LEIDSCHE COURANT. tS7<ï. M°. 77 VRIJDAG 3J MAART. STADS-BERICHTEJN. BINNENLANDSCHE BE*B!GTEX De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. 3.50 met het Ferslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten, Afzonderlijke nominees der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De prijs der Advcrlentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. iTm»:. -m Tweede Zitting van den Militieraad. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 92 der wet van 19 Augustas 1861, betrekkelijk de nationale militie {Staatsblad n°. 72); Gelet op de missive van den Kolonel, Militie-Commissaris in bet 3^' district der provincie Zuidbolland; Doen te weten: dat de tweede zitting van den Militieraad voor der.e gemeente wordt gehouden in een der vertrekken van het Raadhuisop Maandag den 10llcn en Dins dag den 11de™ April 1876, op eerstgemelden dag des voormiüdags te halftien, tot liet (loon va» uitspraak omtrent stile II ite eerstezitting niet «tfifetlaiie zititei» op laatstgemelden dag des voormiddags te elf uren, tot het tloen van uitspraak omtrent hein«lie als {plaatsver vanger ol' niimanervervvisselaar verlat.«yen op te treden voorts, dat tot bet opmaken der daartoe vereischte bewijsstukkenvan heden at, ter Secretarie dezer gemeentevan des voormiddags negen tot des namiddags drie urende Zon dag uitgezonderd, wordt gevaceerd; welke gelegenheid de belanghebbenden worden vermaand zich te nutte te maken, daar aan den loteling, die reeds bij de militie is ingelijfd, overeenkomstig bet bepaalde bij art. 70 der bovenaangehaalde wet, door den Koning, niet dan in bijzondere gevallen, bet stellen van een plaatsvervanger kan worden vergund. Eindelijk wordt, ter voorkoming van misverstand, nog opgemerkt dat de loteling omtrent wien de Militieraad in zijne ee«-ste zitting reerSs uil.araaïi heeft geilaa i in de tweede zitting behoeft te verschijnen, ten ware hij daarin een plaatsvervanger «»f een nuiinsiervertvissclaar mocht willen voorstellen. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 30 Maart 1876. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 30 Maart In de zitting van den gemeenteraad van heden was ingekomen een verzoek van den kapitein van der Heide om een subsidie voor liet concert dat heden avond gegeven wordt ten voordeele van de noodlijdenden dooi den watersnood, ten einde daardoor tegemoet te komen in de kosten van zaalhuur en gasverlichting. De voorzitter was van meening dat men. in aanmerking nemende hetgeen vroeger door den raad was beslotendit ver zoek moerjelijk kon toestaan en stelde dientengevolge voor daarop afwijzend te beschikken. De heer Dercksenhoewel toegevende dal het verzoek in den vorm waarin het werd gedaan, moeijelijk kon worden toegestaan, meende toch dat er in deze huilengewone omstandigheid aanleiding was tot bet verleenen van vrijstelling van luiur. De voorzitter zeide dat de raad vroeger besloten had in geen geval vrijstelling van huur te verleenen en dat, juist met het oog daarop, dit verzoek in den tegenwoordige» vorm was gedaan. Instem ming gebragt werd met algemeene stemmen op hel verzoek afwijzend be schikt. Dc voorzitter deelde mede dat er in zake den aanleg eenor duinwater leiding vier aanvragen waren ingekomen, die thans in behandeling waren hij de commissie van fabricage. Men mogt dus eerstdaags een uitvoerig be- rigt en voorstellen daaromtrent te gemoet zien. Overgaande lot de behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen werden benoemd: tot bestuurder van het werkhuis de heer II. C. Juta, lot lid der commissie van toezigt op de scholen voor middelbaar onderwijs de heer mr. W. van der Kaay, en tot onderwijzeres 2C kl. aan de meisjes school le klasse mej. C. M. II. J. Gersenalhier. Ingevolge hun verzoek werden gecontinueerd mej. B. van Velzeu wed. Onvlee, als stads-vroedvrouvv,eu mej. S. M. van Iperenals buitengewoon stads-vroedvrouwalsmede de hh. d'. J. 0. lvist en dr. G. Zaalberg, als stads-doctoren. Op zijn verzoek werd eer vol ontslag verleend aan J. W. van Gelderen, als hulponderwijzer aan de school n°. 2 voor, minvermogenden. Op het verzoek van N. C. Üudshoorn, om een keldertoegang te maken in de Burgsteeg, werd, overeenkomstig de daarover uitgebragte rapporten, afwijzend beschikt. liet verzoek van G. J. Boelen, otn een gedeelte der Binnenveslgracht hij de voormalige liecrenpoort aan te plempenwaarom trent toestemmend was geadviseerd werd toegestaan. Eene suppleloirc begrooting en een slaat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1875, van het Evang. Luth. wees- en oudeliedenhuis en eene suppleioire begrooting, dienst 1875, van het werkhuis werden goedgekeurd. Naar aanleiding van het verzoek van J. Scheltema, ter bekoming ineigen- i dom van een bonliuis op de Korte Langegracht en van een daarachter ge legen stukje grond, dat thans in behandeling kwam, was ingekomen een - request van G. Tibboel, waarin deze te kennen gaf dat hij zich reeds vroe ger had aangemeld tot verkrijging van dien grond, die voor zijn bedrijf van veel belang was. en dat hij daarom den raad verzocht dien in het openbaar te verkoopen. Op de vraag van den heer Verster, hoe de com missie van fabricage nu, na het inkomen van dit adres, over de zaak dacht, verklaarde de heer de Laat de Kanter, dat de commissie het nog in het belang der gemeente achtte dat de onderhandsche verkoop aan den heer Scheltema doorging. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. Vervolgens werd nog, ingevolge zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan A. Bergmanals hulponderwijzer aan de school n°. 2 voor minvermogenden. Daarbij werd levens voorlezing gedaan van een brief van de hooldonder- wijzers der scholen voor minvermogenden, waarbij deze te kennen gaven dat met 1 April die scholen zoo zeer overbevolkt zouden zijn, dat voor ziening dringend noodzakelijk was. De eene school zou tellen 630 leerlin gen, terwijl er plaats was voor 530, de andere zou tellen 722 leerlingen, bij eene plaatsruimte voor 570. Vooral was dit toe te schrijven aan de aanstaande opheffing der bijzondere school van den heer Kneppelhout op de Pieterskerk- gracht. Als middel om tijdelijk aan het bezwaar te gemoet te komen, hadden zij het oog laten vallen op bedoeld schoolgebouw, maar daartoe zou de toestemming van den heer Kneppelhout of van de commissie, over zijne school gesteld, vereischt worden. De voorzitter zeide dat men die toestem ming niet had kunnen verkrijgen en dat men dus een deel der kinderen zou plaatsen in een vertrek van de gehoorzaal; in alwachting van eene nadere beslissing over een nieuw schoollokaal verzocht hij magtiging tot liet aanstellen van nog twee onderwijzers. Die magtiging werd verleend. De heer Hartevelt vroeg van den voorzitter eentg berigt betrekkelijk eene vroeger door hem gedane vraag omtrent den afstand van grond aan de firma van Driel C°.t. w. of de gemeente daarop nimmer meer regt zou kunnen doen gelden. De voorzitter zeide dat de grond eenmaal kosteloos was afgestaan. De heer Cock meende dat, nu men de stukken betreffende die zaak niet onder de oogen had, eene discussie daarover onvruchtbaar zou zijn. Hij zou de zaak willen stellen in handen van den stads-consu- lent. Men vcreenigde zich hiermede. Ten slotte werd nog de rekening van de kamer van koophandel eu fabrie ken over 1875 goedgekeurd. Gisteren namiddag ten drie ure had in de zaal van het Nut de jaar- lijksche algemeene vergadering plaats van aandeelhouders in de namelooze vennootschap »de Leidsche bouwvereeniging". De voorzitter bragl verslag uit omtrent den toestand der vereeniging over het jaar 1875, die gunstig mogt genoemd worden. Op dit oogenblik zijn het eigendom der maat schappij 6 arbeiderswoningen in de Hoefstraat12 arbeiderswoningen in de Lijsbethsleeg en 4 burgerwoningen op de Oude Vest. De zuivere winst over het verloopen jaar bleek ƒ1000 te bedragen, waarvan besloten werd ƒ800, zijnde 4 pCt. op het aandeelen-kapilaalaan de aandeelhouders uit te kee- ren en 1 pCt. aan te wenden tot schulddelging. Tot lid van het bestuur werd herbenoemd het aftredend lid, de heer II. C. Schmier, en het bestuur werd gemagtigd le gelegener tijd tot uitbreiding van het aandeelen-kapitaal over te gaan. - Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nederl. Indië, door middel van het stoomschip Drenthe, van de Ilotterdamschc Lloyd, waarvan hel vertrek uit Rotterdam op den 3CD April aanst. is be paald. Behalve voor Batavia zal er met deze gelegenheid mede eene brie venmaal naar Padang worden gezonden. De gedrukte stukken en monsters van koopwaren behooren uiterlijk in den avond van den 2en April en de brieven den daarop volgenden dag 's morgens vóór tien ure te Rotterdam aangekomen te zijn. - Bij de algemeene commissie voor den watersnood te Amsterdam is lot dusverre ingekomen 79409.54y2 Uit het financieel verslag der Holl. ijzeren spoorweg-maatschappij over 1875 blijkt o. a het volgende: De lengte der door de maatschappij geëxploi teerde lijnen bedroeg in dat jaar 238% kilometer. De opbrengst van het

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1