BUTTENLANDSCHE BËftlGTEN. PER TELEGRAAF. Door een of ander ongelukkig loeval ging hel schot af en werd de vrouw m de zijde getroffen, zoodat zij den volgenden morgen is overleden. De man, die aldus zelf onschuldig een einde maakte aan een zeer gelukkig hu- i welijk en zijn drie kinderen van eene goede moeder beroofde, is wanhopend. - Uit Wijk (Noordbrabant) meldt men aan de IV. B.C.: Zaturdag maakten alhier twee heeren een pleizierlogtje op de Maas. Reeds geruimen lijd had den zij heen en weer gezeild, tot eindelijk tusschen Aalburg eu Nederhemert het ranke vaartuig omsloeg en beiden te water geraakten. Spoedig werd men hun gevaarlijken toestand gewaar, doch er bestond geen kans om hen te redden, daar te Aalburg geen enkele boot aan wal was. Hoewel een hunner een geoefend zwemmer is, was voor hem ook geen kans om zwem mende hel gevaar te ontkomen, dewijl de afstand van beide oevers te groot was en golven en wind te hevig waren. Nadat zij meer dan een kwartier in hel water hadden gelegen, zich aan de boot vastklemmende, kwam ein delijk de veerman van Aalburg met de veerboot uit Nederhemert terug. Hij bood terstond hulp. en alzoo werden de beide personen gered. 's GRAVENllAGE28 Maart. Z. M. heeft aan den heer dr. W. II. 1). Suringar, te Leiden, vergun ning verleend tot het dragen der versierselen van ridder 3e kl. der Kroon orde. hem door den keizer van Duitschland, koning van Pruissen. geschonken. Door Z. M. zijn benoemd tot rogter in de arrond.-regtbank te Zwolle de lieer mr. 1'. J. G. van Diggelen, thans substituut-officier van justitie bij gemelde reglbank, en m'. C. W. A. baron van Haersolte, thans regter in de arrond.-regtbank te Sneek; voorts is aan den heer mr. A. J. M. Rake, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als griffier bij het kanlongeregt. te lleesterzvvaag. Den heer L. II. J. Thissen is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als rijks-ontvanger te Axel. Tot schoolopziener in hel vierde schooldistrict van Noordbrabant is benoemd de heer mr. 11. F. M. van Lanschot, te 's Hertogenbosch. De luit. ter zee 2e kl. Z. J. Cambier, uit O. I. teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld, en de plaatsing van den luit. ter zee 2' kl. .1. S. van Drooge. aan boord van het wachtschip te Willemsoord, is ingetrokken zijnde thans aan boord van voornoemden bodem geplaatst de luit. ter zee 2e kl. J. G. Snethlage. Z. M. de koning zal morgen den nieuwen minister-resident van de Vereenigde Staten, den heer James Birney, in gehoor ontvangen ter over handiging zijner geloofsbrieven. Uit Cannes ontvangt het l)bl. het berigt, dat de ongesteldheid van II. M de koningin slechts van voorbijgaanden aard en geheel geweken is. In verband daarmede zal 11. M. den 28sUn Cannes verlaten en zich naar Parijs begevenwaar de koningin ongeveer een week zal verblijvenom daarna waarschijnlijk den 5"° April naar de residentie terug te keeren. Te Parijs zal 11. M. haar intrek nemen in het hotel Bristol. In de zitting van de tweede kamer van heden heeft de heer van Baar, na beëdigd te zijnzitting genomen. Vervolgens zijn behandeld de voorstellen tot wijziging van het reglement van orde. Dat tot invoering van ecu spreekgestoelte werd verworpen met 56 tegen 11 stemmen. De beraadslagingen over de wet tot regeling van het hooger onderwijs werden daarna voortgezet. De artikelen 48 tol 55 werden goedgekeurd. Daarbij is aangenomen een amendement van den heer Godefroi, om aan hoogleeraren de uitoefening der consultative medische practijk toe te laten, en verworpen een amendement ven den lieer llafïmans, om de collegie- geldeu te handhaven. Morgen voortzetting. In de correctionele zitting van het hof alhier werd gisteren vernietigd, wat den vorm betreft, het vonnis van de Gorinehemsche regtbank, waarbij de qttasi-doctor C. St. Nicnlaas te Rotterdam wegens onbevoegde uitoefening van de geneeskunde en het onbevoegd afleveren van geneesmiddelen tot 18 maanden gevangenisstraf en twee geldboeten eene van ƒ300 en eene van ƒ200, is veroordeeld. Ten aanzien van het tweede feit werd de appellant niet ontvankelijk verklaard in zijn hooger beroep, terwijl het hof, met be trekking tot het eerste feit, op nieuw regtdoende, hem te dier zake eene celstraf van een half jaar oplegde. ESGEL41VS. LONDEN27 Maart. De heer Fawcett heeft aan het lagerhuis medegedeeld, dat, in geval de //Royal Titles Bill" tot wet verheven wordt, hij in de kamer zal voor stellen een adres te rigten tot 11. M., ten einde haar te verzoeken geen anderen titel te willen aanvaarden in lndië, dan dien van "Koningin." De minister van buitenlandsche zaken, graaf Derby, zal gedurende het verblijf der koningin te Baden als minister van dienst aldaar verblijf houden. Er worden hier buitengewoon groole toebereidselen gemaakt, ter ont vangst van Z. K. H. den prins van Wales in de City bij zijn terugkeer uit lndië. De illuminatie van de stad zal bijzonder schitterend zijn. De heer Disraeli heeft dezer dagen van H. M. de koningin haar portret in olieverw teil -geschenke ontvangen. Aan de Pall Mall Gas. wordt uit Schotland berigt dat al de spoor wegen. ten noorden van Taydoor de sneeuw belemmerd zijn. Langs den spoorweg va» Caledonië, nabij Aberdeen, ligt de sneeuw 20 voet dik en 12 treinen zijn op e'én punt tegengehouden. Vele andere treinen zijn ge blokkeerd langs de groote noorderlinie. De spoorweg van Highland bevindt zich in dcnzelfdeii toestand. De telegraafdraden zjjn op verschillende plaat sen noordwaarts van Aberdeen onder de sneeuw begraven. De exprestrein, die gewoonlijk van Dundee naar Pesth rijdt in 40 minuten, heeft voor die reis 14 uren noodig gehad. Uithoofde de telegraphische gemeenschap tusschen Madras en Penazig verbroken is, moeten telegrammen naar China, Japan, Malacca en Australië lijdelijk over Rusland verzonden worden. IS A K Si IJ Bi- Naar men verneemt is in den ministerraad besloten het personeel der prefecten nog meer te zuiverenmaar eerst daartoe over te gevenna afloop van hel onderzoek der geloofsbrieven van de afgevaardigdeu. Volgens de Siècle zou men zich te Versailles bezig houden met het onderzoek van een ernstig bedrogdat jegens den staat zou zijn gepleegd en waarin aanzienlijke handelaren van Marseille zouden betrokken zijn. In berigten uit Tunis van den 14d'n wordt gemeld dat eene groote op schudding aldaar den dag te voren was veroorzaakt door eene poging tot moord op den Italiaanschen consulairen regter, den heer Pelega, en het dooden van den schuldige door den tolk des consuls. Het lijk werd naar hel ltaliaansche consulaat door eene ontzaglijke volksmenigte gevolgd, en de beweging was zoo grootdat troepen moesten worden ontboden om den toegang lot de ltaliaansche en Amerikaanschc consulaatsgebouwen te bewa ken. De troepen ondervonden eenige moeite om de menigte in bedwang te houden en stonden gedurende eenige uren met de gevelde bajonet tegenover haar. Men vreesde voor de hernieuwing van de fanatieke opwinding, welke eenige jaren geleden zooveel opschudding in Tunis teweegbragt. bl'iTMC ïft S. A IB. Het reeds sedert lang besproken spoorwegontwerp is thans bij de Pruissisclie kamer ingediend. Daarbij wordt magligiiig gevraagd om eene overeenkomst met het rijk te sluiten en daaraan alle Pruissische spoorwe gen in koop over te dragen. Volgens de Augsburger AUg. Zeitung zou de keizer van Rusland, uit geput door overspanning ten gevolge der gewigtige staatszakenzich voor een geruimen tijd naar het buitenland, vermoedelijk Malta, begeven en ge durende zijne afwezigheid het bestuur des rijks overlaten aan den Grootvorst- troonopvolger, onder den titel van regent. Na het gruwelstuk te Bremerhaven heeft men het vermoeden geopperd dat de City of Bostondie in Januarij 1870 van New-York vertrok en nooit is teruggekeerd, misschien door een misdadige handeling, gelijk aan die waarmede de Mosel sedert te gronde is gegaan, vernield is geworden. Een te Chicago verschijnend blad meldt thans, dat in het schip gela den waren drie kisten pelswerk, aflader James Thomas, geconsigneerd, aan C. M. Lampson C". en dat Thomas (Alexander Keith) in December 1870 te New-York was, waar hij de assurantie-penningen ontving. LONDEN, 27 Maart. In het lagerhuis zeide sir Staffort Northeote in antwoord op de interpellatie van den heer Samnelson, dat de beschouwin gen omtrent liet financiewezen van Egypte gegrond waren op informaties, van den heer Cave ontvangen. Nadat hij het geheele rapport gezien heeft, is er geen reden om de beschouwingen van 10 weken geleden te wijzigen. Zeker maken 10 weken een verschil in den financiëlen toestand van een landwanneer de vlottende verpligtingen van tijd tot tijd vernieuwd wor den; overigens ziet hij geen reden van opinie te veranderen. Hij voegt er bij dat Disraëli, toen hij over den onzekeren toestand der financiën van Egypte sprak, niet sprak naar aanleiding van de onthullingen in het rap port van Cave gemaakt, maar naar aanleiding van hetgeen bij iedereen vol maakt bekend was, nl. dat de Khedive pogingen had aangewend om schik kingen te maken en de fouten van den tegenwoordigen financiëlen toestand te verbeteren. Northeote besloot met te zeggen, dat hij zeil niet van oor deel is dat de openbaarmaking van het rapport nadeelig zou kunnen zijn voor de belangen van den Khedive, maar de regering is genoodzaakt het verlangen van den Khedive te eerbiedigen. Campbell kondigt aan dal hij morgen Disraëli zal vragen of de Khedive een confidentieel rapport van Cave bezit en of de regering die deelen van het rapport zal openbaar maken, waarlegen de Khedive geen bezwaar heeft. Anderson zal morgen Disraëli vragen of er een precedent bestaat dat de souverein het land verlaat terwijl het parlement zitting heeft en, zoo er belangrijke politieke redenen bestaan om iels zoo buitengewoons te doen, welke schikkingen er dan gemaakt zijn om de moeijelijkheden in de staat- kandige zaken, die voortvloeijen uit de afwezigheid van de koningin, te verhinderen. LONDEN. 27 Maart. Graaf Derby, die, volgens het grondwettelijk voor schrift als minister van buitenlandsche zaken de koningin op hare reis naar het vasteland vergezellen zal, is heden ochtend vertrokken. Hij begeeft zich over Brussel en Keulen naar Baden-Baden, waar hij overmorgen de koningin ontvangt. De koningin vertrekt heden namiddag ten 4 u. 20 m., houdt nachtverblijf aan boord van haar jagt te Portsmouth eu zet morgen ochtend hare reis voort over Cherbourg, Parijs en Straatsburg. RAGUSA, 27 Maart. Mukthar-Ali-pacha heeft een langdurig onderhoud met generaal Rodich, gouverneur van Dalmalië, gehad. Het gesprek liep over het dempen van den opstand met de vriendschappelijke hulp van Oos tenrijk. In de allereerste plaats zou volkomene uilvoering gegeven moeten worden aan de hervormingenvervat in de nota van graaf Andrassy, en die den 12d,n Maart in Bosnië en de Herzegowina worden afgekondigd, als wan neer vier-en-twintig dagen werden toegestaan aan de uitgewekenen om naar hunne haardsteden terug te keeren, en aan de opstandelingen om zich te onderwerpenop straffe van het verlies van hunne bezittingen ten voordeele van diegenenj, welke terugkeeren. 29Ö Staats-ï-oterij. v Pierde Klasse, 'lrekk.nu) can 28 Maart. Prijs van 5000: N°. 7156. 1500: 15009. 1000: 3848 7083 15808 18448. 400: 8820 9944. 200: 15157. 100: 8283 11477 13529 13718.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 2