LEIDSCHE (oi Kin. 1876. 165. ZATURDAG 15 JULIJ STADS-BER 1CH TEN. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van milicien-verlofgangers der lichting van 4873. BINNENLANDSCHK BEKMÏTËN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50, met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco, p. p. 6 Cents De prijs der Advcrtentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, van den 3den April 1876, A. N°. 989/2 (2e afd.), Provinciaal blad n°. 29; Brengen ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlof gangers der lichting van 1873, behoorende tot het regiment grenadiers en jagers, tot de regimenten veldartillerie en het regiment rijdende artillerie, dat zij zijn opgeroepen om in werkeljjken dienst te komen, tot het hou den van herhalingsoefeningen, die van het regiment grenadiers en jagers op Dinsdag den 18den Juli aanst., de overigen op F rij dag den 21sttn Juli e. k.; dat zij daartoe op de bepaalde dagen, des namiddags vóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voor zien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van veilofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen, wat eerstgenoemden aangaat, op den 31»"° Augustus daaraanvolgende, de overigen op den 29ste0 dier maand, in het genot van onbepaald verlof worden hersteld: dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigd, zich op Maandag den 17'!c" Juli aanstaandedes voormiddags tusschcn 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun eventueel toe komende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhin deren aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te geven, in het eerste geval, onder overlegging eener gcueeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing ill de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, 12 Juli 1876. v. d. BRANüELER, Burgemeester. E. KIST. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 7 der Algemeene Politieverordening, vaslgesteld den 24,t<n October 1867; Boen te weten dat door hen. ingevolge art. 6 dier verordening, is be noemd tot Heer der Gebuurte n°. 33 of n». 8 van wijk VII. de lieer JOHAN NES POPTIE. en zulks in plaats van den Heer T. van* der Toot Jr.die overleden is. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 14 Juli 1876. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 14 Julij. Door de geneeskundige staats-commissie is lieden het getuigschrift voor het eerste gedeelte van het arts-examen uitgereikt aan den heer L. F. Boe- kelman, candidaat-arts. Bij liet groot Oost-Indisch ambtenaars-examenvan 19 Junij tot 14 Jttljj II. te 'sGravcnhage gehouden, zijn, naar orde der eindranglijst, de volgende liecren toegelaten: W. F. Engelberl van Bevervoorde (D.). J. G. Root (L.)H. B. van Thiel (D.), M. J. A. Maslhofl'Jr. (D.), J. H. B. Oomen IR), C. W. van Oordt (D.), S. J. M. van Geuns (D), mr. W. C. Berkhout (R). J. P. C. Ilartcvclt (D.). E. L. van Rouveroy van Nieuwaal (D.), 11. A. van der Stecnslratcn (DA. P. W. Hartelust (L.), L. A. Arends (D.), O. van Cattenburch A. J. C. E. van Ilcycop ten Ham (D.), F. Twiss (D.), J. van Weelderen (D.), H. V. baron Beutinck (D.), NV. A. van Velthuysen (D.), L G. Schot (L.), mr. C. 11. Nieuweiihuys (L.). E. M. Poortman (L.), W. van Wijk (L.), mr. P. Lugt (D), S. van Hamel (D). mr. 11. Vreede (D.), mr- H. J. a. Wilmar (D.), J. J. J. van Dricsschc (u.)J. A. Pecqncur (d.). R E. Broers (D), II. Groeneveldt (L.)mr. S. J. Lagcrwey (d.), mr. F. G. A- Reitz (0.)mr. W. C. van Benthem Jutting (L.), R. 11. Schomerus (L.), G. C. Twijsel (D mr. F. C. Vijzelaar (L.), E. A. Klerks (D.)J. W. van Stenis (L.), K. F. A. Werder (L.). De letters L. (Leiden) en D. (Delft), achter de namen der toegelatcnen geplaatst, wijzen aan bij welke der beide instellingen voor onderwijs in de taal-, land- en volkenkunde van Ncd.Indië zij hunne studiën hebben gemaakt. Van dc candidatei-.. die zich tot het departement van koloniën hebben gewend, met verzoek lot het afleggen van het examen te worden locgela ten, hebben zich 5 teruggetrokken. Dientengevolge namen slechts 54 candi- daten (18 van Leiden en 36 van Delft) aan het examen deel. Van deze 54 zijn geslaagd 40waarvan 12 zich tot het examen hadden voorbereid te Leiden terwijl de 28 andere hunne studiën te Delft volbragten. Van de 14 niet geslaagden kwamen 6 van Leiden en 8 van Delft. Van de 13 meesters in de regten, die het examen aflegden, slaagden in het geheel 9. Deze wor den allen geplaatst. De andere candidaten erlangen slechts eene beschik baarstelling aan den gouverneur-generaal van Ned.-Indië, voor zoo verre de 16 eerste nummers op de eindranglijst betreft. Van die 16 eerste nummers zijn 2 Leidsche en 14 Delltsche studenten. De commissie voor het afnemen van examens van leerling-apotheker te Middelburg heeft acte van bevoegdheid uitgereikt aan de hh. I. A. Heu vels, te Warmond; J. van Beveren, te Zierikzee; G. Haagma, te Middelburg, en J. H. de Reus, te Haarlem, en de commissie te Meppel heeft de acte als leerling-apotheker uitgereikt aan de dames G. C. J. de Vogel, geb. te Dor drecht; G. II. Prior en J. C- Meylink, geb. te Borculo, en aan de hh. D. Schutte, te Dordrecht, en M. Th. Lansberg, te 'sGravenhage. De negen studenten, die zich hadden aangemeld voor het literarisch examen aan de theol. school te Kampenzijn allen geslaagd. Het zijn de hh. Bavink, KooyKool, Stekctee, Sypkens, van der Veen, Vos, Wessgls en Zahn. Z. M. de koning heeft aan H. Werson, gewezen agent van policie te 'sllage. wegens moedwilligen manslag thans gedetineerd te Rotterdam, zoo danige vermindering van nog onvervulden straftijd verleend, dat hjj met 1". Augustus a. s. op vrije voeten zal worden gesteld. De algemeene vergadering der Nederl. maatschappij fot bevordering van nijverheid is Dingsdag te Deventer door den president dr. A. Vrolik geopend met eene redewaarin een aantal belangrijke onderwerpen ter sprake werd gebragt. O. a. deelde de voorzitter mede, dat binnen eenige jaren een ver volg zal worden uitgegeven van dr. Stratingh Tresling's bekend werk over arbeiderswoningen. Er waren 22 afdeelingen vertegenwoordigd. 253 stem men uitbrengende. Het ledental is 2004, het getal afdeelingen 30. Volgens een rapport van den heer Delprat, zijn de proeven op hel Manpad van den heer van Lennep genomen, om nachtvorsten te bestrijden door kunstmatige nevels (met rookturven van Nessier te Carlsruhe)met goeden uitslag be kroond. Voor het kunstmuseum voor de nijverheid is ruim ƒ10000 ineens en bijna 300 's jaars toegezegd. Op voorstel der commissie voor de kunst matige oesterteelt werd besloten geen eerepenningen uit te loven, maar hulde te brengen aan de heeren Groeninx van Zoelen, Pompe van Meerder- voort, Bosch Reitz en Cordes voor hun verdiensten, wat de teelt betreft. Mei groote meerderheid keurde dc vergadering het voorstel van directeuren goed om niet bij de regering aan te dringen op de instelling van een «Raad van Nijverheid." De vergadering besloot verder de aandacht der regering te vestigen op wenschelijke verbeteringen in de heffingen bij overgang van onroerend goed en 1000 bij te dragen voor een togt in Midden-Sumalra nadat de voorwaarden op aandringen van kolonel Versteeg cenigzins liglcr yvaren gesteld. De commissie, benoemd om over de uitbreiding van handels betrekkingen met de Zuid-Afrikaansclie republiek een onderzoek in te stel len, kreeg uitstel omdat zij nog inlichtingen moet inwinnen. Met het oog op de viering van het eeuwfeest der maatschappij, dat het volgend jaar te Haarlem zal worden gevierd, is besloten alsdan den dag, voor het congres bestemd, te doen vervallen en dien voor een waar dige viering te bestemmenwaarloc een crediet van ƒ3000 werd verleend. Evenzoo is eene som van ƒ1000 toegestaan voor hel ontworpen museum van kunstnijverheid, waarvan de plaatsing nog niet is beslist, doch dat Rot terdam voorstelt, niet te Haarlem, maar te Amsterdam op te rigten. Het voorstel van directeurenom een medaille voor handwerkslieden jaarljjks voor eenige departementen beschikbaar te stellen, om aan een werkman binnen hun kring toe te kennen en wel zoo, dat elk jaar aan vijf depar tementen, naar alphabetjsche volgorde, een qiedaille ter uitreiking wordt

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1