LK1DSCIIE OI R 4 r. 187-5. WOENSDAG 29 SEPTEMBER ST ADS-BER ICHTEN. HONDSDOLHEID. BINNENLANDSCHE BËRIGTEN. N°. 227. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50; mei kef Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p. p. f 3lifiBet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nomtners der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertenliën is van 1 4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN, Gelet op het bij hem ontvangen bericht dat in deze Gemeente een geval van hondsdolheid is voorgekomen Gezien art. 3 der Wet van 5 Juni 1875, tot vaststelling van bepalingen bij het voorkomen van hondsdolheid (Staatsblad n°. 110); Beveelt dat op nieuw gedurende vier maandente rekenen van den g der afkondiging van dit bevelschrift, aJlt" honden die zich buiten woningen of vaartuigen (geene openbare middelen van ver voer zijnde) in de gemeente bevinden en niet binnen een afgesloten erf aan een ketting liggen, moeten voorzien zijn van eenMBJil,- KOBF, volgens het door Z,. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, bij beschikking van 27 Juli 11. voorgeschreven model, ter Gemeente-Secretarie voor ieder ter bezichtiging gesteld, met dien verstande nochtans dat, ingevolge Ministerieele beschikking van 7 dezer, de stalen band van den muilkorf, die den hals van den ïond omgeeft, door een koperen mag worden vervangen. En geschiedt hiervan op heden openbare afkondiging door aan plakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leidev, 27 September 1875. v. n. BRANDELER. De BURGEMEESTER, Hoofd van liet Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen'alhier is ter band gesteld het op den 27stel> dezer maand invorderbaar verklaard kohier van hel patentrecht, over het 1" kwartaal, dienst 1B75/G: zijnde een ieder ver plicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd Leiden, 28 September 1875. v. n. BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 3ü8lfD September 1875, 's namiddags te twee uren. 1'. Beëediïing en installatie als lid van den Gemeenteraad van den lieer 3. C. Van der Zweep. 2". Benoeming van drie hulponderwijzers aan de openbare scholen n°. 2. voor onvermogende» ca irs 1 en 2 voor minvermogenden (209). 3". Idem van een onderwijzer der Ist0 klasse aan de jongensschool 2lle klasse. (224) 4°. Idem van een opzichter 2de klasse' bij de gemeentewerken. (227). 5°. Idem van twee Regentessen van het II. G. of Arme Wees- en Kin derhuis. (2.5 en 231) 6*. Voordracht tot vernieuwing van het plantsoen op ccn gedeelte van het Rapenburg. (203 en 21 71. Verzoek van J. H. Zitmanom continuatie van de levering van boeken enz. ten behoeve van de scholen. (211) 8U. Ideal van J. Van Koolbergen te Amsterdam betrekkelijk de oprichting van ccn abattoir. (213) 9". Voordracht betrekkelijk de tijdelijke waarneming der vacerende betrek kingen aan het Gymnasium. (214) 10'. Slaat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1875. (Kosten van rechtskundig onderzoek.) (215) 11'. Verzoek van Ür. H. W. Waalewijn, om ontslag als leeraar aan de ge meente-instellingen voor hooger en middtdbaar onderwijs. (222) 12'. Idem van M. H. Fontein, om een schuitenhuis te plaatsen. (229) 13». Idem van Mi Speijer, om cene stoep te leggen. (228) 14®. Idem alsvoren van F. T. Swart. (228) 15», Idem van mej. J. J. Pelicnbnrg, om ontslag als hulponderwijzeres aan de meisjesschool 2dr klasse. (232) 16». Voordracht betrekkelijk de herstelling van een der torentjes van liet Raadhuis. (230 en 233) 17'. Rekening van het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, over 1874. (217) 18'. Rapport der raadscommissie in zake den aanvoer en de verstrekking van duinwater', met de betrekkelijke voordrachten. (191 en 210) 19". Voordracht tot hel vcrleenen van vrijstelling van zaaihuur aan de Com missie voor het gedenkteeken van Leidens Ontzet. (226) 29'. Rekening der Plaatselijke Schoolcommissie over 1874. (218) j LEIDEN. 28 September. Bij de op gisteren gehouden openbare verpachting van het stukje I land genaamd het Galgcveldgelegen buiten de Morschpoort onder de ge meente Oegstgecst, is daarvan pachter geworden M. van den Dop, warmoe zier. wonende alhier. Donderdag aanst. zal op Zomerzorg het tweede harmonie-concert van wege de maatschappij voor toonkunst worden gegeven. Het zal levens liet afscheidsconcert zijn van den heer Blümentriltthans, gelijk men weet, in Rotterdam gevestigd en, op zijn verzoek, ontslagen als kapelmeester van het harmonie-corps der stedelijke schutterij alhier. Naar hetgeen wij verna men, belooft dit concert in alle opziglen luisterrijk te zullen zijn, gelijk trouwens niet anders 'verwacht kan worden van den uitstekenden kapel meester, die zeker ieder die in de muziek belang stelt met leedwezen uit Leiden ziet vertrekken, maar tevens met erkentelijkheid voor hetgeen hjj hier aanvankelijk heeft tot stand gebragt. De toegang is vrij voor leden van de maatschappij voor toonkunst, elk met twee dames. Voor anderen is de toegangprijs 75 ct. lieden middag is aan den Nieuwen Rijn, nabij de Walersleeg, een wagcnije met het daarin zittend kind in het water geloopen, doordien liet meisje dat het wagentje trok struikelde en de kruk daarbjj aan hare hand ontgleed. Het kind werd spoedig gered. De kon. letterlievende vcreeniging /'lloogcr zij ons doel", te Amsterdam, vierde Zaturdag en Zondag haar 40-jarig bestaan. Zaturdag avond begonnen de feestelijkheden met de plcglige ontvangst der hoofdbestuurders en afge vaardigden van het bij deze gelegenheid vergaderde Nederlandsch rederijkers verbond. Dien avond hield het verbond zjjn elfde bijzondere vergadering, den dag daarna gevolgd door de tiende algemcene vergadering. Zondag mor gen ving een wedstrijd in uiterlijke welsprekendheid aan, waarvan de jury bestond uit de lieeren Hofdijk, Rennefeld en Schimmel. De wedstrijd be stond in de voordrag! van lyrische, epische., dramatische en luimige poëzy. In de afdeeling luimige poezy werd de tweede prijs (bronzen medaille) be haald door den heer J. H. Giezen, lid der rederijkerskamer Borger alhier, met liet vers »'t Is erg met de meiden" van dr. E. Laurillard. Bij beschikking van 25 Sept. 11. is aan J. van der Tang, directeur van de naamlooze vennootschap maatschappij van schroefstoomboot dienst te Rijn- saterwoude (thans te Lcimuiden), tot wederopzegging, vergunning verleend voor cene uitbreiding der vroeger verleende concessie Amsterdam—Leiden, van Aalsmeer langs de ringvaart van de Haarlemmermeer, het Spaarne, Spaarndammer-kanaalhet zijkanaal C, het Noordzeekanaal, hel zijka naal D, Nauernasclie sluis, Nauernasche vaart of ringsloot, Spijkerboor, Noordhollandscli kanaal of rurmerende. Aan de firma D. en M. Grootes Gebroeders, te VVestzaan, is op de, nationale tentoonstelling van nijverheid en kunst, die thans in het Park te Amsterdam wordt gehouden, door de jury toegekend: ccn verguld zilve ren kruis voor hare inzending blaauwsel en andere blaauwselsoortenbene vens een zilveren kruis voor cacao, chocolade en chocolaline. Sedert de wereldtentoonstelling, in 1862 te Londen gehouden, werd aan die firma toegekend: l gouden, 6 zilveren en 7 bronzen medailles, 2 medailles van verdiensten en 7 eervolle vermeldingen. Wegens het uitgestrekt commando over het regiment veld-arlilleric zal dat wapen in liet volgend jaar in twee regimenten worden gesplitst, waarvan het eerste zal bestaan uit acht batterijen, een depót en eene com pagnie artillerie-transporttrein en het tweede uit zes batterijen, elk van acht stukken, een depót, eene compagnie artillerie transporttrein en eene com pagnie transporttrein bestemd voor de administratieve dienst. Over elk regiment zal een kolonel het commando voeren. Het detachement mariniers van 300 man, dat in Mei 1873 naar Indië vertrok tot deelneming' aan den oorlog in Atchin, zal, na een drie-jarig verblijf, tegen de helft van liet volgend jaar bier te lande terugkeeren. De werving voor hei corps levert, niettegenstaande de aangewende middelen om haar aan ie moedigennog sleeds weinig bevredigende resultaten op. Met het stoomschip Celebes, gezagvoerder C. Jaskiwaarvan het ver trek op 16 October a. s. is bepaald, zal naar Java worden uitgezonden een detachement snppletieiroepen sterk 240 militairen, waaronder 10 onderofli-

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1