LEIDSCIIE COURANT. 97. D1NGSDAG 25 APRIL. 3TADS-RER ICIITEN. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van milicien-verlofgangers der lichting van 1873. BUNNENLANDSCHE BEIUGTËM. isro. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekotten, afzonderlijke nominees dér Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco p. p. 6 Cents, He prijs der Advefrtentiën is Van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN. Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, van den 3JeD April 1876, A. N". 989/2 (2e al'd.), Provinciaal blad n°. 29 Brengen ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlof gangers der lichting van 1873, behooreude tot hel 2e, 3e, 4e, 5', 6e en 7e regiment infanterie, dat zij zijn opgeroepen om in werkelijkcn dienst te komen, tot het hou den van herhalingsoefeningen dat zij daartoe op Donderdag den 4en Mei aanst., des namiddags ro'n'r trier urenbij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijnin unilorm ge kleed en voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op den 7Jen Juni daar aanvolgende in hel genot van onbepaald verlof worden hersteld; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigd. zich op Maandag den l,tM Mei aanstaande, des voormiddags tusschen 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun eventueel toe komende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhin deren aan deze oproeping te voldoenzij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te geven, in het eerste gevai, onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing ill de Leidsuhe Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, 15 April 1876. v. d BRANDELER. Burgemeester. E. KIST. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Willem Hartevelt, om eene smederij op te rich ten aan de Haarlemmerstraat n°. 36, alhier; Gelet op de arlt. 8 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan hel publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 8"Mei aanst.'s voormiddags te elf urenop het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 24 April 1876. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 24 April Bij de heden gehouden openbare aanbesteding van het verrigten van eenige werken in de scholen op het Plantsoen, de Oudevest en in de Gor tenstraat (in drie pcrceelen). zijn aanuemers geworden W. Kok, alhier, van het le perceel voor 1200. en van het 3C perceel voor 350. en J. van Kleef alhier, van het 2' perceel voor 690. Het verrigten van diepwerken in de stadsgrachten is niet gegund geworden. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 25—5.— en ƒ2.50 en de laagste prijzen ƒ25.— 5.— en ƒ2.50. Zondag 11. werd in de gemeenteschool op de Gedempte Marendorps- achlergrachL het eerste examen gehouden der leerlingen van de Zondags school der vcreeniging tot bevordering van geregeld schoolbezoek, bij welke gelegenheid tevens eenige prijzen werden uitgereikt, Deze school, in het vorige jaar opgerigt, telt thans 61 leerlingen, welke geheel kosteloos aldaar onderwijs ontvangen. Reeds lang gevoelde men behoelte aan eene school waar de kinderen, die de scholen voor on- en minvermogenden hebben ver laten. in dè gelegenheid gesteld worden het geleerde te onderhouden en zoo mogelijk eenigszins voort le zetten. Dat het aantal leerlingen zoo snel toeneemt levert het bewijs dat dit onderwijs dc belangstelling trekt der ge ringe standen. De vereeniging heeft ook hiermede wederom getoond dat zij hare roeping gevoelt en ware beschaving tracht te bevorderen. Voor de dienst van den waterstaat en de burgerlijke openbare wer ken in Nedcrl. Indië zijn henoodigd zesentwintig praktisch ervaren op- zigters der 3' kl,beneden den leeftijd van eenendertig jaren. De belang hebbenden behooren zich te 's Gravenhage. op nader aan hen op te geven dagen in de maanden Mei en Junij 1876, te onderwerpen aan het examen af te nemen door eene door den minister van koloniën te benoemen com missie. De zestien eerste nommers zullen binnen drie maanden na hunne beschikbaarstelling naar hunne bestemming moeten vertrekken; terwijl de tien overigen niet vroeger dan 1". November 1876 van hier zullen worden uitgezonden. De minister van binnenlandsche zaken heeft bekend gemaakt, dat op 29 Mei van dit jaar, in het gebouw der polytechnische school te Delft, een vergelijkend examen zal worden afgenomen van hen, die voor de betrek king van adjunct-ijker der malen gewigten en weegwerktuigen in aanmer king wenschen te komen. Aan die betrekking is verbonden eene jaarwedde van ƒ1000. Wie aan dit examen wenscht deel te nemen, moet zich vóór 18 Mei 1876 schriftelijk bij het dep. van binnenlandsche zaken aanmelden, met iiaatiwkeurige opgaaf van naam, voornamen en woonplaats, en over legging' van eene geboorte-acte, waaruit blijkt, dat dc candidaat op 29 Mei 1876 den ouderdom van achttien jaren heelt bereikt. De minister van marine heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat de gelegenheid bestaat voor apothekers, bevoegd verklaard volgens de wet van 1 Junij 1865, om als apotheker der 2e klasse bij de zeemagt (ge assimileerd aan den rang van luitenant ter zee 2e kl.) in dienst te treden. Het tractement aan dien rang verbonden bedraagt ƒ1600 's jaars. Zij die hiervoor wenschen in aanmerking te komen, mogen den leeftijd van 36 jaren niet hebben overschredenen moeten Lij geneeskundig onderzoek ge schikt zijn bevonden voor de militaire dienst. Men schrijft van hier aan liet Vad.: De hh. jhr. mr. D. T. Gevers van Endegeest en mr. J. A. Philipse hebben, naar men verneemt, hun ontslag aangevraagd als curator der Leidsche hoogeschool. Daar ook onlangs jhf. mr. G. C. J. van Reenen aftrad en mr. E. J. A. graaf van Bylandt eerst kortelings overleed, zijn hiermede vier vacatures in dat collegie ontstaan. Alleen de heer van den Brandeler blijft als burgemeester van Leiden in het curatorium zitting houden. -- De commissie voor het eind-examen der hoogere burgerscholen in Zuidholland, welk examen te Delft zal plaats hebben, bestaat uit de volgende heerenBisschop, president; Van den Briel en Perk, te Delft; Schoute en Salverda de Grave, te 'sGravenhage; Frangois en Rombach, le Rotterdam; Brongersma, te Leiden; Voorzanger en Keidel, te Dordrecht; Bozon en Hol- werda. te Schiedam; Iliebendaal en Van Zutphen, te Gorinchem. Voor de acte in de Fransche taal hadden zich Zaturdag 9 candidaten aangemeld. 7 werden afgewezen en 2 toegelaten, als: de heeren J. B. Go- vers uit Rotterdam en W. G. Meijer uit Krimpen aan de Lek. 18 candidaten hadden zich jl. Vrijdag onderworpen aan het examen voor de hoofdonder wijzers-acte. 13 werden afgewezen en 4 toegelaten, te weten de heeren: J. L. Pli Duyser, W. P. Hillen. uit 'silage; W. Jansen, P. J. S. Leutz, uit Rotterdam. Een candidaat trok zich tijdens het examen terug. Naar men verneemt, is de regering voornemens de krijgswetten voor de zeemagt te herzien. Aan de heeren mr. Pols, advocaat-fiscaal voor de zeemagt, en mr. de Pinto, raad-adviseur bij het dep. van justitie, is die taak opgedragen. Uil 's llage meldt men aan de Arnh. C. dat de muntwet eerstdaags zal worden ingediend. De enkele gouden standaard voor Nederland wordt inge voerd met gouden 10- ei: 5-guldenstukken. De rijksdaalders verdwijnen en de guldens zullen worden verwisseld voor guldens van minder gehalte aan zilver. De munteenheid tusschen Nederland cn de koloniën wordt dus verbroken. Het detachement suppletie-troepenbestemd om met het stoomschip Friesland naar Java te vertrekken, zal 29 dezer in stede van te Rotterdam te Vlissingen op dien bodem scheep gaan. Te Amsterdam is Zaturdag 11. de gewone jaarlijksche vergadering ge houden van de vereeniging voor de statistiek in Nederland. Met het schip Henriette, van Suriname te Nieuwe Diep aangekomen, zijn overgebragt 17 matrozen, kleurlingen, voor de marine, die aldaar, na afgelegde proef, zijn aangeworven; die jongelui zien er kloek uit en na

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1