PILLEN Te Leiden wordt tegen primo Mei a. s. PER TELEGRAAF. ADVERTENTIE N. baar te "°Pe" 101 C€n€ st'Ple tenuitvoerlegging üer bepalingen van ge melde wel. Door den prov. landdag in Hannover is een door drie leden ingediend voorstel aangenomen, om van de regering te verzoeken de inbeslagneming van liet vermogen van den gewezen koning van Hannover op lebellen. Tot ondersteuning van dat verzoek wordt aangevoerd, dat de teruggave dier «elden en waarden veel zou bijdragen ter leniging van het nog altoos smar- [e|jjk gevoel, zoowel wegens het verlies van Hannover's zelfstandigheid, als ive«ens den val van zijn vorstenhuis, terwijl zij tevens zou strekken ter al«eiiieene bevrediging der gemoederen met den veranderden staatstoesland. 1 |n eene vergadering van kunstenaars en ondernemers van kunslin- dustrie te Munchcn is beslotenop de internationale tentoonstelling te Parijs voorwerpen in te zenden, ingeval de kunstindustrie hiertoe bij de regering de noodige ondersteuning vindt. Een smidsknecht te Berlijn, een oppassend man, in dienst bij den OoStelijken spoorweg, was gehuwd met eene zoo verkwistende vrouw, dat bij, ofschoon een hoog loon trekkende en zich geen enkele onnoodige uit gaaf veroorlovende, onmogelijk genoeg kon verdienen om in de behoeften van zijn g«z'n ,e voorziendaar zij alles aan de meest dwaze dingen ver kwistte. Dikwijls had zij, om aan die zucht te voldoen, het zondagspak van haren man naar de bank van leening gebragt. Wat hij ook deed om baar van die gewoonte af te brengen, het hielp hem niet. Zoodra hij er van sprak, liep zij steeds de deur uit, begaf zich naar eene verafwonende bekende of bloedverwante en kwam dan soms eerst na verloop van een of twee dagen terug. In weerwil van al die onaangename gevolgen had zij onlangs voor eene nultelooze uitgaaf weder zijne kleederen beleend. Hetzij uit vrees voor hevig ongenoegenhetzij eindelijk uit berouwverliet zij daarop 'savonds met hare drie kinderen het huis. De man, van zijn werk ttrugkomende. zag vreemd op, doch begreep uit het lombardbriefje, het welk 7|j op tafel had laten liggen, wat er gaande was. Hoe verdrietig ook, getroostte hij zich voor het oogenblik die eenzaamheid, in de verwachting dat zij. vooral nu zij de kinderen bij zich had, wel spoedig zou komen opdasen. Na zoo vruchteloos drie dagen te hebben gewacht, riep hij de [idicic te hulp om haar op te sporenen vernam nu van den commissaris dat deze juist dienzellden dag berigt had ontvangen, dat te Stralau de lijken van vier onbekende personen, zijnde eene vrouw en drie kinderen, uit liet water waren opgehaald. Bij onderzoek herkende men in de dren kelingen de vermiste vrouw en kinderen. TURKIJE. Volgens een schrijven nit Bucharest (door de H. C medegedeeld) ver keert de regering van Rumanië in eene moeijelijke positie. Rusland trekt op de grenzen een aanzienlijk getal troepen zamen, terwijl het steeds van Rnnianië vrijen doortogt vraagt voor de Russische militairen, die zich naar ServiC begeven en die in hunne passen wel arbeiders of toeristen heeten, maar er opeuljjk voor uitkomen wat zij in Servië gaan doen en bij honder den te geljjk reizen. Nu dat geschiedt en iederen dag 200 a 300 man per spoortrein door Rumanië trekken, sommigen in volle uniform, kan de Ru- munische regering moeijelijk meer verhelendat de onzijdigheid jegens de l'orle door haar geschonden wordt. Te Konslantinopel schijnt men dan tok besloten te hebben zich dat niet langer te laten welgevallen. Er is tene nota van haar hij de Rumauische regering ingekomenwaarin vat: deze zeer categorisch binnen vijf dagen opheldering omtrent hare houding gevraagd wordt. Turkije dreigt dus van de eene zijde, en Rusland met zjjn legercorps, dat aan de grenzen staat, dreigt van den anderen kant. Men begrijpt dat die toestand alles behalve aangenaam is. - De correspondent van het Londenschc Daily News meldt uit Belgrado: Er is een of andere magtige, sluwe invloed iu het werk otn alle pogingen tot eene vredelievende oplossing te verjjdelen. Ik verneem dal er hij het leger in het Moravadal geen drukpers is'; daar nu de proclamatie van ge neraal Tschernajelf gedrukt is, wordt hieruit natuurlijk de gevolgtrekking gemaakt dat het stuk hier werd gedrukt. Als dit waar is, wordt het moeijelijk te zeggen wie van het voornemen van het leger geen kennis' droeg. Milan ziel er bleek en terneergeslagen uit; hij ziet, naar men zegt, de lo komst donker in. BREMEN, 28 September. Het volkshuishoudkundig congres heeft aange nomen liet voorstel dal de wettelijke regeling van het fijn gehalte van goud en zilverwaren beperkt moet worden tot het voorschrift die waren te mer- ken met den naam of het merk des makers of verkoopers en met het fijn gehalte. De beraadslaging over den aankoop van spoorwegen door het rijk eindigde met de verwerping van alle voorstellen, daar voor- en tegenstan ders even sterk vertegenwoordigd waren. Slechts de noodzakelijkheid eener hervorming werd erkend. EONSTANTINOPEL28 September. Servië heeft de wapenschorsing over de geheele linie geschonden. Be Porie zal de mogendheden Zondag haar antwoord bekend maken. Hij zal voorstellen hervormingen, als de mogendheden voor de Slavische gewesten verlangen, in te voeren in het geheele rijk. De helft van den na- tionalen raad zou door de bevolking worden gekozen. LONDEN, 29 September. Gisteren ontving lord Derby eene deputatie ter gunste van de protestanten in Spanje. Derby beval aan hel advies in te winnen van Spaansche advocaten over de ware interpretatie van art. 11 der staatsregeling. Hij zou echter hunne klagt met alle naauvvgezetheid onder zoeken. LONDEN, 28 September. Daily Tel. en Daily News bespreken de wei- gering van den wapenstilstand en de vredesvoorslagen van den kant van wvi{. De eerste keurt die weigering af, de laatste verontschuldigt ze. Die weigering oefent, door de vredelievende uitlatingen van keizer Willem, lord Derby en lord Northcole, een nadeeligen invloed uit in de City. LONDEN, 29 September. Reuters correspondent te Belgrado meldt van 28 Sept.: De minister van oorlog kwam hier terug, men zegt dat hij het met Tschernajefl volkomen gevonden heeft. KONSTANTINOPEL27 September, 's avonds De militaire autoriteiten melden van het toonsel des oorlogs nieuwe schending der wapenschorsing van den kant der Serviërs. In den nacht van 24 Sept. hebben zij hel Turksche dorp Dogbolan overvallen en den daarin gevonden voorraad van proviand vernietigd. Gelijktijdig heeft een Servische afdeeling het dorp Pernitza aan gegrepen. Op beide plaatsen werd geplunderd. De Christenbewoners van de dorpen Schtadeowa, Tokodora en Tiszovitzain Bosnië, werden met ge weld naar Servië weggesleept. De Monlenegrijnen hunnerzijds hebben een aantal huizen te Kolaschin in brand gestoken en een aanval gedaan op de transporten levensmiddelen voor het Ottomannische leger tusschen Brana en Rogora. Deze aanvallen hadden echter geen succès. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantongeregt te Leiden, dd. 23 September 1876. 1 wegens het varen met opgehaald zeil. 1 wegens het maken van nachLeljjk burengerucht. 1 wegens het markten buiten de plaats door burg. en weth. daartoe aangewezen. 1 wegens het werpen van vuilnis in gemeente-water. Ter correctionele teregtzitting der arrond.-regtbank te Leiden, dd 29 Sep tember 1876, zjjn de volgende vonnissen gewezen: D. V., te Aarlander- veen, wegens mishandeling, lot geldboete van ƒ15 of subsidiair 2 dagen gevangenisstraf; P. B., te Oude-VVetering, wegens beleediging met woorden van ee;; bedienend beambte in de waarneming zijner bediening, lot geld boete van f 10 of subsidiair 2 dagen gevangenisstraf; W. J. L.. te Leiden, wegens beleediging met woorden en gewelddadigheid jegens een bedienend beambte in de waarneming zjjner bediening, tot cellulaire gevangenisstraf van 3 maanden en geldboete van 8 of subsidiair 1 dag cellulaire gevange nisstraf; W. S.zonder vaste woonplaats, wegens landlooperijtot gevan genisstraf van 14 dagen en opzending naar een bedelaarsgesticht; J. B. zónder vaste woonplaats, wegens bedelarij tot gevangenisstraf van 8 dagen en opzending naar een bedelaarsgesticht. AKADEHIE-NIEUW9. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE HOOGESCHOOL. Den 29sle" September de heer P. K. Pelgeb. te Dragtenin de genees kunde, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Over de koortsver- wekkende werking tan digitaline. De Heer en Mevrouw LUPPES MATTAAR betuigen hun dank voor de bewjjzen van deelneming bij de voltrekking van hun huwelijk. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden mijner dierbare Echtgenootebetuig ik hiermede mijn oprechten dank. Leiden, 29 September 1876. 11. F. W. BARNING. voor een klein gezin, een BUITENTJE te huur gevraagd met grooten Tuingeschikt tot Zomer- en Winterverblijf. Brieven franco onder N". 253 aan den Boekhandelaar P. GOUDA QUINT, Arnhem. Het groote geheim. Met de veranderlijke weêrsgesteldheid in dit land komen ongesteldheden ons bezoeken, tenzij men van tijd tol tijd hel bloed zuivere en de schadelijke stollen uit het ligchaam verdrijve. Hierin kan een ieder zijn eigen geneesheer zijn. llolloway's Pillen kan men zich voor eene kleinigheid aanschallen; gebruiksaanwijzingen ontvangt men bij de Pillen, en een weinig inachtneming, gepaard met eenigc onthouding, stelt een ieder in staat om onder de ongunstigste omstandigheden de gezond heid te bewaren. Deze Pillen werken als geneesversterkend en purgeermid del. llolloway's medicijnen moet men altijd bij de hand hebbenom dadelijk toegediend te kunnen worden bij de minste voorteekenen eener naderende ongesteldheid. Door hel vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen <n Potjes Zalf ƒ0.80, ƒ1.85, ƒ3, ƒ6.75, ƒ13.50, ƒ20.50. Zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Uollowa 's Etablissement te London533, Oxlordstreet, vroeger 244. Strand.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3