LEIDSCIIE COURANT. 1870= WOENSDAG 25 OCTOBKR. Dê Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs ter Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. ƒ3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad j 3.35franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'ijaait, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents De prijs der Advertentiliii is van 1—4 regels i- iedere regel meer 25 cents. STA DS- BERICHT EN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen le weten dat, ingevolge art. 11 van het Koninklijk besluit van 9 November 1851 (Staats blad n°. 142), in verband niet Zijner Majesteits besluit van 11 Augustus 1859 (Staatsblad n". 80), op den 25!t''n November aanstaande, 's middags te twaalf uren, op bel Raadhuis eene vergadering van kiesgerechtigden zal worden gehouden om de plaatsen aan te vullen van de Ilecrcn: PETRUS ISAACUS DE FREMERY. ADRIANUS CORNELIS LEEMBRUGGEN, M'. PAULUS DU RIEU, JOHANNES IGNATIUS VAN WENSEN en ROUDEWIJN FRANC1SCUS KRANTZ. die niet bel einde dezes jaars als leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken moeten aftreden, doch ingevolge art. 7 van eerstgemeld besluit op nieuw benoembaar zijn, dat de lijst van kiesgerechtigden, waarlegen bezwaren kunnen worden ingebracht, ter inzage ligt op de Secretarie dezer gemeente en dat de inlevering der stembriefjes op bovengenoemden dag ge schiedt van 12 tot 2 urenwaarna de bus geledigd wordt en de stemopne ming plaats heeft. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden24 October 187G. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 26!ten October e. k. des namiddags te één uur. 1*. Verzoek van D'. W. P. Weebers, om continuatie als slads-geneesheer. (238) ïi Voordracht tot overplaatsing van den onderwijzer 2ac klasse, W. F. Oostveen. (235) 3*. Verzoek van Gebroeders Van Hoeken, om eene coupure te maken door de straat voor hunne houtzagerij aan de Haven (240) 4'. Idem van F. A. W. Sclnidel en G". om een keldergat te maken. (242) 5*. Voordracht betrekkelijk de lijdelijke voorziening in de. vacature van leeraar in de geschiedenis en aardrijkskunde aan de gemecntc-ins ellin- gen voor hoogcr en middelbaar onderwijs (245) C'. De Gemeentebegrooting voor 1877. (89, 166, 167, 214, 222 en 239) li IN N EN L AN DSCtl BEItlGTEN. LEIDEN. 24 October Naar men verneemt zullen de gemeenten Alplien Aailandcrveen OndslioornKoudekerk en Leiderdorp, morgen Woensdag, de gemeenten Woerden en Oudewater, aanstaanden Donderdag, en de genierule Leiden, aanstaanden Vrijdagdoor den commissaris des konings in deze provincie «orden bezocht. - Donderdag avond zal, ingevolge gedane aankondiging, in de stads- gchoorzaal de gelegenheid geopend worden om kennis te maken met prof. Fabers's spreekmachine, waarvan liet vernuftig uitgedacht mechaniek overal met belangstelling is gadegeslagen. Door dezen levenloozen mond hoort men duidelijk iu verschillende talen spreken en worde zelfs het lagchen op natuurlijke wijze nagebootst. Even als elders zal ook bier deze vinding bij leieu Maugstelling wekken. - De Staatscourant bevat eene nominative opgave (75' vervolg) van de Enropesche officieren, onderofficieren en soldaten, overleden na evacuatie 'til Atehin, voor zooverre daaromtrent tot op den 20,,e" Sept. 1876 bij het 4ep. van oorlog in Nederl. Indië bcrigt was bekomen. Die lijst bevat de volgende namen: C. Cardon. J. Pcsschcr, E. Ribi. A. A. Comménc, 11. Hanjoel. - De regering heeft ontvangen onderstaand nader vervolg van de opga- ttn. betreffende de aan Nedcriandscbe inzenders, ter zake van de Phiiadel- pbiatenloonstellinglocgewezen medailles. 9toep 111. N Verwcy én V. M. J. van flensde, firma de Tielscbe garan tie-fabriek, Tiel; G. baron Sloet van Marxveldfirma van Tilvoorde, VoUenhoveuA. J. Rijk. firma d'Ailly en Zonen, Amsterdam; J. C. van MarkenDelft; D. KrtiysmuldcrAmsterdam; D. .longli Wzji. en J. Schuy- firma de Jongh cu Schiiylcn Dordrecht; W. E. Malthcs, firma van '^fElsien Malt bes, Amsterdam; van Dolken Weiland G".. Rotterdam; Arnhemsche bcelworielsuikerfabriek. Arnhem; prins MangkoeNegoroJava; ministerie van koloniën, suiker, indigo, enz. Groep IV. S. Gats, firma Cats en ZoonPekel-A; llollandscbe maatschappij van landbouw, Loosdninen, kaas; Zeeuwsche maatschappij van landbouw, Middelburg, gerst; Geldersche maatschappij van landbouw, Arnhem, tabak; ministerie van koloniën, koffij; ministerie van koloniën, thee. Groep IX. Collective tentoonstelling der Tilburgsche wolindustrie; mi nisterie van koloniënmet goud doorweven goederen. Groep XIII. Vereeniging ter bevordering der belangen van den boekhan del, Amsterdam. Gro^p XVI. Ministerie van oorlog en koloniën, a. geweerwinkel, Delft, j b. Oost-Indische wapens. Groep XXV. Ministerie van financiën, 's Hage. Groep XXVI. Ministerie van marine, hydrographiscbe kaarien. Bij de acte-examens voor liet middelbaar onderwijs op gisteren, zijn toe gelaten mej. B. M. P. van Aalst, van 'sGravcnhage, voor Duitschc taal- en letterkunde; mej. 11. O. de Bordes, van 'sGravenhage, voor Engelsche taai en letterkunde; en mej, A. E. Hoekstra, van Haarlem, voor Ned-eri. taal-en letterkunde. Acte-examens lager onderwijs. Voor de acte in de Fransche taal onder wierpen zich gisteren 7 candidalen aan hel examen; 1 trok zich terug, i 4 werden afgewezen en 2 toegelaten, als: mej B. Bakker en A. J.Sickens, uit Delft. Voor de acte als huisonderwijzeres in het rekenen is de eenige candidaat, mej. Verwoblt, uil 's Hage, toegelaten. 14 candidaten werden geëxamineerd voor de vrouwelijke handwerken; i 5 afgewezen, 9 toegelaten: mej. J. A. de Graaff, uit Rotterdam voor beide; A. de Graaf, uit Dordrecht, voor nut, M. llooykaas, uit Rotterdam, voor smaak; N. llorselenberguit Rotterdam, voor beide; G. S. Liotard, uit Rot terdam, voor nutJ. M. Middelhoven, uit Dordrecht, voor beide; M. L. H. Niemann, uit Rotterdam, voor beide; M. C. Roeby, uit Rotterdamvoor smaak; G. Stempels, uit Dordrecht, voor nut. Aclu candidalen vingen het examen voor hoofdonderwijzeres aan. Bij de regering bestaat het voornemen, om de regeling, welke leu vorigen jare niet de stoomvaart-maatschappij "Nederland" is getroffen voor een regelmatige vaart, om de vier weken of om de maand, tusscheii Neder- I land en ludië via Napels, toe te passen op een driewekelijksche dienst, zoowel uit Nederland als uit lndië. De heer H. Pierson, pred. bij de Ned. herv. gemeente le 's Herlogen- bosch. heeft voor bel beroep naar Groningen bedankt en de benoeming van directeur van bet asyl Steenbeek, Bethel en Thalita Kuini te Zetten aangenomen. - De personen, meldt het Ubl., die beweren regt le hebben op de bekende Dnbois-nalatenschapzitten niet stil. Naar ons gemeld wordt, is aan den procureur-generaal bij den hoogen raad als vertegenwoordiger van den staat der Nederlanden, een dcurwaardersexploit beleekend, waarbij J. J. Colson, hotelhouder te Brussel, en A. Dubois, apotheker te Bertincourt, (Frankrijk) mededeeling vorderen van een aantal bescheiden van de Oost- Indische compagnie en van andere soorten, die zij beweren noodig te hebben om hun regt te bewijzen. Eene Fransche vertaling der sommatie is ons toegezonden door den directeur der //cooperative vereeniging" die voor twee jaren te Brussel is opgerigt, alleen met liet doel om de nalatenschap van Dubois op te vorderen. Volgens de eiscliers, heeft Dubois (in 1764 overleden) zijn groot fortuin voor 99 jaar aan de compagnie in vruchtgebruik gegeven, doch is hel kapitaal aan de erfgenamen nooit uitgekeerd. Blijkens liet programma der feestelijkheden, die op 1 en 2 November zullen plaats hebben, bij gelegenheid van de openstelling van de Noordzee haven en van het Noordzee-kanaal voor schepen van beperkten diepgang, zullen den 1E" November de genoodigden te Yelsen te zamen komen. Muziek uitvoeringen zullen er plaats hebben o. a. door Amslels Mannenkoor. Z. M. de koning za! aan boord van een stoomschip de vaart door bel kanaal en de haven openengevolgd door an- ere stoomschepen met gasten of bezoe kers. Ten 6 ure wordt een feestmaal in het Paleis voor Volksvlijt gehou den. Donderdagavond wordt een soiree in het Paleis voor Volksvlijt gegeven. De kon. kapel van het rog. grenadiers zal zich doen lioorcn, alsook Amslels Mannenkoor. De vleugelzalen zullen voor wandelen en dansen ingcrigl zijn. Voor bel kantoor van de kanaal-maatschappij, aan de woningen van direc teuren en commissarissen enz.zullen iltuminatiën worden aangehragt.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1