375,000 PER TELEGRAAF. ADVERTENT IE N. F. DE PAUW met zijn .MOV ST E it ISA LLO X ,,de Nederlanden" Staat gewaarborgde Stadlotery 14. 15. Juni S«iack§K€Ot tégen 57 stemmen werd verworpen. De regeringsvoordragt werd ten slotte aangenomen met 388 tegen 128 stemmen. Bij de kamer is door den heer Naquet een voorstel ingediend tot weder invoering der echtscheiding. Dat voorstel verwekte vrij wat opzien. Men wil weten dat in een ministerraad door den minister van binnenl. zaken, den heer Mareère, verklaard is dat het hem leed deed dat de zoogenaamde conscrvativen zoo weinig rekening hadden gehouden met de gematigdheid en de verzoeningsgezindheidwaarvan de regering bij de jongste wijzigin gen in hel personeel der ambtenaren blijk had gegeven. In het vervolg zou hij dus, met goedvinden zijner ambtgenooten, zijn personeel meer kiezen uit die burgers, die zich openlijk bij den legenwoordigen regeringsvorm hadden aangesloten. De vrijmetselaars te Toulotise hebben Victor Hugo geluk gewenscht met zijn redevoering ten gunste der amnestie gehouden. Hij zeide hu i in een brief daarvoor dank en tevens aan allendie hem in deze hadden onder steund. De amnestie, schrijn hijmoet komen. Zij hangt hiervan af, dat alle harten van medelijden en aller gemoed van regtvaardigheid vervuld wordt. Het lot van den tegenwoordigen Sultan van Turkije, Murad Effendi. was onder zijnen voorganger, niet benijdenswaardig, vooral omdat de laatste eenc verandering in de troonopvolging wilde brengen, ten gunste van zijnen zoon. Murad was dientengevolge bijna een gevangene, want hij werd scherp bewaakt. Minder bekend is het echter, dat die positie zoo treurig was. dat Murad in 1867 zich tot wijlen keizer Napoleon wendde om diens hulp in te roepen. Dat schrijven werd den keizer overhandigd in den zomer van 1867, veertien dagen voor de aankomst te Parijs van den Sultan, in wiens geiolg zicli Murad bevond. In dit schrijven zette Murad den toestand uiteen de hervormingen die hij noodig achtte en om welke reden hij zich bij de partij van het jonge Turkije aansloot; verder schilderde Murad zijn persoon lijk lijden; zijn opsluiting, zijn strenge bewaking, enz. hetwelk alles ge schiedde om hem van de erfopvolging uit te sluiten. Napoleon, hoezeer inet zijn lot begaan, kon niets voor hem doen en een persoonlijk onderhoud was onmogelijk. Later wendde Murad zich nogmaals tol den keizer, om hem zijn voornemen mede te deelen naar Frankrijk Ie vlugten en verzocht hij dan als tweede luitenant iu het Fransche leger te mogen dienen; doch ook dit verzoek kon niet ingewilligd worden. 'sGUAVENllAGE, 9 Junij. 11. M. de koningin was gisteren, ten gevolge van gevatte koude, ongesteld doch is heden veel beter. BELGRADO. 8 Junij. Officieus wordt berigt dat Ruslands vertegenwoor diger, in naam zijm r regering, vorst Milan heeft aanbevolen den vrede Ie bewaren. Hetzelfde geschiedde door den vertegenwoordiger van Frankrijk. PARIJS, 8 Junij. Door geen enkel telegram wordt hier bevestigd het gerucht, dat te Londen liep, alsof Servië aan Turkije den oorlog bad ver klaard. Men gelooft integendeel, dat Servië gehoor heelt gegeven aan dc vermaningen van Rusland, Oostenrijk en Frankrijk, om gematigdheid in acht te nemen. PARIJS, 3 Junij. Tien doodkisten, bevattende de lijken van Louis Phi lippe en andere leden der familie Orleans, zijn heden naar Honfleur overge- bragt, onder toezigt van den graaf van Parijs. LONDEN, 8 Junij. In strijd met de aanhoudende verontrustende berigten in de Parjjsche en Berlijnsche bladen wordt het in diplomatieke kringen al hier zeer waarschijnlijk geacht, dat de Oostersche verwikkelingen in der minne zullen worden opgelost door middel van een gemeenschappelijke con ferentie op een vooraf naauwkeurig te bepalen grondslag. De Parjjsche ge ruchten, volgens welke Engeland den lvhedive ondersteunt in zijn begeerte zich van Turkije los te maken, zijn ten eenenmale ongegrond. MADRID, 8 Junij. iu den senaat heeft de bisschop van Salamanca gezegd dit de Spaansche prelaten de godsdienst-verdraagzaamheid altoos zullen be strijden dewijl zij onbestaanbaar is met het katholicismus. KONSTANTINOPEL, 7 Junij. Gisteren hebben de eerste dragomans der legaliën van Frankrijk, Engeland. Italië, Oostenrijk, Rusland. Duilschland en België zich naar hel keizerlijk paleis begeven, om daar hunne opwachting te maken bij gelegenheid van de troonsbestijging van Sultan Murad V. De keizerlijke rescripten betrelïende de kennisgeving van de troonsbestijging zijn thans verzonden. KONSTANTINOPEL. 8 Junij. Met betrekking tot de amnestie en den wapenstilstand, gedurende welken de grieven der opstandelingen onderzocht zulien worden, is aan de vertegenwoordigers der Porte in het buitenland de volgende circulaire gezonden»Op bevel van Z. M. den Sultan heeft de grootvizier aan de regeringscommissarissen in Bosnië en de llerzegowina schriftelijk medegedeeld, dat Z M. aan de opstandelingen een volkomene amnestie heelt verleend voor den lijd van zes weken, ingaande op den dag vvanneer weldra in deze twee provinciën de daartoe betrekkelijke proclama- tiën zullen afgekondigd worden; dal voorts de opperbevelhebber der Turk- sche troepen gedurende dien tijd alle militaire bewegingen moet staken, en dat hierop alleen een uitzondering moet gemaakt worden wal de provian dering van Niksich betreft. Gedurende dien tjjd moeten de opstandelingen rustig naar hunne haardsteden kunnen tcrugkecren en zich aan hunne over heden onderwerpenwelke laatsten dienaangaande de noodige bevelen hebben ontvangen, die inhouden dat zij hen goed moeten bejegenen en hunne wen- schen moeten aanhooren. LONDEN. 9 Junij. De Times beval het volgende berigt uit Berlijn, van den 8,n; Oostenrijk heeft besloten zich niet meer te verzetten tegen de Rus sische politiek in het Oosten. De vorst van Montenegro heeft het bevel over de opstandelingen op zich genomen. De Heer en Mevrouw DRIESSEN HOOREMAN bedanken voor de bewij zen van belangstelling bij dc geboorte hunner dochter ondervonden. Bezoeken worden afgewacht op Dinsdag en Woensdag 12 en 13 Juni. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Moeder en Behuwd-moeder Mcjufvrouw MADLENER - LORQUIN, betuigen wij onzen innigen dank. A. J. JONGMANS. M. JONGMANS, MADLENEH. Bij gunstig weder zal in de tweede helft dezer maand, op het terrein buiten de voormalige Hoogewoerdspoort, dc gun stig bekende luchtreiziger opstijgen. Tijd en datum zal later per annonce bekend gemaakt worden. Namens de Leidsche Afdeeling van het Nedcrlandsche Zendelinggenootschap wordt aan allen, die op het Pinksterfeest, iu verschillende Protcslantsche kerken alhier, van hunne belangstelling in het werk der zending hebben doen blijken, dank gezegd, in 't bijzonder voor de milde gift van ƒ1000, gecollecteerd in de Pieterskerk onder het gehoor van Ds. VAN BOEKEREN, waarvan ons Genootschap mede een derde ontvangen heeft. Te midden van vele behoeften wordt de bewezen hulp dubbel gewaardeerd. liet Bestuur der Afd., J. J. PRINS, Voorz. Leiden, 8 Juni 1876. H. G. HAGEN, Secr. P. MULLER, Thes. De door den 270. Hamburger bestaat uit een Kapitaal van 9>v9,71f800IVl!l&. in deze groote Kapitalien - Ver loting moeten binnen aen korten tyd van eenige maanden in 7 trekkingen PF 43,400 prijzen onder slechts 81,500 Loten zeker getrokken worden, waaronder zich Hoofprij?,en van ev. Rijks mark en spec. Rijksmark 250,000-50,000 125,000—40,000 80,000-36,000 60,000 30,000 enz. enz. bevinden. Voor de 1ste trekking, van Staatswege vast gesteld op den aanst. kosten Geheele originaalloten R. 3. 50 Halve 1. 75 Kwart 8 7 Va Tegen inzending van het bedrag per post wissel of in coupons of postzegels per aange- teekende brief, verzenden wy originaalloten met het Staatswapen voorzien en voegen wy steeds gratis een officieel trekkingsplan by. Onmiddelijk na de trekking zenden wy aan de belanghebbenden de offlcieele trekkings- lysten worden de prijzen onder waar borg van den Staat prompt uitbetaald. Ten einde de zekerheid te hebben dat de bestellingenprompt en naauwkeuriguitgevoerd worden, gelieve men zich ten spoedigste en regtstreeks te wenden tot Staatseffecten handelaars te Hamburg. Verzwakt bestaan. Dit geneesmiddel bezit iedere eigenschap, die vereischt wordt in een algemeen huismiddel. Het vernietigt de grondslagen van ziekte, die, hetzij door overspanning der hersenen, verdriet, angst, gebrekkig voedsel of onzuivere lucht gelegd zijn geworden. Bij verstoppin gen cf congestiën der lever, longen, darmen of eenig ander orgaan, zijn deze Pillen bijzonder dienstig en werken buitengewoon voorspoedig. Zjj behooren in iedere huishouding in gereedheid te worden gehouden, daar zij een medicijn zonder eenig gebrek zijn voor jongelieden en zwakke gestellen. Zij veroorzaken nimmer pijn, noch ontsteken de gevoeligste zenuwen of zwakste ingewanden. Holloway's Pillen zijn het best bekende middel tot zuivering van het bloed, en ter bevordering van afscheiding, heigeen alle ver giftige en schadelijke deeltjes, zoowel uit de vaste besianddeelen als uit vochten des iigchaams verwijdert. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen en Potjes Zalf ƒ0.80, ƒ1.85, ƒ3, 6.7513.50, ƒ20.50. Zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement t t London, 533. Oxtordslreet, vroeger 244. Strand

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3