BUITEN LAIN DSCUE BEKIGTEN. - Naar men uit Heteren meldt is er sedert eeuige dagen veel leven in den labakshandel gekomen. Verscheiden partijen zijn verkocht, tot den gemiddelden prijs van ƒ27 per 50 kilo. Men vermoedt, dat deze plotselinge j levendigheid haar oorsprong heeft in het algemeen vertrouwendat het heffen van belasting op dit product geen doorgang zal hebben. De brigadier Geerts heeft te Sprundel den schrik gebragt in de zout- smokkelaars. Donderdagnacht, terwijl hij met 8 manschappen op surveillance was, ontdekte hij 8 smokkelaars. Door weluitgevoerde maatregelen ge raakten 6 der smokkelaars en al het frauduleus ingevoerde zout, circa 300 kilo, in handen der policie. 's GitAVEN'IIAGE15 December. Bij kon. besluit van 11 Dec. zjjnmet ingang van 1 Januarij 1876, benoemd bij het geregtshof te 's Hertogenboschtol president mr. J. M. B. J. van «Ier Does de Willebois, thans president der arrond.-reglbank te 's Hertogen bosch; tot vice-president jhr. mr. A. J. T. 11. van den Berghthans procu reur-generaal bij hel prov. geregtshof in Limburg lot raadsheer: mr. T. 11. Bondamthans procureur generaal bij het prov. geregtshof in Overijssel mr. F. G. J. baron van Bijckevorsel van Kessel, thans raadsheer in het prov, geregtshof in Noordbrabant; mr. J. B. baron van Hugenpoth tot den Beren- claauw, idem; mr. J. II. C. Gazius, thans raadsheer in het prov. geregthol in Limburg; mr. J. P. van Blarkotn, thans raadsheer in het prov. geregtshof in Noordbrabant; jhr. mr. A. F. de Savornin Lobman, idem; mr. M. A. van den Acker, idem; m'. M. A. Eekhoul, thans raadsheer in het prov. geregts hof in Groningen; en mr. 11. F. T. van Scbaeck, thans officier van justitie bij de arrond.-reglbank te Maastricht; tot procureur-generaal mr. J. C. F. baron d'Aulnis de Bourouill, thans procureur-generaal bij liet prov. geregts hof in Noorbrabant; tot advocaat generaal jhr. mr. J. J. F. de Jong van Beek en Donk, thans advocaat-generaal hij het prov. geregtshof in Overijssel; en jh'. m'. 1'. M. F. van Meeuwenthans advocaat-generaal bij liet prov. geregtshof in Noordbrabant; tot griffier jhr. mr. C. R. E. van Rijckevorsel thans griffier van hot prov. geregtshof in Noordbrabant; tot substituut- griffier mr. F. P. J. de Sain. thans substituut-griffier bij het prov. geregts hof in Limburg; en mr. A. ,1 Abbema, thans substituut-griffier bij het prov. geregtshof in Noordbrabanl bij het geregtshof te Arnhem: lot president m'. C. P, Henny. thans vice- president van hel prov. geregtshof in Gelderland; tot vice-president mr. E. A. A. IJssel de Schepper, thans procureur-generaal bij het prov. geregtshof in Utrecht; lot raadsheer mr. W. C. .1. J. Cremers, thans raadsheer in het prov. geregtshof in Overijssel; mr. 1). G. Kortcubout van der Sliivs. idem; jh'. m'. C. J. C. 11. van Nispen lot Scvenaer. thans raadsheer in het prov. geregtshof in Gelderland; uir. L. Udo de Ilaes, idem; mr. J. S. llijmans. idem; ni'. 11. E. C. van Kerckhoff, thans raadsheer in hel prov. geregtshof in Overijssil: mr. 1). J. Mom Viscli. thans raadsheer in het prov. geregtshof in Gelderland; nr. L. Hertzveld, thans raadsheer in het prov. geregtshof in Overijssel; en m'. F. 11. Korsten, thans raadsheer in het prov. geregtshof in Gelderland; tol procureur-generaal mr. H. A. ridder van Rappardthans procureur-generaal bij hel prov. geregtshof in Gelderlandtot advocaat- generaal: m'. .1 J. de Meyierthans advocaat generaal bij hel prov. geregts hof in Gelderland; en jh'. m'. R. Sandberg, thans officier van justitie bij de arrond.-reglbank te Almelo: tol griffier ni'. J. J. Modderman, thans griffier van het prov. geregtshof in Groningen; tot substituut-griffier: m', A. H. Philipse, thans substituut-griffier bij liet prov. geregtshol in Gelderland; en m'. J. A. G. baron de Vos van Steenwijk, thans substituut-griffier bij het prov. geregtshof iu Overijssel; bij het geregtshof te 'sGravenhage: (reeds gisteren vermeld) bij het geregtshof te Amsterdam: tot president, m'. C. W. E. Vaillant, thans president van hel prov. geregtshof in Zeeland; tot vice president, m'. A. de Vries, thans raadsheer in het prov. geregtshof in Noordholland; tot raadsheer: ra'. C. D. Asser, thans raadsheer in het prov. geregtshof in Noordholland; m'. J. F. T. van Valkenburg, idem; m'. P. S. Noyon, idem; m'. F. G. R. tl. van Lilaar, vroeger raadsheer in het prov. geregtshof in Noordholland; m'. VV. van Nauta Lemke, thans raadsheer in het prov. ge regtshof in Drenthe; m'. J. van der Feen, idem; m'. F. J. A. Fles, thans raadsheer in het prov. geregtshof in Noordholland; m'. A. R. van Bel, thans raadsheer in het prov. geregtshol in Utrecht; m'. A. van Eyk Bijleveld thans raadsheer in het prov. geregtshof in Noordhollanden jh'. in'. G. L. Schorer, thans raadsheer in het prov. geregtshol in Zeeland; lot procureur- generaal, m'. M. Schooneveld P.Jz.thans procureur-generaal bij het prov. geregtshof in Noordholland; tot advocaat-generaal: jh' m'. C. 11. Backer, thans advocaat-generaal bij hel prov. geregtshof in Noordholland, cn m'. 11. J. Kist. thans subst -officier van justitie hij de arrond.-reglbank Ie Amster dam; lot griffier, jh'. m'. E. II. M. von Daehnc van Varick, thans subst.- griffier bij liet prov. geregtshof in Noordholland; lot subsi-griffier, m'. A. M. l'areauthans subsi.-griffier bij liet prov. geregtshof in Noordholland, en m'. U. Stlicemaiithans subsi.-griffier bij het prov. geregtshof in Groningen: bij liet geregtshof te Leeuwarden; tot president, ni'. VV. Terpstra, thans procureur-generaal bij het prov. geregtshof in Friesland; tot vice-president, m'. VV. B. S. Boeles, thans raadsheer in het prov. geregtshof in Drenthe; tot raadsheer: m'. J. F. Abresch, thans raadsheer in hel prov. geregtshof in Groningen; m'. E. G. Colson Aberson, thans raadsheer iu het prov. geregts hof in Drenthe; m'. J. van Brakel Schimmel, idem; m'. J. G. Bergsma, thans raadsheer in het prov. geregtshof in Friesland: m'. I. Telling, idem; ni'. E. Koning, thans raadsheer in het piov. geregtshof in Groningen; m'. M. van Heioma, thans raadsheer in liet prov. geregtshof iu Friesland; jh'. m'. F. J. J. van Eysinga, idem, en m'. E. Jongsma, idem; tot procureur-generaal, m'. P. Hofstede, thans procureur-generaal bij het prov. geregtshof in Gro ningen: tol advocaat-generaal: ui'. G. A. Visscher, thans advocaat-generaal bij het prov. geregtshof in Friesland, en m'. B VV. N. Servalius, thans offi cier van justitie bij de arrond.-reglbank te Winschoten; lot griffier, m'. 11. Ovcrbeek, thans griffier van het prov. geregtshol in Friesland; tot subst.- griffier: m'. C. E. Oosting, thans subst.-griffier bij het prov. geregtshof in Drenthe, cn jh'. m'. A. A. F. van Panhtiys, thans subst.-griffier bij het prov. geregtshof in Friesland. Bij bovengemeld besluit is tevens aan de leden (Ier met 1 Januarji 1876 ontbonden provinciale geregtshovende ambtenaren van het openbaar minis terie en de griffiers en substituut-griffiers Jrfj gemelde collegicn, 'skonings dank betuigd voor de diensten, door hen hls zoodanig aan den lande bewezen. Bij kon. besluit van 11 Dec. zijn, hiel ingang van 1 Jan. 1876, onder dankbetuiging voor de door hen bewezen diensten, eervol ontheven van de tijdelijke waarneming der futieliën van directeur van policie, de volgende procureurs-generaals bij de verschillende prov. geregtshoven: m'. J. C. F. baron d'Aulnis de Bourouill, in Noordbrabant; m'. II. A. ridder van Rap pard, in Gelderland; m'. H. Machielaen, in Zuidholland; m'. M. Sehoone- veld P.Jz.in Noordholland; m'. M. Verbrugge, in Zeeland; m'. E. A. A. IJssel de Schepper, in Utrecht; m'. W. Terpstra, in Friesland; m'. T. H. Bondam, in Overijssel; m'. P. Hofstede, in Groningen; m'. W. L. Schiffer, in Drenthe, en jh'. m'. A. J. T. II. van den Bergh, in Limburg; en zijn, met ingang van 1 Jan. 1876, lijdelijk met de functiën van directeur van policie belast: in de provinciën Noordbrabant en Limburg, m'. J. C. F. baron d'Aulnis de Bourouillbenoemd procureur-generaal bij het geregtshof te 's Hertogenboschin de provinciën Gelderland en Overijssel, m'. II. A. ridder van Rappard, benoemd procureur-generaal bij het geregtshof te Arn hem; in de provinciën Zuidholland en Zeeland, m'. 11. Machielsen, benoemd procureur-generaal bij het geregtshof te 'sGravenhage; in de provinciën Noordholland en Utrecht, m'. M. Schooneveld P.Jz., benoemd procureur- generaal bij bet geregtshof te Amsterdam; in de provinciën Friesland, Gro ningen en Drenthe, m'. P. Hofstede, benoemd procureur-generaal bij het geregtshof te Leeuwarden. Tot procureur bij de arrond.-reglbank te Middelburg is benoemd de heer in'. J. W. Lazonder, aldaar; en tot griffier bij hel kantongcregt te Oldeberkoop de heer m'. F. G. Kool, advocaat te Groningen. Tot consul-generaal der Nederlanden Ie Napels is benoemd de heer Teil Meuricofïre aldaar. Volgens alhier ontvangen telegrafisch bcrigt is Z. K. H. prins Alexander in goeden welstand in Algerie aangekomen. j,In de zitting van de tweede kamer van gisteren heeft de heer de Vries rapport uitgebragt namens de nieuwe commissie belast geweest met het onderzoek der regeringsinlichtingen omtrent de aansluiting der Rijn- en Ilollandsche spoorwegen te Rotterdam. Deze conclusie luidt: «De kamer, betreurende dat de Rijnspoorwegmaatschappij ontheven is van hare verpligting tot aansluiting aan hel station van den Hollandschen ijzeren spoorweg te Rotterdam op ccnc wijze die. na al hel voorgegane, moet ge acht worden te kort te doen aan de eischen van een gewenscht gemeen overleg met de vertegenwoordiging, en waardoor tevens haar vrije oordeel over de onteigeningswet tot aanleg van een spoorweg Leiden—Woerden is belemmerd, besluit haar dank te betuigen aan de ministers van binnen! zaken en van financiën voor de gegeven inlichtingen." Over deze conclusie zal latei' worden beslist. In de zitting van heden is liet hoofdstuk marine, na eene korte discus sie, aangenomen met 56 stemmen tegen 1, en het hooldstuk nationale schuld met algcmcene stemmen. Bij het hoofdstuk financiën hebben de lib. van Houten en de Jong hunne stem legen het budget gemotiveerd. Be minister heeft zijn beleid uitvoerig verdedigd. Eene herziening der zout- en zeepbelasting en eene der patentwet zijn in bewerking. Eene wijziging der personele belasting is in overweging. De opheffing der tolliniën met Belgie is practisch onuitvoerbaar. Morgen voortzetting. Naar men verneemt zullen de leden der nieuwe geregtshoven, te ge lijk met hunne beëediging. in eene plegtige openbare zitting van den Imo gen raad op den SO1'" dezer, door den president van dat collegie worden geïnstalleerd. Blijkens een gisteren bij den gemeenteraad ingekomen missive van gedep. stalen in deze provincie, blijft dat collegie volharden in zijne bezwa ren betrekkelijk bet subsidie van het burgerlijk armbestuur en liet onder houd van de Laan van Nieuw-Oösteindevan heide welke quaestiën de goedkeuring der gemeentebegrooling voor het aanslaande dienstjaar afhan kelijk is gemaakt. Ged. stalen hebben daarbij een besluit gevoegd bepa lende dat een post van 4300 op de gemeentebegrooting wordt gebragt tot verbetering van evengenoemden weg, met uituoodiging de middelen lot dekking op de begrooting te brengen, lie zaak is ten fine van advies iu handen gesteld van burg. en wel li. 'K X K Pk TS H. LONDEN 14 December. Volgens berigt uil Madras is de prins van Wales aldaar aangekomen en op schitterende wijze ontvangen. Tal van Oostersche vorsten en een ontzaglijke menigte wachtten hem op. Aan het gala- iner werd o. a. deel genomen door den Franschen gouverneur van Pondichéry. Uil Bombay meldt men dat een hevige aardschok zich in Lahore en Peshawar heeft doen gevoelen Verscheiden personen zijn gedood. De geredde schipbreukelingen van de Peuisch'and hebben Zaturdag Harwich verlaten. Voor de bchoeftigen was te Harwich een sommetje bijeeugebragt, zoodat elke vrouw, behalve een pak kleedcren, een beursje met 16.50 ontving. Vrouwen cn mannen beiden kregen bovendien nog 5 40 elk. Reeds zijn 120 lijken uit de Swaitli Main Colliery nabij Bransley naar boven gebragt. Een 20 of 30 blijven er nog vermist. Volgens de Tintes kunnen de houders van Peruaansche fondsen er op rekenen dat de coupons in Januarij niet zullen betaald worden. SS SJ a T 3 V li S, A Hf Si. De Hes. Zeit. meldt thans nog betreffende de ramp te Bremershaveit: Thomas heeft bekend dat hij eigenaar was van het val, hetwelk gespron gen is en dat hij het aan boord der Mosel had willen doen brengen, odi het schip te doen vergaan. Ten einde niet zelf daarbij om te komen, was hij voornemens geweest, het schip bij liet aanleggen te Southampton te verlaten en waren zijne maatregelen zoodanig genomen, dal de ontploffing daarna moest plaats hebben. Zijne drijfveer schijnt geweest te zijn, door middel van hooge assurantiën op gefingeerde goederen geld te verdienen, hetwelk hij met anderen moest deelen. lieden moest er een tweede ver hoor plaats hebben en dit schijnt aanleiding te hebben gegeven tot het ge rucht dat er zich onder de goederen aan boord der Mosel nog meer zulke hclsche machines hebben bevonden. Dit gerucht is echter ongegrond. Naar

Leydse Courant | 1875 | | pagina 2