LEID8CÜE COURANT. 1875. 298. DINGSÜAG 21 DECEMBER. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2,50 'sjaars, luiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiëu is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant rcordt verzonden N". 50 [blad 02) der Handelingen van den Gemeenteraad. STADS-BEK 1CHT EW, BURGEMEESTER es WETHOUDERS vak LEIDEN, In aanmerking nemende dat de eerste Kerstdag en de Nieuw jaarsdag ditmaal op Zaterdag invallen; Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat dienten gevolge de BEESTENMARKTin plaats van op Vrijdag 24 en Vrijdag 81 December, zal worden gehouden op Woensdag' deil gosten en Woensdag den 29sten December ek.terwijl de gewone WEEKMARKT, in plaats van op Zaterdag 25 December en Zater dag 1 Januari, zal worden gehouden op Vrijdag' den 24sten en Vrijdag den 31sten December aanstaande. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, v. d. BRANDELER, Burgemeester. 17 December 1875. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van LEIDEN herinneren bij deze den ingezetenen, dat de gelegenheid tot kostelooze Vaccinatie en Kevac- clnatie voor onvermogendenin hel lokaal der S;ads-waag, bij voortdu ring wekelijks is opengestelden wel op Vrijdag 24 December, Vrijdag 31 December, Zaterdag 8 Januari, Maandag 17 Januari, Dinsdag 25 januari, en zoo vervolgens, telkens met eene lusschenruimle van acht of, als die dag op een Zondag valt. van negen dagen, 's namiddags te een "uur voor de vaccinatie en te twee uren voor de revaccinatie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 17 December 1875. E. KIST, Secretaris. BINHENLANDSCHE BEHfGTEM. LEIDEN. 20 Deeember. Bij de op heden gehouden openbare aanbesteding van drukwerk ten dienste dezer gemeente is de gunning aangehouden. Bij dc op heden gebonden openbare verknoping van cokes, bij partijen van 100 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 5000, 2550, ƒ5.40 en ƒ2.00 en de laagste prijzen ƒ50.00 ƒ25.00. 5.00 en 2.55. Naar wij vernemen, meldt Sieboldia, is op een dezer dagen gehouden vergadering van de afdeeling Leiden der Holl. maatschappij van landbouw besloten tot het honden ccucr planten-tentoonstelliug op Zomerzorg, en wel in de maand Augustus des volgenden jaars. Hel stoomschip Koning der Nederlandenvan Nieuwe Diep naar Batavia, is op 17 Dec. van Suez vertrokken. Het aantal ingeschrevenen aan de polytechnische school te Delft be draagt thans 259, waarvan 219 voor alle en 40 voor enkele lessen. Zalurdag 11. werd in een der lokalen van het kon. zool. genootschap «Natura Arlis Magistra", te Amsterdam, eene algemeeue vergadering gehou den van de Nederl. hoofdcommissie ter bevordering der belangen van Neder- landsche inzenders op inlernatiopale landbouwtentoonstellingen. Van den eere-voorzitter, Z. K. H. prins Hendrik, was een eigenhandig schrijven inge komen, waarbij hij kennis geeft, dat de ontworpen staiuten doorhem goed gekeurd werden, en den wensch uit, dat de vereeniging in bloei moge toenemen. Aan den minister van binnenlandsche zaken was kennis gegeven van het bestaan der vereeniging en tevens het verzoek gerigt om, indien de regering het noodig mogt oordeclen, het advies der commissie in te winnen omtrent de afvaardiging van bepaalde personen als regerings-commissarissen voor de tentoonstellingen, zij alsdan gaarne bereid zal zijn de regering van advies te dienen. De minister had daarop geantwoord, dat de regering in genomen was met het lot stand komen van de commissie en zijbijaldien het noodig mogt worden geoordeeld, het advies der commissie zal inwinnen. Voorts gaf hij in bedenking om de woorden /'Nederlandsche hoofdcommissie ter bevordering enz." ie veranderen in /'Nederlandsche vereeniging tot bevor dering enz.", waartoe door de vergadering werd besloten. De directeur van een kermistheater, C. Spriet, is dooi' hel kantonge- regt (e Schoonhoven veroordeeld tot eene geldboete van 5 en in de kosten, wegens liet doen verrigten van acrobatische kunsten door een meisje van 9 jaren, dat in zijne dienst was. Te Amsterdam is gisteren, onder de brug over de Keizersgracht bij de Reguliersgracht, het lijk opgehaald eener nog jeugdige vrouw. Het aan doenlijke van het schouwspel werd niet weinig verhoogd, doordien een der omstanders in de drenkelinge zijne sinds vier weken vermiste zuster meende te herkennen. In de nabijheid van het station Harderwijk is Vrijdag avond een ko loniaal militair door den spoortrein overreden. Het hoofd was van het ligchaam geseheiden. Aan de Amst. C. wordt gemeld: De heer W., van New-York, over winterde met vrouw en kinderen in een der hoofdsteden van Zuid-Duitsch- landdoch was verpligt tijdelijk naar Amerika terug te keeren. Hij reist per spoor naai' Bremen, cn komt daar, eenige uren na het vertrek der stoomboot Deutschland, aan. Teleurgesteld meldt hij zulks aan zijn gezin. Maar hoe onuitsprekelijk dankbaar waren allen weinige dagen later, dat hij niet aan boord was gekomen, toen deze boot op de kust van Engeland schipbreuk leed. Nu maakt de heer W. dat hij met de stoomboot Hosel kan vertrekken, ging te Bremerhaven reeds 'sochtends aan boord, om zijne bagage in de hut te hergen enz. Daarmede gereedkon hij op het dek gaan om de later aankomende passagiers aan boord te zien komen, afscheid ne men enz.; daartoe was de beste plaats bij den schoorsteen. Ten tweeden male is hij gespaard gebleven, want de schoorsteen is zijn behoud geweest, hem dekkende bij de ontzettende ontploffing van dynamiet op den wal, wier uitwerking zoo verschrikkelijk was en waardoor de sleepboot, zoowel als dc groote stoomboothevig geschokt en ook beschadigd wer den. Spoedig telegrapheerde hij aan zijn gezin, dat hij er onverlet was afgekomen. 's GRAVENHAGE20 December. Z. M. heeft vergunning verleend aan den voor de dienst in Indië be stemden soldaat G. A. L. Pfannstiel, van het koloniaal werfdepot, tot het dragen van de Duitsche medaille, ingesteld ter herinnering aan den veldtogt tegen PranUrjjk in 1870 en 1871. - Aan den heer J. VV. Vader is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als notaris te Cor:gene. De scheepsklerk J. J. van der Ley, uit 0. 1. teruggekeerd, is op non- activiteit gesteld. Door den minister van koloniën is de hoofdonderwijzer A. Schouten gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederl. Indiëom te worden benoemd tot onderwijzer 3e klasse voor de dienst daar te lande. Dc reis van 11. M. de koningin naar Cannes is, naar men verneemt, bepaald op 3 Januarij a. s. De vorstin zal in het Grand Hotel aldaar haren intrek nemen. De prins zu Wied zal morgen ochtend ten 8 ure uit de residentie naar Neuwied terugkeeren, waar in hel laatst dezer week de prinses met hare kinderen verwacht wordt, die waarschijnlijk aanstaanden Donderdag deze stad zullen verlaten. Z. K. H. prins Frederik zal IIdochter tot Em merik vergezellen. De ministers van financiën en van oorlog zullen Donderdag aanst. geen gehoor verleenen. Het gerucht dat de vice-admiraal sir Harris, buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister van Groot-Britlannië alhier, zijne diplomatieke betrek king zou nedei'Icggenvindt zijne bevestiging in de benoeming van den heer James Birney, tot vertegenwoordiger van hare Britsche majesteit te 's Hage. In de zitting van de tweede kamer van heden was aan de orde de motie van den heer Nierstrasz, in de zitting van 18 Nov. gedaan, strekkende »dat de kamer van oordeel is dat liet geheim omtrent de ova'gelegde stuk ken betrekkelijk den oorlog met Atcliin behoort opgeheven te worden." De heer Fabius stelde voor de behandeling daarvan uit te stellen; uitstel was noodig, meende hij, omdat er nog zooveel was af te doen. Dit voorstel werd echter verworpen met 36 tegen 17 stemmen. De motie werd daarop door verschillende leden bestreden, op grond van liet inconstitutionele daarvan, daar volgens art. 89 der grondwet het overleggen van stukken van de rege ring afhangt. Ook de minister van koloniën was die zienswijze toegedaan en verklaarde voorls dat de regering het op dit oogenblik in 's lands belang niet wenschelijk aclH het geheim der stukken op te heffen. Deze bestrijding had ten gevolee dal de heer Nierstrasz de molie introk.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1