LfilDSCHfi COIRMT. Ï875. üT0. 204. DONDERDAG 2 SEPTEMBER. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. f 3.50; met het Ferslag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'ijnartbuiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertcntiën is van 1 4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICHT EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat ingevolge art. 203, laatste alineader wet van 29 Juni 1851 {Staatsblad n°. 85), it begrootiug der plaatselijke inkomsten en uilgaven voor den dienst van 1876 op lieden aan den Raad is aangeboden, op de Secretarie dezer ge- meente voor een ieder Ier lezing nedergelegd en in druk, tegen betaling der kostenalgemeen verkrijgbaar gesteld wordt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leides, 31 Augustus 1875. STOFFELS. Wethr. 1°. B. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 11,2' alinea der Verordening van 4 Mei 1872. op de open- Lare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden {Gemeenteblad n°. 10) Boen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare «holen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 611"1 tot en «et den U>ie" September e. k.in de schoollokalen in de Rijnstraat, iri de Brandewijnsteegop de Binnenvestgracht aan het Plantsoen en aan de Ma- 'rehdorps Achtergracht, des voormiddags van half negen tot negen uren en tfes namiddags van half twee tot twee urenbehalve des Zaterdags namiddags en des Zondags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STOFFELS. VVeth. 1». B. Leides, 1 September 1875. E. KIST, Secretaris. PATEKTB1ADEN. Be BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet Ie weten dat de ingevulde patentbladen over het dienstjaar 1875/6, voor wijk IV, bij het College van Zetters, in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, verkrijgbaar zijn. dagelijks, behalve den Zondag, des namiddags van twaalf tot twee uren, en wel tot en met den 4lleD September e. k., terwijl na het verstrijken van dien termijn, de onaf gehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deur waarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 26 Augustus 1875. STOFFELS, Weth. 1" Burg. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het op den 30!le" Augustus jl. invorderbaar verklaard kohier der personeele belasting, voor de wijken VII en IX, dienst 1875/6; zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Eu wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leiden, 1 September 1875. STOFFELS, Weth. 1". Burgr. Herplaatsing wegens misstelling.) BÜNNENLANDïvCHE bkiugtën. LEIDEN. 1 September. - Het laatste der acht zomerconcerten werd gisteren avond op Zomerzorg gegeven en daarmee hel zeven en dertigste jaar, dat daar die muziekuitvoe ringen plaats hebben, gesloten. Hel toeval wilde, dat dit concert liet eenige «s, dat in dit saizoen wegens slecht weder in de zaal moest worden ge lden. liet was daarom niet te minder, want de slrijkmuziek, onder leiding wn den heer Völluiar, voerde een zeer gelukkig gekozen programma uil; *fl hebben slechts te noemen Ia Traviala, Aleida van Holland, Nachkliingc von hssian, Engellied en Faust, composities, welke uitstekend schoone muziek te genieten gaven. Vooral schitterde de uilvoering van Vestmeyers Engellied en Gade's Nachklange. Daarom ook was het een genoegclijke aanblik te Mn, hoe uitstekend dit concert bezet was, niettegenstaande de storm en fegenvlagen. In den regel wordt dit laatste concert opgeluisterd door eene wiitengewone verlichtingwat gisteren avond door het weder werd onmo- griijk gemaakt. Zomerzorg levert ons, stedelingen, zooveel schoons, zooveel ?Mde muziek en prachtige zeldzame bloemendat wij zeker naar veler tart spreken met den wakkeren ondernemer aan het einde van dit saizoen taarvoor onzen dank te betuigen. Gedurende de maand Augustus 1875 zijn iu de Leidsche volksgaarkeuken 332 portien vleesch, 42 portidn afgeleverd: 2525 portien warme spijs, spek- tolaal 2899 portien. Heden in den vroegen morgeu is aan den Nieuwen Rijn een persoon die een mand met appelen van eene schuit op den wal wilde zettenin het water geraakt; men slaagde er in hem te redden. Omstreeks 12 ure is aan de Haven een persoon met wagen en paard in het water geraakt. Hij was niet bij magie het paard voor de aldaar ge opende brug tot stilstand te ■brengen. Voerman en paard werden gered; de eerste was echter aan het been verwond. Men schrijft ons uit Warmond: Heden herdenkt de heer T. Iloog van Nes alhier den dag, waarop hij voor 25 jaren in dienst der posterijen trad, waarvan ruim 15 jaren als brievengaarder te dezer plaatse. Gedurende dat tijdvak heeft hij hel vertrouwen en de achting der ingezetenen van Warmond in ruime mate weten te verwerven en zich doen kennen als iemand, die aan naauwgezette pliglsbetrachting bijzondere accuratesse paart. De Staatscourant beval eene opgave (32e vervolg) van gewonde en gesneuvelde Europesche militairen van de expeditionaire magt te Atchin, van 8 tot 22 Juiij 1875. Als gewond komen daarop voor: W. de Haan, C. H. Schoenmaker, H. J. Bijleveld P. P. J. L. Burgerman, P. Jansen. De minister van financiën heeft bekend gemaakt dat, te beginnen met den Ist 0 Sept. 1875, gelegenheid zal bestaan tot het overmaken van geld sommen, door middel van bet stelsel van postwissels, tnsschcn Nederland en Britsch-lndie; zijnde voor Indié, met inbegrip van de Fransche en Por- Sbgesche bezittingen aldaar, mitsgaders van Birmah: doch met uitsluiting van Penang, Singapore en Ceylon. Stortingen tot het bovengemelde einde worden tot geen hooger bedrag dan van 10 toegelaten. Het regt van den afzender hier te lande, voor elke afzonderlijke geldverzending, naar Britsch-lndie, te heffen, bedraagt 25 cent voor elke ƒ12.50 of gedeelte van ƒ12.50. Het wordt den belanghebbenden uitdrukkelijk aanbevolen de for mulieren naauwkeurig in le vullen. Zij zijn verpligt hun eigen geslachts naam en woonplaats en die van den geadresseerde, en ten minste de eerste letter van een der voornamen van beidenof den naam van de firma of maalschappijindien eene firma of maatschappij afzendster of geadresseerde is, op te geven; voorts behoort, indien het personen van Indische afkomst betreftde naam van den stam of van de kaste en de naam des vaders te worden vermeld. Te rekenen van den 1»"° September e. k. bestaat er gelegenheid om brieven met aangegeven geldswaarde tot een bedrag van ƒ500 in plaats van ƒ100, gelijk lot dusverre, door tusschcnkomst van de hulpkantoren der posterijen te verzenden en te ontvangen; terwijl tevens de magtiging tot inonlvangname van brieven met aangegeven waarde tol een gelijk bedrag van ƒ500, in plaats van ƒ100 gelijk tol dusver, door de geadresseerden kan worden verslrekt door middel van liet formulier van lastgeving, voorkomende op het stuk, waarbij hem van de aanwezigheid van den brief op het post kantoor wordt kennis gegeven. Het stoomschip Prinses Amalia is gisteren van Batavia ter reede van Texel aangekomen. Tot predikant bij de Ned. Iierv. gemeente te Utrecht is beroepen ds. H. V. Hogerzeil, pred. te Arnhem. D'. 11. A. Gagnebin, pred. bij de Waalsche gemccnle te Delft, heeft de toezegging van beroep naar Moutier (kanton Bern, in Zwitserland) aan genomen. Te Rijswijk werd 18 dagen geleden het dochtertje van den koetsier baron P. door diens hond iu de hand gebeten. Het dier leed, zooals later bleek, aan dolheid, lil weerwil van de geneeskundige behandeling, open baarden zich Zaiurdag II. de verschijnselen van watervrees en eergisteren is het kind bezweken. Te Dclfl is in den nacht van Zondag op Maandag aan den eigenaar van een beignetskraam een taschje ontrold, waarin zich p. m. ƒ500 bevond. Als een slaaltje van de liooge prijzen, die men tegenwoordig voor por selein besteedt, kan dienen, dat op eene heden te Haarlem gehouden ver knoping voor een met landschappen en figuren uitvoerig in kleuren beschil derd Saksisch porseleinen tafelservies, bestaande uit 123 stuks, in eerste veiling ƒ9000 geboden werd. Daar het eehier bleek, dat de kooper, op daartoe gedane vordering, niet in staat was deze som le betalen of daar voor zekerheid le geven, werd liet servies op nieuw in veiling gebragt en alsiiu voor ƒ8500 verkocht en toegewezen. C.)

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1