I Ion antwoord zich voor het vrijhandel-stelsel verklaard. PER TELEGRAAF. Lhoofden iler lersclie beweging, en dal liet beginsel, waarvan zij uitgaan I ti verschillend is, heigeen reeds bleek bij de onlangs gevierde O Connell's er- Clen' F 1» A ft K Ui. Ë.f H. si- I pe maarschalk-president zal. nadat hij op verschillende plaatsen de M. Ijjiiiairc manoeuvres heelt bijgewoond, de departementen HéraullGard nt- Lere Cn Alliei' bezoekendie zooveel geleden hebben door de overslroo- eis I jK pe schade wordt op 33 millioen geraamd. Omstreeks 400 huizen 3- l.jjn vernield. Het aantal personen, die bij de overstrooming zijn omgeko- de' Ld, wordt op 100 geschat. Hst I J pe beet' Wallon, minister van onderwijs, die de baden gebruikt van Icraiides-Dallcs, bij Sassefot, dep. der Iteneden-Seine, heeft dezer dagen een r°n |M!eiuk gehad met zjjn rijtuig en daarbij zoodanig letsel ondervonden, dat telt Ijjj'het bed moet houden. lis- I Qp eene vroeger door den minister van koophandel aan de verschil- Ilende kamers van koophandel gezonden circulaire, over het al of niet wen- )rli I schelijke van de vernieuwing der handelsverdragen die in het volgende jaar ens Ieindigenhebben al de kamers, met uitzondering van die van Rouaan, in Ie" I - Onder de middelen, door de lionaparlisten aangewend om propaganda I te makenbehoort ook het kosteloos verstrekken van papier aan de win- de I |,(||ers 0Bi hunne waren in te wikkelen. Op dat papier vindt men aan- I huldigingen van Bonapartistische opschriften en portretten van Napoleon III. je es-keizerinden keizerlijken prins, maarschalk Canrobert en maarschalk w I |ic Malton. Door deze zamenvoeging tracht men het geloof Ie wekken, dat is I j|ac jiahon de taak heeft ondernomen den jongen Napoleon weer op den w I troon Ie brengen. Sommige prefecten ondersteunen deze pogingen 'Si - L'llnivers maakt een herderlijken briel van den kardinaal-aartsbis- dgl schop van Parijs en 22 andere prelaten bekend, waarin aangekondigd wordt d'l Jat er openbare inschrijvingen zullen worden geopend tot het stichten eener ■"dtI „jjj hoogeschool te Parijs. Uit dien brief blijkt, dat de aartsbisschop het '"''•l oude klooster der Carmelielen, dat een eigendom van hel diocese is, en dat I voorheen diende voor het onderwijs der jeugdheeft afgestaan voor de be- I doelde hoogeschool. Il!| - Naar men verzekert zijn te Govarnie 3000 Carlisten op Fransch grond- s'&[ gebied gekomen. tzttl J IPA1VJE. »l Xaar men verzekert hebben de ministers den nuntius hun ongenoegen ligl te kennen gegeven over de circulaire aan de aartsbisschoppen en de bis- io-l schoppen. De minister van buitenl. zaken deed uitkomen, dat het stuk «II geheel builen den vorm was, omdat de nuntius alleen het regt heelt om met Ml de regering zelve over geestelijke zaken te onderhandelen. Bovendien was lil liet onstaatkundig bedreigingen te uilen tegen eene constitutie, die nog stal slechts ontwerp is en nog moet worden aangenomen. Onwaar was het stuk, I omdat er in beweerd werddat de godsdienstige onverdraagzaamheid in tiiij Spanje van oudsher een regeringsbeginsel was geweest, terwijl toch de IIjl Jlooren en Joden tot op de regering van Philips II vrijheid van godsdienst- lerlj oefening hadden Evenzoo bestreed men het argument aan den burgeroorlog tol ontleend door er op te wijzen dat de vroegere Carlistische opstandde eelt zevenjarige burgeroorlog, was uitgebroken juist toen in Spanjenadat Isabella b den troon had beklommen, de meest volstrekte onverdraagzaamheid heerschte. Uit Hernani meldt men dal de Carlisten nog zeer digt bij die stad ooiil slaan. Op 16 Sept. bereikte een bom, van de batterijen der Carlisten bij eit, Santiagomendi afgeschoten, liet stadhuis cn barstte los onder een hoop lis ammunitie. Bij de ontploffing, die daardoor ontstond, verloren meer dan I 60 personen het leven. Ook wordt St. Sebasliaan nog altijd door de Car- ijbI listen beschoten; in den nacht van 16 op 17 September werden 26 bommen M op de stad geworpen. ril - Lizarragade gewezen bevelhebber van het garnizoen van Seo de Ur en! gel, is ie Marseille scheep gegaan naar Carthagenavanwaar hij zich naar Madrid in krijgsgevangenschap hegeven zal. 11 U I T S ii L A N B. J Tc Wilhelmshaven is Vrijdag 11. van stapel geloopen het achtste of I laatste gepantserd oorlogsfregat, dat volgens het bestaande plan moet ge bouwd worden, liet aantal oorlogschependat thans in Dnitschland in aan- bouw of bijna voltooid is. bedraagt 23 van verschillende grootte, te zamen '"I gewapend met 143 stukken en bezittende een stoomvermogen van 71630 llfj paardenkracht. j - Be zaak van mgr. Forster, bisschop van Breslanzal op 6 October j door hel kon. gcrcglshof voor kerkelijke zaken behandeld worden. Men "j verwacht dat hij uit zijne bediening zal ontzet worden. Daar hij de be- 'I voegdheid van het hof ontkent zal hij zeker niet verschijnen. I Vrijdag heeft het gcreglshof te Berlijn zich bezig gehouden met de I aanklagten tegen de Germania, wegens drukpersoverlredingen. Er zijn niet minder dan zeven zaken op de rol gebragt. Op grond dat de legcn- I woordige verantwoordelijke redacteur van gemeld blad, de heer Tauke, zich J beeft schuldig gemaakt aan het hoonen en lasteren van den rijkskanselier, l(,| beeft het openbaar ministerie gerequireerd een veroordeeling van de beklaagden J lot 9 maanden gevangenisstraf. BELGRADO, 20 September. Volgens een der bladen zon in hel adres van antwoord, omdat het in geheel Europa zal worden bekend gemaakt, geen verlangen naar eene oorlogsverklaring worden te kennen gegeven, maar iou ilit worden gedaan in eene afzonderlijke nota aan den vorst. BELGRADO, 20 September. Volgens de Acoluthus is het adres van ant woord in de Sknptschina met 71 legen 44 stemmen aangenomen en bevat het slechts een weerklank op de troonrede; alzoo geen oorlogsverklaring. Morgen zal het den vorst door eene deputatie worden aangeboden. BELGRADO, 20 September. Volgens beriglen uil Bosnië heeft gisteren tusschen 2500 opstandelingen cn eene brigade Turken een hevig gevecht plaats gehad. De Turken moesten terugtrekken. De opstandelingen hebben in dit gevecht 50 man gevangen genomen. De opstand breidt zich uit. De algemeene kreet is: dood aan de Turken! LONDEN, 20 September. De stoomboot Sunda van de //Peninsular and Oriental Company", heeft, op de reis van Hongkong naar Yokohama, den 14del1 September bij het eiland Turnabout op een klip gestooten en is dien tengevolge op strand gezet geworden. De brievenmaalde passagiers en de bemanning werden naar Shanghai gebragt. Van het gestrande schip is alleen de voorsteven beschadigd. PA1UJS, 20 September, llavas meldt uit Slavische bron uit Bagttsa van gisteren: //De Turken hebben de opstandelingen onder Peko aangevallen. De opstandelingen namen de vlugl. Ook bij Gladis vielen 1400 Turken 800 muitelingen aan; de aangevallenen verloren 50 mande Turken 200, en onder hen 20 agas. PARIJS, 20 September. Te Troyes werd gisteren een vergadering van vertegenwoordigers der republikeinsche dagbladpers gehouden. Dc ongeveer dertig aanwezigen besloten aan de regering een adres te zendenwaarin wordt verzocht opheffing van den staat van beleg en indiening van een nieuwe wet op de drukpers. MUNCHEN, 20 September. Prins Adalbert is sedert den lGd'n September zeer ziek; hij lijdt aan nierkofijk en onderbuiksontsteking; zijn toestand is bedenkelijk, doch volgens hel jongste bulletin niet verergerd. ROSTOCK, 20 September. De Duilsche keizer is gisteren avond te 514 ure hier aangekomen en werd door den groothertog van Mecklenburg aan het spoorwegstation ontvangen, 's Avonds werd hem een serenade gebragt; aan deputaliën, bij den keizer toegelaten, betuigde hij zijnen dank voor de hem bewezen hulde. In zijn antwoord op de toespraken, zeide hij o a."Vóór alles wensch ik u geluk een landsbestuurder te bezitten, die zoowel door zijne reeds vóór lang gebleken gevoelens als door zijne krijgshaftige daden zóo \eel heeft bijgedragen tol de groote gebeurtenissen van welke wij ge tuigen zijn; maar^ook uwen groothertog wensch ik geluk, dat hij in ti zoowel als in zijn gansche volk een zoo krachtigen steun bezit, om van zijne gevoelens door daden te doen blijken." WEENEN20 September. In particuliere beriglen worden de verliezen door de Turken in de jongste gevechten geleden, als zeer aanzienlijk opge geven. NEW-YORK, 20 September. Vijftien duizend katoenarbeiders hebben te Fallriver, in Massachusetts, hel werk geslaakt ten gevolge van de loons vermindering. Veertig spinnerijen staan stil. -Over ile Sclieelhoofiliiijii en hare behandeling. Er zijn weinige ziekten, die zoo dikwijls voorkomen en van zoo weinig gewicht schijnen, maar tevens zoo smartelijk zijn als de scheelhöofdpijn zij slaat het krachtigste gestel ter neder, maakt den lijder voor elk werk cn iedere bezigheid ongeschikt en wekt het medelijden op wanneer de ziekte haar toppunt bereikt, wat maar.al te dikwijls het geval is. De pijn is zoo hevig, dat men ze moet ondervonden hebben, om er zicli een denkbeeld van te makenhet is of het hoofd gaat barstengeheel het lichaam wordt er door geschokt cn dikwijls ontstaan er brakingen die het lijden nog on dragelijker maken. Wanneer men het nog niet eens is, waardoor de scheelhoofdpijn ontslaat zoo kent men toch de natuur dezer kwaal. Bijna alle doctoren zijn hel heden ten dage eens, de scheelhoofdpijn als eene wezenlijke zenuwkwaal te betrachten, die de zenuwen in het hoofd aandoet. Indien wij ons tevreden stelden, slechts deze verklaring over dc scheel hoofdpijn Ie geven, zoude dit een zeer geringe troost zijn voor de ongeluk kige lijders dier kwaal, doch zulks is niet het doel van dit artikel. Geluk kigerwijze hebben wij iels veel beters voor hen; eene behandeling, die bijna altijd de scheelhoofdpijn eenige oógenblikken doet ophouden en bewijst dat zij eene wezenlijke zenuwziekte is. Wij zullen niet de talrijke middelen opgeven de scheelhoofdpijn aanbevolen; zij gaven niet de minste resultatencn zijn bijna allen in eene verdiende vergetelheid geraakt. Men had niet over de behandeling der kwaal nagedacht. Aangenomen dat de scheelhooldpijn eene wezenlijke zenuwkwaal is, handelde het er zich om te onderzoeken of de luilpzaamste agent tegen zenuwziekten aangewend de scheelhoofdpijn geneest. Wij hebben dit middel beproefd en wel met het beste gevolg. Van het grondbeginsel uitgaande, dat het aftreksel der terpentijn een uitstekend middel tegen zenuwkwalen is, onder welken vorm of omstandigheden zij ook ontstaan zijn, hebben wij tegen de scheelhoofdpijn de behandeling van het aftreksel der terpentijn toegepast. Wij moeten echter der waarheid getrouw bekennen, dat wij niet in alle behandelde gevallen geslaaïd zijn; (welk geneesmiddel geneest altijd?) doch de gelukkige resultaten hebben onze resultaten verre overtroffen. Daar hel aftreksel der terpentijn, wegens zijnen walgelijken smaak, niet in een drank of siroop kan toegediend wordenschrijven wij het altijd in den vorm van paarlen voor. De paarlen zijn kleine ronde balletjes van gelatine, van de grootte eener pil, die onder een doorzigtig en dun omhulsel ieder 4 a 5 droppels aftreksel bevatten. Door Dr. Clertan uitgevonden zijn zij den zieken van grooten dienst, daar zij op die manier een geneesmiddel van zulk een onaangenamen smaak kunnen innemen. Bij het ontstaan der scheelhooldpijn neme men 2 of 3 terpenlijnpaarlen van Dr. Clertan; men slikt ze snel door, met een lepel water even als pillen. Meestal is de hoofdpijn na 20 of 30 minuten verdwenen. Wij herhalen dat dit middel niet altijd slaagt, maar het helpt van de 10 malen 7 of 8 malen. Dit is genoeg om hen die aan deze smartelijke kwaal onderhevig zijn aan te raden dit middel te beproeven. Wij geven niet voor eene ontdekking gedaan te hebben, maar wij hebben de voldoening een gelukkig denkbeeld gehad te hebben dat aan een groot aantal menschen nuttig zijn zal. (Uittreksel uit de Wetenschap voor allen). Dr. VALLON. PS. Aan iedereen die zich van de snelle werking dezer paarlen overtuigen wil zullen gratis monsters gegeven worden.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 3