LEIDSCI1E CO 1! RA AT. 1S70. K°. 38. DINGSDAG 15 FEBRUARIJ. STADS-BERICHTEN. Kostelooze Vaccinatie. BliMNENLANDSCHE BERIGTEiN. D" Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50; met het Ferslag der handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 staart, buiten de expeditiekosten. afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentifin is van 14 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. LEIDEN. 14 Februarij. Groot was gisteren de deelneming betoond aan onzen geachten stad genoot. den heer dr. W. 11. D. Suringar, rector van het gymnasium alhier, bij gelegenheid van zijne vijftigjarige ambtsvervulling aan die inrigting, eerst als praeceptor, later als prorector en sedert 1846 als rector. Bij de deelneming in dit zeldzaam feest, ontving hij, behalve belangstel ling van onderscheidene vrienden en vereerders zoo in als buiten de stad en van geleerden uit Duitschland, van wege Z. M. den koning de benoeming tot ridder van de orde van den Nederlandschen Leeuw, van zijne oud-leerlin gen een geschenk bestaande in een volledig kamer-ameublement met toebe- hooren, van de tegenwoordige leerlingen van het gymnasium een zilveren blad met album, van zijne ambtgenooten een prachtwerk en van hel college van notabelen der Nederd. lierv. gemeente een gouden bril. Het dagelijksch bestuur der gemeente maakte zijne opwachting om den jubilaris namens den gemeenteraad geluk te wenschen. Even zoo bleven curatoren van het gymnasium niet achter om van hunne deelneming te doen blijken. De heer dr. VV. C. van den Brandeler, burgemeester en president- curator, voerde hij beide gelegenheden het woord. Namens de ambtge nooten werd de jubilaris aangesproken door den heer dr. II. W. van der Mey, prorector; namens de oud-leerlingen door den heer J. G. Sasse, jur. stud., en namens de tegenwoordige leerlingen door den heer B. N. J. J. Schrant; terwijl de heer A. Montague voor het collegie van notabelen het woord voerde. Des avonds ten 9 ure werd den jubilaris eene serenade bij fakkellicht ge- bragt door de oud-lcerlingeRthans nog studenten aan de Leidsche hooge- school, waarbij zich enkele oud-leerlingen, hier ter stede woonachtig, had den aangeslotendie reeds tot de burgerij behooren. Bij allen, die tot deze festiviteit in eenige betrekking staan, maarniet het minst bij den jubilaris, zal de 13e Februarij 1876 steeds eene aangename herinnering achterlaten. Wij vestigen de aandacht van belanghebbenden op de hierachter voor komende aankondiging van het genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix betreflende het inschrijven van nieuwe leerlingen voor den zomer-cursus. Het is zeer in het belang der leerlingen zich op den bepaalden dag daartoe aan te melden. De commissaris van politie alhier verzoekt zoo spoedig mogelijk, des noods per telegram, inlichting voor het geval dat sedert gisteren, ofwel eenige dagen vroeger eene vrouw tusschen den 20- en 30-jarigen leeftijdge heel gekleed in het zwart, vermist is. Het stoomschip Foorwaarts, van Nieuwe Diep naar Batavia, is op 10 Febr. van Suez vertrokken. De Prins Hendrik, van Batavia naar Nieuwe Diep, is op 11 Febr. van Napels vertrokken. Men schrijft aan het D. v. 's Gr. Het berigtmeldende dat de presi dent van Venezuela, generaal A. Guzman Blanco, zich met het doel om de onderhandelingen met Nederland weder aan te knoopen tot een der mogend heden zou gewend hebben kan, als volkomen onjuist en uit de lucht gegre pen, worden tegengesproken. Het vooruitzigt op een minnelijke schikking BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN herinneren bij deze den ingezetenen, dat de gelegenheid tot kostelooze Vaccinatie en Revacclnatie voor onvermogenden, in het locaal der Slads-waag, bij voortduring wekelijks is opengesteld, en wel op Donderdag 10 Februari, Vrijdag 18 Februari. Zaterdag 26 Februari, Maandag 6 Maart, Dinsdag 14 Maart, Woensdag 22 Maart, Donderdag 30 Maart, en zoo vervolgens, tel kens met eene tusschenruimte van acht of, als die dag op een Zondag valt. van negen dagen, 'snamiddags te één uur voor de vaccinatie en te twee uren voor de revaccinatie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 4 Februari 1876. E. KIST, Secretaris. der hangende geschillen is niettemin in de laatste dagen aanmerkelijk toe genomen. Op eene vergadering, ten stadhuize te Amsterdam gehouden, werd eene commissie ingesteld,om de feestelijkheden voor te bereiden, die plaats zul len vinden bij de onthulling en overdragt aan de gemeente van het stand beeld van Thorbecke. De heer J. Ilooykaas, pred. bij de Remonstr. gemeente te Rotterdam, heeft voor de benoeming tot hoogleeraar in de Oostersche letteren bij het athenaeum illustre te Amsterdam bedankt. Vrijdag middag ontstond te Haarlemmermeer brand in de boerderij genaamd: /'Alles op zijn tijd," aan den IJweg, sectie n°. 18, toebehoorende aan den heer Simon Clay, en werd woning en inventaris grootendeels een prooi der vlammen. Dit is de zesde boerderijdie in een tiental jarenaan leden van dezelfde familie toebehoorende, in dien polder door brand vernield wordt. Te Haarlem is door den architect van den Arendnamens het bestuur der evang. broedergemeente te Zeist, aanbesteed het bouwen eener kerk en pastorie voor die gemeente te Haarlemop een terreingelegen aan de Park laan tusschen de St. Jansstraat en de Kruisstraat. Het werk is gegund aan den heer D. R. van Dartelen, te Amsterdam, voor 24,772. In den nacht van 10 op 11 Febr. is eene inbraak gepleegd in het glasmagazrin van de hh. Vos, Wiegel en Hanrath te Amsterdam. De brandkast, staande in een andere in den muur bevestigde kast, is met ge weld opengebroken en ruim 1000 daaruit ontvreemd. Nergens waren overigens op het kantoor sporen van braak te ontdekken. Van den Helder meldt men dat Zaturdag op de Zuiderhaaks is ge strand het Grieksche barkschip Giovanni, met rogge van Taganrog naar Amsterdam bestemd. De bemanning is met allergrootst levensgevaarwegens de woedende branding, door de reddingsboot gered. Als een staaltje van de strenge koude der laatste dagen deelt de IV. Zutph. C. mede dat, toen des morgens de trein, voor Arnhem bestemd, uitSalzbergen te Zutphen aankwam, die van locomotief moest verwisselen, de schroef of moer, waarmede de tender der locomotief aan den voorsten wagen was be vestigd, zoodanig was vastgevroren, dat men die met geen mogelijkheid kon loskrijgen en men de moer heeft moeten stuk slaan om locomotief en tender van den trein los te krijgen, waardoor een oponthoud van 20 minuten werd veroorzaakt. Een Engelschman, commissionair in manufacturen enz., te Amsterdam woonachtig, verdacht van naar Leerdam te zijn overgekomen met het doel om een der beambten van de hardglasfabriek van den heer Jeekel aldaar over te halen het geheim zijns meesters te verraden, werd Donderdag-avond, nadat hij heimelijk op genoemde fabriek was toegelaten, terwijl hij zich aldaar arglistig van een monster hardglas meester maakte, op heeterdaad betrapt en, na gedurende den nacht onder bewaking te zijn geweest, den volgenden dag naar Gorinchem overgebragt en gesteld ter beschikking van de justitie aldaar. Zaturdag heeft eene dame, die langs de Luxemburgsche lijn naar Brus sel kwam en langs de ceintuurbaan hare reis naar het Noorderstation voort zette, tusschen de stations van de Hue Rogier en Josaphat, het leven ge schonken aan twee kinderen, welke, onmiddellijk nadat de patiënte naar het hospitaal was overgebragtaldaar nog door een derde gevolgd werden. 's GRAVENHAGE14 Februarij. Z. M. heelt benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw den heer dr. W. II. D. Suringar, rector van het gymnasium te Leiden. Door Z. M. zijn benoemd tot notaris: te Wolvega, arrond. Heeren veen, de heer D. F. van Giflen, cand.-notaris te 't Meer bij Heerenveen; te Wommels, arrond. Sneek, de heer II. Fennema, cand.-noiaris te Sneek; te Ferwerd, arrond. Leeuwarden, de heer H. Alma. cand.-notaris te Leeuwarden. Aan den Oost-Indischen ambtenaar W. K. F. Valck Palmlaatstelijk adsistent-resident van Ledok (Hagelen), thans met verlof hier te lande, is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit 'slands dienst. De 1' luitt. bij het corps mariniers jh'. W. F. Clifford Kocq van Bren- gel, J. L. Cadet, II. A. J. Batteké en VV. F. Paehlig, laatst behoord heb bende tot de zeemagt in Oost-Indië en in Nederland teruggekeerd, zijn ter beschikking gesteld van den kommandant van voorschreven corps. Door den minister van koloniën is de heer J. P. van der Stok, maih.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1