maakt van de voormalige Groninger flankeur-compagnie in 1830. Dingsdag had een gemeenschappelijk diner plaats. In het hooldkiesdistrict Maastricht is tot lid der provinciale staten van Limburg, ter vervanging van wijlen jhr, mp. Kerens de Wolfrath, ver kozen de heer mr. W. G. Straetmans, met 179 van de 184 uitgebragte geldige stemmen. Naar men uit Brussel meldt zijn twee gewezen officieren van policie, de een te Schaarbeek en de ander te St.-Jans-Molenbeekaangehouden, be schuldigd van schriftvervalschinggepleegd bij de werving van soldaten voor Nederl. Indië. 's GRAVENHAGE10 November. Aan den heer G. Moerland is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als commies der posterijen 3e kl. Bij het wapen der infanterie is tot kapitein 2« kl. bij hel 2C reg. be noemd dc lc luit. A. J. Prins, van het instruclie-balaillon. De kapitein A. J. F. Rochellde lslc luilt. 11. A. Hulstkamp, M. C, B. de Groot en de 2Je luit. E. K. J. V. van Muiken, die voor 2 jaren bij het O. I. leger zijn gedetacheerd geweest, zijn weder bij het leger hier te lande, het 7dc reg. inf.ingedeeld. Met genoegen kan worden berigt dal de toestand van H. M. de koningin, na een rustigen nacht en ondanks het voortdurend hoesten, lieden zeer bevredigend is. De minister van koloniën zal Vrijdag aanst. geen gehoor verleenen. - Dc eerste kamer heeft het vvets-ontwerp tot aanleg var. staatsspoor wegen aangenomen met 32 legen 2 stemmen en is tot nadere bijeenroeping uiteengegaan. De kamer zal wederom worden bijeengeroepen tegen 23 dezer, ter behan deling van de Indische begrooting voor 1876. De leden van de tweede kamer waren heden in de sectiën vergaderd lot het onderzoek van de laatstelijk bij de kamer ingekomen wets-ontwerpen. lieden middag is hier ter slede aangekomen en in het Hotel de l'Europe afgestapt mr. J. P. J. A. graaf vau Zuylen van Nyevelt, Zr. Ms. nieuw be noemde gezant te Weenen. In hooger beroep werd heden door het hof van Zuidholland behandeld dc zaak van den dentiste-mcchanicien P. alhier, beklaagd van het onbevoegd uitoefenen der tandheelkunde, zijnde een tak der geneeskunst, ter zake waarvan hij door de reglbank veroordeeld is tot eene geldboete van f 150. De ten laste gelegde feiten werden door bekl. erkend; hij trachtte zich echter te verdedigen door te beweren dat hij niet als zelfstandig persoon, maar slechts als machine de patiënten behandelt. Daarop grondde ook dc verdediger mr. Vlielander Hein zijn betoog, wien het voorkwam dat bekl. niet veroordeeld kan worden wegens de door hem verrigtte werkzaamheden, in de uitvoering waarvan hij door bevoegde deskundigen wordt ter zijde geslaan. Het openb. min. deelde deze meening niet en requireerde de be vestiging van het vonnis. De uitspraak is bepaald op aanstaanden Dingsdag. In October van het vorige jaar kocht een Parijsche kunstkooper van een Ilaagschen kunsthandelaar door tusschenkomst van een bekenden schil der eene schilderij van de moderne school en voldeed ook den bedongen prijs van ƒ1500. Het was zeker een prachtig doek en ook de onderteeke- ning //Descamps" en de stempel //vente Descamps" gaf liet stuk geheél liet voorkomen alsof het door den beroemden schilder was vervaardigd. Den verkooper, die de schilderij in commissie bezat en alleen begaafd was mét kennis van antieke werken, werd later, ruim drie maanden na levering, door den kooper berigtdatnadat hij het tableau aan een derde had over gedaan, men bemerkt had dat zoowel het facsimile als de stempel valsch waren, dat hij, in plaats van een echt schilderstuk, slechts eene copy had gekocht en hij derhalve zijn f 1500 wenschte terug te erlangen benevens schadevergoeding. Hierin werd niet bewilligd. De verkooper, die, zoo hjj zeide, de gelden aan de familie, waaraan de schilderij behoorde, had over gemaakt, verdedigde zich met de bewering, dat hij, leek in de moderne school, geheel te goeder trouw had verkocht, na herhaaldelijk het aanbod te hebben gedaan het stuk ter bezigliging te stellen. Niet hij was dus dc schuld dat zijn Parijsche vakgenoot schade had geledenmaar deze zelf. daar hij omtrent de al of niet echtheid had moeten onderzoeken. Dit leidde tot eene actie tot ontbinding van het koopcontract, met ver- dordeeling tol schadevergoeding, die heden aan hel oordeel der reglbank werd onderworpen. Zjj werd uitvoerig toegelicht voor den eischer, den heer A. Baron te Parijs, door mr. Cort van der Linden, die van meening was dat de verborgen gebreken van de schilderij aan den gedaagde, den heer Dirksen alhier, bekend waren. Dit werd echter namens dien heer door mr. van Raalte pertinent ontkend. Hij bestreed de vordering op de reeds medegedeelde gronden en geloofde, zoo de eischer niet ontvankelijk was in zijne vordering, dat deze hem dan toch moest worden ontzegd. De heer mr. J. A. F. Coebergh heeft in in de heden gehouden zitting van het provinciaal geregtshof in Zuidholland den eed afgelegd als regtcr- plaatsvervanger in de arrond.-reglbank te Leiden. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad alhier is tot leeraar in de algemeene geschiedenis en de Grieksche en Latijnsche taal- en letterkunde bij het gymnasium benoemd de heer Th. P. H. van Aalstdoc torandus in de letteren en prorector aan hel gymnasium te Delft. Onder anderen is beraadslaagd oVer het voorstel van liet raadslid Evers betrekkelijk den hoofdelijken omslag, hetwelk hoofdzakelijk de strekking heeft: 1». om van hel geraamde vermoedelijke inkomen van ieder belasting- pliglige voor den hoofdelijken omslag af te trekken de som, vertegenwoor digende de uilgaven door den belastingpliglige voor zich en zijn gezin te doen ter voorziening in hetgeen hij en de zijnen noodig hebben om te kun nen leven; 2°. om dezelfde som al te trekken voor ieder eigen inwonend kind of kleinkind, en 3". om dat aftrekken te doen ophouden voor een kind op lG-jaricen leellijd. liet eerste punt is verworpen met 24 tegen 10 stemmen. Het tweede pnnt is verworpen met 20 tegen 12 stemmen, terwijl het laatste pum werd ingetrokken. In eene alhier gehouden vergadering van de Mijn-compagnie Nederland is een voorstel der Amerikaansche aandeelhouders, tol hel sluiten van een hypothecaire leening van hoogstens ƒ700,000, met 276 legen 175 stemmen aangenomen. De president-commissaris, generaal Schimpff, de commissarissen de Graefl van Polsbroek en Netscher, alsmede de directeur de heer du Bois en de secretaris van den raad van commissarissen de lieer Kleintjes, hebben dientengevolge hun ontslag genomenzoodat van hel gcheele bestuur no» slechts twee commissarissen overblijven. 113 ingezetenen, belanghebbenden en belangstellenden bij de spoorweg, verbinding 's Ilage—Scheveningen, hebben zich bij breedvoerig gemotiveerd adres tot den raad gewend met verzoek omin het welbegrepen algemeen belang, te trachten een verbinding van den Hollandschcn spoorweg met Scheveningen te verkrijgen, door middel eener lijn, loopende ten Z. W. van den Scheveningschen weg, met een station zoo na mogelijk aan het bedrij. vig gedeelte van het dorp. BUITENLANDSCHE BER1GTEN. B Ui E 1L, A 57 Et. LONDEN 9 November. Hier te lande hebben gedurende de maand October achttien spoorweg, ongelukken plaats gehadwaaronder dertien botsingen tusschen treinen; geen van die ongevallen, zegt de Pall Mall Gaz., zou hebben plaats gehad, als men slechts de eenvoudigste voorzorgmaatregelen had genomen. Twet personen werden gedood vijf liggen op het uiterste, twintig zijn gevaarlijk gewond terwijl een 90-tal ligle kneuzingen ontvingen of schokkenwaar- door hun zenuwgestel geheel werd ondermijnd. Verleden jaar moesten de Engelsche spoorwegmaatschappijen aan de slagtoffere van spoorwegramp uitkecren 4y2 millioen gulden en leden zij daarenboven een schade aan materieel van 3 millioen gulden. Uit New-York meldt men dat de stoomboot Pacific, op hare reis vu Victoria (Brilsch-Columbia) naar San Franciscobij Kaap Flattery is veron gelukt. De 110 passagiers en 50 man equipage zijn allenop één enkel persoon na, verdronken. I RAKKHiJ K. Zondag w erden in de kerken van Parijs en Versailles publieke gebe den opgezonden voor de werkzaamheden der nationale vergadering. In Notre Dame werd de mis gevierd door mgr. Guibert, aartsbisschop van Pi- rijs, en bijgewoond door admiraal de Montaignac, minister van marine,ti genei-aal de Ladmirault, gouverneur van Parijs. De maarschalk Mac Maiin nam deel aan de dienst te Versailles. De commissie, welke in Frankrijk gelden zoekt bijeen te brengen voor een standbeeld der Noord-Amerikaansche vrijheid, dat op een eiland ij New-York zal worden opgerigt, heeft hare werkzaamheden begonnen it 4 het houden van een plegtigen maaltijd in hel hotel du Louvre te Parijs, J Een aantal notabiliteiten woonde de plegtigheid bij. Laboulaye heeft kil woord gevoerd. G De Courrier de France vestigt er de aandacht op, dat den heer 1 Rouher, die zich thans in Auvergne bevindt, een groote maaltijd is aange boden geworden door den eersten voorzitter van het hof van Assises li Riom, den heer Moisson. Onder de gasten bevonden zich de heer Boliat, oud-prefect onder het keizerrijk en schoonbroeder van den heer Routier; it heer du Montal, gewezen keiz. procureur-generaal en boezemvriend van dia heer; de heer de Bouleyre, gewezen keiz. procureur en tegen de aanstaande algemeene verkiezingen als Bonapartistisch candidaat in het dep. der Opper- Loire genoemd. De Huivers berigt dat de geneeskundige lessen aan de katholieke hoo- geschool te Rijssel dit jaar niet kunnen geopend worden. Aanvankelijk u bepaald, dat de lessen in deze maand zouden beginnen. Dezer dagen werd door de directeuren van den schouwburg Porie SI. Martin in het Grand hotel te Parijs een déjeuner aangeboden aan de schrij vers van het bekende »Le Tour du monde", aan de arlisten en eenige jour nalisten. Bij het dessert verscheen ook de olifant, die reeds 373 maal zij® rol in dat stuk heeft gespeeld. Ook hem werd een deel van het maal toe gekend waarop hij regtmatige aanspraak had. In den nacht van 4 op 5 November is op het buitengoed van den heer de l'Escale, in de kolonie St. Pierre et Miquelon, een zevenvoudige moord gepleegd. Diefstal schijnt de eenige drjjfveer tot deze verschrikkelijke misdaad geweest te zijn. SPAKJE. Eene officiële depcche van generaal Quesada meldtdat hij drie stuk ken geschut cn de geheele bezetting van het fort San Leon, in Alava, ver- meesterd heeft. Een salvo van 21 kanonschoten begroette de vlag koning Alfonsus op het fort. Te Madrid is in liet hotel de la Paix een schitterend feest geviero door de pers, waaraan werd deelgenomen door een der leden van dc redac tie van elk blad en door de correspondentie der buitenlandsche bladen. De correspondent van de Ind. Beige sprak aan de latei in het Franse'1 die van de Times en van het Memorial dipl. in het Spaansch. De toasten liepen allen over het herstel van den vrede, waartoe de plaats der bijeen komst mede aanleiding gaf. BUITSCHLAN». Het Beijerschc //Bezirksgericht" te Lolir heeft het oudste in Beijeren, welligt in geheel Duilschland, hangende proces dezer dagen ten einde ge- bragt. door eene belangrijke uitgestrektheid boschgrond aan de gemeeiite Burgsinn toe te wijzen, waarover deze sedert de 15dc eeuw met de vrij#"'

Leydse Courant | 1875 | | pagina 2