BUITENLANDSCIIE BEBIGTEN. Indie, den heer nr. A. J. Dttymaer van Twist, daartoe uitgenoodigdde jongens van de landbouw-koionie Mettray, bij Gorssel, 150 in getal, op zijn buitengoed "Nieuw Rande", onder Diepenveen, een bezoek, waar zij hartelijk werden onthaald. Zij hadden tot Zutphen gemarcheerd, aldaar tot Deventer op den trein plaats genomen, om weder naar Diepenveen te wandelen. Bege leid door den directeur en de opzieners, kwamen zij met hun muziekcorps. 22 jongens sterk, des avonds te Deventer terug, om, na eenige stukken aan het station te hebben uitgevoerd, de reis per spoor aan te nemen. Te Kampen heeft de gemeenteraadnaar aanleiding van een ingekomen verzoek van den kerkeraad der Ned. herv. gemeente, besloten de kermis af te schallen. Door een honderdtal ingezetenen was een tegen-adres ingediend. Te Slcen is Maandag 11. de landbouwer H. Nijmeijer, bezig zijnde aan het dak van zijn huis eenige herstelling aan te brengendoor eene onbe kende oorzaak daaraf gevallen, met het ongelukkig gevolg, dat hjj onmid dellijk dood was. 's GRAVENI1 AGE 6 Julij. Door Z. M. zijn benoemd lot ridder der orde van den Nederl. Leeuw dé dirigerend officier van gezondheid le kl. P. A. Bol. de luit. der artillerie A. llaga en de majoor der infanterie A. G. C. E. W. vom dem Bussche Ippenburg, allen van het leger in Nederl. IndiP. Bij kon. besluit van 3 Julij is aan den heer C. Mnysken, ingenieur te Haarlem, eervol ontslag verleend als secretaris en architect der Nederland- sclie hoofdcommissie voor de internationale tentoonstelling te Philadelphia in 1876, en is hij benoemd tot lid dier hoofdcommissie. Door Z. M. zijn benoemd: tot regter in de arrond.-regtbank te Alkmaar de heer tnr. .1. W'. van Oosterzee, thans regter in de arrond.-regtbank te Appingedam; tot regter in de arrond.-regtbank te Almelo de heer mr. A. Hocththans substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te Deventer; lot kantonregter te Gulpen de heer mr. C. L. Bendorp, thans griffier bij het kantongeregt te Zevenaar; lot substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te Deventer jhr. mr. H. M. J. van Asch van YVijck, thans adjunct-commies bij de algemeene rekenkamer; tot substilnut-olficier van justitie bij de arrond.- regtbank te Rotterdam de heer mr. T. J. Noyon, thans substituut-officier van justitie bij de arrond.-regtbank Ie Rrielle; tot substituut-officier bij de arrond.-reatbank te Sneek de heer mr. O. F. Wiercx van Rhijnthans grif fier bij het kantongeregt te Cortgene: tot griffier bij het kantongeregt te Doetinchem de heer mr. E. 11. Engelkens, advocaat te Wildervank: en tot notaris te Onstwedde, arrond. Winschoten, de heer P. N. Miiller, caiul.- notaris aldaar. Tot leerling-tolk bij het consulaat-generaal der Nederlanden in China is aangesteld de lieer J. Rhein. De officier van gezondheid le kl. B. Leon is, op zijn verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen en de officier van gezondheid 2dc kl. bij de zee- magt K. G. F. Sloos is bevorderd tot officier van gezondheid le kl. De luit. ter zee 2e kl. R. C. A. L. Jansen wordt geplaatst aan het opleidingsschip Admiraal van Wassenaar te Amsterdam. Naar men verneemt zal Z. 11. de koning, na terugkeer uit hctLoo op 10 dezer, slechts eenige dagen hier verblijven en waarschijnlijk den 15'lt0 wederom naar het Loo vertrekken, waar Z. M. tot in het begin van Au gustus zal blijven vertoeven. Z. K. H. prins Alexander zal morgen middag ten 3 ure de residentie verlaten om eene reis door Duitschland te maken. De prins zal zich het eerst naar Weimar begeven. Dc kroonprins en kroonprinses van het Duitsche rijk hebben zich heden voormiddag ten 11 ure 7 min. per Iloll. spoor naar Rotterdam bege ven, om de stad en hare werken en inrigtingen te bezigtigen. Na het dejeuner in het Bath-hótel le hebben gebruikt keerde de prinses ten 3 ure te Scheveningen terug. De prins begaf zich uit Rotterdam naar Brussel om daar tot aanstaanden Zondag te verblijven. Te Essen, aan de Belgische grens, zal een speciale trein van den koning der Belgen gereed staan om den voornamen vreem deling met zijn gevolg naar Brussel te geleiden. Op deze reis neemt de prins zijn incognito niet aan. --De kroonprins van Pruissen heeft aan den station-chef van de Rijn spoorweg maatschappij alhier 100 doen toekomen voor het personeel. Wegens mishandeling, waardoor ziekte of beletsel om te werken van meer dan twintig dagen is ontstaan, werd zekere P. B.boerenknecht te Amersfoort, met nog een ander persoon door de regtbank aldaar tot een jaar celstraf veroordeeld. Alleen P. B. zag door dat vonnis zich bezwaard en kwam in appel bij het gcregtshof te Amsterdam. Dat collegte vercenigde zich met het gevoelen der regtbank en bevestigde hare uitspraak. Namens den veroordeelde teekende mr. B. van Lier, advocaat, le Amsterdam, van het veroordeelend arrest cassatie aanmaar gaf voor dat beroep geen gron den op. Het hoogste regtscollegie overwoog echter ambtshalve, datregtwas gedaan op een onwettig bewijsmiddelhet vernietigde derhalve het arrest van het hof te Amsterdam en verwees de zaak naar het geregtshof te 1 'sGravenhage. dat zich heden bezig hield met de behandeling van deze quaes! ie. De beklaagde hield vol dat hij, hoewel hij een groot gedeelte van den avond van 22 October jl. in het gezelschap van zijn medeveroordeelde P. was geweest, niet aan dc mishandeling van zekeren T. nabij het 0. L. Vrouwenkerkhof had deel genomen. Ook nu bestreed mr. van Lier de uit spraak zoowel van de Amersfoortsche regtbank als van het hof te Amsterdam. Z. i. was het bewijs niet voldoende geleverd en hij concludeerde tot vrij spraak. Adv.-gcueraa! mr van Maanen was evenwel van een tegenoverge steld gevoelen en réquireerde de bevestiging van het vonnis. Het hof, dat nog beden uitspraak deed vereenigde zich met de zienswijze van den ver dediger en sp'ak den beklaagde vrij. -- Wegens den ongunstigen wind op gisteren is de opstijging van den ballon dc Nederlanden uitgesteld lot aanstaanden Zaturdag. In de Keizerstraat te Scheveningen had eergisteren een droevig too- neel plaats. De metselaarsknecht V., werkzaam aan den achtergevel va» het huis van den heer P. V,, was dien ochtend kennelijk niet nuchter, zoodat de heer V. hem ernstig atried in dien toestand aan het werk tt gaan. Toch waagde hij het de ladder te beklimmen, doch kreeg weldra twist met zijn vader, met wien hij op één steiger aan het metselen was over vroegere huisselijke oneenighedenwelke twist zoo hoog liep. dat hij omstreeks 11 ure in een vlaag van woede eensklaps riep: //Vader, vaarwel' ik ga naar mijn graf!" en van de stelling, ter hoogte van ruim 30 voel, naar beneden sprong, zoodat hij deerlijk verwond nederstortte. Zijn toe stand is gevaarlijk. Gisteren avond is bij de Bazarstraat een werkman, die aan den spoot weg van den tramway als timmerman werkt, van het voorbalcon ondj den railwagen gevallen, met het ongelukkig gevolg dat hem de wagen ow het hoofd is gegaan en hij dezen morgen na vreesselijke smarten in gasthuis is overleden. KVGELAV I). HINDEN 5 Julij. Maandag is in het lagerhuis door een der leden, den heer Jenkins,4 Oostersche politiek der regering ter sprake gebragt. Uit de Weener cor respondentie van de Times meende hij le moeten opmaken dat die politiek ofschoon voor het parlement bedekt, te Weenen zeer goed gekend wordt Dc heer Disraeli zeide te verwachten dat het parlement, wanneer het zjji oordeel uitsprak over de politiek der regering, dat oordeel zou vormti op grond van authentieke stukken door de regering overgelegd en niet nar aanleiding van anonyme courant-berigten. Hij hadvoor zoover hij den hee Jenkins verslaan kon aan de regering sommige plannen hooren toeschrj ven, waarvan hij nu voor het eerst hoorde en andere die le belagcheliji schenen om er geloof aan te slaan. Verder zeide bij de spoedige overig ging toe van de stukkeu betrekking hebbende op de Oostersche zaken. Ik heer Bright drukte als zijne overtuiging uit. dat de publieke opinie in Ei geland volstrekt de staatkunde der regering niet zou steunenindien zj zich in de bres stelde voor de onschendbaarheid van Turkije en me: Engelsch bloed en geld de worsteling der Christenen in Turkije hielf onderdrukken. Wij kunnen gerust voorspellen, zegt de Pall Mall Gaz., dal de debatten welke naar aanleiding van de weldra openbaar te maken stukken in h parlement gevoerd zullen worden, beslissen zullen over hel aanblijven tn het ministerie-Disraeli. De liberalen van liedengesteund door de oude Whigs willen geen oorlog ten behoeve van Turkije, al komt een oorlog met Ruskit om een andere reden hun vroeg of laat onvermijdelijk voor. Het minister» Disraeli, gesteund door de Tories en de Indische partij, welke Ruslaiil boven alles vreezen en Rusland alleen de schuld geven van den aangestookte oorlog ziet, naar het schijnt, minder op tegen het geven van directenol indirecten steun aan het Turksche rijk. Door het geregtshof le Oxford is zekere John Tengcwick tot zevti jaren gevangenisstraf veroordeeld wegens het plaatsen van steenen op dei Great Western spoorwegmet het doel een trein te doen derailleren. FRAKKRIJtt. In de kamer van afgevaardigden bragt Dingsdag de heer Marcou litl voorstel ter tafel om de aanleggers van den //coup d'étal" van 2 Ut cember en de medepligtigcn aan dien staatsgreep alsnog voor de regtbankti le vervolgen. De heer Lambert stond op, om de urgentie voor het voorstd te vragen. De acht millioen Franschen, zeide hij, die herhaaldelijk de ver heven regten der Napoleontische dynastie met hun votum bekrachtigd heli ben. mogen niet langer in spanning en onzekerheid worden gelaten. Dt kamer verwierp echter dc urgentie. Toen deed de heer Dufour, als tegen voorstel eene motie om de aanleggers der omwenteling van 4 September en de medepligtigen in staat van beschuldiging te stellen. Eindelijk stelde de heer Robert Mitchellals amendement op hel voorstel-Marcou voor, oi de vervolging uit te strekken «lot de acht millioen kiezers, die den "Coif d état goedgekeurd hebben, en tot al de ambtenaren, de afgevaardigden, oe departementale ra.lenenz., die aan het keizerrijk den eed van trouw hebben gezworen. De heer Mitchell vroeg ook voor dit voorstel dt urgentie, maar de heer de Choiseul vroeg de prealable quaestie. Meu tracht, zeide hij, het parlementair régime in Frankrijk in minachting te brengen. Aan die manoeuvres is het voorstel van den heer Mitchell te danken. Doch de kamer zal die tactiek te schande maken door het aannemen van dt prealable quaestie. Met 362 stemmen tegen 73 werd die aangenomen. Dc Fransche vloot zal. volgens la France, van Toulon naar Tunis, Tripoli, Alexandrift en Smyrna vertrekken; gaat in het Oosten alles gunstig, dan keert zij einde September over Algiers, Bona, Villafranca en Ajaccio naar Toulon terug. De vloot, welke voor Cherbourg lag, is te Brest aan gekomen. L Lnivers meent te weten dat de katholieke universiteit te Parijs den minister van onderwijs den eisch zal doen de gemengde examen-commissie, bij de wet voorgeschreven, uiterlijk vóór den 10d'° Julij te benoemen. Indien de minister weigert, zal de universiteit in hooger beroep komen bij den raad van state. DUITICHLAK». Dezer dagen is de eerste onderaardsche telegraafkabel in het Duitsche rijk voltooid. Op 13 Maart jl. werd le Halle een aanvang gemaakt met het leggen van den kabel, die gemelde stad met Berlijn moest verbinden, en op 29 Jttnij werd de laatste arbeid in den grond te Berlijn verrigt, ten einde de aansluiting te kunnen voltooijen. De gansche lengte van den kabel be draagt 22 mijlen. Omstreeks 2 uren in den namiddag werd een proef ge nomen met de nieuwe verbinding, welke aan de gestelde eischen volkomen

Leydse Courant | 1876 | | pagina 2