CONGEST V0LKSCÏNCHT; Maatschappij voor Toonkunst te Leiden, HA K UO I J -0 i: k ISf L E Z G N S A A R. I). PER TELEGRAAF. A D V E R T E N T I E IV. AFDEELING MUZIEKUITVOERING. F, 18 L V 51 E T R ITT, MUZIEKKORPS DER DIENSTDOENDE SCHUTTERIJ. dat de keizerlijke prins onmiddellijk na zijne komst te Arenenberg de offi ciële en werkelijke leiding der partij op zich genomen heeft. Er wordt te Parijs een Chineesch gezantschap verwacht, om met de Biiint eene overeenkomst te treilen voor het slaan van gouden muntstukken voor rekening van het Hemelsche rijk. De keizerin van Oostenrijk heeft bij baar vertrek van Sasselot 50CO fes. aan die gemeente geschonken. De Decentralisation bevat eene mededeeling van het uitvoerend comité der commissie tot oprigting van eene universiteit te Lyon, volgens welke van den id'° November af studenten zullen worden ingeschreven voor de eerlang te openen faculteit der regtsgeleerdheid aldaar. Te Parijs zal, onafhankelijk van de medische faculteit, eene school opgerigt worden voor de anthropologic. Er zullen zes leerstoelen aan ver bonden zijn. De beer Cavaillé-Coll, te Parijs, de vervaardiger van het orgel in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, heeft het plan ontworpen den Paus een reusachtig orgel aan te bicden, te plaatsen in de basiliek van St. Pietcr, opliet Vaticaan. Van de katholieke wereld zullen bijdragen gevraagd worden Parijs zal eerstdaags weder met eene nieuwe inrigting verrijkt wor den. Men heeft het plan vastgesteld voor een monster-schouwbnrg, die »Col- losseum" zal heeten. Deze inrigting zal gevestigd worden tusschen de avenue van het bosch van Boulogne en de avenue van Eylau; zij zal tien duizend plaatsen bevatten en des morgens ten acht uren geopend worden. Tot goed verstand, waarom dc opening reeds zoo vroeg zal plaats hebben, dient men te welen dal het Collosseum geen eigenlijk gezegde schouwburg aal zijn, maar een gebouw, voor verschillende vermakelijkheden, alwaar zoowel de poppenkast als de opera een plaats zal vinden. Er zullen vijf of zes verschillende voorstellingen per dag gegeven worden in een grooten be toverenden tuin, die des winters verwarmd zal worden. Voorts zullen er zijn eene uitgezochte bibliotheek, een leeskabinet met alle Fransche en buiten- landsche dagbladen en tijdschriften, studie-, muziek- en gymnastiekzalen, eene rijschool, enz., voorts restanratiën en prachtige buffetten. Dc bals, concerten, comedies en allerhande feesten in dit gebouw zal men kunnen bijwonen, gedurende zestien uren per dag, voor den geringen prijs van 1 franc. SPASJE Van het oorlogstooneel verneemt men dat de kring, om het Carlisli- scbe leger getrokken, steeds naamver wordt toegehaald; Lorna heeft bij Balmaseda de Carlisten geslagen en hun de gemeenschap met de vallei Carausa afgesneden. De Carlisten hebben ook het bombardement van Gue- taria gestaakt. Don Carlos bevindt zich te Eslella en Dorregaray, die het opperbevel over de Carlistische troepen in Navarra heeft aanvaardis bij hem. De bevolking van Navarra dringt op den vrede aan. Twee priesters, die don Carlos hadden aangespoord tot ht nemen van het besluit, alle weerbare lieden van 17 tot 50 jaar onder de wapenen te roepen, hebben, om aan de woede der bevolking te ontsnappen, Estella moeten verlaten. De regering heeft, naar men verneemt, die van Guatemala uitgenoo- digd het besluit vervallen te verklaren, waarbij de onafhankelijkheid van Cuba is erkend; de onderhandelingen over deze zaak worden voortgezet. BUIT8C3IL. A X 19. Ter vermijding van het misbruik der Duitsche vlag door onzeewaar dige schepen, is aan de Duitsche consuls in Engelschc havens de aanschrij ving gerigt, dat zij voor elk schip, dat in handen van Duitsche onderdanen overgaat, het attest van het regl tot het voeren der Duitsche vlag alleen mogen afgeven, nadat zij het advies van een expert van het Britsche minis terie van koophandel hebben ingewonnen. De Ifeser-Zcit. deelt thans een bcrigt mede uit Schwerin; daaruit blijkt dat de mededeeling, betreffende de weigering der permanente com missie der ridderschap, om hare opwachting te maken bij den Duitschen keizer, ongegrond is. Te Danlzig is eene vergadering gehoudenwaaraan door vertegenwoor digers van industriële ondernemingen en corporatiën van den handel en van den landbouw uit de provincie werd deelgenomenen welke ten doel had te protesteren tegen de beweging ten gunstige van beschermende regten, welke zich meer en meer in Duilschland openbaart. In dien zin werden dan ook onderscheidene besluiten genomen. De algemeene vergadering van het Duitsch katholiek verbond, teMaintz, heeft aan het hoofdbestuur opgedragen: 1°. in overweging te nemen de op rigting van informalie-bureauxuitsluitend in het belang van jeugdige katho lieke kooplieden; 2". op te rigten een centraal informatie-bureau voor de katholieke pers; 3°. uit de kas van het verbond voorloopig 15000 mark te besleden ter ondersteuning van hulpbehoevende geestelijken. BERLIJN, 27 September. Naar men uit goede bron verneemt, is morgen eene verhooging van het disconto der Pruissische bank bepaald te ver wachten. De Reichsanz. maakt het keizerlijk besluit openbaar, krachtens hetwelk met 1 Januarij 1876 de rijksstandaard in het geheele rijksgebied van toe passing wordt. CANSTADT, 27 September. Het ruiterstandbeeld van wijlen koning Wil helm is heden, in tegenwoordigheid van de koninklijke familie en van de koningin der Nederlanden, ten aanschouwc van een talrijk publiekonthuld. BELGRADO, 27 September. Het heden verspreide gerucht dat de diplo matieke agent in Servië te Konstantinopel teruggeroepen was, is onjuist. Degroole mogendheden hebben zoowel hier als te Konstantinopel ten ernstigste kgen overijling gewaarschuwd. MUNCHEN27 September. Dc Si'tdd. Presse verneemt met zekerheid: De gezamenlijke ministers hebben zich tegenover de ullramontaansche agita ties, na eene vertrouwelijke beraadslaging, solidair verklaard. HULL, 27 September. De stoomboot Adlervan Bremen herwaarts, is niet ver van den lichttoren bij Spur Head, met de Zweedsche stoomboot König Oskar II, van Grimsby naar Stockholm, in aanvaring gekomen, en met verlies van den boeg hier binnengeloopen liet Zweedsche schip zonk in minder dan vijf minuten, en van de 21 personen, die aan boord waren, verdronken 14. DARLINGTON, 27 September. Groote feesten worden heden hier gevierd ter gelegenheid van den vijftigsten verjaardag der opening van den eersten spoorweg in Engeland: Stockton-Darlington. KONSTANTINOPEL27 September. Daar de opstandelingen geen aanvoer der hebben die invloed bezit, hebben de consuls zich met niemand kunnen onderhouden. Dc opstandelingen vragen nu eene wapenschorsing, ten einde gedelegeerden te benoemen, en zullen gematigde eischen stellen, zoo als: het toelaten van Christenen om getuigenis af te leggen voor de regtbanken; het bepalen van vaste grenzen voor de belastingen enz. Zij willen echter dat de mogendheden de uitvoering van een cn ander waarborgen. NEW-YORK, 27 September. Te Fallriver hebben de patroons heden de spinnerijen heropend; doch de werklieden weigerden de hun gestelde voor waarden aan te nemenvereenigden zich tot groote ligchamen en cischten hulp bij hel openbaar gezag. Aan hun verlangen werd niet voldaan en toen dreigden zij geweld te zullen bezigen. Kort daarop barstte het oproer uit; de polieie, door de muitelingen aangevallen, was niet bij magie de ongere geldheden te bedwingenzoodat twee compagniën soldalen moesten aanruk ken. De toestand is ernstig. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijne geliefde echtgenoot ondervonden, betuig ik mijnen hartelijkcn dank. Leiden, 29 September 1875. Mr. P. C. L1BREC11T LEZWIJN. VOOR DOIVDERfllAC 30 September 1875, 's avonds te zeven uur, onder directie van den iieer OP ZOMERZORG. De Leden der Maatschappij bovengenoemd hebben op vertoon van het diploma tot deze uitvoering met Hvee Dames vrijen toegang. Voor meerdere personen en voor hen, die geen Lid zijn, is de prijs van toegang gesteld op fO.75 per persoou. op ZONDAG 3 October 1§75, des avonds te 8 uren, IN DE GEHOORZAAL. DOOR HET Toegangkaartcn zijn lot een beperkt aantal gratis te bekomen aan het Bureau van Politie, op Vrijdag den lsleo October, des middags te 12 uren. Dames en Heeren, daar ik de gewoonte heb de ongevraagde getuigschrif ten te plaatsen zooals ik ze ontvang, zoo ware het onverstandig indien ik van den roem mijner preperaten geen melding maakte. 38© Getuigschriften ontvangen van HH. Doctoren en Particulieren, wegens hergroei van hoofdhaar. Mijnheer, ge kunt gerust aan het Publiek melden, dat het beter is uw preparaat (American Balm) aan te wenden dan een pruik te dragen. Een ieder ten mijnent weet dat ik gedurende 8 jaren een pruik gedragen heb. Ik maak er geen geheim van om ieder te overtuigen, dat ik door u genezen ben van mijne kaalhoofdigheid, dus alle respect voor uwe vinding, noem ik mij, UEd. Dw. Dienaar, Te Hoogeveen 1875 (Prov. Drenthe). (Geteekend) J. DE VRIES. Uitval van haar, roos of schilfers, dun haar,ka ie plek ken, pijn In de schcdelhuldhaarworm, vroegtijdig grijs- worden, al deze onaangenaamheden worden verbannen door de AMERICAN BALM. Binnen korten lijd verkrijgt de behaarde huid haar vorige groei kracht weder. Franco aanvraag a ƒ2 de flacon (gemakshalve 42 blaauwe postzegels of postwissel, als ook op rembours) bij X11UOP11IL1S, Kerkstraat bij de Vijzelstraat, 238, te Amsterdam.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 3