LEIDSCHE COURANT. «870. VRIJDAG 19 MEI. STADS-BERICHTEN. INSCHRIJVING SCHUTTERIJ. BINNENLANDSCI1E BERIGTEN. A0. 118. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De /trijs iter Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p, f 3 50, inet het Verslag der Handelingen van den tiemeenteraad 3.35, franco p. p. f3.35. Rei verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars. buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Oproeping van de V er lof gangers der Nationale Militie tot het bijwonen der Inspectie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEIDEN, Gezien het besluit van rlen Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Hol land van den 21slen April 1876, A. N°. 1221 (2de Afd.), Provinciaalblad N°. 38, hou dende regeling van het onderzoek der verlofgangers van de Militie te land Roepen dientengevolge op, al de binnen deze gemeente gevestigde verlofgan gers der Militie te land van de lichtingen van 1872, 1873, 1874 en 1875, die vóór den lsten April l.l. in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld, met uit zondering alleen van hen die in de maand Juni e.k. in werkelijken dienst moeten komen, om te verschijnen in het Invalidenhuis ingang door de Hop- penhinksteeg aan de zijde der Hooglandsche Kerkgracht), ten einde door den Heer Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd, en wel: de verlofgangersbehoorende tot de lichtingen van 1873 en 1873, op Donderdag den lsteQ Juni 1876, des voormiddags te halftien, en die behoorende tot de lichtingen van 18741 en 1875, op denzelfden dag, des namiddags te een uur; in uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrusting-stukken, hun bij het vertrek met verlof medegegevenalsmede van hunne zakboekjes en vao hunne verlofpassen. Burgemeester en Wethouders vermanen de betrokken verlofgangersaan deze oproeping nauwkeurig te beantwoorden, te zorgen dat hunne kleeding en uitrusting in goeden staat worden voorgesteld, alsook om zich, gedurende de Inspectie en bij het gaan naar en terugkeeren van de daartoe bestemde plaats, ordelijk te gedragen, en alzoo zich te vrijwaren voor de toepassing der strafbepalingen, vermeld bij de artt. 130, 141145 der Wet van 19 Augustus 1861 Staatsblad N°. 72), daar onge regeldheden als anderszins, zoolang de manschappen in uniform zijn gekleedwor den gestraft volgens het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk le lande. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant van den 19den en den 268teQ Mei 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, y. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 18 Mei 1876. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN noodigen hen, die ver zuimd mochten hebben zich op de door het Gemeentebestuur bepaalde dagen ter inschrijving voor den Schutterlijken dienst aan te melden, uit zich daartoe alsnog te vervoegen ten Raadhuize, op Maandag den 22!l,n Mei e. k., 's voormiddags tusschen 9 en 12 uren. Zij herinneren wjjders den belanghebbenden, dat de registers van inschrij ving op den l,te" Juni aanst. worden gesloten en dat zij, die zich niet vóór dat tijdstip hebben doen inschrijven, bij ontdekking, ambtshalve inge schreven en door den Schuttersraad tot eene geldboete verwezen zullen worden. burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. RR AN DELER, Burgemeester. Leiden, 18 Mei 1876. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat het. kohier van de plaatselijke directe belasting voor 1876 is goedgekeurd dooi de Gedeputeerde Staten, bij besluit van den 15den Mei 1876, en op heden aan den Gemeente-Ontvanger ter invordering ter hand gesteld, en dal ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 18 Mei 1876. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld de op den 18deD dezer maand invorderbaar verklaarde kohieren voor de personeele belasting, over een voljaar, jaar, y2 jaar en jaar, dienst 1875/6, terwijl ieder verplicht is zijn aanslag op den bij de wet be paalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leiden, 18 Mei 1876. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 18 Mei. De brievendie men met het stoomschip Torrington naar Ned. Indië verlangt te verzenden, moeten uiterlijk den 21tn Mei. des morgens ten 6% ttre, ten postkantore bezorgd zjjn; drukwerken en monsters den 20eo Mei, ten 4.30 min. des avonds. Er bestaat ook gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Ne derl. Indië, door middel van het stoomschip Holland, van de maatschappij "Java", waarvan het vertrek uit het Nieuwe Diep op den 27,t'D Mei aanst. is bepaald. Behalve voor Batavia, zal er met deze gelegenheid mede eene brievenmaal naar Padang worden verzonden. De gedrukte stukken en monsters van koopwaren behoorlijk uiterlijk in den avond van den 26s,cn Mei en de brieven den daarop volgenden dag per eersten trein aan den Helder aangekomen te zijn, Bij de Nederlandsche hoofdcommissie is berigt ontvangen dat gedu rende de Philadelphia-tentoonsteiling de volgende afzonderlijke tentoonstellin gen van planten, dieren en landbouwwerktuigen zullen worden gehouden: Landbouwvoortbrengselen: Appelen, peren en groenten van 16 lot 24 Mei, aardbeziën van 7 tot 15 Junij, vroege grasbotcr en kaas van 13 tot 17 id., vroege zomergroenten van 20 tot 24 id., honig van 20 tot 24 id.lram- brozen en zwarte beziën van 3 tot 8 Jalij, zuidelijke vruchten van 18 tol 22 id., meloenen van 22 tol 26 Aug., perzikken van 4 tot 9 Sept., noor delijke vruchten van 11 tot 16 id., herfslgroenten van 19 tot 23 id., graan gewassen van 25 tot 30 id., aardappelen en wortelen van 2 tot 7 Oct., herfstboter en kaas van 17 tot 21 id., noten van 23 Oct. tot 1 Nov, lierfsthonig en was van 23 tot 1 id. Landbouwwerktuigen: Maaimachines. hooischttdders en hooihat'kers van 15 tot 30 Junij, dorschmachines van 5 tot 15 Jttlij. Levend vee: Paarden van 1 tot 4 Sept., honden van 1 tot 8 id., rundvee van 21 Sept. tot 4 Oct., schapen van 10 tot 18 id., varkens van 10 lot 18 id., gevogelte van 27 Oct. tol 6 Nov. Nederlanders, welke aan die tentoonstelling wenschen cleel te nemen zijn uitgeuoodigd vóór den 25stcn Mei daarvan aangifte te doen aan den voorzitter der Nederl. hoofdcommissie te Haarlem. Voor de acte in de Fransche taal werden gisteren door de prov. com missie te 's Hage geëxamineerd 9 vrouwelijke candidaten. 4 werden afge wezen en 5 toegelaten, als: mejj. M. E. Houtman, A. B. Loba, M. W. Schepman, J. W. Vollgrafï, uit 'sHage, en S. P. M. van der Swalme, uit Delft. Voor de handwerken werden van de 12 candidaten 5 afgewezen en 7toegelaten, als: mejj. J. M. W. Bolle, uit Schiedam, voor nut en smaak; S. F. van Goeverden, uit Sassenheim, voor nut en smaak; B A. Greeve, uil Leiden, voor nut en smaak: M. B. A. Herben, uit Gorinchem, voor nut; E. J. Kievits, uil Leiden, voor nut en smaak; M. G. P. Renard, uit Delft, voor nut. en A. Zalm. uit Sassenheim, voor nut en smaak.t Het stoomschip Prins Hendrik, van Nieuwe Diep naar Batavia, is op 17 Mei Point de Galle gepasseerd, en de Koning der Nederlanden, met gelijke bestemming, vertrok den 16r" van Southampton, Naar men verneemt, heeft Z. M. de koning ƒ500 beschikbaar gesteld als bijdrage voor hel nationaal huldeblijk aan mevr. Kleine Gartman. Het voetstuk van het heden te Amsterdam onthulde standbeeld van Thorbecke draagt de volgende opschriften: Op de noordzijde staat: "Thor- becke." Op de regterzijde: "Optirno civi cives." Op de linkerzijde: //Oprecht volksvriend. Trouwe dienaar der kroon. - Hervormer der staatsregeling." Op de achterzijde: //Hoogleeraar. Lid der stalen generaal. Minister van binnenlandsche zaken. Geboren te Zwolle den 14" Januari 1798, over leden te 's Gravenhage, den 4" Juni 1872." In het hoofdkiesdistrict Geldermalsen is tot lid der provinciale staten van Gelderland verkozen de heer mr. M. Viruly, met 409 van de 628 uit- gebragte stemmen. In het adres, door J. de Jong, te 'sHage. gisteren bij de tweede kamer ingediend, om schadeloosstelling wegens zijne langdurige preventive gevangenis enz., vraagt hij ook, olschoon daartoe niet gemagtigd. vergoe ding voor Verlint en Behagel. Te Rotterdam is. t.er voorziening in de vacature bij de Ned. herv. gemeente de volgende nominatie opgemaakt: d'. van Goor, te Oud-Beijer- land; ds. P. Deelman, te Nijkerk; d". J. W. Felix, te Utrecht.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1