LEIDSCIIE) ('01 ItUT. 1876. DINGSDAG 18 JULIJ STADS-RERICHTEN. 167. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. üe prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50, met het F er slag der Handelingen van den tiemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco, p. p. 6 Cents De prijs der Advcitciiliüii is van 1—4 regels j 1.— iedere regel meer 25 cents. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van I.EIDEN doen te weten, dat de Com missie, volgens art. 15 der wet op de Schutterijen, van den ll«le" April 1827 (Staatsblad N". 17), benoemd tot het onderzoeken van en heslissen omtrent de redenen van vrijstellingen uitsluitingzal vacecren op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 20!tfD Juli aanstaande's namiddags te zes uren. En worden dienvolgens opgeroepen 1». al de zoodanigenwelke aan de loting van dit jaar deel genomen hebben; 2°. degenen, die sedert de vorige inschrijving alhier zijn komen wonen en gebo ren zijn in de jaren 1842 tot 1850 ingesloten; 3°. zijdie ambtshalve zijn ingeschreven en eenige reden tot vrijstelling ver- meenen te hebben 4°. degenen, die na honne indienst-stelling bij de Schutterij recht op vrijstelling hebben verkregenalsmede die bij het bataljon om lichaamsgebreken tijdelijk zijn vrijgestelden 5». degenen die, volgens art. 3 L. en M. der .Wet, als tot de nacht- of brandwacht behoorende, lijf- of huisbedienden zijnde, of bedeeld wordende, vrijstelling knnnen erlangen om zieh voor gemelde Commissie te vervoegen, op bovengemelden dag, al ware het dat bij hen geen oproepings-biljet was ontvangenten einde over de ingediende reclames uitspraak worde gedaan, terwijl zij, die alsdan niet verschijnen, geacht zullen worden geene reden tot vrijstelling te hebben en mitsdien, overeen komstig art. 16 van Zijner Majesteits besluit van den 28ste" Juni 1828 Staats blad i\°. 42), voor zooverre zij dienstplichtige nommers getrokken hebben, bij de Schutterij zuilen worden ingelijfd. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. D. BRANDELERBurgemeester. Reiden, 12 Juli 1876. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien hel. adres van P. W. Wijtenbuug om in het perceel aan de Bree- slraat n". 104 eene bakkerij op te risten Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 31""1 Juli aanst., 's voormiddags I e elf urenop het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 17 Juli 1876. E. KIST, Secretaris. BINNENLANDSCHE BEIUGTE.Y LEIDEN. 17 Julij. Bij de heden; gehouden openbare aanbesteding van het dempen der Korle Langcgracht en het uiteinde der voormalige IJzereugrachl tot aan de Binnenveslgracht, met rioleering cn verdere aanbehoorende werken, zijn aannemers geworden de hh. P. J. van Venelie, steenhouwer, en A. Ver hoog, metselaar, alhier, voor de som van ƒ14444 44. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 25.505.20 en ƒ2.60 en de laagste prijzen 25.ƒ5.— en ƒ2.50. Aan de Köln. Folkszeilung van 15 Julij wordt uit Frankfort a. Main, dtl. 13 Julij, het volgende berigtEen onlangs alhier overleden Hollander, de heer Vincent Buzzi, uit Leiden, heeft onze katholieke gemeente tot universeel-erfgenamc van zijn groot vermogen gesield. Volgens zijn testa ment zullen in eenige naburige gemeenten inrigiingen opgerigi worden voor zedelijk verwaarloosde kinderen der drie Christelijke belijdenissen. Ook voor oude vrouwen zal een toevlugtsoord ingerigl worden. Aan de katho lieke gemeente te Bornheim is bouwgrond geschonken. Aan zijne vaderstad Leiden heeft hij 30000 gulden vermaaktalsmede aan eenige bloedverwanten en een muzikalcn vriend levenslange venten toege wezen. De minister van binnenl. zaken heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dat in de maand Seplember e. k. gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen der examens, ter verkrijging van diplomala voor hel eerste natuurkundig examen en het natuurkundig examen voor hulp-apothekers, het tweede natuurkundig examen, of van acleti van bevoegdheid als aris, hulp-apotheker of apotheker, en van tandmeester volgens dc wet van 24 Junij 1870. Dag en plaats dier examens zullen nader worden bekend ge maakt. Zij. die lot de examens wenschen te worden toegelaten, moeten daarvan vóór 25 Augustus e. k. schriftelijk opgave doen aan den voorzitter der commissie van examen: voor hel eerste natuurkundig examen en het natuurkundig examen voor hulp-apothekers, den hooglceraar dr. P. L. Rijke, te Leiden; voor liet tweede natuurkundig examen, den hooglceraar dr. A. Ileynsius, te Leiden: voor het geneeskundig examen en dat van tandmees ter, den hoogleeraar dr. J. W. R. Tiianus, te Amsterdam, en voor het examen van apotheker en het praktisch examen van hulp-apotheker, den hoogleeraar dr. J. W. Gunning, te Amsterdam, i De Staatscourant bevat het verslag van de commissie, belast met het afnemen van het tweede natuurkundig examen. Van 19 lot 30 Junij werd de tweede zitting der commissie gehouden, evenals de vorige in het physio- logisch laboratorium der L'trcchische hoogeschooi. Van de 16 candidate!), die zieli voor deze zitting hadden aangemeld, hebben zieh 2 teruggetrokken, en werd 1die aan het schriftelijk examen had deelgenomendoor onge steldheid belet zich aan liet mondelinge te onderwerpen. Van de 13, die liet gehecle examen aflegden, voldeden niet minder dan 11, namelijk de i hh.: G. C. van Balen Blanken Jr.P. J. 11. Crobach, J. 11. Liudman, L. Marcus. J. B, MeijeringhM. Polak. U. Biedel, L. F. van der Spil, L. Sleimeier, P. Slolp en A. F. Verschuur. Van deze zijn de hh. Steinmeier, Meijeringh en Riedel civile, al de overigen militaire geneeskundige studenten. In ile vorige week is alhier op Zomerzorg de eerste algemeene verga dering gehouden van aandeelhouders van de spoorweg-maatschappij Leiden— Woerden. Nadat het verslas was uitgebragt werd de balans over hel alge- loopen dienstjaar goedgekeurd, in ontvangst en in uitgaaf ad 3,181,655.13%. Door den heer J. Herrewijn Jr.lid der prov. staten van Zuidhollandwerd voorgesteld de volgende motie, welke zonder discussie bij acclamatie werd aangenomen: «De algemeene vergadering van aandeelhouders van de spoorweg maatschappij Leiden - Woerden gehoord het verslag van het eerste boekjaar dier maatschappij, den 30sttD April 1876 geëindigd, gelet op de vele moeije- lijkheden waarmede de concessionarissen J. P. de Bordes en mr. L. A. J. W. baron Sioet hebben te kampen gehad, wenscht die heereu geluk met liet aan vankelijk verkregen succes, brengt hulde aan de Itooge regering en het bestuur der stad Leiden voor de krachtdadige wijze, waarop zij de zaak hebben ge steund, en aan de Ned. Rijnspoorwegmaatschappij voor den fmancielen bij stand waardoor de vestiging der maatschappij mogelijk is geworden; en stelt in het enorgiek karakter der heide genoemde hoofdpersonen der maat schappij voor de totstandbrenging der onderneming en de loyale uitvoering der aangegane verbintenisen, volledig vertrouwen." Door de commissie te Middelburg voor het afnemen der examens als leerling-apotheker zijn toegelaten dc lib.': J. de Greed', ie Waalwijk; P. J. Ovaa, te Middelburg; F. P. Baert, Ie Groede; K. M. li. Hubert Slanghen. te Gulpen, G. J. F. Gommers, Ié Kysbergentl. F. Simons, te Roermond, en G. K. van der Hoek. te Goes. Door de commissie, zitting houdende te Meppcl, zijn als zoodanig toegelaten de hh.: A. Tlrimvan Gouda; M. J. Klejjer en R. J. van Ginkel, beiden van Amsterdam; J. G. Haasken. van Wippinge, in WesLphalen: A. J. Bor. van Arkel. en C. Terpstra, van Hanlum. Van de 7 studenten der theologische school te Kampen, die hebben deel genomen aan het theologisch examen, zijn zes geslaagd, nl. de hh. van den Boom, Breitsma. Brnmmelkamp, Dam, van der Kouwen en Kiivper. - Volgens het jaarboek voor 1874—1875, telt de maatschappij tol Nut van 't Algemeen 16645 leden, 38 inrigiingen van voorbereidend-, 23 herha ling-, 28 zang-, 14 gymnastiek-, 20 leeken-onderwijs55 voor onderrigt in vrouwelijke handwerktn, 240 volkslecshihliolhcken 65 volksvoorlezingen. 153 spaarbanken, 6 spaarkassen. 20 hulp- of beleenbanken; 70 personen ontvingen als merkwaardige voorbeelden van buitengewone pligtsbetrach- ting eene zilveren medaille. De lieer dr. J. P. Heije heeft eene som van ƒ6000 inschrijving groot hoek 2% pCt. vermaakt tot eene slichting ten eeuwigen dage, onder admi nistratie van zijn schoonzotan en opvolgers, ten behoeve van dc gemeenteschool te Abbencs en de naai- en breischool aldaar. Een vierde der rente is bestemd tot aanwas van het kapitaaldrie vierden worden toegekend aan de genoemde inrigiingen, ieder voor de helft, onder bepaalde bedingen en tot bepaald aan- gewezen doeleinden

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1