LEIDSCHE COURANT. 1870. WOENSDAG 27 SEPTEMBER. M". 338. STA DS I? E K ICHTEN. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van milicien-verlofgangers der lichting van 1873. 0PIU1EPING IN WERKELIJKEN DIENST. BINNENLANDSCHE BEB1GTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nontmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 143144 der IJamtelingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN. Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den S11'" April 1876, A. N°. 989/2 (2« aid.), Prorinciaalblad 11°. 29 Brengen ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgan gers der lichting van 1873, behoorende tot het le en 2e regiment huzaren, dat zij zijn opgeroepen om in wcrkelijken dienst te komen, tot het hou den van oefening in het rijden met voertuigenen daartoe op Maandag den 2,n October aanstaande, des namiddags vóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen bij llttn vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opge roepen manschappen op den 21e™ October daaraanvolgende in hel genot van onbepaald verlof worden hersteld; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodind. zich op Zaterdag den 30™ September aanslaandedes voormiddags tusschcn 9 en 12 uren. aa/i ie melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun eventueel toekomende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhin deren aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te geven, in het eerste geval, onder overlegging eencr geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in dj Leidsche Courant. Leiden, 19 September 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v L>. llltANDELER. Burgemeester. E. KIST, Secretaris. He BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN; Gezien de Circulaire van den lieer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 29e° Augustus II., A. ir. 2671/1 (2' afd.), Prorinciaalblad n". 62; Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de lolelingen. die in dit jaar rijn ingelijfd bij de troepen te paard en, overeenkomstig de 2' zinsnede van art. 57 van het Koninklijk besluit van den 8e° Mei 1862 Staatsblad n*. 46), na hunne inlijving lot nadere oproeping met verlof zijn gezonden, met den 3'° October aanstaande in werkelijken dienst zullen worden gesteld, ten einde te worden gekleed en geoefend; dat zij zich allen rechtstreeks naar hunne garnizoensplaatsen behoo ren te begeven; en dat mitsdien bedoelde Iotelineen hij deze onder de wapenen worden geroepen, met last om te zorgen, dat zij op Dinsdag 3 October e. k., voor 4 uren des namiddags, bij hunne korjisen zijn aangekomen. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 19 September 1876. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 26 September. Re hoogere burgerschool alhier telt thans 151 leerlingen, aldus over de verschillende klassen verdeeld: 1« klasse 39, 2' kl. 46, 3< kl. 24. 4' kl. 23, 5« kl. 14, toehoorders 5. Den 4,le» October zullen, gelijk reeds gemeld is, le 's IIage een aan- van° "emci1 de examens ter verkrijging van actcn voor het lager onderwijs. A's examinator voor de Fransche taal zal optreden de heer J. J. Balland, eeraar in de Fransche taal aan de gemeente-instellingen voor iioogcr en middelbaar onderwijs en lector in de Fransche taal- en letterkunde aan de noogeschool alhier. De Staatscourant bevat eene opgave (71e vervolg) van de Europesche officieren, onderofficieren en soldaten, overleden na evacuatie uit Atchin, voor zooverre daaromtrent lot op den 14*" Augustus 1876 bij het dep. van oorlog in Nederl. Indië berigt was bekomen. Die lijst bevat de volgende namen J. 11. van Blitterswijk, F. dc Meerleer, C. Benoni, M. F. Vanwijndekens. Hel Staatsblad 180 beval een kon. besluit van 15Sept.jl., waarbij) wordt bepaaid; De postzegels van 1% cent worden niet herdrukt en zijn ra het verbruik van den bestaanden voorraad niet meer op de postkantoren verkrijgbaar. Er wordt een nieuw model van postzegels ingevoerd van 1-, 2- en 2% cent, hoofdzakelijk strekkende ter frankering van dagbladen, gedrukte stukken en de monsters of stalen van koopwaren, en zulks ter vervanging van de bij de koninkl. besluitendd. 3 December 1868 en 11 November 1870. ingevoerde zegels van dezelfde waarde. De nieuwe Itostzegels dragen liet opschrift «Nederland", benevens de aanduiding der waarde door een cijfer ter grootte van 8 millimeters op eenin liet midden van het zegel, aangebragt cirkelvormig wit veld. In elk der vier hoeken van bet zegel wordt de waarde mede door een kleiner cijfer aangeduid. Zij worden in gebruik gesteldzoodra de voorraad zegels van bet bestaande model zal zijn verbruikt. liet stoomschip Prins Hendrik, van Nieuwe Diep naar Batavia, is op 24 Sept. le Port-Saïd aangekomen. De Conrad is op 14 Sept. te Batavia aangekomen. De bij de rijk«begrooting voor 1877 voorgestelde normaalschool voor tcekcn-lcerarenzal gevestigd worden te Amsterdam, in verhand met de talrijke hulpmiddelen welke 's rijks akademie van beeldende kunsten aldaar aanbiedt. Door 's rijks munt is in den laatsten lijd voor een ton gouds aan centen afgeleverd. Op onderscheiden plaatsen van ons land, meldt de N. R. C., is Zon dag avond tegen 7 uur een luchtverschijnsel waargenomen. De donkere wolken, welke zich reeds den geheelen namiddag hadden vertoond, werden in liet westen plotseling verbroken door een zeer helder licht, dat met snel heid het luchtruim doorkliefde en daarna uiteen spatte. De wijze, waarop dit geschiedde, kun men niet beter vergelijken dan brj het nederdalen van een vuurpijl; het verschijnsel werd voorafgegaan door het verspreiden van een sterk clectrisch lichtdat hoogstens twee seconden kan hebben aange houden. In den dampkring vertoonde zich nog zes minuten later een ligt- roode streep, die in breeder helder-wit uitliep, slechts op twee plaatsen ge broken en bij bel roodc gedeelte nagenoeg spiraalvormig. Zaïnrdagavond is nabij de Gouwsluis onder Alphen hel lijk van eea scheepsjager opgehaald, die, naar men zegt, dikwerf misbruik van sterken drank maakte. Ook liet paard is verdronken gevonden. -- Bij de voortzetting van de feestviering van Amstel's Mannenkoor te Amsterdamzijn bij den wedstrijd in liet Paleis voor Volksvljjt (derde afdee- ling) de prijzen behaald als volgt: door Union et Fraternilé van Laeken, de eerste prijs (gouden medaille, uitgeloofd door prins Hendrik), benevens/500; door de Koot maatschappij de Eendragt, uit Ledeberg bij Antwerpen, de tweede prijs (gouden medaille van de stad Amsterdam), benevens ƒ250 door Le Cercle Albert Grisar, uit Antwerpen, de derde prijs (gouden me daille van eenige nolabelen der hoofdstad), benevens ƒ100; de vierde en vijfde prijzen (gouden en verguld zilveren medailles, uilgeloofd door Amstels Mannenkoor) vielen ten deel aan Les Artisans Lyriques, uil St. Josse ten Noode, en liet Manner Gesangvereinuit Neuss; de zesde prijs, een zilve ren medaille, werd niet toegekend. In de vierde afdceling (Parklocaal) werd de eerste prijs (gouden medaille en ƒ600, uitgeloofd door Z. M. den koning) met algemcene stemmen toegekend aan Botte's Mannenkoor, van Rotterdam; de tweede prijs (gouden medaille en 300) aan de Société Royale l'Orphéon., van Brussel; dc derde prijs (gouden medaille en ƒ150) aan Oefening baart Kunst, van Amsterdam; de vierde prijs (gouden medaille) aan Solinger San- gersbund van Solingen; de vijfde prijs (verguld zilveren medaille) aan Dres- dencr Orpheus, van Dresden; de zesde prijs (zilveren medaille) aan Hiilser Maniier-Gesaiigvereitite Hiils. Gisteren middag werd de wedstrijd gehouden om den prijs van uitmun tendheid tusschen de zangverenigingendie in de vier afdeelingen den eersten prijs hadden behaald; namelijk: Breda's Mannenkoor, Euterpe van Amsterdam, Union et Fraternilé van Laeken en Rotte's Mannenkoor. De vcrccniging Union et Fraternilé nam daaraan geen deel. Botte's Mannen-

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1