PER TELEGRAAF. 33mrgcrUjfcc £Stanb. ADVERTENTIEN. Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den gewezen controleur 2e UI. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura J. N. Burgerhoudt; aan den gewezen klerk op het adsist.-resid.-bureau te Ambarawa (Samarang) B. J van Dieren. Ontslagen: uit 'slands dienst, d'. F. VV. M. Hoogenstraaten, 3' stadsgeneesheer te Batavia; eervol, als buitengew. subst.-griflier, buiten bezwaar van den lande, bij de regtbank te Magelang P. H. Varkevisser en H. H. Donker Curtius; uit zijne betrek king, de le klerk op het adsist.-resid.-kantoor te Magettan J. A. Losse. Be noemd; tot lid in den raad van justitie te Batavia, de auditeur-militair te Willem I (Samarang) mr. A. J. Zeeman; tot algem. ontvanger van 'slands kas te Samarang, de ambtenaar op non-activiteit B. C. J. Heyman; tot algem. ontvanger van 's lands kas te Soerabaija, de hoofdcommies bij 's lands kas te Batavia H. Bos Otten; tot commies op het resid.-bureau te Bengkalis, de ambtenaar op wachtgeld F. A- Hemmelman; bij de algem. rekenkamer, tot le0 commies, de 2e commies J. W. Jagtman; tot 2en commies, de ambte naar op non-activiteit J. J. II. LangenhofF. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den luit.-kolonel der inf. R. N. Bar; aan den 2en luit. der inf. F. F. M. van Dullemen; aan den 2'° luit.-kwartierm. J. van der Plank, en aan den kapt. der inf. J. H. P. Kroesbeek. Departemen van marine. Ontslagen: eervol, de le baas-smid bij het marine-établissement te Soerabaija S. 1. Willems. Benoemd: tot lel> baas smid bij het marine-établissement te Soerabaijade ambtenaar op non-acti viteit C. D. Bronsgeest. PARIJS, 30 Januarij. Freycinet, Tolain en Herold, alle republikeinen, zijn gekozen tot leden van den senaat. Vervolgens hebben de meeste stem men Victor Hugo, Peyrat, Louis Blanc, Dietz-Monnin en kolonel Denfert. PARIJS, 30 Januarij. Bij de herstemming is Victor Hugo alléén gekozen met 115 stemmen. Na hem komen Dietz-Monniu met 93, Denfert met 79, Peyrat met 65 en Louis Blanc met 63 stemmen. PARIJS, 30 Januarij. Van 146 verkozenen bij eerste stemming zijn circa 40 monarchalen, 20 Bonapartisten en ongeveer 80 republikeinen, voor het mcerendeel met een conservative nuance. Van de ministers zijn Dufaure en Buffet niet, Meaux, Cailloux en Say wel gekozen. PARIJS, 30 Januarij. Senatorenverkiezing. Bjj de tweede stemming zijn gekozen: 27 monarchalen, 7 Bonapartisten, 7 republikeinen. Peyrat is te Parijsde hertog de Broglie in Eure gekozen. Van bijna alle verkiezingen is de uitslag thans bekend: van de 219 gekozenen waren 130 aanbevolen door de regering; onder de overigen bevinden zich 63 radicalen of republi keinen, 15 van het linker-centrum. MADRID, 29 Januarij. De Gaceta meldt dat generaal Qttesada zich te Villareal de Alara bevindt en de positiën bemagtigd heeft, welke hij in zijn bezit wenschte te hebben. BILBAO, 30 Januarij. De generaal Lorna heeft de Carlistische linie te Valmaseda geforceerd en de gemeenschap hersteld met den generaal Cassola. De Carlisten hebben de forten in den omtrek van Bilbao verlaten. Curatoren van het Stolpiaansch Legaat aan de Universiteit te Leiden heb ben in hunne vergadering van 29 Januari 1876 uitspraak gedaan over eene verhandeling betreflende Blaise Pascal als zedenleeraar, geteekend met de woorden van Epictetus: 'Av/k>ito$ eïvai Svvatrcit xrê. Zij werd, als naar vorm en inhoud geheel onvoldoende, de bekroning onwaardig gekeurd. Tevens is besloten, de in 1872 voorgestelde prijsvraag thans bij vernieu wing uit te schrijven, luidende als volgt: Men verlangt: Eene geschiedenis van de leer der aangeboren begrippen. De prijs voor het goedgekeurde antwoord is de gouden medaille ter inner lijke waarde van 250 en 100 in geld, of wel, naar verkiezing, de ge- heele som in geld. De verhandelingen moetenin de Lalijnsche of Nederlandsche taal geschre ven, met eene spreuk geteekend en met bijvoeging van een gesloten biljet, dat dezelfde spreuk lot opschrift heelt en waarin des schrijvers naam en adres is opgegeven, vrachtvrij gezonden worden, vóór 1 October 1877, aan den Hoogleeraar A. KUENEN, Curator van het Legaat. l.\« EXOA DEN. Mijnheer de Redacteur! De voorgaande week was ik in gesprek met een kiezer, die liberaal is, zonder daavom radicaal te zijn; Z.Ed. maakte de opmerking dat bij de laat ste verkiezing veel meer stemmen zouden zijn uitgebracht op den heer jhr. J. F. L. Coenen van 'sGravensloot, als de kiezers maar beter op de hoogte waren gebracht; een groot aantal kiezers verkeerde in den waan dat Z.Ed, was öf anti revolutionair, öf r. catholiek, omdat hij door beide kiesvereenigingen was aanbevolen; men wist niet, wien men voor had en men tastte in het duister; de weinige bekendheid met dien heer kan wel daaraan worden toegeschreven, dat zijne betrekking uitsluitend van huisse- lijken aard is, waardoor hij niet zooveel als anderen in de gelegenheid is met hel algemeen om le gaan. In het kort, ik kan niet ontkennen dat ik ook onder diegenen behoorde, die niet op de hoogte waren, en daar ik een aangeboren weerzin heb tegen alle ultra's, meende ik niet beter te kunnen doen dan mijne stem uit te brengen op den kandidaat, die door de kies vereenigingen /'Hel Algemeen Belang" en "Voorwaarts" (ofschoon die altijd achteraan komt) was aanbevolen. Door den genoemden kiezer werd ik echter beter ingelicht, en na gedaan onderzoek is mij gebleken dat jhr. J. F. L. Coenen van 's Gravensloot, niet is anti-revolutionair of r. catholiek, maar eenvoudig protestant, die hoege naamd geen vlag voert, die onzijdig en dus geheel onpartijdig is, juist het element waaraan wij in den raad de meeste behoefte hebben; zonder naar de eene of andere zijde over te hellen zijn het die raadsleden, die in'het belang eener gemeente de balans in handen houden en onpartijdig uitspraak doen in den strijd tusschen twee uitersten gestreden. Bovendien ontvangers zijn in den regel uitmuntende rekenmeesters en financiers, iets wat voor een raadslid volstrekte behoefte is. Dit nu welen wij van jhr. J. F. L. Coenen van 'sGravensloot. Wat weten wij van den anderen kandidaat? Niets! letterlijk niets! Z.Eds. [naam komt niet eenmaal voor in het Adres boekje van 1875, een bewijs dat Z.Ed. nog maar zeer kort in de gemeente woont, ten gevolge waarvan zijne kennis met de belangen der gemeente niet dan zeer oppervlakkig kan zijn. Het gebeurt maar zelden dat iemand in eene meening van algemeene strekking alleen staat, en zoo zal het hier ook wel zijn; daarom meen ik dat er met mij meer kiezers zullen zijn, die denzelfden weg hebben inge slagen; ik acht het daarom niet van belang ontbloot hun mijne bevinding mede te deelenten einde na overweging daarvan te stemmen op dien kan didaat, die naar hunne meening de meeste waarborgen aanbiedt in het be lang der gemeente werkzaam te zullen zijn. Er zijn vier punten, waarop ik meen mijne medekiezers opmerkzaam te moeten maken: 1°. Dat zoo de stembiljetten verloren zijn, men kosteloos andere kan krijgen op het Raadhuis (Bodenkamer); 2". Dat zoo de biljetten reeds zijn ingevuldde naam kan worden door geschrapt en door een anderen naam kan worden vervangen, zonder dat het biljet zijne waarde verliest; 3". Dat men bijzonder moet Ietten op de voornamen, waarmede men zich juist dezen keer zeer gemakkelijk kan vergissen, want in het Leidsch Dag blad van Maandag 31 dezer wordt door de R. C. kiesvereeniging "Regt voor allen" de naam verkeerd opgegeven (natuurlijk eene vergissing of drukfout), iets wat aanleiding zou kunnen gevendat biljetten naar die opgave inge vuld van onwaarde werden verklaard; 4Dat men niet denke: //wat zal mijne ééne stem helpen?" Het is juist bij herkiezingen, waar ééne stem de beslissing kan geven. Daarom, kiezers, die met mij in hetzelfde geval hebt verkeerd, en thans beter zrjt ingelicht, en ook gij, kiezers, die zijl te huis gebleven, komt dezen keer getrouw ter stembusde belangen uwer gemeente hangen er van af, brengt uwe stem uit op Jhr. J. F. F. COENEN VAX 's GRAVENSLOOT. Leiden, 31 Januari 1876. EEN ONPARTIJDIG KIEZER. ONDERTROUWD: W. A. Bartels, jm. 41 j. en E. C. V. Terwey, jd. 33j. J. N. van der Reyden, jm. 24 j. en G. Crispijn.jd. 25 j. J. Evers, jm. 27 j. en J. W. Cornet, jd. 27 j. T. C. Hamerslag, jm. 23 j. en T. Hemminga, wed». 35 j. S. J. Kreps, jm. 25 j. en E. C. Prillevitz, jd. 35 j. Gehouden Verkooping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 27 Januarij. Notaris Mr. II. Obreen. Een Woonhuis, Tuin en Erve, aan de zuidzijde van de Hoogewoerdnabij de Koenesteeg, n°. 75, Sectie D, n°, 353, in bod gekomen op ƒ7000, op gehouden op 7010. Notaris J. M. E. Dercksen. Twee Huizen en Erven, gelegen aan de oostzijde van de Heerengracht, n°. 17 en aan de westzijde van de Langestraat, n°. 6, Sectie C, n08. 802 en 803, gecombineerd. Kooper J. J. Verboog qq. te Wassenaar, ƒ6784. Ondertrouwd: WILHELM AUGUST BARTELS en ELISABETH CATHARINA VICTÖRINE TERWEY. Leideni Rheine i Januari) 1876. Bevallen van een Jongen A. BROUWER COERT. Leiden, 30 Januari 1876. Voorspoedig bevallen van een Dochter G. DE JONG, hartelijk geliefde Echtgenoote van Leiden, 30 Januari 1876. W. A. VAN LITH. Heden overleed mijn geliefde Echtgenoot, de Heer HENDRIK PHILIP CHRISTOFFEL STOFFELS, in leven Wethouder dezer Gemeente. Leiden, 30 Januari 1876. Wed. H. P. C. STOFFELS, Bazendijk. Om de vele relatiën volstrekt eenige kennisgeving. Op uitdrukkelijke begeerte van den overledene zullen door de familie geene uiterlijke teekenen van rouw worden aangenomen. De Ondergeteekende verzoekt bij deze aan diegenen, welke nog iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen B. v. d. HORN, in leven Loodgieter en Leidekker alhier, daarvan in deze maand opgave of betaling te doen ten zijnen kantore op de Oude Vest N". 179. Leiden, 1 Februari 1876. G. F. JAPIKSE.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3