LMPSCI1E COURANT. 1870. m MAANDAG 22 MEI OPROEPING IN WERKEL1.IKEN DIENST, van milicien-verloCgangers der lichting van 1874. •ST A DS- BEK IC 11T EN. BINNKNLANDSC11K BttMGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, 'ion- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs aer Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3 50, met het Verslag der Handelingen van den Hemeenteraad 3.35, franco p. p. /3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars. buiten de expeditiekonen. A]zonderlijke nommers der onrant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco p. p. 6 Cents, De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels J iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 75 78 der Handelingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, van den 3,len April 1876, A< N°. 989/2 (2® afd.), Provinciaal blad ii». 29; Brengen ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlof gangers der lichting van 1874, behoorende tot het 2e, 3e, 4e, 5e, 6e en 7e regiment infanterie, dat zij zijn opgeroepen om in werkeljjken dienst te komen, tot het hou den van herhalingsoefeningen dat zjj daartoe op Donderdag den 8e° Juni aanst., des namiddags vóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform ge kleed en voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van veilofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op den 12tn Juli daar aanvolgende in hel genot van onbepaald verlof worden hersteld; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigd, zich op Zaterdag den 3«0 Juni aanstaande, des voormiddags tusschen 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun eventueel toe komende daggeld of passage-biljet; en dat. bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhin deren aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te geven, in het eerste geval, onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, 20 Mei 1876. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN herinneren bij deze de ingezetenen, aan de bepalingen der Algemeene Politieverordening van den 16d»° October 1873, betrekkelijk de vestiging der woonplaats In en de verhuizing binnen de gemeente, welke luiden als volgt: Art. 2. Zijdie overeenkomstig de bepalingen van het Koninklijk besluit van den S"1'" November 1861 Staatsblad n°. 95) aangifte hebben gedaan van het overbrengen van hunne werkelijke woonplaats van elders naar deze gemeente en daarvan eene verklaring hebben gedaan aan het bestuur dezer gemeente, ontvangen op het bureau van den Burgerlijken Stand van die verklaring een bewijs, dat zij verplicht zijn binnen 24 uren aan den heer der gebuurte, in welke zij zjjn komen wonen, te verloonen, ten einde deze het voor gezien teekene en in zijn register inschrijve. Art. 3. leder, die binnen deze gemeente verhuist, is verplicht daarvan, binnen ééne maand na de verhuizingaangifte te doen op hel bureau van den Burgerlijken Stand, en daarbij op te geven, wat tot de invulling van het bevolkingsregister noodzakelijk is. Hij ontvangt van die aangilte een bewijs, dat hij binnen 24 uren aan den heer der gebuurte, in welke hij is BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter algemeene kennis dat de passage over de brug over de Singelgracht bij de Nlorschpoort, tot nadere aankondiging AL.LEEX VOORVOET- GANGERS is opengesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 20 Mei 1876. E. KIST, Secretaris. komen wonenvertoontten einde deze het voor gezien teekene en in zijn register inschrijve. Hij is mede verplichtbinnen ééne maand na verhuizing, daarvan kennis te geven aan den heer der gebuurtewelke hij verlaten heeft. Art. 4. Overtreding van eenig voorschrift van de beide voorgaande arti kelen wordt gestraft met eene boete van één tot drie gulden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 20 Mei 1876. E. KIST, Secretaris. Ontvangen voor de noodlijdenden door den watersnood ƒ137.40 door den heer B. Blankenberg, alhier, zjjnde de opbrengst van de plaat «Een tafereel uit den watersnood." P. C. LIBRECHT LËZWIJN, Penningmeester. LEIDEN. 20 Mei. Bij den voorzitter der commissie voor het gedenkteeken van Leidens (luizet is dezer dagen uit Batavia ontvangen eene bijdrage van ƒ245, als opurengst eener aldaar door m'. J. de Wal, vice-president van het hoog geregtshof, geopende inschrijving. Van een onzer landgenooten was onlangs nog eene gift van 25 ingekomen. Door een en ander, gevoegd bij de ontvangen renten, is bet gehecle bedrag der bij de commissie beschikbare •gelden, na aftrek van alle gedane uitgaven, thans geklommen tot/17461.62%. Het badsaizoen bij de zwem- en badinrigting Rhijnzigt wordt, blijkens hierachter voorkomende aankondiging, Maandag aanst. geopend. De weers gesteldheid liet natuurlijk niet toe dit, gelijk in het vorige jaar, vroeger te doen. Het is bijkans overbodig de aandacht op deze inrigting te vestigen daar zij zich in eene gevestigde reputatie mag verheugen en de weldadige invloed van het baden op de gezondheid vrij algemeen erkend wordt. De ondernemer, de heer Kramer, heeft steeds getoond dat hij de sympathie, hem geschonken, weet te waarderen en getracht, ten gerieve van de be zoekers, ook daar het aangename met het nuttige te vereenigen. liet getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 46 tot 62 volwassen personen en 10 tot 16 kinderen. Men meldt ons: Wegens de groote droogte en weinig groeizaamheid wordt het vee in de voor hooiland bestemde stukken gebragt. daar het gras hoe langer hoe meer vermindert. De handel in lammeren is ten gevolge daarvan traag en de prijzen niet hoog. Ondanks nachtvorst staan de aard appelen overal goed boven den grond. Door de prov. commissie te 's Ilage werden geëxamineerd 5 candidaten voor de lloogduitsche taal, 1 werd afgewezen en 4 toegelaten, als: mej. E. E. Lenpen, uit Alblasserdam; M. C. Meijer, uit Rotterdam; J. M. E. van de Rivière. uit Dordrecht, en H. Stingelin, uit Voorschoten. Voor de En- gelsche taal werden van de 6 candidaten 4 afgewezen en 2 toegelaten, als: mej. E. van der Poorten en A. Schellema, uit Rotterdam. De minister van financiën heeft ter kennis van belanghebbenden ge bragt. dat een onderzoek van candidaten voor de betrekking van landmeter 3e kl. bij het kadaster zal p aats hebben te 's Gravenhage. op den 31»«'n Julij eerstk. en volgende dagen. De candidaten moeten zich bij een op zegel geschreven request lol den minister wenden. Verzoekschriften, welke na 30 Junij inkomen, worden buiten aanmerking gelaten. Aan de personen, die verzocht hebben als klerk bij den rijkstelegraaf in aanmerking te komen, is kennis gegeven zich voor het vergeljjkend onderzoek te vervoegen aan het gebouw op den Fluweelen Burgwal, n*. 22 te 's Gravenhage, op 1 Junij aanst., ten 9 ure. Volgens bij de regering ingekomen ambtsberigt zal op 1 September aanst. te Berlijn eene groote tentoonstelling van kunstwerken van levende meesters geopend worden. Het programma wordt door de Staatscourant medegedeeld. Naar men verneem! is liet oefeningseskader uit Wesl-lndie per tele graaf terngontbodenen zou het voornemen beslaan dit smaldeel naar de Middellandsche Zee te zenden. Aan het l'tr. D. wordt gemeld, dat de minister van justitie eene lang durige conferentie heeft gehad met den minister van binnentandsche zaken,

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1