Uit hel bovenstaande blijkt genoegzaam dal heel wat geld in den tijd van 7 dagen is verleerd en door sommigen heel wal is verdiend. Maar de reke ning zon er minder gunslig uilzienals het mogelijk was ook een statistiek te geven van hen, die in die zeven dagen hebben verspild, wat zij hadden bchooren te sparen en die meer bedorven hebben dan in zeven jaren, zoo ooit. weder is goed te maken. Te Amsterdam berekent men het getal der in den laatstcn tijd afge maakte honden op 700. Gisteren namiddag is een arbeider, woonachtig te Maarsbergenaan het slation van den Ncd. Rijnspoorweg te Amsterdam, bij liet rangeren van eenen treinonder een wagon geraaktten gevolge waarvan zijn linkerbeen en zijn reglerarm geheel werden verbrijzeld. Ofschoon hij nog in leven is beslaat er weinig hoop op herstel. Te Purmercnde had Zalurdag II. het volgende plaatsEen driejarig kid, spelende aan den kant van hel water, had het ongeluk er in te val len. Daar men juist bezig was met sptiijenwerd hel kind door de kracht van liet water in een riool, van omstreeks CO meiers lengte, gedrongen. Tot niet geringe vreugde der omstanders, werd het echter geheel ongedeerd aan de andere zijde van het riool gevat en aan de moeder, die haar kind alreeds verloren waande, leruggebragt. Men meldt uit den Helder: üe bevolking dezer gemeente is in weinig dagen belangrijk toegenomen, vooreerst met een aantal polderjongens voor de verbetering der kustbatterijhun aantal zal, naar men verzekert, tot '250 a 300 man worden uitgebreidvervolgens de 450 kolonialendie lijde lijk in hel fort Erfprins zijn gekazerneerd; en de bemanning van het oefenings-eskader. Vrijdag hier binnengevallen. Men kan zich voorstellen, dal het hier niet aan drukte en levendigheid ontbreekt, en dal winkeliers en neringdoenden, en niet het minst de herbergiers, goede zaken maken. De kolonialen, meerendeels Franschen en Belgen, gedragen zich vrij ordelijk. Te Amersfoort is Zondag II. uit een privaat hel lijkje van een pasge boren kind te voorschijn gebragt. Te Heerenveen lied Zondag aan hel spoorwegstation een ongeval plaats, dal betreurenswaardige gevolgen had kunnen hebben. Een heer, die van Zwolle kwam, had aldaar even den trein verlaten en schijnt de waarschu wing //instappen" niet te hebben gehoord, althans hij liep den reeds ver- trekkenden trein achterna, haalde dien in en greep een handvat van een waggon, met het doel om op de loopplank te springen en alzoo in den waggon te komen. Zijn toeleg miste, en nu werd hij, deels Ioopende, deels gesleept wordende, een cindweegs voortgesleurddaar zijn arm bekneld raakte en hij zich niet kon loswerken. Een wisselwachter, het ongeval ziende, wist den machinist te seinen, die nu onmiddellijk stopte. De roe- kelooze reiziger is er me4 een geduchtcn schram over de hand afgekomen. De stationschef heeft van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt. Naar men uit Breda meldt heeft bij eene inspectie, die Zalurdag mor gen over het garnizoen aldaar werd gehouden, een hooggeplaatst officier een sergeant, op wiens houding hij aanmerking maakte, een slag toegtv bragl, zoodal de sergeant zich uit de gelederen moest verwijderen en de hulp van een geneesheer moest worden ingeroepen. De zaak zal onderzocht worden. Vrijdag avond 11. gingen onder Dongen in Noordbrabant een vader en zijne beide zonen uit stroopen. Twee opzigters van de jagt meenende te zien, legden zij hunne geweren in eene sloot neder. Toen een der zonen zijn geweer weder wilde opnemen ging het af; het schot trof hem in de hand en de borstzoodat hij reeds den volgenden morgen aan de gevolgen overleden is. Zalurdag avond bij het vertrek van de stoomboot de stad Breda, van Vlissingen naar Engeland, vernam men. zoodra de boot in beweging werd gezel, een luide jammerkreet. Onmiddellijk stopte de boot, en kort daarna werd een man aan wal gedragen, wiens been tusschcn de machine was be klemd geraakt. De man was ernstig verwond. Wegens den grooten afstand van de stad kwam geneeskundige hulp eerst ten half twee 's nachts opdagen en werd de ongelukkige toen naar het ziekenhuis vervoerd. De policie, die op liet terrein tegenwoordig was, heeft den lijder voorloopig verbonden. De wisselwachter aan hel station te Neuzen is uit zijn dienst ontsla gen, omdat hij door zijne achteloosheid bijna de oorzaak was dal dezer dagen twee treinen op elkander stootten. Toen de trein uit Mechelen nabij het station kwam, Jiemcrktc de machinist dal bij zich op een verkeerde lijn bevond. Door buitengewone krachtsinspanning gelukte het nog den trein op een paar meter afstand van den even te voren aangekomen trein uit Gent te doen stilstaan. Bij onderzoek is geblekendat de wissclwachter in zijn wachthuisje had zitten slapen. 's GHAVENHAGE, 21 September. Tot rijks-ontvanger te Wageningen is benoemd de beer jhr. J. Lauta van Aysma, thans te Barneveld, en tot rijks-ontvanger te Dinxperlode heer II. J. Lamoraal Wichers, thans surnumerair te Botterdam. De 2e luit. J. F. A. de Itooy, van het 4e reg. infanterie, is als 2e luit.- kwariicrmcester overgeplaatst bij het personeel der militaire administratie van het leger in Ned. Indië. De ingenieur le kl. bij de marine P. ,1. Turk wordt gedetacheerd aan boord van het schroefstoomschip Leeuwarden, onder bevel van den kapitein ter zee B. D. van Trojen. De luit. ter zee 2' kl. H. L. Cadet wordt ge plaatst aan boord van het wachtschip te Ilellevoetsluisten einde als le officier gedetacheerd te worden aan boord van den monitor Tijger. Üe luit ter zee 2e kl. C. Vrcede, dienende aan boord van het schroefstoomboot Leeuwarden, wordt, met intrekking zijner overplaatsing aan boord van het schroefstoomschip Cornells Dirks, op non-activiteit gesteld, terwijl de op non-activiteitstelling, met dat tijdstip, van den luit. ter zee 2e kl. M. F. F. ,1. de Nerée tol Babberich wordt ingetrokken en beschouwd als niet te zijn geschied en hij alzoo geplaatst blijft aan boord van hel sehroefstoom. schip Cornells Dirks. De heer P. T. W. Pels is erkend en toegelaten als vice-consul der Ver- cenigde Stalen van Amerika te Batavia. II. M. de koningin heeft heden ochtend 1% ure per Rijnspoor de resi dentie verlaten om zich langs den Rijnspoorweg via Frankfortwaar H. y zal overnachten, naar Stuttgart te begeven ter bijwoning der plegtige ont- hnlling van het gedenkteeken ter eere van 11D. vader. Gedurende de reis zal II. M. aan het meer C.onsta'nz een oponthoud van eenige dagen hebben, Z. K. 11. prins Frcdcrik zal zich in deze week naar zijne landgoede- ren le Muskau begevenen Z. K. II. prins Hendrik vertrekt in het laatst dezer maand naar Luxemburg.' De eerste kamer hield lieden eene zitting, waarin de heer mr. baron de Vos van Sieenwijk het voorzitterschap met eene toepasselijke rede heed aanvaard. Na de mcdedeeling der ingekomen stukken werden de couimis. sign benoemd voor de verzoekschriften en de stenographic. Üe benoeming der huishoudelijke commissie zal in de volgende zitting plaats hebben. Voorts besloot de kamer de troonrede met een adres te beantwoorden. Vervolgens werd overgegaan tol liet zamenstcllen der afdcelingen. De heer Duymacr van Twist erlangde daarop het woord. Ilij herinnert dat het uit de rondgedeelde stukken gebleken is, dat er lusschen de rege ring, bepaaldelijk de ministers van binncnl. zaken en van financiënen de Rijnspoorwegmaatschappij eene overeenkomst gesloten is. Ilij mag niet ont veinzen dat er ook bij hem verschillende bedenkingen legen die overeen komst gerezen zijn en wel van dien ernstigen aard, dat er twijfel gerezen is, of door liet sluiten van die overeenkomst wel het algemeen belang is behartigd. Nu wenscht hij de betrokken ministers de gelegenheid te ver- schaflen daaromtrent eenige inlichtingen te geven. Uit dien hoofde nam bij de vrijheid de kamer verlof te verzoeken, om op een nader te bepalen dag inlichtingen le dezer zake aan de betrokken ministers te vragen, en bij ministers uit te noodigen daarbij tegenwoordig te zijn. Dat verlof wordt verleend en op voorstel van den voorzitter bepaalddat deze interpellatie zal gehouden worden op Donderdag den 23'° dezer. In de heden gehouden zitting der tweede kamer werd door de lil, Luyben en Lenting rapport uitgebragt namens de commissiën benoemd lol ondermoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden, üe commissiën concludeerden tot toelating van al de in de verschillende districten gekozen leden, behalve hel lid verkozen in het hoofdkicsdislrict Haarlemmermeer. Jt bezwaren, tegen die verkiezing ingebragt, werden bevestigd door liet proces verbaal eene officiële acte. üe commissie achtte daarom meerdere inlichting noodig. om le weten in hoeverre de beweerde onregelmatigheden van in vloed zouden kunnen zijn op de zuiverheid der stemming. Dit was voorii van belang omdat de gekozene slechts benoemd was met eene me rderheif van 11 stemmen. Overeenkomstig deze conclusien besloot de kamer al nieuw gekozen leden toe le latenbehalve den lieer baron van lieemstn, en de beslissing over diens toelating nil te stellen. Vervolgens werd overgegaan tot hel opmaken ccner lijst van drie can® dalen voor het voorzitterschap der kamer. Tot eersten candidaat werd Ij de eerste stemming met 55 stemmen gekozen de heer mr. W. 11. Dtillerl; tot tweeden candidaat bij de tweede stemming met 42 stemmen de heet jhr. C. M. Storm van 's Gravesande; en tot derden candidaat bij de tweede stemming met 38 stemmen de heer mr. E. J. J. B. Cremers. Deze lijst zal door eene commissie uit de kamer den koning worden aangeboden. Gisteren avond verwekte liet luiden van de brandklok eene grooli ontsteltenis. De brand was uitgebarsten in een huis op hel Oranjepleii, naar men zegt ten gevolge van het omvallen van eene petroleumlamp. Iltl huis stond zeer spoedig in laaije vlam en is dan ook geheel uitgebrand. - lil de afgcloopen week zijn nog 67 nieuwe badgasten te Schevenhel aangekomen; 671 daar vertoevende vreemdelingen, vergezeld van 103 tal boden vertrokken. Zalurdag jl. waren nog aanwezig 776 badgasten ui 77 dienstboden. Het geheele aantal, tot dusver in dit saizoen, te Scheve ningen vertoefd liebb nde, bedroeg 3010 met 346 bedienden. RUITEN U A N11SGUE BEU IET EN. BELCflË. Tc Brussel is Zondag 11. hel internationaal congres voor de medische» tenschappen geopend in eene plegtige zitting, welke door den koningu persoon werd bijgewoond, en wel met eene redevoering van den voorzit» den heer Vleminckx, waarin deze als het hoogste en verhevenste doel ra het congres de bevordering der algemeene volksgezondheid op den voorgroni stelde. Na deze rede werd het voorloopig bureau bij acclamatie gehaid haafd en werd de minister van binnenlandsche zaken, Delcour, tot voorzitter benoemd. Onder de eere-vice-voorzitters zijn voor Nederland ft hoogleeraar Donders, voor Luxemburg dr. Aschman. ÏS K ffi F 5- A W R. LONDEN 20 September. De lord-mayor van Dublin heeft een manifest uitgegeven, waarini) verklaart, dat de eenheid van geloof het beginsel is, waardoor uitsluiten' de onafhankelijkheid van Ierland kan verkregen worden. Geloof en val» land is zijn devies, liet lersche volk moet katholiek zijn, of het zalopl# den te bestaan. De nieuwe beweging moet tot doel hebben de vernietign- van het overwigt der protestanten, wier laatste overblijfselen hebben pM genomen in de rijen der homcrulers. Men moet niet alleen de were!#' maar ook de eeuwige belangen van Ierland redden. Zoo willen heli: katholieke bisschoppen van Ierland, le Maynooth vereenigd. en aan wt' vergadering de lord-mayor zijn manifest voor de publicatie ter goedkeu»' heeft aangeboden. Men verwacht spoedig een legen-manifest van det der l-omerulers. Men ziet hieruit dal er eene scheuring is ontslaanw

Leydse Courant | 1875 | | pagina 2