbij voorgeschreven verplichtingen. Hoewel nu eene waarschuwing als bovendoelde in het be lang der daarbij betrokken personen zeer zeker geapprecieerd wordt, vraag ik toch mij zelvcn af of de eerste commissaris van politie wel kan geacht worden de bevoegdheid te hebben om dergelijke waarschuwingen te publiceren en of deze, naar aanleiding van eene wettelijke bestaande ver ordening, niel moeten uitgaan van het dagelijksch bestuur, dat is heeren burgemeester en wethouders. Ik heb mij de vrijheid veroorloofd bovenstaande opmerking mede langs dezen weg te doen, omdat een ieder zich op zijn eigen terrein dient te bewegen. Een inwoner van Leiden, geen varkenshouder. Leides, 13 November 1876. Burgerlijke ONDERTROUWD: A. M. Daemen, jm. 23j. en A. M. E. Vlaanderen, jd. 18j. A. Iiret, jm. 21 j. en H. J. Guley, jd. 20 j. F. II. Knebcl, jm. 36 j. en C. Knebef, jd. 24 j. VV. Boer, jm. 21 j en J. Singeriing, jd. 23 j. 11. Reemond, wedr. 57 j. en J. J. van der Linden, jd. 53 j. -- A. J. J. Brakel, jm. 23 j. en E de Beunje, jd. 27 j. W. de Ciercq.jm. 25 j. en Jonkvr. H. Teding van Berkhout, jd. 23 j. ADVERTENTIE N. lieden overleed, na eene langzame slooping barer krachten, mijne zeer geliefde Moeder, Mejufvrouw M. M. VAN DER GENUGTEN, weduwe JOHANNES RODBARD, in den ouderdom van ruim 78 jaren. Leiden 11 November 1876. E. H. RODBARD. Voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij het oveilijden van onzen geliefden Broeder en Behuwdbroeder A. F. C. DARLING STR1CKER, betuigen wij onzen hartelijken dank. 0'. J. EVERWIJN. Noordwijk-Binnen13 November 1876. A. A. EVERWIJN, Stricker. De Heer en Mevrouw OBREEN DE HEUS bedanken voor de belang stelling bij de geboorte van hun zoon ondervonden. Kraamvisites worden afgewacht Dinsdag en Woensdag 14 en 15 November. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder en Behuwd-moeder de Wed* P. SWINKELS BERGMAN, betuigen wij onzen opregten dank. Uit aller naam, M. B. TUKKER. De zaak zal op denzelfden voet worden voortgezet door den Zoon P. 11. SWINKELS. Het wegens z ne genezende en voedende eigen schappen algemeen gunstig bekende uit de Brouwerij van JOH. HOFF, Koninklijk Hofleverancier, Berlijn, Nette Wilhelmslrasse N". 1. Amsterdam, Centraal-Dépöt, Smalle Bloemmarkt bij de Paleisstraat F 250, is tot de volgende prijzen in onderstaande Dépots verkrijgbaar: Prijzen: 1 Flesch 45 Cts, 6 Flesschen ƒ2.20, 13 Flesschen f4.40. De ledige F.esschen worden a 5 Cents berekend en tegen dien prijs steeds teruggenomen. Dépots: Lei <1 e n K. NOOKDBJK en NI. H. SWI5TII5K Alphen aan den Bijn, L. VAROSSIEAU ZOON en M. NAGTEGAAL; Lisse, VAN WAVEREN, VAN AARLST.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3