niet geaarzeld had de geneeskundige verklaring af te geven. Hel O. M. be sprak uitvoerig de qualiiicatie, welke aan de feiten door bekl. gepleegd gege ven moest worden. Naar de tneening van Z. E. A. bad de le bekl. bedelarij gepleegd onder het valsche voorgeven van ziekte, en was de 2e bekl. mcde- pligtig daaraan, wijl hij het plegen van dat feit gemakkelijk gemaakt en bevorderd had. Met bet oog op vroegere veroordeelingen van den len bekl. en de betrekking van dr. M. achtte het 0. M. een strenge straf wenschelijk en eischte dientengevolge voor beide personen een celstraf voer den tijd van 1 jaar, benevens voor lluygens opzending naar een bedelaarsgesticht. Het standbeeld van Thorbecke te Amsterdam is op het voetstuk ge plaatst. Het beeld is 3.30 meter hoog. liet voetstuk is omgeven door vier treden en een ijzeren hek. Betreffende het spoorweg-ongeluk nabij Zutphen meldt de Arnli. C. nog het volgende: Even over de brug scheidt zich de spoorweg in tweeën, loopende naar Arnhem en Apeldoorn. Sedert een paar dagen was men bezig met het in orde brengen der ijzeren aansluiting van liet Oosterspoor, dat den 15d"> dezer maand zal geopend worden. Naar het schijnt, hebben de werkers, om welke reden dan ook, de rails van den Oosterspoor weg met de andere lijn in onmiddellijke verbinding gebragt en die verbinding niet opgeheven, toen de trein naar Arnhem kwam aanstoomen. Deze was nog lang niet in vollen gang, maar kon toch. toen hij op de lijn van het Oos terspoor geraakte, niet sterk genoeg stoppen om een geweldigen schok te voorkomen tegen een stilstaande locomotief en twee waggons. De stilstaande locomotiel werd in elkander gestooten. zoo zelfs, dat de stukken langs den weg lagen, terwijl de beide daaraan verbonden waggons meer dan een kwartier iiurs voortrolden. De loopende locomotief, welke die op den Oos terspoorweg een eind voortduwde, heeft ook veel geleden, en de twee eerste waggons hebben in die schade moeten deelen. Verwonderlijk goed zijn de passagiers er afgekomen: de twee voorste waggons waren niet voor reizi gers bestemd, de overige vijf grootendeels met menschen gevuld, die weinig ol niets geleden hebben. De onbeschadigde waggons werden spoedig met de rezigers teruggevoerd, en een kwartier later stoomde een andere locomotief met de passagiers gelukkig den goeden weg op. Spoedig zal liet wel nader blijken, aan wicn de schuld ligt dezer onbegrijpelijke achteloosheid. Uit Zwolle meldt men dat de machinist 1'. S van de stoomboot Com- ■mi«saris des Koniugs Nahuysin verzekerde bewaring is genomenals verdacht van verduistering van goederen met die boot verzonden. Zondag 11. hebben de regler-commissarisde officier van justitie en de substituut-griffier bij de regtbank te Assen le Nieuw-Dordrecht een onder zoek in loco ingesteld, naar aanleiding van de aldaar gedane poging tot moord, liet slagtoffer, de wed. Beuker, is aan hare wonden overleden, maar vóór haren dood heeft zij nog aan den burgemeester van Emmen als den dader aangewezen 11. Snijders, die haar Donderdag nacht moet gewekt hebben en door haar binnengelaten moet zijn. De onverlaat moet toen de afschuwelijke daad bedreven hebbenen dat alleen om zich in het bezit van een weinig geld te stellen. De beschuldigde ontkent de misdaad le hebben gepleegd. Maandag II. is de spoorwegiijn Zevenbergen—Zvvaluwe geopend. Te Brouwershaven is door de politie, aan boord van het daar binnen gekomen schip Pallas, een passagier in hechtenis genomenbekend onder den naam van Carl Erkvan Riga. Hij wordt verdacht eene som van 100,000 zilv. roebels ontvreemd te hebben. Men vond 20000 roebels in zijn bezit. Uil Middelburg meldt men aan de IV.R.C.: Op de buitenplaats St. Jan ten Ilecre onder Domburg werd heden (1 Mei) eene belangrijke verkooping gehouden, o. a. van antiek porselein. Tot de voornaamste voorwerpen, die in veiling kwam, behoorde een paar fijn gebeitelde wit marmeren vazen, die 1905 opbragten. Onder het porselein bevond zich een Rouaansch eet servies van 150 stuks, alles met verschillende tafereelen beschilderd, hetwelk voor /2100 werd toegewezen. Een Indisch servies van 370 stuks werd op ƒ4000 ingesteld, doch niet verkocht. Op een groote Japansche pul met ge kleurde bloemen en verguldsel werd 1000 geboden, doch zij werd niet gegund. Voor het hof van justitie in Suriname hebben op 30 Maart teregtge- staan twee landbouwers, die, volgens de akte van beschuldiging, door den proc.-gen. worden beschuldigd, op 10 Julij 1875, na vooral te hebben over eengekomen, om de vrouw van P., landbouwer, van zoogenaamde bakroes te genezenwaarbij steeds het toebrengen van slagen behoortmet voorbe dachten rade. genoemde vrouw, met een knods van crapahout. op het hoofd en hel lighaam te hebben geslagen, met zooveel geweld te hebben gedwon gen om te dansen, van 's namiddags 3 uur tot den volgenden mogen 4 uur. haar bij de haren le hebben gesleept en tegen den grond geworpen, dal zij geheel uitgeput nedergevallen en eenige uren daarna aan de gevolgen over leden is; de eerste bovendien bij die gelegenheid haar tevens verwondingen ie hebben toegebragt. door haar met een scheermes insnijdingen aan de voeten en de beenen te geven en in die versehe wonden fijn gestampte peper te wrijven; de beide beklaagden bovendien onbevoegd de geneeskunde te hebben uitgeoefenddoor aan de genoemde vrouw dranken van kruiden en paddcnbloed in te geven en te behandelen waarvoor hun te zamen is uit betaald een bedrag van ƒ86; de eerste door ook aan andere personen, tegen betalingen, een geneesmiddel tegen buik-ziekte te geven. (IJbl.) 's GRAVENHAGE. 3 Mei. Door Z. M. is aan den voor de dienst in Indië bestemden soldaat C. Constantini, van het koloniaal werfdepot, vergunning verleend tot het dra gen van de Zilveren medaille van verdiensten met de Zwaardenhem tijdens den Fransch-Duilschen oorlog, in 1870- 71, door deri groothertog van Saxen- Weimar-Eisenach toegekend. Met den 16den dezer verden de navolgende officieren geplaatst, als: aan boord van het ramschip Schorpioen, de luit. ter zee lc kl. W. M. E. Bcrvoets, de luitt. ter zee 21" kl. J. Haremaker, 11. C. Achenbach en J. II. M. Jansen, en de officier van administratie 2e kl. F. Bamberg; aan boord vat: den monitor Adder, de luitt. ter zee 2° kl. J. R. Eek. B. de Groot, G. M. Titsingh, D. A. Mensert, en de officier van administratie 31-kl. F. D. Clarkson; aan boord van den monitor Heiligerlecde luitt. ter zee 2e kl. W. J. P. van Waning. A. W. Vinkhuyzen, J. H. L. J. baron Sweerts de Landas Wijborgh, C. J. Francois, en de officier vau administratie 3e kl. J. A. Son- nenberg; aan boord van den monitor Tijger, de luitt. ter zee 2e kl. P. J.L. de Chateleux, R. C. van der Meuleii, J. A. H. Beck en W. Allirol, en de officier van administratie 3e kl. W. E. Muller; aan boord van het ramschip Guinea, de luit. ter zee 2C kl. J. S. van Drooge; aan boord van het wacht schip te Willemsoord, de luit. ter zee 2e kl. B. Brutel de la Rivière; aan boord van het wachtschip te Hellevoetsluis, de luitt. ter zee 2s kl. J. van den Bosch en A. Seret; en in de rol van het wachtschip te Amsterdam, de luitt. ter zee 1' kl. G. van Herwaarden, P. G. Bruch en O. C. A. J. Moreau, ten einde belast le worden met "net bevel respectivelijk over de stoomkanou- neerbooten Dog Gier en Brak. De kapitein A. H. W. de Gelder, de 1* luit. H. J. Romeny, zoo mede de 2' luitt. J. 11. J. P. Cambier en TE A. G. de Petit, allen van het corps mariniers, uit O. I. teruggekeerd, zijn ter beschikking gesteld van den kom- mandant van voorschreven corps. Volgens een bij het dep. van marine ontvangen telegram is het schroef- stoomschip het l.ooonder bevel van den kapitein-luit. ter zee baron van Heeckeren van Walien. komende uil West-lndië, den 1S,,D dezer, wegens stormweder te Ryde (eiland Wight) binnengeloopen. De tweede 1 amer zal zich in deze week bezig gehouden met de af- deelingswcrkzaamheden. Donderdag is het onderzoek van het voorstel van den heer Moens tol wijziging der wet op het lager onderwijs in de af- deelingen aan de orde gesteld. De uilslag van de gisteren gehouden herstemming voor twee leden van deu gemeenteraad was dat als zoodanig gekozen zijn de hh. dr. 11. C. Kips, practiserend geneesheer alhier, en H. M. de Vries, agent der Nederl. bank alhier. Aan het ministerie van binnenlandsche zaken is heden aan den meest biedende aanbesteed: liet afbreken van het gebouw, genaamd "Oud Koloniën" op den hoek van de Lange Pooten en het Pleinen een gedeelte van het gebouw iu gebruik voor de secretarie van het departement van justitie, met eenige daarmede in verband staande werken. Er waren zeven billcttcn in gekomen Als hoogste inschrijver kwam in aanmerking de lieer J. Eckhardt. te 'sllage, voor ƒ3850. te storten in 's rijks kas. De heer A. B. Baars, te Amsterdam, die voor ƒ4317 had ingeschreven, maar niet in zijn billet had gemeld dat hij die som aan het rijk wilde voldoen, verklaarde, staande de besteding, dat dit toch zijne bedoeling was. Men heeft wel eens met deelneming en medelijden gewezen op de slagt- ollers van de vergissing in zake den tweevoudigen moord aan de Iiogt van Guinea en tevens den wensch geuit, dat wel iets mogt worden verrigt ten bunnen behoeve, althans voor d. J. Dat die persoon niet zoo geheel verge ten werd, mag daaruit worden afgeleid dat een geruimen tijd geleden reeds uit goede bron vernomen werd, dat de hceren leden der commissie van bij stand voor de plaatselijke werken enz. uit onzen gemeenteraad in hun par ticulier, kort na het ontslag van d. J. uit de gevangenis, hem een schuit en gereedschap hebben geschonkenten einde zijn beroep weder bij de hand te kunnen nemen terwijl onze geachte burgemeester dien persoon van den beginne af uit eigen fondsen geldelijk heeft ondersteund, waarvoor d. J. zich steeds zeer dankbaar heeft betoond. Deze edele handeling zal welligt aanleiding geven dat het menschlievend voorbeeld navolging vinde. BUITENLANDSCHE BEKiGTEN. iSït; ELASSS. LONDEN 2 Mei. Z. K. II. de prins van Wales brengt twee inlandsche adjudanten van zijn Indische reis mede, namelijk Mohamed-Assoul Khan, schoonbroeder van den Emir van Afghanistan, en majoor Annoup-Sing, van het 11* reg. Ben- gaalsehe lanciers. Volgens een berigt uit Cape Coast Castle, van 12 April, heeft de ko ning van Dahomey geweigerd de geldsom le betalen, die Engeland wegens het mishandelen van een Britsch onderdaan van hem vordert. Zijne zwarte Majesteit heeft den Engelschen schout-bij-nacht naar zijne hoofdstad Abomy genoodigd, waar hij belooft hem met kruid en lood te zullen betalen. Zaturdag avond werd een horlogemaker in Clerkenwell zeer gevaarlijk gewond door de ontploffing van een werktuig, dat aan zijn adres werd be zorgd als een gewone doos van acht duim lengte. Bij het openen van de doos ontploffen de bestanddeelen. De politie heeft nog geen spoor ontdekt; de aanleiding tot de misdaad is evenmin te gissen. Ook weet men niet of de vader dan wel de zoon bedoeld werd. Eerstgenoemde was het slagtoffer. Te Edinburgh is overleden Charles Young, een veteraan uit den oorlog in Spanje tegen Napoleon 1 gevoerd. Ilij was in 1769 te Coldstream gebo ren en bereikte dus den ouderdom van bijna 108 jaren. Hij nam onder de Schotsche fuselier-garde deel aan de gevechten te Corunna, Talavera, Bar- rosa, Salamanca en Vittoria, en werd te Barrosa gewond. Zyne oudste i dochter telt 80 jaren. De directeur-generaal der tentoonstelling te Philadelphia heeft officieel aangekondigddat zij op 10 Mei des middags zal geopend worden. Het tentoonstellings-gebouw zal op Zondag gesloten zijn. FRAYSRIJK. Een der ontslagen prefectende markies d'Aurey, heeft thans een door hem aan den minister van binnenlandsche zaken gerigten brief openbaar gemaakt. Die brief kenmerkt zich door een hoogst onbescheiden toon. Men heeft mijschrijft hijvoor een te goed katholiek gehoudenom mij in slaat te achten, aan eenc staatkunde van wantrouwen jegens de Roomsche

Leydse Courant | 1876 | | pagina 2