De Staatscourant beval eene opgave (67c vervolg) van gewonde en gesneuvelde Europcsclie militairen van de expeditionaire magt te Atciiin, sedert 18 Junij 1876. Als gesneuveld wordt opgegeven S. S. Nort en als gewond II. Willink Ketjen, W. J. Heggeltnan, J. C. Deingens, li. J. P. Ver- schooten. E. J. P. Meunier, Cl. Valkeneer, T. van Son. De gemeenschap op den telegraafkabel tusscben Penang en Singapore is afgebroken, terwijl de storing op den kabel Madras-Penang voortduurt. De telegrammen voor PenangSingaporeNederl. Indië en Australië gaan van Rangoon per postsloomboot. Eene bijzondere postdienst uitgaande van Rangoon komt met 1'. September aanst. in werking. De postbooten ver trékken van daar om de vier of vijf dagen. In de inrigting der adressen en de berekening van hel tarief komt geenc verandering. he telegraaflijn door Siberië is voorbij Albazine insgelijks gestoordweshalve thans de ge meenschap met China, Japan, Cochinchina, Nederl. Indië en Australië langs den noordelijken weg geheel is afgesneden. De thans in de legerplaats te Zeist gekampeerde troependie sedert den 18'° Augustus aldaar zijn aangekomen, zullen 1 September dat kamp verlaten en naar hunne garnizoenen terugkeereu. Dienzelfden dag wordt het kauip betrokken door de 2r, 4e, 7' en 9' compagnie van het 2' reg. vesting-artillerie en de leerlingen van den voorbereidenden cursus te Utrecht, die tot den 15 September aldaar zullen kamperen, waarna het kamp zal worden opgebroken. De gemeenteraad van Haarlem heeft besloten tot het indienen van een adres aan Z. M. de koning, de beide kamers der staten-generaal en den minister van justitie, tot behoud der arrondissements-regtbank aldaar. Te Utrecht is overleden de heer C. Glijm. Als bloemist had hij zoo wel hier te lande als in den vreemde zich een beroemden naam verworven. Zekere R. D.sedert eenigen lijd te Assen in hechtenis, verdacht van den moord, die in de maand Februarij II. tc Ruinen is gepleegd, is wegens onvoldoende bewijzen op vrije voeten gesteld. Men meldt uit LeeuwardenHet getal onderlinge veelondsen in deze provincie was bij het einde des vorigen jaars 27, zijnde 1 minder dan in 1874. Het getal deelnemers was in 1875 3258, zijnde 209 meer: het getal runderen, waarvoor was deelgenomen, was 55832, zijnde 3776 meer dan in 1874. In laatstgenoemd jaar werd schadevergoeding verleend voor 326 runderen lot een bedrag van 24652 26, waaronder j 12789.11 ya alleen wegens longziekte. In 1875 was het getal runderen, waarvoor schadever goeding is gegeven, 552, tot een beloop van f 46345.82% waaronder f 21717.38 alleen wegens longziekte. Bij vergelijking van het getal verze kerde rundereu met den geheelen rundveestapel (212,774) blijktdat in 1875 daarvan was verzekerd ruim 26 len honderd, legen ruim 24 ten hon derd in 1874. Er heeft alzoo in de veefondsen vooruitgang plaats gehad. Vele landlieden in het Noorden, meldt het U. D., doen geheele stuk ken land. waarop de boekweitbouw mislukt is. omploegen en hezaaijen met herfstvruchten en winlerproduclcn. De schade, aan de duizenden bun ders verdroogde boekweitlanden toegebragt. beloopt vooral in Overijssel en Drenthe tonnen gouds. 'sGRAVENHAGE, 31 Augustus. Door Z. M. is aan den voor de dienst in Indië bestemden soldaat A. Hoffmann, van het koloniaal werfdepot, vergunning verleend tol het dragen van het Alsenkruis, hem door den koning van Pruisscn geschonken, van de Oostenrijksch-Pruissische Medaille, ingesteld Ier herinnering aan den veld- togt van het jaar 1864, en van de Duitsche Medaille, ingesteld ter herinne ring aan den veldtogt tegen Frankrijk in 1870/71. Tot notaris te 'sGravenhage is benoemd de lieer A. G. Bodaan, cand.- notaris en adjunct-commies bij liet dep. van financiën. Door Z. M. zijn benoemd tot gedelegeerden van de Nederlandsche re gering op het internationaal congres ter behandeling van vraagstukken belreflendc gezondheidsleer, reddingsmiddelen en instellingen lot verbetering van den toestand der arbeidende volksklasse, hetwelk in September 1876 Ie Brussel zal gehouden worden, de heeren mr. P. F. lluhrecht. secretaris generaal bij het departement van binnenlandsche zaken, dr. H. H. van Cap- pelle. referendaris bij dat departement, en dr. L. Ali Coliën, inspecteur voor het geneeskundig staatstoezigt in Friesland en Groningen. Tot Zr. M8. ordonnance-officier is benoemd de 2e luit. R. baron van Heeckeren van Molencate, van het 8e reg. infanterie, die in verband daar mede in zijnen rang wordt overgeplaatst bij den grooten staf van hel leger, en bij den provincialen staf is benoemd tot luit.-kolonel de majoor VV. Mul ler, prov. adjudant in Noordholland. De algemeene vergadering van het anti-dienstvervangingsbond werd heden in Diligentia gehouden, onder de leiding van den voorzitter van het hoofdbestuur M. D. graaf van Limburg Slirum. Tegenwoordig waren afge vaardigden der afdeetingenAalsmeer, Amsterdam, Bergen op Zoom. Dellt, Dordrecht, Grave, 'sGravenhage, Groningen, Haarlem, Harderwijk, den Helder, Uellevoeislnis, Leeuwarden, Leiden, de Lier. Maassluis, Neuzen, Oudewater. Rotterdam, Schiedam, Vcnlo. Vlissingen, VVageningen en Zwolle. De voorzitter bragt een hartelijken welkomstgroet lot de opgekomen afge vaardigden en leden, waarna hij eene beknopte uiteenzetting gaf van het doel der algemcene vergadering, als plaats waarvoor de residentie de meest geschikte scheen, liet doel dezer bijeenkomst was dat het bond zich definitief zou constitueerende vergadering zou de statuten, door de commissie van organisatie vastgesteld, waar noodig verbeteren en overigens bekrachtigen. BUIT K NLaN DSC tl E BE K Uil EN. KHGELANB. LONDEN 30 Augustus. De Melbourne Argus meldt dat de bemanningen van twee Engelsche schepen, Dancing Wave en Mary Queen, door Zuidzee-eilanders zijn ver moord en opgegeten. Beide schepen waren er op uit om eilanders te wer ven of te stelen, als arbeiders vof slaven) op de plantages der Britsche kolonisten in Queensland. Uit Malta verneemt men klagten over het bestuur van dat eiland: Vo men keurt het af, dat een militair belast is met het beheer der kolonie en gt t wenscht het militair commando te scheiden van het civiel bestuur. Ldt De Pall Mall Gaz. bevat een brief van den Turkschen admiraal dijkt Hobart-pacha, waarin deze protesteert tegen de inmenging van het buiten- jeelt land in de Turksehc aangelegenheden en de verhalen van de gruwelen in Bulgarije sterk overdreven noemt. FKANHK I JU Si. Volgens den Mon. heeft men in sommige staatkundige kringen er aan gedacht den hertog Decazes, minister van buitenl. zaken, candidaat te stel len voor den senaat; maar de minister heeft die candidatuur van de hand gewezen. Het mandaat van afgevaardigde, dat het achtste arrondissement van Parijs hem heeft toevertrouwd, schal hij zoo hoog dat hij hetzelfsniet zou willen verwisselen voor een zetel in den senaat. De maarschalk-president heeft aan de prefecten van de departementen, üe die hij voornemens is te bezoeken, kennis gegeven dat er geene buitenge- 'iel wone kosten moeten gemaakt worden om Item te ontvangentenzij men 'ie zijne komst wil vieren door uitdeelingen aan de armen. Victor Hugo heeft in de Rappel de aandacht gevestigd op de gruwe- ®ne' len door de Turken in het Dosten bedreven, waardoor de algemeene veront-r' waardiging zoozeer is opgewekt. Aan het slot van zijn schrijven zegt hij suiaa - - J' jjgilitai Lid 1900 irgst w< flipt :rde it zi ird «e Laten wij een einde maken aan de moorddadige rijken. Laten wij de geestdrijverij en de dwingelandij den muil snoeren. Geen oorlog, geen spei hof va openb. Slok; ambler openb. lot lio te Prol moord, geene slagting meer. maar vrije gedachte, vrije handel en broeder schap! Wat Europa behoeft is ééne Europesche natie, ééne regering, éent: onmetelijke, broederlijke arbitratie, de democratie met zich zelve in vrede, ^en al de natiën zusters, met Parijs tot hoofdstad, dat is, vrijheid met het. licht tol middenpunt, in één woord, de Vereenigde Staten van Europa. Zie- daar de eindpaal, ziedaar de haven! jfi De Gaulois maakt een telegram bekend, door de Parijsche commissie P. f'"1 voor de wereldtentoonstelling te Philadelphia ontvangen en waarin gemeld 'ian°, wordt, dat in een der nevengebouwen van die tentoonstelling, dat 1000# kisten bevatte van exposanten (de Fransehc en Amerikaansche en deels die KJj; van de Duitsche, Belgische en Mexicaansche)een lievige brand is uiige- tot lit barsten, die eerst na zes uren gebluscht werd. De schade wordt begroot1" 81,1 op 200,000 fr. De kisten moesten weer tot inpakking der goederen dienen, na afloop der tentoonstelling. Dezer dagen was de voormalige secretaris van Alexandre Dumas, kas- tc jiu sier in een goederenmagazijnverdwenen, een tekort van 10000 fr. achter-'regtspl lalende. Er had een huiszoeking bij den dief plaats, waarbij een uitgebreid; 0 correspondentie van Alexandre Dumas, tal van brieven van beroemde mannen - en manuscripten van onuitgegeven werken voor den dag kwamen. Alles is in handen van Dumas den zoon gegeven. Te Dijon zijn. onder voorzitting van den aartsbisschop van Parijs, de hoogleeraren der katholieke universiteiten bjjeen, om het programma dei lessen voor den aanstaanden cursus vast te stellen en middelen te beramei voor het vestigen eener medische faculteit te Parijs. Te Marseille wordt een Chineesch gezantschap verwacht, beslaand- depart, uit vijf mandarijnen eerste klasse, onder welke het hoofd der policielt üepi Peking. aan de Een atlaché bij het Italiaansch consulaal-generaal te Marseille, Augnslii Varducci. keerde dezer dagen van een hem verleend verlof terug, datliij j00pS- willekeurig van eenige dagen tot een maand verlengd had. De consul-gene- vorderd raai onderhield hem daarover. Middelerwijl kwam de bureau-knecht binnea P. A. en werd een oogenblik later door een kogel getroffen, dien de attaché op ^ePl hem alschoot. omdat deze, naar zijn zeggen, beweerd had dat hij du atlaché dronken had gezien. De knecht verkeert in gevaarlijken toestand. t|)a||s -- De rijks-tabaksfabriek te Nizza is tijdelijk gesloten, daar720werkstets den arbeid hebben gestaakt. blIITgCIILAAU. Het te Gotlia gehouden socialistische congres heeft besloten kracht#, op te treden bij de aanstaande verkiezingen voor den rijksdag; 140 persona zullen als //agitators" de belangen der partij voorstaan en eene som fit 40000 mark is daartoe beschikbaar gesteld. De koning van Beijeren heeft, overeenkomstig een besluit van lij vader, koning Maximiliaan II. eene inrigting in het leven geroepen ter» lenschappelijke opleiding voor verschillende afdeelingen van staatsdienst Deze inrigting, gevestigd met een fonds van 800,000 gulden, zal den tas dragen van //Maximilianeum. TURKIJE. Volgens officiële beriglen uit Konstantinopel hebbenevenals de St viërs, ook de Turksche troepen een reeks van overwinningen behaald,# staan zij voor Alexinatz, en er worden maatregelen genomen om de sterkingen van die plaats stormenderhand te veroveren. Alle overige bui ten komen echter daarin overeen dat de Turken werkelijk het hoold W ben gestooten. De heer Schuyler. Amerikaansch consul-generaal in Turkije, die' Bulgarije een onderzoek heelt ingesteld omtrent de door de Turken aldtf gepleegde gruwelen, heeft een rapport ingediend bij den Amerikaans# minister te Konstantinopel. De reeds daaromtrent gedane mededeeliiS8 worden daarin bevestigd. Het aantal der geheel of gedeeltelijk verbrand dorpen in de districten Philippopoli, Iloptchus en Tatar-Bazardjik bedraaf ongeveer 65. In eerstgenoemd district weiden ruim 1800 huizen,' kerken, 10 scholen, in laatstgenoemd ruim 6000 huizen, 28 kerw en 32 scholen in de asch gelegd. De Turken hadden het vooral op ken en scholen gemunt, die in sommige gevallen met petroleum en busknn- werden vernield. Hij schat het aantal Bulgaren, die in de weinige W van den opstand werden ter dood gebragt, op 15000. BEU noodige stilstan Turkije daarin slerk z K0N5 bijeenge stilstan) BOIIL ontvang in het Er li de sena L0NU groot S schenen Gebr. S 103% eene re hebben. RAGl leider i duurt vi PARI het ver In hetzi Cretenzi maken op Cain BUDA kennen zich nu

Leydse Courant | 1876 | | pagina 2