ADVERTENTIE N. PER TELEGRAAF. NAMAAK Cissey, zij11 de kleerkoopers naar Parijs teruggekeerd en morrend /dat de regering den handel doodt". De soldaten, die nu een borrel minder drin gen en een sigaar minder rooken kunnen, zullen echter den minister later dankbaar zijn, dat hij zulk een zorg voor hunne kleeren heeft gehad. Ter vervanging van wijlen den generaal Frossard is tol voorzitter van je commissie voor de fortificatiën benoemd generaal Doutrelaine, een der jongste divisie-generaals In den rang van kolonel voerde hij bevel over de ,fliie van hel leger dat naar Mexico ging en leidde hij het beleg van Oaxaca. 1" den jongslen oorlog behoorde hij tot liet corps van generaal Pouay. l1lJ wer(1 ,e Sc(la» gevangen genomen en had later zitting in de commissie voor de nieuwe grensregeling. Te Parijs heeft op 19 September in den tuin der Tuileriën een inter nationale wedstrijd op vélocipèdes plaats gehad. Ondanks den hevigen regen «aren ongeveer 1500 personen opgekomen om dit schouwspel bij te wonen. Pe entreeprijzen strekten, om de slagtofl'ers van de ovcrslrooming in het üiden van Frankrijk te hulp te komen. Een Engelschman, Moare ge naamd, behaalde den eersten prijs; de tweede prijs werd door een Fransch- uaii gewonnen. Een der deelnemers jongleerde mei billartballen onder het rijden, en speelde van tijd lot tijd ook op de viool. SPAIJE. De beriglen van het oorlogstoonecl blijven gunstig voor de regerings troepen. Quesada zet zijne beweging ten noordoosten van Pampeluna gere- jelJ vcort. De gemeenschap tnsschen Irun en St. Sebastiaan is herstelden de noorder spoorwegmaatschappij maakt schikkingen om den weg lusschen si. Sebastiaan en de Fransche grenzen te herstellen; de gebreken aan den „eg zijn met groot. Don Carlos houdt zich op in de omstreken van Elizondo. Uit Piscaye gekomen landlieden stellen den toestand dier provincie, ten gevolge van hel langdurig bombardement der havens en de bewegingen der troepen, als ondragelijk voor en verzekeren, dat de zucht naar vrede algemeen is en slechts op eene gunstige gelegenheid tot uitbreken wacht; ook meldt men uit Bilbao, dat de Carlistisehe voorposten hel vuur der forten liet meer beantwoorden en met de schildwachten van het garnizoen eene soort van wapenstilstand gesloten hebben. li i t a as i, a w as. Prins Adalbert van ISeijerei: is ten gevolge eener ontsteking in het onderlijf, na een lijden van eenige dagenoverleden. - Een te Hamburg gevoerd proces over sluikerijdat zeer lang geduurd heeftis afgeloopen. liet openbaar ministerie heeft geconstateerd, dat 700 gevallen van sluiking hebben plaats gehad, dat op de gesluikte goederen een bedrag van 119.533 Ih. zou zijn geheven, indien de vereisehle aangifte was gedaan, zoodat volgens de wet een zesvoudig bedrag daarvan moet worden betaald, zijnde 717,198 th.benevens de waarde der goederen, be rekend op 400,000 th. Voor elk der verschillende overtrediugen en misdrij- rni, door den beklaagde bedreven, is gevangenisstraf geëischt, waarvan het totaal lot verscheiden jaren klimt. De beide hoofdbcschuldigdenvan Die- men en Friedrichhebben zich door de vlugt aan de hand der geregtigheid onttrokken. - Uit Stuttgart meldt men dat dezer dagen graaf von Vetter, op de jagt zijnde, zijn zoon doodclijk heeft getroffen. OOST E 15 IJ H. De llongaarsche minister van financiën heeft aan het huis van afgevaar digden de staalsbegrooting voor 1876 ingediend en tevens in eene zeer uit voerige rede een overzigt van den financiëlen toestand des lands gegeven waarbij hij deed uitkomen dat het ingediende ontwerp van begrooting eenen vasten grondslag voor de toekomstige regeling der staathuishouding opleverde. Dat budget toonde nieuwe bezuinigingen aan ten bedrage van 8.617,000 11. en de raming der inkomsten berustte op volkomen zekere cijfers ten gevolge waarvan het ongedekte tekort met ruim 11 millioen verminderd was. Daarbij moesten echter nog gerekend worden 2% millioen voor de aanschaffing van geschut, eene uitgaaf die de regering volstrekt noodzakelijk achtte, benevens 2 millioen voor een later op te geven doeleinde. Het tekort moest nood zakelijk uit den weg geruimd worden, want alleen hij eene wel geregelde staathuishouding was eene gunstige oplossing der quaestiën betreffende de staatsschulden en de spoorwegen mogelijk. OfTers werden dus vereischt en daarom stelde de regering, met afschaffing der drukkende belasting op de Wrijven, de invoering voor van eene algemeene 3% percents-belasting op inkomsten, ten einde, in afwachting eener hervorming van liet belasting stelsel, bet herstel van het evenwigt tussclien ontvangsten en uitgaven mogelijk te maken. Ten gevolge van de heffing dezer inkomstenbelasting zou het tekort voor 1876, met inbegrip van alle verhoogde behoeften). 8.590,000 fl. bedragen. Voorts was de regering voornemens afdoende ver anderingen in de wijze van heffing der onderscheiden belastingen in te voerenj, waarvoor de straks vermelde 2 millioen vereischt wierden. Het tekort van 8 millioen zou uit de nog voorhanden gelden van vroegere leeningen gedekt worden en dit zou ook over 1877 kunnen geschieden. - Uit Dalmatië, wordt gemeld, dat de stroom van vlugielingeii uit de llerzegowina naar het üoslenrijksclie grondgebied weder aan het toenemen is. Iu Croalië beloopt het getal vluglelingen uit Bosnië, naar men zegt, reeds 25000. de delegatie den weg zou weten te vinden, die de veiligheid en hel behoud der magt van den staat waarborgt en tevens aan de juiste ï'igting der aan zoo goede leiding toevertrouwde buitenlandsche politiek, welke zich open baart in het behoud des vredes en aan het streven, om de wolkenwelke aan den zuidoostelijke» gezigtseinder opdoemen, uiteen te jagen, den on- ontbeerlijken krachtigen steun verleent. BELGRADO, 21 September. In weerwil van de vredelievende strekking van het adres rust de regering zich op eene zeer groole schaal toe. De vorst zal eerst lieden het adres iu ontvangst nemen. Burgerlijke Van 16 tot en met 33 September 1§?5. BEVALLEN: A. M. Nieuwenhuizcn, gel). Hendriks, D. N. Dusosvva, gel), van Zwieten, D. J. E. M. Jansen, geb. Bontje. Z. M. J. Langezaai.geb. Eraan, Z. B. A. Dirkse, geb. van Rhijn, D. A. Coster, geb. ilolkes, D. - B. Smits, geb. Vlieland, Z. W. Spaanderman, geb. lüiol, Z. A. T. de Lange, geb. Hens- sen, Z. E. Lut, geb. Kramer, D. A. J. Middelkoop, geb. van der Made, D. H. M. S. van lloogeveen, geb. Dtiyser, Z. C. C. Fontein, geb. Beschoor, Z. M. II. Willebrands, geb. Hoogeboom. D. E. 11. Haasbeek, geb. Smagtel, Z. K. Benier, geb. Massaar, Z. E. C. Goddijn, geb. van Berkel. D. H. Plug, geb; van Iterson, D. J. Kesseboom, geb. van Rooijen, Z. M. J. Dulïels, geb. Nieu- wenhuizen, Z. J. P. C. Langezaal, geb. Verliaaff, D. J. M. Poplie, geb. van den Berg, Z. D. Biben, geb. Koudijs, D. J. Oudshoorn. geb. de Vink, D. Palm. geb. Dijkgraaf, D. A. Smits, geb. Boeree, Z. S. M. Korswagen, geb. van der Heyden, Z. E. Spek. geb. Zaalberg, - J. Cockuyt, geb. van Heyst, D. C. W. van der Klugt, geb. Grama, D. A. Bonsel, geb. Niehot, Z. -M.de Tombe, geb. Sjardyn, D. J. de Haas, geb. Dam, Z. GEHUWD: W. J. Larive, jm. en S. J. van Baak, jd. J. C. van Duuren.jm. en A. M. Boonebakkcr, jd. A. II. Eikerbout. jm. en M. Blonk, jd. P. L. Rosdorf, jm. eii G. van Bemmei, jd. A. J. van Pijpen, jm. en A. Schmitt, jd. C. van Noort, wedr. en G. Jacobs, wede. C. Kok. jm. en J. Zoutendijk, jd. J. J. Ilans- beek, jm. en M. C. van der Kwartel, jd. II. W. Bosman, jm. en M. M. Delforno, jd. P. J. Vreeburg, jm. en A. J. Kop, jd. OVERLEDENM. de Groot, D., 9 m. 11. M. Heemskerk, D., 4 m. H. Zand- vlied, wede. J. Vlinkevleugel, 76 j. W. H. Moenen, Z., 1 m. H. Bonte, Z., 5 in. A Marlijn, D„ 2 m. J. M. A. Kniepslra, 1 m. K. van der Hart, Z., 15 m. I. J. J. van Duuren, Z., 16 m. S. C. W. van Oosten, geb. van fley- koop, D. levenl. - A. D. Tisseur, Z., 15 m. H. M S van lloogeveen, geb. Duy- ser. 37 j. A. Ileus, Z., 21 j AKADEMIE-ariEVWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE HOOGESCHOOL. Den 22!|'D September de lieer F. F. Karseboom Jr.geb. te Amsterdam, in de regten, met stellingen. Getrouwd: PETRUS JOHANNES VREEBURG en ANNA JOHANNA KOP, die tevens, ook namens vvederzijdsche betrekkingen, hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van deelneming bij huil huwelijk ondervonden. Leiden, 22 September 1875. Getrouwd: HENDRIK WILHELM BOSMAN en MARIANNE MARIA DELFORNO, die tevens, ook uit naam van vvederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Leiden, 22 September 1875. Voor de vele blijken van belangstelling, bij het overlijden van den Wel-Ed. Heer M. DE BLEYKER, wordt beleefde dank betuigd. Warmond. 21 September 1875. MEENEN 21 September. Volgens telegram uil Sassetol van heden och- uil was de toestand der keizerin in elk opzigl geruststellend; de hoofd- pijmti waren geweken en het herstel der paiiente nam een geregelden en gunst igen loop. Heden avond is de llongaarsche delegatie geopend. Tot voorzitter werd Szogyenyi gekozen, die in zijne redevoering de verwachting uitsprak, dat J'apprécie vivement Ia cordiale sympathie, que mes amis, tant d'ici que d'ailleurs, m'ont te'moignée a l'occasion du 13 Septembre et j'e'prouve le besoin de leur en exprimer ma sineère reconnaissance. Leioe, le 22 Septembre 1875. J. A. VAN HAMEL, Pasteur. is toegepast op de gezochte HÏIEAGEES BL6T, een dadelijk en volkomen geneesmiddel, zonder inspui ting- der aanstekelijke ziekten. Om altjjd in het bezit te zijn van de echte Ï5RAGÉES ISLOT, lette men er op dat elke doos moet bevatten, behalve de liandteekening van den uitvinder BLOT, die van T. CAMBRESY, Apotheker te Luik. Hoofd-dépothoudcr voor België en Nederland. Genezing wordt slechts gewaarborgd aan hen die gebruik maken van het echt geneesmiddel. Met dit middel geen inspuitingen meer, die zoo dikwerf gevaarlijk zijn en bij vernaauwing ongeneesbaar zonder chirurgicale middelen. Te Zeiden bij 1%'. H SWEMERMare, 56.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 3