COURANT. VRIJDAG 21 JULIJ ,V. 170. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3franco p. p, ƒ3.50, met het Verslag der Uandelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de espeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco, p. p. 6 Cents De prijs der Advcrtentiën is van 1—4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden blads. 111112 dér Handelingen vau den Gemeenteraad. STADS-HER ICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, brengen bij deze ter algemeene kennis, dat de passage voor voer tuigen en paarden, van den Singel lusschen de voormalige Koe- en Hoogewoerdspoortennaar den Singel lusschen de voormalige Hoogewoerds- poori en de Zijlpoort, en omgekeerd, gedurende eenigen tijd zal ge sloten zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 20 Juli 1876. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van de firma P. Fontein en Zonen, trasfabriekanten alhier, om vergunning tot het oprichten van eene inrichting tot het malen van tras, waarbij sloom wordt gebezigd, in het perceel aan de Looierstraat, kadaster sectie C. n\ 1323; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag den S11"1 Augustus aanst., 's voormiddags te elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER. Burgemeester. Leiden, 20 Juli 1876. E. KIST, Secretaris. BINNENLANDKCHK BEKRITEN. LEIDEN. 20 Julij. Wij vernemen dat de heer D. Key tegen 1° November aanst. eervol ontslag heeft verzocht als bode bij het hoogheemraadschap van Rijnland. Hij was gedurende 44 jaren in die betrekking werkzaam, Heden morgen werd op de begraafplaats aan de voormalige Marepoort het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer N. de Graaf, in leven werkzaam bij de administratie van de diaconie der Ned. hervormde gemeente (Huisziltenhuis) alhier. Behalve door de bloedverwanten van den overledene, werd het lijk grafwaarts begeleid door ecne commissie uit heeren diakenen, terwijl zich daarbij aansloot de Vereeniging van het Metalen Kruis, 2(le sectie. Ook zij wilde haar lid en hooggewaardeerden penningmeester, die in de jaren 1830-32 deel had genomen aan de krjjgsverrigtingen ter verdediging van de citadel van Antwerpen, een laatste eerbewijs geven Bij de geopende groeve was dan ook de voorzitter der vereeniging. de heer II. Themps. de tolk van aller gevoel, toen hij op hartelijke en roerende wijze aan de verdiensten van den overledene, zoowel in zijne militaire als burgerlijke betrekkingeene waardige hulde bragt. Door den zoon van den over ledene werd aan al de aanwezigen dank betuigd voor de ook thans weder aan den dag gelegde hoogachting, die zijn vader had mogen genieten. Volgens eene mcdedeeling van de maatschappij /'Nederland" zal het stoomschip Madura, behoorende aan de maatschappij «Java", voor rekening der eerstgemelde maatschappij den 22" D Julij aanst. van het Nieuwe Diep regtstreeks naar Batavia vertrekken. De correspondentie, welke men met die gelegenheid wenscht te verzenden, behoort den 22"en Julij per tweeden trein aan den Helder aangekomen te zijn. In verband met het gelijktijdig vertrek uit Rotterdam naar Padang en Batavia van het stoomschip Hampton, is op het adres der brieven enz. te vermeldenmet welk stoomschip afzen ders de verzending verlangen. De onlangs door Z. M. den koning bij de verschillende wapens benoemde 2C luitenants zullen den 24s,cn dezer bij hunne corpsen worden geïnstal leerd en in functie treden. De eerste algemeene vergadering der Vereeniging voor lijkverbranding zal worden gehouden te Rotterdam, op Zalurdag 16 Sept. e. k., in het lokaal der maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Te Oude en Nieuwe Wetering is tot predikant beroepen d». A. A. Schouten, pred. te Exmorra en Allingawier. Bij de voortzetting der werkzaamheden in de jaarvergadering van het Ned. zendelinggenootschap te Rotterdam, werd door de commissie van het zendelingshuis gerapporteerd, dal er, bjj het begin van den cursus, twee kweekelingenvier adspirant-kwcekelingcn en een Alfoersch kweekeling voor de drukkerjj in de Minahassa waren, dal echter twee van deadspirant- kweekelingen na eenigen tijd door ernstige ziekte verhinderd werden de lessen te blijven bijwonen, en dat de laatste, een veelbelovend jongeling, aan een korte, hevige ziekte bezweek. Gat de inrigting in menig opzigt reden van tevredenheid, de commissie mogl niet verzwijgen, dat het onder wijzend personeel onvoldoende, en daardoor met werkzaamheden overladen is; eene poging om hierin verbetering te brengen was mislukt. Voorts werd verslag uitgebragt omtrent hetgeen door de afdeelingen was gedaan tol ver betering van den financiëlen toestand des genoolschaps; daaruit bleek niet, dat de aangewende pogingen voldoende warenom de toekomst met ge- rustheid tegemoet te gaan. Bijzonder had zich de afdeeling Rotterdam on- S derscheiden door hare bemoeijingenook bij andere afdeelingen, ter ver- I krijging van leden, die eene contributie van ƒ25 betalen. Op den duur 1 waren echter de inkomsten niet geëvenredigd aan de hoogst noodzakelijke I uitgaven. De 98176. benoodigd geweest voor de behoeften van 1875, ji waren gedekt door ƒ75293 aan gewone en voorts door buitengewone bij- dragen. Maar de raming van de behoeften voor 1877 duidde weer op even groote behoeften. De aftredende leden van het hooldbestuur werden herkozen. Men meldt uit Gouda: Het berigt aangaande de restauratie van den gevel van ons stadhuis werd in de gemeenteraads-zitting bevestigd door den burgemeester, waarbij door hem namens burg. en weth. werd voorgesteld den minister van binnenl. zaken te melden, dat de voorwaarden, door Z. E. gesteld, werden aangenomen. Deze voorwaarden zijn, dat opgehou-" den worde met de thans in aanbouw zijnde herstelling en dat het plan voor de restauratie moet worden goedgekeurd door de regering en eveneens het werk zelf na vollooijing. Burg. en weth. meenden, dat de regering de geheele restauratie zou willen bekostigen en de gemeente alleen de som zou behoeven te geven, die voor de thans plaats hebbende eenvoudige herstelling toegestaan was. De gemeenteraad besloot het voorstel van burg. en weth. 8 aan te nemen, zoo ten minste de mcening van bnrg. en weth. juist was, dat het rijk alle kosten, behalve de gemelde kleine som (ƒ1700) voor hare rekening wilde nemen. Te Amsterdam is gisteren morgen op het opleidingsvaartuig Admiraal van ff assen aer een jongen, 16 jaren oud, uit Zntphen, bij het zeilexer- ccren uit de ra gevallen De dood volgde kort op den val. -- De policic te Amsterdam, meldt, het .X. v. d. D., heeft een waar bui tenkansje gehad. Zij onderzocht Zalurdag de zakken van een wegens dron kenschap in arrest gestelden knaap en vond toen een aantal lombardbricfjes van beleende jassen. Kort te voren was juist in een kleedermagazijn op den Zeedijk een inbraak gepleegd, waarbij eenige jassen waren ontvreemd. De lombardbriefjes nu braglen de politie op het spoor der daders, met dit gevolg, dat een vijftal jongelingen, waarvan drie reeds kennis met het gcregt hadden gemaakt, in hechtenis genomen werden. Te Zaandam heeft gisteren nacht een brand gewoed. De houtzaagmolen «de Rietvink", slaande aan den lloogendijk en tocbchoorende aan de firma de wed. de Vries Azn., met loodsen enz. is door de vlammen vernield. Men meldt uit Raarn aan het Hbl., van den 19deD: Baarn en Soesldijk waren gisteren in feestgewaad. Z. M. de koning kwam even voor 12 ure met een buitengewonen trein van het Loo aan, opgewacht door prins Hen drik en een groot aantal blijvende en tijdelijke bewoners van Baarn, Soesl dijk enz. In drie open rijtuigen reden de vorstelijke personen en hun ge volg langs de buitenplaatsen van Baarn, waar overal gevlagd werd, naar 'sprinsen paleis. Na het ontbijt bezigtigde de koning de verfraaijingen, die de prins aan zijn prachtig buitengoed heeft aangebragto. a. de nieuwe broeikassen ter zijde van het paleis en de fonteinen aldaar, die gisteren voor het eerst werkten. Deze zijn ingerigt volgens hetgeen tijdens de be kende Flora-tentoonstelling te Keulen daar te zien was. In den namiddag kwam prins Alexander aan. De prinsen bragten tegen 8 uur Z. M. naar het station terug; de koning reed daarheen door Baarn in een panier, welke door prins Hendrik zeiven werd bestuurd. Prins Alexander blijft eenigen tijd bij zijnen oom. Uit Scharmer meldt men aan de Gron. C.: Eene treurige geschiedenis is thans het onderwerp van alle gesprekken. De persoon B. Hollander,

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1