LEIBSCIIE COURANT. ZATURDAG 12 FEBRUARI J. STADS-BER JCHTEN. BINNENLANDSCHE BERIGTElN. 1870, K°. 36. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50; met het f er slag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's/aars, buiten de expeditiekosten. afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p, p. 6 Cents. De prijs der Advertentiün is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 2526 der Handelingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door den Raad dezer gemeente in ziine vergadering van 13 dezer, is vastgesteld: Eene verordening regelende het pensioen aan gemeente-ambtenaren en bedienden te verstrekken; waarvan de voornaamste bepalingen zijn de volgende: Onder gemeente-ambtenaren en bedienden, met betrekking tot deze ver ordening, worden verstaan zij die. tegen genot van eene bezoldiging, voor vast ten dienste der gemeente worden aangesteld, door den Koning, de Gedeputeerde Staten, den Gemeenteraad. Burgemeester en Wethouders of den Burgemeester, alsook zij, die hunne vaste aanstelling ontvangen van Commission nit den Raad en Commission door den Raad benoemd. De vermelde ambtenaren hebben na hun ontslag recht op pensioen uit de gemeentekas, in de volgende gevallen: I. Als zij den leeftijd van 65 jaar bereikt hebben, na minstens 15 jaar onafgebroken in dienst der gemeente te zijn werkzaam geweest; II. Als zij gedurende 40 jaren binnen de gemeente een of meer ambten of bedieningen heliben waargenomen; III. Als zij ten gevolge van de uitoefening hunner functie wonden of ge breken hebben hekomenwaardoor zij voor den gemeentedienst onge schikt zijn geworden; IV. Als zij na tienjarigen dienst uithoofde van ziels- of lichaamsgebreken niet meer in staat zijn hunne betrekking waar te nemen. Hel jaarlijksch pensioen bedraagt, in de gevallen omschreven bij de nom mers 1, 2 en 4 van art. 3. voor ieder jaar dienst 1/60 van de bezoldiging (waaronder worden verstaan alle inkomsten, die hetzij onder benaming van jaarwedde, hetzij van percentsgewijze belooning geldelijke of andere toe lage o( vrije woning aan de ambtenaren of bedienden uitdrukkelijk zijn toegelegd), zonder het 2/3 gedeelte te kunnen te boven gaan, en in het geval van N°. 3 voornoemd, 2/3 van dé bezoldiging. Het recht op pensioen vervalt: I. Indien bet ontslag niet eervol is verleend; II. Ingeval van veroordeeling wegens misdaad of wegens diefstal, niet met ontcerende straf bedreigd, oplichting of misbruik van vertrouwen. Ten einde op het pensioen te kunnen aanspraak maken zal door ietier ambtenaar of bediende jaarlijks worden bijgedragen tp£!4. van zijne bezoldiging. Eindelijk schrijft de verordening voor: Dat de ambtenaren en bedienden zich binnen enne maand na de vast stelling. «l«as vóór den 13kn Februari e. Is., en de te benoemen ambtenaren binnen eéne maand na hunne aanstelling, schriftelijk hebben te verklaren of zij genegen zijn. op den voet bij deze verordening bepaald, bij te dragen, zullende zij, hetzij bij weigering hetzij bij niet verklaring, geacht worden van alle aanspraak op pensioen te hebben alstand gedaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANOELER, Burgemeester. Leiden, 17 Januari 1876. E. KIST, Secretaris. De verordening is ter Secretarie verkrijgbaar legen betaiing van 2% cent. LEIDEN. 11 Februarij. Het vertrek van het stoomschip Hampton naar Ned.-IndiK op den 13d6° Februarij bepaald zijnde, kunnen de daarmede te verzenden brieven ten postkantore alhier bezorgd worden tot den 12d|,n dezer, des nachts ten 12 uredrukwerken en monsters uiterlijk ten 8 ure 's avonds. Voor het bibliothecariaat der polytechnische school te Delft, tot nu toe als onbezoldige betrekking aan een der hoogleeraren opgedragen, ver langt men iemand van wetenschappelijke vorming, met eenige wis- en natuurkundige kennis, niet geheel vreemd aan de technische vakkenen genegen, tegen eene jaarlijksche bezoldiging van ƒ800, geregeld eenige uren daags aan de bibliotheek te wijden. Zijdie wenscben in aanmerking te komen, om aan den minister van binnenlandsche zaken ter benoeming te worden voorgedragen, moeten zich met opgave van leeftijd, vroegere en tegenwoordige werkzaamheid en alle verder ter zake dienende inlichtingen vóór 15 Maart e. k. schriftelijk wenden tot den directeur der polytech nische schooL Gisteren avond had in de hervormde kerk te Leiderdorp de uilvoe ring plaats van eenige koralen en liederen, door de vereeniging ter verbete ring van het kerkgezang, onder de leiding van den heer L. W. van Giessen. De vereeniging bewees dat zij in het algeloopen jaar goede vorderingen had gemaakt, en de uitvoering liet weinig te wenschen over; vooral het Hemel vaartslied, Molette van Möhring, dat ons eene verre, doch schoone navol ging voorkwam van N°. 31uit Handel's Messiasbeviel uitstekend en werd dan ook op verzoek herhaald. Door den lieer Godefroy, van hier. werden twee orgelvoordragten gehou den, die van zijn talent als organist getuigden, terwijl de heeren Schouw Santvoort en van Rhijn, predikanten alhier en te Wassenaar, en de evange list de Bruin bij tusschcnpoozen het woord voerden. Een onzer lezers deelt ons mede dat het hem gisteren gebeurd is dat een,doosje Zweedsche lucifers, bij het uit den zak vallen, ontplofte. Zulks kan, meent hij. misschien, ter voorkoming van ongelukken, tot waarschu wing van anderen dienen. Het Staatsblad, n". 7, bevat het kon. besluit van 9 Jan. jl.houdende vaststelling van een algemeen reglement voor het vervoer op de spoorwegen, dat in werking zal treden op den tot het in werking treden van de wet van 9 April 1875 nader te bepalen dag. Bij een dezer dagen door Z. M. genomen besluit is het le. 2" en 3« regiment vesting-artillerie ieder vermeerderd met twee adjudanten-onderoffi cieren en is iedere compagnie van het bataillon mineurs en sappeurs ver meerderd met nog cén sergeant-majoor. Volgens de N. 11. C. zou de heer Blom, wegens redenen van gezond heid het mandaat als lid der tweede kamer nederleggcn. De aandacht van directeuren der rijks hoogere burgerscholen is door de regering gevestigd op de gelegenheid, die jongelingen hebben om, na voldoend eindexamente worden opgeleid tot ingenieur bij het mijnwezen op Billiton, aan welke betrekking het eerste jaar is verbonden een salaris van ƒ2400. Men schrijft aan het V. D.: De oprigting van het 2e reg. veld-artil- ieric zal onder de officieren bij de reg. artillerie eene uitgebreide mutatie teweeg brengen: reeds meer dan te lang hebben o. a. de kapiteins bij dat wapen op eene promotie gewacht; er zijn er die meer dan 12 jaren kapitein le kl. zijn. zonder nog eenig vooruitzigt le hebben, om lot majoor bevor derd te worden. Gok met de mindere officieren is dit het geval; de alge meene klagt, dat vooral bij dit wapen de officieren voortdurend aan garni- zoenswisseling blootstaan, blijft steeds bestaan. Eene groote vraag is, waar het kader, de manschappen en niet minder de bespanningen van daan zul len komen. Iederdie met de bereden corpsen van de artillerie bekend is, zal de moeijelijkheid hiervan inzien. In het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam zal op Donderdag 23 Maart aanst.des middags ten 12 ureeen nationale wedstrijd van organisten plaats hebben. Door het bestuur der vereeniging lot bevordering van orgel muziek en de directie van het Paleis voor VolksvlijL zijn al de Nederland- sche organisten uitgenoodigd tot deelneming, met verzoek zich aan te mel den vóór 15 Februarij e. k. De jury bestaat uit vijf leden. Zoodra zij geconstitueerd is, brengt zij ter keunis van de mededingers het programma, dat zal bestaan uil een muziekstuk, aangewezen door de jury en door alle mededingers te spelen en eene improvisatie ter vrije keuze der deelnemers. De prijzen zullen bestaan in een gouden en een verguld zilveren medaille, benevens vergoeding van reis- en verblijfkosten. Volgens de Landb. C. is op 5 Februarij 11. de longziekte andermaal uitgebroken onder het vee van den heer mr. J. D. Viruly te Voorburg, en wel na 2 maanden daarvan bevrijd le zijn geweest, en nadat zijn koppel, 83 stuks, de verpligte inenting onderging op 11 December 1875. Te Haarlem is eergisteren nacht door de politie op de straat gevon den, in verregaanden beschonken toestand, zekere E, een tapper, die reeds den volgenden dag aan de gevolgen overleed. Te Amsterdam is heden morgen omstreeks 7 ure een hevige brand uitgebarsten in den manufactuurwinkel van de firma Donald C°., in de Wolvenstraat. Spoedig waren de wakkere brandblnsschers bij het rookend perceel, en werd alle mogelijke moeite gedaan, om den brand nog in zijne beginselen te sluiten. De ligt ontvlambare manulacturen evenwel waren hoogst waarschijnlijk oorzaak, dat de vlam spoedig het dak uitsloeg, en men genoodzaakt was door het huis en den tuin van den heer vom Rath

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1