PER TELEGRAAF. POSTER IJ E N. lijk! Het zijn allen regters uit den keizertijd!" Eene groote opschudding ontstond en de lieer Paul de Cassagnac riep der linkerzijde toe: /'Al uwe vrienden zit ten in het bagno!" lie heer Rouvier liep ie midden van het rumoer op de Cassagnac toe en hief reeds de hand op, maar werd door zijne vrienden weèrhouden. waarna laatstgenoemde de tribune besteeg om zich te beklagen over de partijdigheid des voorzitters, die den heer Rouvier en de zijnen niet had teregtgewezen. Hiermede was het incident algeloopen. Het is later gebleken dat de heer Rouvier het voorwerp is geweest eener vergissing. Niet hij, maar een ander persoon, die verdwenen is, heeft de handeling gepleegd, waarvan de Figaro hem bedektelijk beschuldigde. BVITICHLAND. Volgens den Reichsanz. was de geest der bevolking in Salonika zoo opgewonden, dat, bij de ontoereikende militaire maatregelen der Porte tot bescherming der christenen, de begrafenis der vermoorde consuls niet kon plaats hebben. Zij zal 1111 geschieden na aankomst van een grooter aantal buitenlandsche oorlogschepen en versterking van het garnizoen. De Strassb. Zeit. deelt een wets-ontwerp medewaarin bepaald wordt, dat de keizer voortaan in Elzas-Lotharingen landswetten zal kunnen uit vaardigen zonder medewerking van den rijksdag, mits goedgekeurd door den bondsraad en het Elzas-Lotharinger lands-comité. Te Marbach. Schiller's geboorteplaats, heeft de onthulling plaats gehad van het standbeeld van dien dichter. Het is gegoten uit Fransch geschut en geplaatst op een rood-grijs zandsteenen voetstuk, prijkende met toepas selijke opschriften. Het luipaarddat te Elberfeld uit de menagerie-tent van Weidauer was ontvlugt, is ontdekt in een aldaar nabijgelegen dorp, alwaar het in eene schuur was gekropen De burgemeester heeft toen naar Elberfeld getelegra feerd, vanwaar de eigenaar onmiddellijk met een aantal personen, gewapend en voorzien van vangstrikken, enz., op weg is gegaan, om te beproeven het dier dood of levend in handen te krijgen. Te Lausanne heeft men gedurende de jongst verloopen weken herhaal delijk aardschokken waargenomen. De laatste verschijnselen van dien aard heeft men bespeurd op 7 dezer des ochtends tusschen 5 en 6 uren; twee malen gevoelde men in den loop van dat uur niet slechts aardschokken in gemelde stad, maar zij strekten zich uit over het gansche Jura-gebied. De schokken plantten zich voort van het noorden naar het zuiden. 008T-INDIE, RATAV1A. 8 April. De Javab'ode beweert dat het gedeelte van het Nederl. Indische leger, dat uit Europeanen is zamengesteld, 33 pCt vreemdelingen telt en herinnert dat generaal Whitton reeds den gouverneur-generaal van N. I. heeft voorge houden, dat 25 pCt. der sterkte de uiterste grens was, die het aantal vreem delingen (Europeanen) bij het Nederl. Indische leger mogt bereiken. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den controleur 25 kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura S. P. de Rruin; aan den adsist.-resident van Soekabocmi (Preanger-Regentsch.) mr. A. M. Oudemans: aan den controleur 1' kl. bij het binnenl. best, op Java en Madura R. W. H. Pillo; aan den inspecteur bij de postdienst G. J. Laurensen; aan den 1'" corrector bij 's landsdrukkerij te Ratavia J. L. Hanozet Gordon. Be noemdtot secretaris bij het depart, van justitie, de voorzitter van den landraad te Meester-Cornelis en Bekasi mr. J. H. Bergsma; tot lid in den raad van justitie te Samarang, de subst.-officier van justitie bij die regtbank mr. A. W. Blume; tot secretaris der resid. Oostkust van Sumatra, de 1 commies bij het depart, van justitie J. C. Barkmeijer: tot adsist.-resident van Soekaboemi, de adsist.-resident van Soekapoera VV. Ligtvoet; tot adsist.- resident van Soekapoera, de controleur 1' kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura 11. F. Ledeboer; tot adsist.-resident van Ajer-bangis en Ran (Sumatra's Westkust), de controleur l' kl. bij het binnenl. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura C. A. Wilkens: tot controleur le kl. bij het binnenl. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura, de ambte naar op non-activiteit E. G. van Schuylenburch; tot 3en subst.-griffier bij den raad van justitie te Batavia, de ambtenaar voor de regterl. magt jhr. mr. T. J. van Beyma thoe Kingma; tot griffier bij den omgaanden regter in de 3e afd. op Java, de griffier bij den landraad te Bondowoso mr. H. W. Diep- huis; tot len commies bij het depart, der burgerl. openb. werken, de ambte naar op non-activiteit M. G. Diepenheim; bij het binnenl. bestuur op Java en Madura, tot controleur 1' kl.de controleur 2e kl. G. J. Blume: tot con troleur 2' kl., de adspir.-controleur Ph. Metman; tot adspir.-controleur, J. E. Hagen; tot controleur 2e kl., de adspir.-controleur J. F. N. van Oosterzee. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den 2" luit.-kwartierm. bij de mil. administr. op non-activiteit J. H. A. Albrecht; aan den lïD luit. der inf. G. van Bijleveld; aan den opzigter over de smederij bij den art -constr.-winkel le Soerabaija H. C. Schilperoortaan den leD luit.-kwartierm. bij de mil. administr. H. F. 0. van Cattenbureh. Ontslagen: op verzoek, eervol, de mil. ambjenaar 3e kl. J. J. van Doorn; de burgerl. schrijver 5" kl. bij de mil. administr. E. J. du Quesne. Be noemd: tot magazijnm. der genie 3e UI. (2e luit de magazijnm. 4e kl. H. F. Ormel; tot mil. ambtenaar 3e kl.de gepens. adjud.-onderofficier-schrijver 1kl. voor memorie P. J. ürion. Bevorderd: bij de mil. geneesk. dienst, tot officier van gezondh. 1kl., de officieren van gezondh. 2e kl. W. F. H. Greup en A. H. Rombouts; bij de mil. administr., tot kapt.-kwartierm., de 1luitt.-kwartierm. A. H. Hofman en C. van Thienen; tot 1,D luit.-kwar tierm., de 2e luitt.-kwartierm. H. P. G. Munninkhuizen en H. L. Diecke. Vergund: om naar Nederland terug te keeren, aan den voor den tijd van twee jaren bij het Indische leger gedetacheerden l,n luit. der inf. van de landmagt in Nederland T. W. J. Buys. Departement van marine. Benoemd: tot bootsman bij de marine-maga zijnen te Batavia, de bootsman te Soerabaija W. van de Putte. BERLIJN, 12 Mei. Prins Gortschakoff zal, zooals thans definitief is be paald, niet van hier naar Wildbad vertrekken, maar bij keizer Alexander blijven gedurende diens oponthoud te Ems. Zoodra keizer Alexander naar Ingelheim vertrekt, gaat Gortschakoff naar Wildbad. WEENEN, 12 Mei. De Pol. Corr. meldt, dat Mouktai'-pacha te Moslaris aangekomen. Er loopt een gerucht, dat dit in verband zou staan met het voornemen van de Porteom direct met de opstandelingen onderhandelingen aan te knoopcn over het sluiten van een wapenstilstand. BERLIJN, 12 Mei. Graaf Andrassy is van heden half twee tot vijf uur bij prins Gortschakoff gebleven. Dadelijk na den maaltijd in de Adler-zaal, aan welken prins Bismarck geen deel nam, begaven zich Gortschakoff en Jomini naar prins Bismarck, tot het houden eener conferentie, aan welke ook Andrassy weder deel nam. Naar meu zegt, zal Gortschakoff morgen niet met den Czaar vertrekken, maar nog eenige dagen hier vertoeven. Ook omtrent Andrassy's vertrek is nog niets bepaald. LONDEN, 13 Mei. De Times meldt uit Athene van gisteren: »Te Kon- stantinopel heerscht een algemeene ontsteltenis. De muzelmannen koopen wapenen, en dreigen met een aanstaanden moord. De reizigers verlaten in grooten getale de stad. De daar gevestigde christenen zenden hunne familiën weg. De diplomaten handelen in overleg en houden permanente vergadering." PARIJS, 13 Mei. De Figaro meldt als zeker dat de ministerraad besloten heeft aan Mac Mahon de benoeming van Marcère tot minister van binnen- landsche zaken voor te stellen. BERLIJN, 12 Mei. Gisteren avond werd bij prins Bismarek eene confe rentie gehoudendie van 8 tot 10 54 ure duurde. Prins Gortschakoff ver scheen te acht ure, graaf Andrassy was reeds een uur vroeger gekomen. Heden is er gala-diner ten hove, waarbij de drie kanseliers ook tegenwoordig waren. MADRID, 12 Mei. De cortes heelt art. 11 der constitutie, betreffende de godsdienstverdraagzaamheidaangenomen. RAGUSA, 12 Mei. Jl. Dingsdag is tusschen Bihas en Petrovar (in Bosnië) een bloedig gevecht voorgevallen. 700 Turkeu en 100 opstandelingen zijn gevallen; het aantal gekwetsten van beide zijden is zeer groot. Te Scutari hebben de Turken feest gevierd bjj het vernemen van den moord der twee consuls te Salonika. LONDEN, 13 Mei. De Army and navy Gaz. berigt dat het Engelsche eskader in de Middellandsche zee bevel heeft ontvangen onmiddellijk naar Smyrna le gaan. AKADEmE-NIEÜWI. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE HOOGESCHOOL. Den 12den Mei de heer E. M. von Baumhauer, geb. te Amsterdam, in de regten, met stellingen. Den 13den Mei de heer Th. Heemskerk, geb. te Amsterdam, in de regten, na openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: Over huwelijken van Nederlanders buitenslandsaanteekening op art 138 en 139 B. IF. OPGAVE VAN BRIEVEN, welke in de eerste helft der maand April door het postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: Mej. Valkenburg, mej. K. J. Staats, N. D. Perrin, W. Schuins, H. Popta, O. L. Zijp, GompertzW. Bedding, J. Kroger, K. van Wieringen. allen te Amsterdam; Wamner, te Beek; J. de Bruyn, te Does- borghmej. Marks, Th van Embden, mej. J. Strjjland, H. Sasse, allen te 'sGravenhageBinnendijk, te Hoorn; van der Spruyt, te Nijmegen; Gras veld, P. Laterveer, beiden te Rotterdam; mej. J. Kodeman. te Zevenhoven; M. Spruyt, B. van der Voort, beiden niet vermeld. Briefkaarten: J. G. Bis- schoff Berlandt, H. Hoogeveen, mej. D. W M. Mulié, J. J. Hartman. G. Wegcrieff, allen te Amsterdam; A. Scheffelaarniet vermeld; wed. Klan- bergen, te 'sGravenhage; Baarsch, te Maastricht; H. van Yssum, te Rotter dam: K. C. Feun, Utrecht. Ter teregtzitting der arrond.-regtbank te Leiden, dd. 12 Mei 1876, zijn de volgende vonnissen uitgesproken: C. v. B.te Leiden, wegens diefstal, lot gevangenisstraf van 3 maanden; G. J. W. v. d. G.te Gouda, wegens diefstal, tot cellulaire gevangenisstraf van 1 jaar; L. K., te Aarlanderveen, wegens diefstal, tot gevangenisstraf van 8 dagen; F. G. P.. zonder vaste woonplaats, wegens diefstal, tot cellulaire gevangenisstraf van 8 maanden; A. S. en C. P., te Noordwijk, de le wegens diefstal op den openbaren weg, tot gevangenisstraf van 1 maand, de 2e vrijgesproken; R. S.te Haarlem, wegens misbruik van vertrouwen, tot cellulaire gevangenis van 5 maanden, drie geldboeten elk van 12,50 of subsidiair voor iedere boete 1 dag cellu laire gevangenisstraf; P. B.te Woerden, wegens laster, tot cellulaire ge vangenisstraf van 3 maanden en geldboete van ƒ25 of subsidiair 2 dagen cellulaire gevangenisstraf; J. R., te Hillegom, wegens het loopen langs den spoorweg, tot geldboete van ƒ1 of subsidiair 1 dag gevangenisstraf; G. v. C., te Alpben, wegens ontduiking der plaatselijke belasting op de honden, tot geldboete van /6 of subsidiair 1 dag gevangenisstraf. De Directeur van het Postkantoor te Leiden brengt ter kennis van belang hebbenden dat, ten gevolge van de invoering der Zomerdienst met 15 Mei 1876, de ligling der hulpbussen zal plaats hebben als volgt: Op de Werkdagen: ten 6 ure 25 minuten 's morgens. 10 50 3 50 's avonds. 9 45 Des Zondags en op de algemeen erkende Christelijke feestdagen: ten 10 ure 50 minuten 's morgens. 3 50 's avonds. De bus aan het kantoor 30 minuten vóór het vertrek der treinen in dc rig ting van Amsterdam: ten 7.24; 11.59; 1.34; 4.54 en 7.49, van Rotterdam: ten 7.31, 9.58, 12.53, 3.41, 5.33 en 9.51, en die aan het Station 5 minuten vóór het vertrek dier treinen, met uit zondering van die van 7 31 en 12.53 in de rigting van Rotterdam en van 11.59 in de rigting van Amsterdam. De brievenbus aan het Postkantoor bovendien nog ten 12 ure 's nachts, j De Directeur voornoemd, Leiden, 13 Mei 1876. J. FICHET. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 6