COCA Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij Aanvang van het Bad-saizoen op 1 Mei. PER TELEGRAAF. OPGAVE VAN BRIEVEN, A D V E R T E N T I E N. TE LEIDEN. Het Comité van de Soolbader-Actiengesellschaft. Als radicaal heil- of geneesmiddel tegen alle Coca-toebereidingen van doctor José Alvarez, vorstelijk paleis zich tot een oorlogsdemonsiratitie ontwikkelde. Gansch Belgrado was op de been en de volksmassa's trokken met mnziek voorat en onder onophoudelijke kreten door de straten. Voor het paleis van vorst Milan zong de zangvereeniging het volkslied, en vervolgens ging de optogt naar het hotel, waar mej. Merkus is gehuisvest. Na stormachtig gejuich en gejubel, en na dat een hoogleeraar een toespraak had gehouden, verscheen zij op het balkonde haar bewezen eer en onderscheiding beantwoordde zij met een krachtige rede. waarin zij hare gevoelens en wenschen voor de verlossing van den Servischen volksstam te l.ennen gaf. OOST-IN DIE. BATAVIA. 16 Maart. Aan de Locomotief wordt gemeld dat de minister van koloniën per telegram had last gegeven tot het met kracht doorzetten en ten einde bren gen van den oorlog in Atchin. Daar weder een groot aantal troepen naar Atchin vertrekken, schijnen ook de militaire autoriteiten hier en te Atchin overtuigd te zijn, dat den vijand geen rust mag gelaten worden, en rust van onze zijde ook den Atchinees ten goede komt. De berigten uit de Vorstenlanden wemelen van verhalen van diefstal len. moorden, inbraken, en andere bewijzen van den trettrigen toestand der veiligheid aldaar. Naar men zegtzou de bekende ingenieur Caland eerlang uit Neder land hier worden verwacht, ten einde een nader onderzoek omtrent de aan te leggen haven van Tanjong Priok in Ie stellen, alvorens de uitbesteding, zoo zich daarvoor gegadigden voordoen, definitief wordt toegewezen. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den resident van Tapanoeli (Sumatra's Westkust) S. Stibb Lz.aan den con troleur le kl. bij bet binnenl. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura M. J. Honig; aan den tolk voor de Chinesche taal te Soerabaija J. E. Albrecht. Ontslagen: eervol, uit 'slands dienst, de klerk bij het post en telegr.-kantoor te Kediri H. van Beem. Benoemd: tot omgaand regter in het gouv. Celebes en onderh., de officier van justitie bij den raad van justitie te Amboina m'. J. J. W. Scholten; tot adsist.-resident van Berbek (Kediri). de controleur 1' kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura W. L. H. A. Harloft'; tot subst.-officier van justitie bij den raad van justitie te Padang, de 2' subst.-griffier bij het hooggeregtshof van Ned. Indie m'. A. de Vries; tot predikant bij de prot. gemeente te Soerakartade predikant bij de prot. gemeente te Banda W. Malinckrodt; tot notaris te Buitenzorg, de notaris le Tangerang P. Ch. Simon; tot commies op het adsist.-resid.- kantoor te Tjilatjap, W. R. Huber. laatstelijk klerk op het resid.-kantoor te Rembang; tot opzigter le kl. bij den waterstaat, de opzigter 3e kl. H. Brauns. Gesteld: tijdelijk ter beschikking van den militair tevens civiel be velhebber te Atchin: met den rang en titel van adsist.-resident, m'. J. van Kaathoven, ambtenaar op non-activiteit, laatstelijk controleur 1 kl. bij het binnenl. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura; met den rang en titel van controleur 2e kl.. H. F. Monod de Froideville, controleur 2' kl. bij het binnenl. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura, en W. 11. de Jong, controleur 2' kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den kapt. der inf. W. F. van Vugt. Ontslagen: eervol, de 1luit. der genie V. Levyssohn. Bevorderd: bij het wapen der artillerie, tot kapt., de le luitt. C. A. Whitton, thans met verlol in Nederland, en J. J. K. de Moulin. Departement van marine. Benoemd: lol 2'" stuurman, J. F. C. Vauk. LONDEN, 24 April. Ten gevolge van een onderhoud van generaal Ignatielf, lord Elliot en den grootvizier, heeft de Porie verklaard dat zij geen aanlei ding vindt tot een oorlogsverklaring aan Montenegro. Men hoopt op een nieuwe wapenschorsing, ten gevolge van de uitvoering der hervormingen door Andrassy voorgesteld. PARIJS. 23 April. In het dertiende arrondissement dezer stad is heden tot afgevaardigde gekozen Cantragel met 5580 stemmen; Perron verkreeg 1251, llabay erlangde 1228 stemmen. MARSEILLE, 23 April. Prins Alexander der Nederlanden is van Philippc- ville hier aangekomen. MADRID. 22 April. Uit officiële bron wordt, met betrekking tol de ge ruchten over een echlverbindtenis van koning Allonsus met de oudste dochter van prins Fredcrik Karei van Pruisscnmedegedeeld dat de koning en de regering niet in de gelegenheid zijn geweest eenig huwelijksplan at te wij zen, daar geen de minste opening dienaangaande is gedaan geworden. De koning denkt nog niet aan trouwen; alle geruchten desbetreffende zijn on gegrond en men heeft ze verspreid blijkbaar met het doel om bij de oplos sing van het vraagstuk der godsdienstverdraagzaamheid moeijelijkhedcn op le werpen, als ware in deze zaak op de Spaansche regering pressie uitge oefend door het buitenland, met het oog op vermaagschapping. Naar men verneemt zal Marlines Campos, die verdacht wordt van onbe hoorlijke handelingen, met het doel den invloed van koningin Isabella te herstellen, naar Kuba gezonden worden, om Jovellar als kapitein-generaal te vervangen. KA1RO22 April. De door Wilson ontworpen plannen tol reorganisatie van de financiën zijn door den khedive aangenomen; er bestaat dus hoop weldra tot de oplossing der quaestie te geraken. ;e- at. er lit welke in de maanden Januarij, Februarij en Maart door het postkantoor te Leiden naar het buitenland zijn verzonden en die niet besteld zijnomdat de personenaan wie zij geadresseerd warenop de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: Noord-Amerika: K. Slruykte New-Yersey; M. C. van Hall, le Jowa. België: Rida, A. de Claer, M. J. Rindskopff', van Op- peld, allen te Brussel DuitschlandMina Withake, te Windheim; Helene Kuhl, te Barmen Italië: G. Birnie. te Napels. Engeland (en over): miss Marltin, L. Saksonie, beiden te Londen. Frankrijk: J. B. Fluriek, te Lille; »le président de la cube Israelite", te Menton; G. Carie, M. A. Pel, M. Iüiy- tenbrouwer, E. Marchand, allen te Parijs. jStirgcrüjftc .St.nib. ONDERTROUWD: P. J. Adema, wedr. 48 j. en M. J. M. HefFtrich, wed'. 33j. J. Kreuger, jm. 24 j. en M. van den Burg, jd. 23 j. N. Dool, jm. 23 j. en M. Duy- verman. jd. 20 j. F. H. de la Court, jm. 24 j. en J. Dekker, jd. 19 j. - J. Fuchs, jm. 23 j. en C. van Booren, jd. 29 j. M. P. van Hooidonk, jm. 26 j. en C. S. de Wekker, jd. 23 j. J. Noest, jm. 29 j. en C. Koster, jd. 19 j. J. van Gent, jm. 31 j. en M. Vavier, jd. 24 j. -- H. de Geus, jm. 19 j. en P. Engelbregt, jd. 19 j. J. Snijders, jm. 25 j. en C. Lardé, jd. 24 j. I'. H. Menzel, jm. 27 j. en C. J. Tho- masse, jd. 33 j. - J. H. de Groot, jm. 32 j. en M. Luiken, jd. 31 j. - P. Loeber, wed'. 37 j. en Y. D. L. Terlaak, jd. 31 j. M. de Kuyer, jm. 26 j. en J. Jaars veld, jd. 25 j. Ocliouden Verkooping van onroerende goederen in hei Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 22 April. Notaris A. van Leeuwen. Een Huis en Erf. waarin Logement, Koffijhuis en Slijterij wordt uitge oefend, van ouds genaamd »de Romein", aan de westzijde van de Maudo- makersleeg, n°. 7, Sectie G, n°. 112. Kooper G. Dingjan, ƒ3950. Een Huis en Erf, aan de oostzijde van de Hooglandsche Kerkgracht, n°. 40. Sectie I, n°. 162. Kooper J. J. van Oerle qq. ƒ2200. Een Huis en Erf, aan de westzijde van de Kaiserstraat, omtrent het Jeruzalemshof, n°. 55, Sectie F, n". 490. Kooper W. P. Verhaar qq. ƒ1070. Voorspoedig bevallen van een Zoon M. RUTGERS VAN DER LOEFF, geb. FOCKEMA. Barchem, 21 April 1876. Bevallen van een Zoon W. F. L. P. VON WIEBELgeliefde Echtgenoot van E. F. VAN GRASSTEK. Leiden, 22 April 1876. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van eene welgeschapen Dochter C, Leiden, 23 April 1876. Algemeene kennisgeving. TUKKER SWINKELS. De Heer en Mevrouw VAN DER HOEF VERWEYDE betuigen hunnen liartclijken dank voor de vele bewjjzen van belangstelling, betoond bij de geboorte hunner dochter. Visites worden afgewacht Dinsdag en Woensdag 2 en 3 Mei. Oegstgeest, 24 April 1876. De Ondergeteekende maakt bij deze de geachte Begun stigers van wijlen zijnen Vader M. LOEBER, inleven Meubelmakerbekend, dat hij de affaire voor eigen rekening zal blijven voortzetten, hopende door eene soliede bediening het vertrouwen zijnen geachlen Vader zoo ruimschoots geschonken zich waardig te zullen makenen dat door hem Ondergeteekende alleen de zaken van zijn overleden Vader zullen gelikwideerd worden. Leiden 22 April 1876. «V. LOEBER. BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING op Woensdag den 26»tf" April, des namiddags ten half twee ure. in een der lokalen van de Fabriek. UZNAG lijden der verteringswerktuigenzelfs wanneer dezelve op krankheden van darmkanaal, maag of lever berus ten. worden de aanbevolen, welke aljeenlijk door de Adler-apotlieek in Paderborn uit de versche bladeren der in Peru groeijende Coca-plant naar de oorspronkelijke voorschrif ten, echt en onvervalscht klaar gemaakt worden. Doctor Alvarez maakte met het gelukkigste gevolgd, gebruik van deze toe bereidingen, welke bet resultaat zijner veeljarige studiën genoemd kunnen worden, in zijne zeer uitgebreide praktijk, wanneer bovengemelde pijnen of lijden zich voordeden. Reeds Boerhave, Alexander von Humboldt, Bon- pland, von Martins en andere beroemde natuuronderzoekers en geneesheeren hebben oplettendheid geschonken aan de onvergelijkelijk heilaanbrengende eigenschappen der Coca-plant, welke als het algemeen geneesmiddel der Peruaansche inboorlingen bekend staat en latere booge autoriteiten der ge neeskunde, waaronder de doctoren Reis en Dcmarle te Darijs. Gosse te Genève, Schwalbe en Mantegazza enz., hebben 11a veelvuldige practische beschouwingen, de buitengewoon weldadige werkingen van liet Coca-gebruik op de menschelijke organen, in de volste male gewaardeerd. Deze bereidin gen ol preparaten (Cocapillen van D'. Alvarez N'. II) worden iu alle apothe ken van het binnen- en buitenland verkocht le prijs van 1.80 de doos met gebruiksaanwijzing. Hoofd-De'pöt voor Nederland de HH. CLOTH C°,Ptiarmacie Franjaise Zeedijk, hoek Kolksluis, 10, te Amsterdam. 2,rillenbij I\i. K. SWEMEB, Droogist.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3