BUITEN LA NDSCIIE BERIGTEN. le Siltard uitgezien hebben. Wij kwamen den eersten dag uit Maastricht te Sitlarddit is een marsch dien ieder soldaat gemakkelijk kan maken, en ik verzeker u, dat er bij aankomst vóór de plaats door de soldaten ge zongen werd. Den 18dcnzooais de schrijver erkent, hadden de troepen gerust van een marschdie ze zoo erg niet vermoeid had. Men zag toen op alle wegen om Sitlard soldatendie de omliggende plaatsen gingen be zoeken, waar kameraden gelegerd waren, en 's avonds den 17dc0 waren bijv. bijna alle officieren vereenigd op ecnigen afstand buiten Siltard, om een muziekuitvoering te booreu, die door bel muziekcorps van het regiment gegeven werd. Dat 4 soldaten overleden zijn is waar; maar de oorzaak wordt overdreven. Bij iedere inkwartiering gaan de officieren en dus ook de officier van gezondheid niet naar bun kwartier vóór alle soldaten behoor lijk verzorgd zijn; en dan bovendien, wal beeft ons land aan een krijgs- magtdie niet een marsch van 4 uren kan maken. Van het aantal zieken is niets overdreven; alleen is zeker 80 pCt. achtergelaten om door- geloopcn voeten. Volgens berigl van den Nederl. consul-generaal te Buda-Peslh is de oogst van tarwe en rogge in Hongarije zeer middelmatig uitgevallen. Van beide artikelen heeft Hongarije wel hel noodigc voor eigen consumlie opge- bragt, maar bel is niet le wachten dat groote hoeveelheden voor den uit voer beschikbaar zullen zijn. Van tarwe is intusschen van den vorigen oogst nog ecnigc voorraad overgebleven, die op omstreeks 3 millioen centenaars geschat wordt en van uitstekende qualiteit is. De voorname reden van hel mislukken der zomergranen is gelegen in liet door den langdurigen winter vertraagde uilzaaijenwaarop in April en Mei zeer ongunstig weder volgde. Mais en aardappelen beloven, indien het weder warm en droog mag blijven, een zeer goeden oogst. Van groot gewigt voor de veeteelt is de ruime op brengt der voedergewassen van alle soorten. 'sGIlAVENHAGE, 26 Augustus. Door Z. M, isals blijk van goedkeuring en tevredenheidde bronzen medaille, ingesteld bij besluit van 22 September 1855, alsmede een loffelijk getuigschrift, toegekend aan: den leD luit. van het reg. grenadiers en jagers J. E. II. Ilanckarte 's Gravenhage, wegens tweemaal volbragte redding van een drenkeling; den 2*" luit. van het 3' reg. infanterie F. W. Dries- sen, te Bergen-op-Zoomwegens de redding van een drenkeling; den four- t-ier van laatstgenoemd regiment G A. van Raay, mede te Bergen-op-Zoom, wegens de redding van een drenkeling, en aan D. II. Bresser, te Gorinchem, wegens de redding van een drenkeling uit de haven aldaar. Door Z. M. is aan A. A. J. C. baron van der Ileyden van Doornen burg, te Warnsveld, vergunning verleend tot het dragen der versierselen van kommandeur der orde van den 11. Gregorius den Groote, hem door den Paus geschonken. Door Z. M. zijn benoemd: tot griffier bij het kanlonfgerqgt te Ilolwerd de beer E. Heringa Jz.deurwaarder aldaar; lot notaris te Genemuiden (arr. Zwolle) de beer R. Jonkers, cand.-notaris aldaar, en tot notaris le Holten (arr. Deventer) de heer R. W. G. Frijling, cand.-notaris te Zwolle. Voorts is aan den beer A. Wassenbergh. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als notaris te St. Anna-parochie. De kapitein ter zee 11. B. Kip, laatst behoord hebbende tot de zcemagt in Oost-IndiC, en van daar in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld, en met den !en Sept. aanst. gedetacheerd bij het dep. der marine, ter waarneming der betrekking van chef der afdeeling personeel bij dat departement en van lid der commissie tot het examineren van zee-officieren enz., en zulks ter vervanging van den kapitein ter zee A. Schotborgh, die, op zijn verzoek, eervol wordt ontheven van de waarneming dier betrekkin gen en op non-activiteit gesteld. De luit. ter zee 2e kl. W. van Hasselt, uit O. I. teruggekeerd, is mede op non-activiteit gesteld. Aan den kolonel Queysenkommandant van het reg. grenadiers en jagers, is de onderscheiding ten deel gevallen van tot buitengewoon adju dant des konings benoemd te worden. fl. M. de koningin heeft gisteren, denverjaardag van 11D. jongsten zoon, op het Huis ten Bosch een luisterrijk diner gegeven waaraan werd deel genomen door Z. K. 11 prins Frederik, den hertog en de hertogin Herman van Saksen-Weimareenige leden der hofhouding en verschillende aanzien lijke personen, die thans de gasten zijn van II. M. -- Men verneemt dat in het vonnis van den kanlonregler alhier, in de zaak van den lieer Carré, veroordeeld wegens overtreding der wet op den kinderarbeid, zoowel door hel openb. ministerie als door den veroordeelde is berust. In de zitting van den gemeenteraad van den lsleD April 1875 werd met algemecne stemmen besloten omonder zekere voorwaarden aan de lieeren P. J. de Sonnaville en J. J. G. de Wijs alhier, op hun verzoek, af te staan een strook grond aan de landzijde nabij het gemeenlebadhuis te Scheveningenten einde daarop een galerij le doen bouwen voor magazijnen met bovenwoningen. Ter uitvoering van dat plan kwam door genoemde heeren met vier deelgenooten cene vcreeiiiging tot stand onder den naam van "Sociélé des Galeries". Inmiddels werden de plannen voor de uitvoe ring gereed gemaakt, het werk aanbesteed en Maandag 11. met den bouw aangevangen. liet gebouw, dat eene oppervlakte inneemt van ongeveer 1200 M2, zal be staan uit eene galerij ter lengte van 84 meters, ter breedte van 5,50 m. en ter hoogte van 6 m. door middel van zuilen en arcaden aan liet landterras vóór liet badhuis verbonden. Deze galerij zal toegang geven tot 18 maga zijnen van verschillende afmetingen en allen met verschillende beslemming. Aan elk magazijn is cene woning verbonden, bestaande uit twee kamers, eene keukeneen kantoor enz.gedeeltelijk aangebragt op den beganen grond en op de tussehenverdieping. De galerij zal verder toegang geven tot bovenwoningen, die in twee verdiepingen boven die galerij zullen worden opgebouwd. Deze woningen zullen te zamen bestaan uit 24 afdeelinger. en 76 vertrekken van verschillende afmetingen uiet balcons, portierskamers, water- en gasleiding en verdere inrigtingendie tot een aangenaam verblijf noodig zijn. De vertrekken zullen allen gemeubeleerd worden en kunntn afzonderlijk en gecombineerd worden verhuurd, zóódanig dat aan eene aan vrage b. v. van zeven vertrekken op ééne verdieping en lot veertien ver- trekken voor écne woning kan worden voldaanhebbende toch elk vertrek toegang tot een portaal. In verband met het internationaal karakter der badplaats zullen de gevels o. a. worden versierd met de wapens en de standaards der verschillende rijken, dte gewoonlijk le Scheveningen verte- genwoordigd zijn. Het gcheele werk zal den 15drn Junij 1876 voltooid moeten zijn. De plannen zijn vervaardigd door den architect J. J. c. de Wijs alhier, die tevens met de uilvoering van den bouw is belast, terwijl het werk is aangenomen door den heer B. P. Schippers alhier. Eergisteren namiddag bevonden zich twee knapen in het zoogenaamd Dekkerduin voorbij de Laan van Mcerdervoort. Zij waren nog al diep in het duin doorgedrongen, zoodat, toen zij den terugweg aannamen, de zon reeds onder was gegaan. Eensklaps werden zij door een hevigen schrik 1«. vangendaar zij eenige schreden van hen verwijderd een manspersoon in een boom meenden te zien, die zich opgehangen heeft. IJlings naar de stad gevlugt, vertellen zij daar hun avontuur, dat gisteren ochtend ook ter oore van onze policie komtwelke onmiddellijk per rijtuig op recherche gaal. Doch vruchteloos; er is geen spoor van een zelfmoordenaar te ontdekken, zoodat zij onvcrrigler zake terugkwam. Het eenige wat haar te doen stond was de opsporing der twee jongens, waarin zij werkelijk mogt sla gen. Deze namen van hun verbaal niets terug en boden zelfs aan de plek aan le wijzen, weshalve onze commissaris der eerste afdeeling, vergezeld van een inspecteur en de beide knapennogmaals een rijtoertje naar de duinen deed. Na eene vermoeijende wandeling door het duinbereikte men eindelijk de bedoelde plaats. Maar hoe stonden allen en niet hei minst de knapen le kijken toen zjj een pseudo-manalias musschenver schrikker, zagen. F KGELAK B. LONDEN 25 Augustus. De werkstaking van de mijnwerkers in Warwickshire heelt nu reeds vier maanden geduurd en geen van beide partijen toont zich gezind toe le geven. Men vreest dat sommige mijnen door overstrooming geheel onbruik baar zullen worden. Dc Daily Mews vestigt de aandacht op de klimmende duurte van hel vleesch in Engeland. Het dreigt 60, misschien wel 100 pCt. duurder le worden. Hel blad is van oordeel, dat alle belemmeringen op den invoer, die thans nog maar 10 pCt. van bet verbruikte vee levert, moeten worden opgeheven. Berigten uit Bombay melden hel volgende: De kroonprins zal, gedu rende zijn verblijf te Bombay, de gast zijn van sir Philip Wodehonse te Parcll. De resident te Cashmere, majoor Henderson, zal in November te Bombay aankomen om zich aan te sluiten bij den staf van den prins. Den lid1"1 Januarij zal de prins zijn inlogt houden binnen Delhi en daar vertoe ven tot den 20sttD of 21slea. Hare hoogheid de prinses van Tangore heelt het verlangen te kennen gegeven om met haar heer gemaal naar Madras te komen, ten einde haar opwachting le maken bij den zoon van koningin Victoria. FKANKnUK. De heer Dufaurc, minister van justitie, zal, naar men verneemt, ziclt niet storen aan bet verzet van zijnen ambtgenoot voor binnenlandsche zaken, legen het doen vaststellen van de drukperswet, en zal weldra aan den mi nisterraad voorstellen hel ontwerp te behandelen, dal de door hem gepresi deerde commissie heeft in gereedheid gebragl gedurende de vorige kamer- vacantie. Hij zal aan het kabinet de wijziging aautoonen, welke hij in dat ontwerp noodig acht, en hen verzoeken op te geven de wijzigingen, welke huns inziens vereischt wordeu. Voorts wordt verzekerd dal de minister van justitie eenige bepalingen van hel door Jules Favre opgesteld drukpers-wets ontwerp zal overnemen. -• Naar men zegt zou Buffet voornemens zijn over te gaan tot de verplaatsing van twee prefecten, en daartoe reeds het voorstel hebben gedaan aan den president. Van de zijde der republikeinen zou men gaarne zien dat daar onder de heer Ducros was, wiens gedrag te Lyon zooveel afkeuring heeft ondervonden. De regering denkt slechts enkele maatregelen van orde te nemen tegen over dc door graaf Stolberg aangevoerde Dnitscbe bedevaartgangers naar Lourdes. De officieuse Moniteur zegt, dat het komen op Fransch gebied, hetzij te Parijs of te Lourdes, aan Duitsche onderdanen natuurlijk niet ver boden kan wordenmaar het wenschelijk te achtendal de bedevaartgan gers in alle dagbladen, van welke kleur ook, volkomen onverschilligheid voor hunne demonstratie zullen vinden, eene demonstratie, waarmede Frank- rijks nationale belangen mets te maken hebben. De graanoogst hier te lande schijnt ongeveer een vierde gedeelte bene den dien van 1874 te zullen blijven. In 1874 bedroeg de opbrengst 130 millioen hectoliters en was zij dus zeer hoog; het cijfer van 1875 wordt geschat op 95 millioen; schoon aanzienlijk minder dan ten vorigen jare wordt de oogst dus over het algemeen niet ongunstig geacht. Het Paleis van Nijverheid is Zondag 11. door meer dan 25000 personen bezocht. Sedert de nationale tentoonstelling van 1855 heeft men eene zoo groote menigte niet naar het paleis zien stroomen. Verscheiden Engelsche fabrikanten hebben besloten hunne meest ontwikkelde werklieden naar te tentoonstelling te zenden. Reeds zijn een 100-tal Engelsche fabriekarbeiders te Parijs aangekomen. Een Engelschman, die op een velocipède van Weenen naar Parijs zal rijden, heeft Donderdag morgen te 4 uren zijn togt aanvaard. Hij acht zich tiil till isl dl

Leydse Courant | 1875 | | pagina 2