ZOMERZQRG. ACHT ZOMER-CONCERTEI pilepsie voor tien kantcnregler ie Brieile getuigenis hadden afgelegd, geraakten tus- schen die gemeente en Nieuwesluis. doordien een der passagiers den voerman de leidsels betwistte, van den dijk, waardoor vele van hen, waaronder ook de veldwachter van Zttidland, werden gekwetst en wel de voerman zoo ernstig, dat hij even na zijne aankomst te Zuidland den geest gaf. Door het gereglshof te Leeuwarden werd eergisteren behandeld de zaak van A. N.. wed. J. P., te Groolegast, oud 41 jaar, beschuldigd van kindermoord. Zij had haar pasgeboren kind in een paar sloopen gedaan, steenen er bijgevoegd en toen in een sloot nabij hare woning geworpen. Ongeveer vier weken later heeft zij het daar weer uitgehaald en in de vaart geworpen, waarna het gevonden werd. Zij beweerde, dat het kind dood was, toen zij het in het water wierp. De deskundigen verklaarden echter, dal bet geleefd heeft toen het verdronken werd. De advocaat-generaal requireerde eene veroordeeling tot 8 jaren tuchthuisstraf en aanplakking van een extract uit het arrest te Leeuwarden. Groningen en Groolegast. De verdediger bestreed het visum repertum der deskundigen en achtte niet wet tig en overtuigend bewezen dat het kind geleeid heelt, noch dat het levend in hel water den dood was aangedaan, en zag met gerustheid een vrij spraak tegemoet. Te Wondrichem vierde op den 12l,n dezer de predikant der her vormde gemeente B. II. Bommezijn zijne veertigjarige dienst, waar van bijna 30 jaren in die gemeente. De geheele gemeente was met vlaggen versierd en-vierde feest. Den jubilaris heeft het niet aan stoffelijke bewijzen van deelneming ontbroken. Onder deze was een zeer eigenaardig, nl. van het visschersgild. hetwelk zich had voorgenomen om bij het uitwerpen hun ner netten den eersten zalm, dien zij vingen, aan hunnen herder te vereeren. Twee prachtige zalmen waren de belooning van hun doel. Zeer was het te bejammeren, dat terwijl des avonds de gansche gemeente jubelde, er een om.-c.Iuk plaats had en w<l in het koffijhuis van den heer J. Spronk. Een oflicier van liet materieel, die aldaar het bovenkwartier bewoont, had, om aan het feest luister bij te zetten, verschillend vuurwerk gemaakt en wierp •Ie jongens op straat zoogenaamde sissers toe, toen eensklaps zulk een bran dend vuurwerk door een jongen van de straat werd opgenomen en naar hoven geslingerd, met het ongelukkig gevolg, dat deze door het geopende raam juist leregl kwam in de kist met vuurwerk, waardoor dit met een knal ontplofte en spoedig het huis in vlam stond, hetwelk geheel is uit gebrand. De kadetien aan de kon. militaire academie te Breda zijn naar de Tete- ringsche heide gemarcheerd, ten einde aldaar lot 15 Julij te kampeeren. liet berigt der intrekking van het voorstel der commissie van rapporteurs, waarhij de verplaatsing der academie naar Utrecht in uitzigt werd gesteld, heeft alhier groote vreugde verwekt. Uit vele woningen werd de vlag ge stoken. Tc Middelburg werd gisteren morgen uit eene der stads buitenvesten het lijk opgehaald van den sergeant-tamboer bij de dienstd. schutterij aldaar. Ten 5 ure hadden voorbijga» ers hem aldaar zien slaan visschen en later vond men hem dood in zijn eigen net liggenzoodat hij vermoedelijk voor over is gevallen en alzoo den dood heeft gevonden. 's GRAVENIlAGE. 17 Junij. Z. M. heeft den heer jhr. mr. VV. E. van Panhuys, referendaris bij het dep. van koloniën, benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw. Aan den heer A. Florus is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Chaam. en aan den heer J. P. C. vanTricht, mede op zijn verzoek, eervol ontslag als plaatsvervangend lid van den ge- ireeskuiuligeii raad voor Gelderland en Utrecht. Z. m. heeft goedgevonden te bevorderen tot kapitein ter zee, de kapi- lein-luitl. ter zee F. II. P. van Alphen en G. F. Servatius; lot kapitein-luit. ter zee. de luitt. ter zee le kl. J. M. L. A. P. Wirix, H. Dijserinck, D. G. E. Wolterbeek Muller en G. G. C. Thierens; lol luit. ter zee 1' kl.de luitt. ter zee 2' kl. A A. Escher. W. ,1. P. van Waning eii J. J. Slookcr: en den bevorderden kapitein ter zee G. F. Servatius ter zake van langdurige dienst, op pensioen te stellen. In de volgende weck zal het hof voor eenigen tijd den halven en listen rouw aannemen, wegens het overlijden van de koningin-moeder van Zweden. Bij het dep. van koloniën is ontvangen van het comité der vereeniging „het Roode Kruis" te Tilburg, eene som van ƒ425 ten behoeve van de strij ders in den oorlog met Atchinen van de liedcrlalel te Kampen eene som van /1Ü0, als bijdrage ten behoeve van de nagelaten onverzorgde betrek kingen van in den strijd tegen Atchin gesneuvelde militairen. Bij gelegenheid van den verjaardag van 11. M. de koningin waren hedeu de openbare gebouwen en vele bijzondere woningen met vlaggen versierd, liet garnizoen maakte ten 12 ure parade op het Malieveld. Duizenden toe schouwers waren rondom de paradeplaats geschaard. Ook nu werden de troepen door den geueraal-majoor Michelhofl geïnspecteerd, terwijl het bevel door den kolonel van het 3de reg. huzaren Pels ltijckenwerd gevoerd. Nadat door de onderscheidene wapens ecnige manoeuvres waren uitgevoerd, had het gewone défilé plaats. Omstreeks 1 ure begaven zich de leden der vorstelijke familie naar het huis ten Bosch om H. M. de koningin hunne gelukwenschen te brengen, waar na afloop der receptie, die zich lot dc leden der hofhouding bepaalde, ren familie-dejeuner plaats had. Te^en 1 ure was het getal der bezoekers, die zoowel met den Holland- schen als den Rijnspoorweg herwaarts zijn gekomen, zeer aangegroeid en vele groepjes wandelden gedurende den middag door de stadof bragten een bezoek aan Schcveningenwaar het juist in gebruik genomen gebouwde Sociclë des Galeries, met de nationale en internationale vlaggen prijkt, zoo mede aan het Haagsche bosch, waar de groote oprijlaan tegenover de ver sierde Boschbrug met vlaggen is getooid. Van twee tol vier ure deed het muziekcorps der dd. schutterij zich in den muziektempel in het Voorhout hooren. De avond zal veei afwisseling bieden, lu de societeitstent in het Haagsche bosch, diegeillumineerd wordt concert van de slalmuziek van het reg. grenadiers en jagers; in den zoöl. tuin muziekuitvoering van de huzaren-kapel en vauxhall en eindelijk ten half ell ure groot vuurwerk in de Maliebaan. De ministeriën en openbare gebouwen zullen heden avond, als gewoonlijk, worden verlicht. Van stads wege zullen de lanen die naar de societeitstent in het bosch leiden en de omgeving van het Malieveld worden geillumineerd. In eene gisteren avond gehouden vergadering van de Nederl. nationale vereeniging van werklieden werd door het bestuur medegedeeld, dat het bouwgrond had aangekocht. Het bestuur had door aankoop grond verkre gen daar waar dit reeds bij de oprigting der vereeniging door velen werd gewenscht. De grond is gelegen in den Zuiderpolder tegenover de nieuw aangelegde straat in de Kemperstraat20 meter breed bij 2.50 meter diep a ƒ2.60 de meter. Hel bestuur had den moed gehad dien koop te sluiten, vertrouwende op de welwillendheid van den kapitalist en op het crediet der vereeniging. liet hoopte dat die hulp niet zou achterblijven en deed tevens de mededeeling dat van hooggeplaatste zijde ƒ10000 gedurende 20 jaren renteloos is toegezegd. Het deed het bestuur leed den naam te moeten ver zwijgen. maar hel bragt een woord van hulde aan die edele onbekende. Eergisteren avond werd. ofschoon ongelukkig reeds te laat, bij een tapper aan den Zuidoostbuitencingcl de hulp ingeroepen van een geneeskun dige. De man, die plotseling hevig ongesteld was geworden en nog slechts weinige oogenblikken moet geleefd hebben, had twist met zijn huisvrouw- gehad. Bij onderzoek bleek het den arts al spoedig dat er alle verschijnse len aanwezig waren van vergiftiging door arsenicum, waarvan de policie onverwijld werd kennis gegevendie ook van hare zijde het noodige onder zoek instelde. De overledene was eerst kort geleden in den echt getreden. De groote bruine brakhond met lange ooren. luisterende naar den naam Hector, die den 9J«» Jung jl. van de tentoonstelling van honden in den zoölogisch-botanischen tuin is verdwenen, is nog niet bij zijnen meester teruggekomen. De eigenaar van dien hond heelt voor de terugbezorging eene belooning van ƒ25 uitgeloofd. [Zie verder het Bijvoegsel.) Heden overleed mijne geliefde Dochter ANNA MARIA, in den ouderdom van 46 jaren. Leiden, 16 Juni 1876. Wed. A. FELIX, Noordziek. Eenige kennisgeving. lieden overleed zacht en kalm, in den ouderdom van ruim 75 jaren, onze hartelijk geliefde Vader Jh'. Mr. H1ERONYMUS VAN ALPHEN. M. J. VAN ALPHEN. II. VAN ALPUEN. Leiden, 16 Junij 1876. W. R. A. VAN ALPHEN. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de bewijzen van belangstelling, ons betoond bij de geboorte van onze Dochter, zeggen wij dank. A. J. CORTS. Leiden, 17 Juni 1876. W. CORTS, Bei.t. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden mjjner geliefde Echtgenootc, betuig ik, namens wederzijdsche familiënmijnen hartelijke» dank. Utrecht, 16 Junij 1876. B. J. ZANDVLIET. HET DERDE DER ONDER DIRECTIE VAN DEN HEER H. V L L M A R. op DINSDAG! 2© JUNI 18Ï6, des avonds te halfzeven. Toegang volgens de bekend gemaakte bepalingen. Door eene verhindering bij het Muziek-corps der Grenadiers, moet het vierde Concert, in plaats van op 4 Juliop Dinsdag 11 Juli gegeven worden. gallende ziekte) geneest per brief de Specialarts Dr. HILL1§CH, (Neustadt) Dresden, Duilschland. Reeds meer dan SOOO met goed gevolg behandeld.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 2