vrees zou kunnen ontstaan voor het behoud van den vrede. De Servische oorlogspartij heeft op het papier braaf haar voordeel gedaan met het geloof, dat Rusland steeds Servië ter zijde wezen zou, ook al geraakte het geheel door eigen schuld in botsing met Turkije. Men heeft echter te Belgrado ingezien, dat dit geloof geen zekerheid genoeg gaf, wanneer het eens wer kelijk tot vijandelijkheden komen mogt en is dus nu daar wat wijzer en voorzigtiger geworden. Op last der regtbauk te Berlijn is aan de verecniging, bekend onder den naam van socialistische arbeiderspartijwegens schending der wet op het regt van vergadering en vereenigingbevolen hare werkzaamheden voor- loopig te staken. Uit Straatsburg meldt men aan de Nat. Zeit. dat nu ongeveer drie jaren geleden zeer vele Fransche vlugtelingen zich in de rijksprovincie heb ben neergezet. Een zestal zettede zich neder te Schiltigheimalwaar zij een mechanische weverij opendenwelke door hunne kennis van het vak en arbeidzaamheid weldra aanmerkelijk in uitgebreidheid toenam. Niettegen staande het aan de regering bekend was, dat de bedoelde vlugtelingen aan de Parijsche Commune hadden deelgenomen, werd hun geen bezwaar in den weg gelegd. Ook later heeft de regering hen stil laten wonenterwijl zij zich voortdurend rustig gedroegen. Dezer dagen echter is aan vijf dier vlugtelingen van het zestal zeer onverwacht het bevel toegezonden om bin nen 14 dagen het land te ruimenmet den zesden hunner heeft de regering nog meer spoed gemaakt, om hem de grenzen te doen overtrekken, want hij moest binnen 8 dagen den Duitschen bodem hebben verlaten. Naar men zegt is hier de hand der Fransche regering in het spel. De vlugtelingen hebben zich tot den opperpresident gewend om uitstel van executie te verkrijgen. De politie te Berlijn heeft het plan gevormd, om een album aan te leggenwaarin uitsluitend de portretten zullen worden opgenomen van in brekers, gaauwdieven, zakkerollers van allerlei slag, onverschillig of zij zich bij de uitoefening van hun vak bedienen van een vlugge beweging van de hand of van andere ongeoorloofde middelen. Van die portretten zullen kopiën worden afgestaan aan andere politieautoriteiten in het Rijk, hetgeen als middel zal kunnen strekken om gevaarlijke personen, die in handen der bedoelde autoriteiten geraken en valsche namen dragen of val- sche papieren vertoonen. gemakkelijk te kunnen herkennen. De Bank- und Hand. Zeit. deelt een berigt mede uit Stockholm volgens hetwelk op twee landgoederen Gardsbo en Elfsborg Lau de zoo gevreesde colorado-kever is ontdekt. Het blad voegt er bijdat de regering onverwijld een onderzoek heeft doen instellen, waarbij is gebleken dat het berigt juist is. OOST- INDIE. BATAVIA, 28 Februarij. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den adspir.-conlroleur bij het binnen!, bestuur op Java en Madura E. M. van den Bergh aan den controleur 2e kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura G. A. Hogenraad; aan den ambtenaar op wachtgeld A. E. Smits; aan den commies le kl. bij de post- en telegr.-dienst A. F. A. Zeydel. Ont slagen: eervol, de 3" commies bij de algem. rekenkamer C, F. Meister; de klerk ter algem. secretarie P. A. G. A. Edwards: de buitengew. subst.-grif fier bij den landraad te Banjoewangi F. A. H. Ondaatje; de buitengew. subst.-griffier bij den landraad te Magettan J. A. Losse. Benoemd: lot j subst.-officicr van justitie bij den raad van justitie te Soerabaija, de audit. - militair bij den krijgsraad te velde te Atchin mr. J. M. Brooshooft; tot audit.-militair bij den krijgsraad te velde te Atchin, de subst-officier van justitie bij den raad van justitie te Padang mr. E. J. lluber; tot 2'° com mies op het bureau van den gouverneur van Sumatra's Westkust, de ambte naar op non-activiteit .1. li. A. Dommers; tot buitengew. subst.-griffier, buiten bezwaar van den lande, bij die regtbauk, O. A. Burnaby Lautier, controleur lc kl. bij het binnenl. bestuur aldaar; tot adspir.-ingenieur bij den waterstaat, J. Nuhout van der Veen en C. van Deinse; tot lc" hulp- onderw. aan de openb. lagere school te Poerworedjo (Bagelen), de hoofd- onderw. aan de openb. lagere school te Sumanap J. J. Looije; tot hoofd- onderw. aan de openb. lagere school te Sumanap, de hoofdonderw. aan de openb. lagere school te Ngawi F. J. Bosch; lot commies 3e kl. bij de post en telegr.-dienst. de adjunct-commiesen W. M. van Bemmel en VV. H. Bin nendijk. Bevorderdtot sectie-ingénieur bij de dienst der staatsspoorwegen op Java, de adjunct-ingenieur J. W. IJzerman. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den kapt. der inf. A. S. II. Booms; aan den magazijnm. le kl. F. B. Möckel; aan den kapt.-kwarlierm. bij de mil. administr. J. Blankwaardt. Ontslagen: eervol, de burgerl. schrijver 5e kl. bij de mil. administr. H. J. Weijenbergh. Bevorderd: tot majoor, de ritm. J. II. Brouwers; tot ritm., de le luit. E. M. C. van Mattemburghtot lc° luit.de 2e luit. P. L. Vermeulen. Departement van marine. Belast: met de waarneming der betrekking van machinist bij het marine-etablissement te Soerabaija, J. J. Stamkot, thans tijdelijk als machinist bij genoemd etablissement geplaatst. PER TELEGRAAF. VERSAILLES. 4 April. Gambetta is benoemd tot voorzitter der commissie voor het budget. De kamer van afgevaardigden heeft de verkiezing van den heer Tocque- ville zonder beraadslaging geldig verklaard. VERSAILLES4 April. De kamer van afgevaardigden heeft de verkiezing van Miramon (Haute Marne) ongeldig verklaard. De heer Picard verklaarde dat in den ministerraad heden ochtend beslo ten was onmiddellijk de opheffing van den slaat van beleg af te kondigen. Morgen zal rapport worden uilgebragt over het voorstel van Ferry over de zamenstelling der gemeentebesturendoor de linkerzijde zal de urgentie van dit voorstel worden aangevraagd. Eene levendige beraadslaging had jdaats naar aanleiding van de verkie zing van Bartolo op Corsica. De kamer beveelt het rapport terug te zenden naar het bureau, met het verzoek om een meer uitgebreid onderzoek te doen. De Bonajiartisten juichten luide deze beslissing toe, waarop Grévy aan merkte dat het zoowel het belang van de regter- als van de linkerzijde was om bij beslissingen van de kamer hare waardigheid te handhaven. LONDEN. 6 April. De Morning Post meldt uit Berlijn, dat, aangezien de geneesheeren de verandering van temperatuur te Baden vreezen, de keizer aan koningin Victoria te Coburg een bezoek zal brengen PARIJS, 4 April. Het openbaar ministerie heeft conclusie genomen in de zaak Lyssen contra Carlin Crabbe, betreffende het opkoopen van olie. Volgens het openbaar ministerie heeft laatstgenoemde firma zich niet aan bedriegelijke handelingen schuldig gemaakt. De reglbank zal uitspraak doen cp 2 Mei. PARIJS, 5 April. Het Journal officiel bevat: 1°. de wet tot opheffing van den staat van beleg in de vier departementen, waarin hij tot dusverre was gehandhaafd; 2°. bet decreet van den president der republiek, waarbij bepaald wordt dat den lst,D .Mei 1878 te Parijs een internationale tentoon stelling zal worden geopend. MADRID, 4 April. De Tiempo meldt dat het koopvaardijschip Odin, kapt. Reis, bij kaap Gata (ten oosten van Almeria) den l8lcl1 April vergaan is; twaalf man hebben zich op booten gered en zijn te Carthagena aan gekomen. PETERSBURG, 4 April. Disraeli's woorden betreffende Rusland, in zijne rede over den titel «keizerin van Indië", zijn het onderwerp van scherpe ij artikelen in de Russische bladen. In een telegram uit Ragusa wordt bevestigd dat de Bosnische opstandelin gen, onder aanvoering van Babitch, de Ottomanische troepen te Ünaz ge slagen hebben en naar Grahovo oprukken. Te Save neemt het moorden en brandstichten geen einde. De Christenen vlugten alierwege. 3St*rgcr!ijfcc 5l.ntb. Van 30 Maart tot en met 5 April 1876. BEVALLENM. Westdijk, geb. Olivier, D. J. Goddijn, geb. Engelbregt, Z. W. Tisseur, geb. van Es, D. C. Bink, geb. Webber, D. M. van den Berg, geb. Nieuwenburg, Z. A. D. de Vink, geb. Bekooy, D. M. A. Driessen, geb. Lin- denhof, D. C. Lafcber, geb. Auer, tweel. Z.D. E. Franse, geb. de Heyden, Z. W. Koet, geb. Koet, D. C. E. de Kleynen, geb. Hensing, Z. W. E. C. van der Horst, geb. 's Gravesande Guicherit, Z. J. Siljee, geb. de Ridder, D. C. van der Meer, geb. Lemaitre, D. H. J. Smit, geb. Aniba, Z. C. Rijken, geb. Ligl- voet, Z. A. J. Taffijn, geb. Omvlee, Z. M. G. van Brussel, geb. van Cleef, D. - J. Zitman, geb. Webbers, D. H. H. Erades, geb. de Vrind, Z. M, Werk, geb. Arnoldus, Z. -- II. A. J. van der Togt, geb. van Ingen, D. W. Simonis, geb. Vrijmoèt, Z. M. C. Driessen, geb. Schluter, Z. M. P. van Weeren, geb. van Leeuwen. U. C. van den Berg, geb. Koreman, D. F. D. Overveld, geb. Lin- schooien. 1). GEHUWD: W. F. Pieianen. jm. en A. van Werkhoven,jd. J. Mater, jm. en E. Thiel, jd. C. Enseüng. jm. en J. M. de Mey, jd. P. Hanselaar, wed', en M. J. van der Togt, wed'. - N. Turenhout, jm. en D. Moolenaar, jd. L. van der Kaay, jm. en P. C. van Leeuwen, jd. OVERLEDENG. E. Amersfoort, geb. van Poelgeest. 31 j. K. Verlind,52j. F. Zandvliet. D., 7 m. 11. J. Blanken, D., 7 m. J. Landzaat, Z., 22 j. J. van den Berg, 69 j. - A. Zwaan. geb. Gordinean de Gouberville, 50 j. - C. C. van der Nat, Z.. 3 w. J. Zwart, geb. Kooreman. Z. levenl. A. P. Snijers, 68 j. C. H. van den Bosch. geb. Broer van Dijk. 42 j. P. Rietbergen, Z., 21 j. J. Kam- meraad, D., 13 j. - J. D. Robbers, 36 j. N. J. Stentzler, 27 j. M. Loeber, 68 j. P. G. Gaed, V.. 69 j. J. C. C. Goddijn, geb. van der Zwet, Z. levenl. J. C. C. Goddijn, geb. van der Zwet, 33 j. E. J. J. Dulilh, V.. 85 j. M. G. Kop, D., 6 m. S. van der Voet, wede. J. Selier, 82 j. P. J. Maartense, 59 j. J. de Vrind, geb. van de Wal, Z. levenl. AKADEIHE-NIEIWI. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE HOOGESCHOOL. Den 54™ April de heer J. Kappeyne van de Coppello, geb. te Gouda, in de regten, met stellingen. ADVERTENTIE N. Heden beviel zeer voorspoedig van eene welgeschapen Dochter II. A. J. VAN DER TOGT, VAN INGEN. Leiden, 3 April 1876. Algemeene kennisgeving. Nog treurende over het verlies van onzen geliefden Vader, overleed heden onze geliefde Moeder MARGARETHA VAN NIEROP, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Slechts drie dagen mogt zij onzen waardigen vader overleven. P. LOEBER. Leiden, 4 April 1876. M. LOEBER. J. LOEBER. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. M. LOEBER. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de geboorte onzer Dochter ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. W. L. VAN KAATllOVEN. Leiden, 6 April 1876. J. C. VAN KAATHOVEN, Becker.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3