i.Eip.sdi: 0 U IS A i\ T. isro. H°. 108, MAANDAG 8 MEI STADS-BERICHTEN. 151N N K IN IA M M a IE H FAlT E N De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3 50, met het F er slag der handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.35. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 sjaarsbuiten de expeditiekotten, afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BIJ deze Conrtmt behoort een Bijvoegsel. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat, ter voldoening aan de wet van den 11 April 1827 Staatsbln°. 17), een aan vang zal worden gemaakt met de inschrijving voor den Schutterlijken dienst, van de genen welke daartoe dit jaar in de verplichting vallen. Dat deze inschrijving zal geschieden in tien afzonderlijke registers, met dien verstande, dat de personen, geboren in 1842 tot 1850 ingesloten, welke zich hier ter stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen metterwoon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de militairen, die sedert de laatste inschrij ving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze gemeente sinds de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreem delingen, zullen worden ingeschreven achter-in de registers, waartoe zij volgens hun nen ouderdom behoorenterwijl de geborenen in het jaar 185JL zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van den jare 1876 en het tiende, of dat der geborenen in 1841, van het vorige jaar, zal komen te vervallen. Dat van de inschrijving niemand der bovengenoemde personen is uitgezonderd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, en dus ook niet die personen, welke reeds hun ontslag uit den Schuiterlijken dienst hebben bekomen. Dat de registers van inschrijvingingevolge art. 5 van het Koninklijk besluit van den 21 Maart 1828 (Staatsblad n. 6), zullen worden geopend op Maandag den 15 Mei aanstaande, en op den 1 Juni daaraanvolgende zullen worden gesloten. Dat derhalve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op den len Juni niet hebben doen inschrijven (en dus ook ieder persoon, van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemdelingen, alsmede de militai ren, welke hun finaal ontslag hebben bekomen en niet weder zijn in dienst getre den), bij ontdekking, alsnog achter de teekening tot sluiting, door bet Hoofd van de Regeering aan het einde van het register te plaatsen, zullen worden ingeschreven, met bijvoeging van het woord: ambtshalveen volgens art. 9, door den Schut tersraad zullen worden verwezen tot eene geldboete, en daarenboven dadelijk, zon der lotingbij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting te bunnen aan zien bestonden; terwijl in zoodanig geval het huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse gebracht te worden; alles onverminderd zoodanige straf bepalingen als, uit krachte der wet van den 31 December 1832 (Staatsblad n*. 67), op hen mochten kunnen worden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand om, voor zooveel hij niet van een geboortebewijs voorzien is, voor hen welke alhier geboren zijn, dat bewijs te komen afhalen ter secretarie dezer gemeente (afdeeling burgerlijke stand), van heden af, van des voor middags 9 tot 's namiddags 4 uren; terwijl zij, welke elders gehoren zijn, zich dat be wijs vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen zullende een ieder verantwoor delijk zijn voor de gevolgenwanneer bij, bij gemis zijner geboorte-akte, door eene verkeerde opgave van het geboortejaar, abusievelijk wierd ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt herinnerd, dat zij bij de inschrij ving tevens zullen moeten opgeven hunne woonplaatsbenevens het straat?iommer hunner woninghun beroep en dat hunner ouderszoo die nog in leven zijn, alsmede den tijd van inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of ongehuwd zijn, en in het eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoeveel van elk geslacht; wordende de gehuwden aangemaand, om zich van een extract uit het huwelijksregister te voorzien, om daarop door den beer der gebuurte, waarin zij wonen, het getal hunner kinderen te doen certificeerenten einde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almede tot de afgifte dier huwelijks-extracten van heden af worden gevaceerd ter secretarie dezer gemeente (afdeeling burgerlijke stand), van des voormiddags 9 tot 's namiddags 4 uren. Dat, ten einde deze inschrijving geregeld afloope, een iegelijk, in die tennnn vallende, bij deze wordt opgeroepen, om zich te vervoegen in een der vertrekken van bet Raadhuisen wel Op Maandag den 15 Mei 1876, de bewoners van Wijk I, II en III; Op Dinsdag den 16 Mei 1876, de bewoners van Wijk IV en V, Op Woensdag den 17 Mei 1876, de bewoners van Wijk VI, benevens de bewoners van de buitenwijk; Op Donderdag den 18 Mei 1876, de bewoners van Wijk VII en VIII: telken dage van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uren; met uitnoodigingom op den bepaalden dag zich stiptelijk ter aangeduider plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten hebbe de gevolgen, welke uit het achterblijven zouden ontstaan; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de wet, vóór den 1 Juli aanstaande geheel zal moeten zijn afgeloopen, nader worden bekend gemaakt. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zr. Ms. besluit van den 7 September 1828 Staatsbln°. 55) roepen bij deze op alle personen, welke als gehuwd of als weduwenaar met kind of kinderen, in hel afgeloopen jaar in de termen zijn geweest, om uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der Schutterij te worden gebracht, doch sedert dien tijd, door het overlijden van hunne vrouwen of kinderen, de bevoegdheid hebben verloren om in die klasse te verblijven, en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar op te maken algemeene Schutters- rol geplaatst moeten worden, om van dusdanige verandering van omstandigheden schriftelijk kennis te geven, of zich daartoe ter secretarie aan te meldendes voormid dags tusschen 9 en 1 uur, vóór den tijd van aanvang der inschrijvingen dus uiterlijk tot den 13 Mei aanstaandezullende, wanneer deze kennisgeving door den belang hebbende mocht zijn verzuimden hij dientengevolge niet bij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders procesverbaal tegen hem moe ten worden opgemaakt en aan de Rechtbank ingezondenten einde op de nalatigen toe te passen de strafbepaling van art. 1 der wet van den 6 Maart 1818 Staatsbl n°. 12), houdende eene geldboete van ten hoogste ƒ100, en eene gevangenisstraf van ten langste veertien dagen, hetzij afzonderlijk, of wel beide straffen te zamen genomen. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd. v. d. BRANDELER, Burgemeester. I.eiden, 1 Mei 1876. E. KIST, Secretaris va Co de De VOORZITTER van den Raad der gemeente Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen dat in de raadsvergadering van 1 Mei jl. tot lid der Commissie van Fabricage is benoemd de beer J. C. VaN DER ZWEEP, die deze bel rekking heeft aanvaard. De Voorzitter voornoemd, Leiden, 6 Mei 1876. v. d. BRANDELER. LEIDEN. C Mei. De lijst der hoogst aangeslagenen in 's rijks directe belastingen, ver kiesbaar lot leden der eerste kamer, bevat voor Znidholland 229 namen; hoogste aanslag Z. K. tl. prins Frederik der Nederlandennam. ƒ17327.39; daarop volgen jhr. .1. N. .1. Jantzon van Erffrenten van Babyloniënbrock, te Dordrecht, 16897.38% U. baron van Wassenaer van Catwijck, te 's Hage, ƒ7980.96. enz. Laagste aanslag de heer W. A. Beukers, te Schiedam, 864.28%. De Staatscourant bevat eene nominative opgave (54e vervolg) van Enropesche officieren, onderofficieren en soldalen, overleden na evacuatie uit Atchinvoor zooverre daaromtrent tot op den 25'° Maart 1876 bij het depart, van oorlog in Nederl. Indië berigt was ingekomen. Die lijst bevat de volgende namen: I' L. Snoekx. A. H. Scharer. E. Wollman. C. Bach- mann, F. W. van Dieren, J. Amarin, H. C. II Meyboom, N. A. YVeyns, C. A. M. de Wulf. Hel getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 52 tot 62 volwassen personen en 13 tot 19 kinderen. De taal- en letterkundige afdeeling der kon. akademie van weten schappen te Amsterdam zal Maandag aldaar eene gewone vergadering houden. Door de prov. commissie le 's (lage werden gisteren voor de gymna stiek 5 Candida ten geëxamineerd; 2 werden afgewezen en 3 toegelaten, te weten: de bh. W. F van der Burg, .1. R. G lsbruiker en J. H. Reys, allen uit 's Hage. Het examen voor de acte iu het teekenen nam een aanvang. Na afgelegd examen zijn tot de predikdienst in de herv. kerk toege latendoor het prov. kerkbestuur van Zeeland, de heer S. Ulfers; door dat van Gelderland, de hh. F. Oberman en A. 1. van Riet; door dal van Zuid- lollaiid, de heer G. E. A. K. Boskott. - Het algemeen beurscomité voor publieke fondsen te Amsterdam berigt dat. naar aanleiding van de voorstellen tot schuldregeling, door de Spaau- sche regering gedaan, zich uit zijn midden een commissie gevormd heeft, oin in het belang van de houders van Spaansche fondsen werkzaam te zijn! en dat deze commissie, bestaande uit de lib. A. L. WurfbainJ. W. Aikema en P. A. L. van Ogtrop, waarbij, op uitnoodiging van het comité, krachtens zijn reglement, zich welwillend hebben aangesloten de hh. John S. Raphael, A. de liaan Az. en 1. E. Teixeira de Maltos, zoodra mogelijk een algemeene vergadering van belanghebbenden zal bijeenroepen, om hun het resultaat van haar bemoeijingen mede te deelen en de noodige voorstellen aan hun oordeel te onderwerpen. In de vorige maand zijn iu beslag genomen, te Schoonhoven, een valsche gulden, voerende de beeldtenis van koning Willem III en het jaartal 1866 en te Groningen, een valsch 25-cenlsluk met de beeldtenis van koning Wil lem II en het jaartal 1849. Te Amsterdam had gisteren avond in de Warmoesslraat eene gasont ploffing plaats, die vrij wat schade aanrigtte. Op Zaturdag 12 Augustus e. k. zal te Utrecht de zevende reünie plaats hebben van de vrijwillige jagers der Ulreclnsche hoogeschool en van hunne medestudenten, die bij andere corpsen onder de wapens geweest zijn. Daags te voren zullen de reünisten iu het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen en den volgenden dag in de Builensocieteil ontvangen worden. Rij den gemeenferaad van Utrecht is ingekomen en in handen van burg.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1