LËIDSCIIE ('•IR l 41 T. 1870. 1". 163. EONDERDAG 13 JULIJ. ST ADS-RER LCHT EN. OPROEPING IN WEI'KEU,IKEN DIENST, van milicien-verlofgangers der lichting van 1873. BINNENLANDSCHE BEIUGTEN I)e Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars /3.franco p. p. 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Hemeehteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents De prijs iler Ariverteiiliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den lieer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, van den 3len April 1876, A. N°. 989/2 (2e afd.), Provinciaal blad n". 29; Brengen ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlof gangers der lichting van 1873. belioorende lot het regiment grenadiers en jagers, tot de regimenten veldartillerie en het regiment rijdende artillerie, dat zij zijn opgeroepen om in werkeljjken dienst te komentot het hou den van herhalingsoefeningendie van het regiment grenadiers en jagers op Dinsdag den 18dt0 Juli aanst.de overigen op Vrijdag den 21slen Juli e. k.; dat zij daartoe op de bepaalde dagen, des namiddags vóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zrjn, in uniform gekleed en voor zien van al de voortoerpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van veilofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen, wat eerstgenoemden aangaat, op den 31sten Augustus daaraanvolgende, de overigen op den 29»leD dier maand, in het genot van onbepaald verlof worden hersteld: dat bedoelde miliciens mitsdien worden uilgenoodigd, zich op Maandag den 17'lc" Juli aanstaandedes voorniiddags tusschen 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van liet hun eventueel toe komende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhin deren aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis ie geven, in liet eerste geval, onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zonde kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing il) de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, 12 Juli 1876. v. u. BRANDELER. Burgemeester. E. KIST. Secretaris. SCHUTTJEMJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat de Com missie, volgens art. 15 der wet op de Schutterijen, van den llden April 1827 Staatsblad N°. 17), benoemd tot het onderzoeken ran en beslissen omtrent de redenen van vrijstellingen uitsluitingzal vaccrren op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 20!leo Juli aanstaande's namiddags te zes uren. En worden dienvolgens opgeroepen 1°. al de zoodanigenwelke aan de loting van dit jaar deel genomen hehhen 2°. degenen, die sedert de vorige inschrijving alhier zijn komen wonen en gebo ren zijn in de jaren 1842 tot 1850 ingesloten 3°, zij, die ambtshalve zijn ingeschreven en eenige reden tot vrijstelling ver- meenen te hebben 4". degenen, die na hunne indienst-stclling bij de Schuilerij recht op vrijstelling hebben verkregenalsmede die bij hel bataljon om lichaamsgebreken tijdelijk zijn vrijgesteld en 5". degenen die, volgens art.. 3 L. en M. der Wel. als tot de nacht- of brandwacht behoorende, lijf- of huisbedienden zijnde, of bedeeld wordende, vrijstelling kunnen erlangen om zich voor gemelde Commissie te vervoegen, op bovcngemelden dag, al ware het dat bij hen geen oproepings-biljet was ontvangen, ten einde over de ingediende reclames uitspraak worde gedaan, terwijl zij, die alsdan niet verschijnen, geacht zullen worden geene reden tot vrijstelling te hebben en mitsdien, overeen komstig art. 16 van Zijner Majesteils besluit van den 28stc™ Juni 1828 (Staats blad N°. 42), voor zooverre zij dienstplichtige nommers getrokken hpbben, bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant argekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER Burgemeester. Leiden, 12 Juli 1876. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 12 Julij. Met zekerheid kunnen wij melden, schrijft men ons uit's Ilage, dat Z- M. het door het minislerie gevraagd ontslag geweigerd heelt. - De Staatscourant bevat eene opgave (62e vervolg) van de Eiiropcsche officieren, onderofficieren en soldaten, overleden na evacuatie uit Alehin, voor zooverre daaromtrent tot op den 3ls,c" Mei bjj het dep. van oorlog in Nederl. Indië berigt was ingekomen. De lijst bevat de volgende namen K. L. Koenis, J. Deneef, A. II. Dekker, G. A. de Blom, W. Lagerwaart, F. Riedl, J. A. Mennes. K. J. Dttlz, 11. Olsson, J. Ekkarl, M. van Meurs, J. G. Oosterling, J. Gapers. Het stoomschip Prins Hendrik is op 1 Julij van Batavia naar Nieuwe Diep vertrokken. De Voorwaartsop weg naar Batavia, heeft op 11 Julij Southampton verlaten. Men meldt ons uit Stolwijk: De hooibouw is in den Krimpenerwaard in vollen gang. Qualileit en qiianliteit van het gras voldoen zeer. Op vele plaatsen ziet men van maaimachines, hooischtidders en hooiharken gebruik maken. Vooral het gebruik der laatstgenoemde werktuigen wordt bijzonder aanbevolen. De vroege aardappelen zijn uitmuntend van smaak doch de prijzen zijn hoog. De latere soorten beloven eene goede opbrengst. Evenzoo is het met den hennep De appel- en perenhoomen zullen dit jaar weinig geven. Wat evenwel de verdere tuinvruchten aanbelangt, men heeft redenen tot tevredenheid. Bij gelegenheid van het 60 jarig jubileum van Z. K. H. prins Frederik op 27 Julij e. k.als grootmeester-nationaal der orde van vrijmetselaren in Nederland, zal eene leestcanlale worden uitgevoerd, gecomponeerd door den heer Nicolaï te 's Ilage. De beoelenaars der zangkunst van alle Nederlandselte loges, ter plaatse waar kapelmeesters der loges gevestigd zijn. zijn uilge- itoodigd daartoe mede te werken. Men verneemt ook, dal circa 2500 Ne derlandsehe vrijmetselaren tot het huldeblijk hebben bijgedragen, en dat het leest ook met de tegenwoordigheid van den Duitschen kroonprins vereerd zal worden. - Door het Nederl. nationaal Zangersverbond waren de volgende prijs vragen uitgeschreven1°. eene compositie voor mannenkoor en solo's, waar- ouder eene vrouwenstemmet begeleiding van groot orkest op den tekst getiteld: "David'' door W. J. Hofdijk. Uitgeloofde prijs ƒ500; 2". eene compositie voor mannenkoor, zonder orchestbcgeleiding, op Nederduitschen tekst, naar vrije keuze, welk werk, volgens bij te voegen metronomische opgave, eene uitvoering vordert van ten naastenbij een kwartier uiirs. Uilgeloofde prijs 100. Volgens de uitspraak der jury, kan aan geen der welken', ingezonden op de prijsvraag n°. 1, de uitgeloofde prijs worden toegerekend. Alleen kan aan de compositie, onder het motto: /'den lieer zij lof in eeuwigheid" eene eervolle vermelding worden toegekend. Van de op prijsvraag tr 2 ingekomen compositiën heeft de jury aan het werk, getiteld: »'s Avonds na den veldslag"," onder het motto: "Glück auf", den uitgeloofden prijs toegewezen. Bij de opening van het naambriefje is ge bleken, dat de componist van]het bekroonde werk is de heer J. Worp, te Groningen. Bij hel examen voor apothekers-leerling, dat te Mcppcl is aangevangen en waartoe zich 20 vrouwelijke en 36 mannelijke candidaten hebben aan gemeld, zijn reeds van de 8 candidaten 7 geslaagd, nl. mej. F C. A. van Dintcr, 11. C. SpinkhoH, J. M. Broekman, M. G. 11. de Wit Beukers, C. M. LazaraiiM. M. E Krummer. allen van Amsterdam en G. Reinders, van Dokkum. Op 20—28 Junij werd door tic commissie, ingevolge art. 56 van de wet op hel middelbaar onderwijs daarmede heiast, het eind-examen afgeno men aan leerlingen van de Tuinbouwschool der Kon. Ned. Tiiinbouwmaal- schappij «Linnaeus" te Watergraafsmeer, hij Amsterdam. Diploma's van bekwaamheid zijn uitgereikt aan de hit.: II. E. van Leyden, van Krom menie; G. Gratis, van Dordrecht; E. M. van der Sluys, van Rustenburg bij Alkmaar, en A. Admiraal, van Rcemslcr. Tol predikant hij de Ncd. herv. gemeente Ie Rotterdam is beroepen dr. L. de Geer. prod, te Groningen; d8. D. ten Boschpred. te Ter Aar, heeft voor het beroep naar Oude en Nieuwe Welering bedankt. Op de voordragl voor directeur der hoogere burgerschool te Deventer zijn geplaalst de hit. dr. G. J. Dozy. mr B. ter Haar Bzn. en dr. ,1. Sirks. Aan den Hoek van Holland is dezer dagen een nog zeer jong kind op ongelukkige wijze om het leven gekomen. Door de moeder alleen gelaten, is het kind in een kuil leregt gekomen, waarin men gewoon was Ie stoken, en waarin zich nog eenig vuur bevond. Toen de moeder terugkwam, vond zij haar kind bijna verkoold daar liggen. Ofschoon dadelijk genees kundige hulp werd ingeroepenmogl niets balen en eenige uren na het ongeval bezweek hel kind onder de hevigste smarten.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1