LEID8C1IE C01 HAft T. 1870. 78. ZATURDAG 1 APRïL STADS-BER1CHTEN. BINNENLANDDE BEBIGTE.V De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. 3.50 met het Verslag der handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nornmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverteiiliën is van 1—4 regels f iedere regel meer 25 cents. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 24slcn Februari 1876, is vastgesteld de volgende VERORDENING houdende wijziging der Verordening bepalende de jaarwedden van de hoofdonderwijzers en hoofdonderwijzeressen, van het hulppersoneel, als mede de toelagen ten behoeve van de kweekelingen aan de openbare lagere scholen binnen de geweente Leiden vastgesteld den 4dfn Mei 1872, gewijzigd den 8!,en Januari 1874, nader gewijzigd den 29'teu October van dat jaar en vervolgens den 276ten Mei 1875. De Raad der gemeente Leiden, Gelet op art. 19 der Wet van den 13lle0 Augustus 1857 (Staatsblad n». 103); Heeft besloten: Art. 2 der Verordening van den d""0 Mei 1872 Gemeenteblad n". 9), be palende de jaarwedden van de hoofdonderwijzers en hooldondervvijzeiessen, van het hulppersoneel, alsmede de toelagen ten behoeve van de kweekelingen aan de openbare lagere scholen binnen de gemeente Leiden, wordt gewij zigd, wat betreft de daarin voorkomende bepaling ten opzichte der jaar wedde van den leeraar voor de wis- en natuurkundige vakken aan de meis jesschool le klasse, zoodat de betrekkelijke zinsnede thans gelezen wordt als volgt: »De jaarwedde van den leeraar voor de wis- en natuurkundige vakken bedraagt ƒ1600. Die leeraar geniet tweemaal eene verhooging van tracte- ment van ƒ200. De eerste verhooging gaat in met den lste" Januari van het jaar, volgende op dat waarin hij zijn vierjarigen diensttijd volbracht zal hebben; vier jaren na dit tijdstip ontvangt hij de tweede." Vastgesteld door den Raad der gemeente Leiden, in zijne openbare ver gadering van den 24,ten Februari 1876. De Bnrgemeester, v. d. BRANDELER. De Secretaris, E. KIST. Zijnde deze Verordening goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, bij hunne beschikking van den 6/10 Maart 1876, B n». 509 (1* aid.). G. S. n«. 15/1. En is hiervan af kondiging geschied waar het behoortden 31t,<,n Maart 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. i). BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. De VOORZITTER van den Gemeenteraad van Leiden, Gezien art. 31 der wet van den 4lcn Juli 1850 Staatsblad n°. 37); Doet te welen, dat de lijsten der kiezers van leden voor de Tweede Ka mer der Staten-Geifraalde Provinciale Staten en den Gemeenteraad op heden zijn gesloten, op nieuw aangeplakt en gedurende acht dagen op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Voorzitter voornoemd, Leiden, 31 Maart 1876. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 31 Maart. Gisteren avond werd in de Stadszaal een zeer schoon concert gege ven ten bate der noodlijdenden door den watersnood. Het initiatief daartoe was genomen door den heer kapitein A. M. van der Heide en den heer mu- ziek-directeur A. J. Wetrens. Het eerste deel van het programma was eene serie kamermuziek, waarin als solisten optraden mejufvrouw A. Schulz-Lessig (piano), de heer A. Wetrens (viool) en de heeren studenten W. L. van Meurs (violoncelle) en Heymans van Anrooy (zang). De uitgezochte muziek werd door de talentrijke solisten vertolkt op waardige wijze, en al was het concert minder bezocht dan zijne beteekenis verdiende, de fine-fleur der tnuziekale wereld onzer stad was aanwezig, en voldaan in hooge mate. Na de pauze voerde de stafmuziek van hel 4e reg. inf., onder leiding van den heerGrent- zius, een 5-tal stukken op uiterst beschaafde wijze uit, versterkende de overtuiging dat de stafmuziek van dit regiment in den laatsten tijd van degelijke beteekenis wordt. Bij het noemen van bovenstaande namendie allen hunne talenten en moeite veil hadden voor het liefdadige doel, mogen wij tevens niet vergeten de hee- Ten Speet, die kosteloos de schoone bloemversiering aanbragt, Bender, die evenzoo kosteloos een salon-vleugel van Bliithner verstrekte, en Eggers, die de drukkosten en andere moeiten niet in rekening bragt. De heer F. Daubantonhulpprediker bij de Waalsche gemeente alhier, onlangs tot predikant beroepen bij de Waalsche gemeente te Leeuwarden, heeft voor dat beroep bedankt. Men meldt ons uit Warmond: Ook in deze gemeente toont men niet te willen achterblijven, waar het geidt de verzachting van het leed onzer landgeuooten. De gisteren alhier gehouden collecte voor de noodlijdenden door den watersnood, van het plaatselijk bestuur uitgegaan, heeft opgebragt de som van ƒ267.40 aanstaanden Zondag zal in de protestantsche kerk al hier de gelegenheid worden gegeven om tot hetzelfde doel iets bij le dra gen, terwijl het alhier bestaande muziekgezelschap //Harmonie" het voor nemen heeft opgevat om op nader te bepalen dag een buitengewoon concert te gevenwaarvan de netto-opbrengst eveneens aan de hooid-commissie te Amsterdam zal worden opgezonden. Bij den boekhandelaar J. 11. de Bussy, te Amsterdam, is dezer dagen verschenen het eerste nommer van De Indische Letterbodeorgaan gewijd aan Nerierlandsch-Indische bibliographieonder redactie van dr. Ch. L. Wijn malen. liet doel. dat met de uitgave van dit tijdschrift beoogd wordt, is de kennis te bevorderen van de Nederlandsch-Indische literatuur in haren ge- heelen omvangen zoowel den belangstellende in koloniale aangelegenheden als den beschaafde en geletterden man eens zoo volledig mogelijk opmerkzaam te maken op betgeen over onzen Indischen archipel geschreven wordt. Zooveel mogelijk zullen daarin opgenomen worden: 1°. Artikelen over den voormaligeu en tegenwoordigen toestand der Nederlandsch-Indische pers, ook in onze vroegere bezittingen, over de geschiedenis van den Indischen boek handel over de verschillende bewaarplaatsen der koloniale literatuur en handschriften zoowel hier als in Indië, enz.; 2". Beknopte beredeneerde beschouwingen of aanteekeningen omtrent belangrijke werken, die op indo- logisch terrein het licht zien, en meer bepaald over die, welke op onzen Oosl-Indischen archipel betrekking hebben3». Zoo volledig mogelijke op gaven van geschriften over Nederlandsch-Indië, die zoowel hier als in Indië, en in hel buitenland verschijnen Hierbij wordt niet uitgesloten de mede- deeling van werken over andere koloniën, Britscli-Indië, enz., welke geacht kunnen worden licht te kunnen verspreiden over de toestanden in onze voormalige en hedendaagsche bezittingen en koloniën; 4°. Overzigten van belangrijke artikelen over koloniale onderwerpen in Nederlandsche, Indische en buitenlandsche tijdschriften en mengelwerken, werken van geleerde ge nootschappen en in de voornaamste dag- en weekbladen. Aan dit viertal rubrieken zal een vijfde worden toegevoegd, bevattende systematische opga ven van geschriften over en gedrukt zoowel hier als in Nederlandsch-Indië sedert onze vestiging aldaar tot op den tegenwoordigen tijd, bouwstoffen voor eene later te leveren algeuieene koloniale bibliographie. Eindelijk zal onder den titel //Berigten en mededcelingen" eene plaats worden ingeruimd om een en ander op te nemen omtrent nieuwe of ter perse zijnde belang rijke uitgaven; vragen te stellen en antwoorden le ontvangen omtrent ver schillende onderwerpen van koloniaal-bibliographischen aard. liet tijdschrift, dat aanvankelijk vier malen 'sjaars het licht zal zien, zal niet deze of gene partij dienen of eene bepaalde kleur aannemen. De streng ste onzijdigheid en de stipste waarheidsliefde zal men trachten in acht te nemen. De minister van financiën heeft ter kennis van belanghebbenden ge- bragt, dat in de maand November aanst., in het locaal van het departement van financiëneen vergelijkend onderzoek zal plaats hebben van adspiran- ten voor de betrekking van surnumerair bij het vak der posterijen, waartoe twaalf plaatsen ter vervulling worden opengesteld. De adspiranten behoo- ren zich vóór den ls,eD October aanst., bij een op zegel geschreven request, tot den minister te wenden. Zij moeten geboren zijn tusschen 1 Julij 1855 en 1 Julij 1858. Blijkens de jongste bij de regering ontvangen officiële mededeelingen uil Zwitserland betrekkelijk den stand der veeziekten daar te lande was hei getal der met mond- en klaauwzeer besmette stallen, hetwelk op 16 Februarij 33 bedroegden 16tle" Maart tot 22 verminderd. Men was nu het kwaad in zoo ver meester geworden, dat men hoopte, mits met inachtne ming der noodige voorzorgende overbrenging der besmetting naar de Alpen-weiden te zullen kunnen verhoeden. In het kanton Si. Gallen had op éénen stal de longziekte zich geopenbaard.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1