LEIDSCHE COURANT. 1875. S0. 177. MAANDAG 2 AUGUSTUS. STA DS-DER IC II TEN. ÜlNNENLANDSCHE BE-K!GTEN. ADVERTENT1EN Hi Jn J* LM De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50; Mei het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35franco p. p. ƒ3.35. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjafin. buiten de expeditiekosten. afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der AdvertenliSn is van 1—4 regels 1.- iedere regel meer 25 cents. Bij dcïc Courant behoort een Bijvoegsel. burgemeester en wethouders van leiden, Gezien het adres van J. M. Gobüs en L. M. Van Helderen, tot het in richten van eene slachterij in het perceel aan de Marendorpsche Achter gracht, wijk G, n°. 90; Gelet op art. 6 van de wét van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Doen te weten, dat tol het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Zaterdag den 14^" Augustus aanst.'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen het verzoek op dien tijd in te bren gen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 31 Juli 1875. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Iloofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te welen dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het op den 30steo dezer maand invorderbaar verklaard kohier van het patentrecht, voor wijk VIII, dienst 1875/6; zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd leiden 31 Juli 1875, v. d. brandeler. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Maandag den 2d,n Augustus 1875, 's namiddags te drie uren. 1°. Benoeming van twee hulponderwijzers of hulponderwijzeressen aan de school n°. 1 voor onvermogenden. (184) Voordracht tot beschikbaarstelling van ƒ500.ter gelegenheid van het congres van astronomen. 85) LEIDEN. 31 Julij. Gisteren bezagen wij de inrigting der Leidsche Vleesch-maalschappij, gelegen aan den hoek der Koppenhiuksteeg en de Hooglandsche Kerkgracht. liet doel dier cooperative vereeniging is zoo practisch mogelijk, name lijk «goed en goedkoop vleeséh" tc leveren. De nieuwe vleeschmaatschappij is zamengcsteld uit aandeelhouders; nie mand kan er vlcesch koopen zonder een aandeel van tien gulden te bezitten, maar voor dien prijs verschaft hij zicli ook de zekerheid van «goed en goed koop vleesch" te kunnen bekomen. Het vleesch. dat wij daar gisteren schoon aan den baak zagen hangen, zag er heerlijk uit en was volgens bevoegde kenners van de beste qualiteit, trouwens een noodwendig gevolg van het zaakkundig systeem, volgens het welk het vee gekeurd en gekocht wordt. liet getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 61 tot 67 volwassen personen en 16 iot20 kinderen. lieden morgen is onder Voorschoten een jongeling, alhier woonachtig, die paarden uit het land had gehaaldvan het paardwaarop hij was ge zeten, afgevallen, waarbij een zijner armen, naar men zegt op twee plaatsen, is gebroken. Het stoomschip Celebes is op 29 Julij van Batavia naar Nieuwe Diep Wrokken. Van 's rijks munt is thans reeds voor een bedrag van 5 millioen aan gouden tientjes aan de Neder!, .bank afgeleverd. Door de kon. Belgische academie zijn tegen 1877 vijf prijsvragen uitge schreven, waaronder eene over eene geschiedenis van Jacoba van Bcijeren en eene over eene vergelijkende studie over de Vlaamsche poüzie en die van andere Germaansche talen, met het oog op hetgeen door de eerste aan de laatste ontleend is. en den invloed op de laatste door de eerste uitgeoefend. Voor elk bekroond antwoord wordt eene gouden medaille uitgeloold, ter j waarde van 600 fr. In den gemeenteraad van Alphen is het voorstel ingekomen tot af- j schaffing van de gewone jaarmarkt of kermis. Te Rotterdam haU gisteren in het feestgebouw aan het Nieuwe Werk, hetzelfde gebouw dat ook hier tijdens de jongste akademiefeeslen op de Ruïne-heeft gestaan, de plegtige ontvangst plaats van de liedertafels, die aan het twaalfde Nederlandsch nationaal zangersfeest aldaar zullen deelne men. Het orkest van den heer Stumpff leidde de plegligheid in, waarna de heer Joost van Voilenhoven, eere-voorziller van de feestcommissie, het woord voerde om den zangers het welkom toe te roepen. Bij eene opgraving in de Spuihaven te Dordrecht zijii onderscheiden voorwerpen van historisch belang gevonden, waatonder koperen en zilveren munten, verschillend wapentuig en pottebakkerswerk, die door de zorg van het dagelijkse!) bestuur worden bijeenverzameld, met bestemming voor het Dordrechtsch museum. -- Een aantal der te Haarlem vergaderde leden van het Ncderl. onderwij zers-genootschap heeft gisteren een rijtoer gemaakt door Haarlems omstreken, hun aangeboden door de Haarlemsclie afdeeling. Zij deden o. a. Boekenrode aanwaar zij door den heer J. Messchert van Voilenhovendie hen uitge- noodigd had, uiterst gastvrij werden ontvangen en waar hun een déjeuner aangeboden werd. De gasten, meldt deH.C., stelden blijkbaar een dergelijk bewijs van welwillenheidhun in deze dagen van strijd over de openbare school door dezen gastheer gegevendubbel op prijs. Na den afloop van den rijtoer vereenigden zij zich aan een collation in de sociëteit «de Kroon", en woonden daarna nog een concert bij in de sociëteit de Vereeniging. - Te Amsterdam is gisteren namiddag een hevige brand uitgebarsten in de handschoenwasschcrij van mej. Pellissier, in de Lcidschestraat. Ofschoon, ten gevolge van de aanwezige naphla, liet vuur zich met groote snelheid over drie vertrekken verspreiddewerd de brand door de werking van twee spuiten spoedig gebluscht. Bij den gemeenteraad van Utrecht is ingekomen eene missive van het gemeentebestuur van Leiden, waarbij wordt medegedeeld, dat de schipper op Utrecht, Nijkamp, verzocht heeft ontslagen te worden van het padgeld a 2 per reis, of wel dat dit mogt gesteld worden op ƒ0.50. B. en W. willen dat. alvorens op dit verzoek beslist worde, de vraag zal overwogen worden, of thans, nu gebleken is dat de regering ongenegen is het jaagpad in helieer bij liet rijk over te nemen, niet op andere wijze eene ontbinding van de bestaande gemeenschap tussehen Leiden, Woerden en Utrecht kan worden verkregen. Op voorstel van den voorzitter werd beslotenaan de commissiedie vroeger in zake het Leidsche jaagpad heeft geadviseerdde overweging van en het uitbrengen van rapport over deze quaestie op te dragen. Tot directrice der te Utrecht op te rigten middelbare school voor meisjes is benoemd mej. S. J. C. Buddingh, op een tractement van ƒ2000, en tot leeraar in de wiskunde aan het gymnasium aldaar de heer C. ii. Boon, thans leeraar aan hel gymnasium te Doetincliem. Aan het r. k. parochiaal armbestuur tc Huissen zijn door wijlen den heer A. J. L. baron van Laer van Hoenlo twee legaten vermaakt, een groot ƒ10000 en het andere groot ƒ51100, aan die instelling onder verschillende lasten en bepalingen besproken, alsmede ƒ2000 aan het r. k. armbestuur onder den last eener jaarlijkschc hroodbedeeling. (Zie verder het IHjeoeg.el.) Hartelijke dankbetuiging voor de vele bewijzen van belangstelling, onder vonden bij de bevalling mijner Echtgenoote. A. L. ÓUWEREERK. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden hij de geboorte van onzen Zoon, betuigen wij onzen hartelijken dank. D. ii. VAN GEÈR. Leydebdorp 31 Julij 1875. E. J, V,\N 6ÉÈR, Venher,

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1