LEIDSCHE COURANT. VRIJDAG 30 JULIJ. ST A DS-1ÏER ÏCÏITEN. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van milicien-verlofgangers der lichtingen van 1872 en 1873. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van milicien-verlofgangers der lichting van 1873. BINNENLANÜSCHE BEUIGTElN. 4 X. m. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. f 3.50; mei het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaan, buiten de expeditiekostcn. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels I.— iedere regel meer 25 eenls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, doen te weten, dat de rekening en verantwoording van de inkomsten en uitgaven dezer ge meente, over hel dienstjaar lf>74. met al de daarbij behoorende bescheiden aan den Gemeenteraad op lieden is overgelegd, tegelijk voor een ieder gedurende veertien dagen ter lezing nedergelegd op de secretarie dezer gemeente en in druk, legen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Geschiedende daarvan, ingevolge art. 219 der Wet van 29 Juni 1351 Staatsblad n°. 55), openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant, Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANOELER, Burgemeester. Leiden, 29 Juli 1875. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaires van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, van den 16l)'n April en den 26"«" Jlei 1875, A n°. 112<1/2 en 1832 ('J' aid). Prov.blad n°. 27 en n°. 35; Brengen ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgan gers der lichtingen van 1872 en 1873, behoorende tot het 2e en het 5e regi ment infanterie, dat zij zijn opgeroepen om in werkclijken dienst te komen, tot het hou den van oefeningen op grnote schaal en het bijwonen van troepen-vereeni- gingenen daartoe op Zaterdag den 3Isle" Juli aanstaande, des namiddags vóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van kteeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomenalsmede van ver lofpas en zakboekje, zullende deze miliciens met onbepaald verlof worden gezonden uiterlijk vóór uit. Augustus ek. dat zij mitsdien worden uitgenoodigd om zich op Frijdag den 30steD Juli aanst., des voormiddags tusschen 9 en 12 «ren, aan te melden ter plaatse lijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun toekomende daggeld; en dal, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinde ren aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan ter plaatselijke Secretarie behooren kennis Ie geven, in het eerste geval, onder overlegging eener ge neeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt biervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leides, 29 Juli 1875. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Znid-Uolland, van den 16den April 1875, A n°. 1124/2 (2' aid.), Provinciaal- Had li". 27 Brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlof gangers der lichting van 1873, behoorende tot het regiment grenadiers jagers, het l«, 3«, 4e, Gc, 7e en 811 regiment infanterie, dat zij zijn opgeroepen om in werkelijken dienst te komen, tot het hou den van herhalings-oefeningen dat zij daartoe op Dinsdag den 3llM1 Augustus aanst., des namiddags vóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform ge kleed en voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomenalsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen in het genot van onbe paald verlof worden hersteld, nadat zij gedurende dertig dagen in werke- hjken dienst zullen zijn gehouden; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigd om zich op Zaterdag den 3l"™ Juli aanstaandedes voormiddags tusschen 9 en 12 uren, san te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwjjzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun even tueel toekomende daggeld ol passage-biljet en dat. bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinde- fen aan deze oproeping te voldoenzij daarvan tijdig ter plaatselijke Secre tarie behooren kennis te geven, in het eerste geval, onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 22 Juli 1875. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 29 Julij. lu de zitting van den gemeenteraad van heden is benoemd tot hulp onderwijzer aan de jongensschool lc kl. II. M. Hubregtse alhier, en tot onderwijzeres 2e kl. aan de school n°. 2 voor minvermogenden mej. M. Koopal alhier. Tot tijdelijke leden der commissie van financiën (de hh. Buys en Hartevelt bevinden zich buiten de gemeente) werden gekozen de lib. Krantz cn van Hettinga Tromp. De voordragt betrekkelijk de benoe ming van een concierge voor het museum van schilderijen cn oudheden op de Lakenhal werd goedgekeurd, cn dientengevolge als zoodanig benoemd A. Leget, door wien die betrekking reeds gedurende ccnigcn tijd werd waargenomen. Op het verzoek van J. 11. Bijdendijk, om restitutie van plaatselijke directe belasting, werd, overeenkomstig de daaromtrent uilge- bragte rapporten van burg. en weth. en de commissie van financiënatwij- zend beschikt. Ingevolge hun verzoek werd eervol ontslag verleend aan II.' W. Bosman, als hulponderwijzer aan de jongensschool der le kl., en aan J. W. F. van Brussel, als opzigter bij de fabricagewerken. Vervolgens wer den goedgekeurd een suppleloire staat van begrooting, dienst 1875 (verbou wing van de lokalen der bank van leening), een staal van al- en overschrij ving op de bcgrooting van 1875 (onderhoud van straten en pleinen) en de rekeningen van het II. G. of arme wees- en kinderhuis en van het Ned. Israëlitisch ambtenaar, over 1874. Voor de sluiting der vergadering vroeg de heer Dercksen het v oord. Hij bragt hel een en ander in het midden betreffende het Ned. taal- en letter kundig congres, dat op 24 Augustus en volgende dagen te Maastricht zal gehouden worden, welke bijeenkomst, gelijk men weet, in het vorige jaar alhier had moeten plaats hebben, llij vroeg of de commissie, alhier zamen- gesteld om het congres voor te bereiden, was ontbonden, in welk geval er eene vergadering zou moeten gehouden zijn, waarvan hem, spreker, niets bekend was. Ook vroeg hij of er geen kans zou bestaan om de notu len van die commissie ten behoeve van hel archief der gemeente te ver krijgen. Hij deed voorts opmerken dat hetgeen op 24 Aug. te Maastricht zou plaats hebben een echec is niet voor hem, maar wel voor de gemeente, die de verantwoordelijkheid voor de zaak op zich had genomen. Wat hem betrof hij wilde niet gaarne ergens als gast verschijnenwaar hij zich ge vleid had gastheer te mogen zijn en genoot liefst niet daar. waar hij genot had w illen verschaffen. De voorzitter gaf op het hoofdpunt van het door den lieer Dercksen gesprokene ten antwoord dat de commissie nog niet was ontbondenmaar dat men niets van haar had gehoord. De voorzitter deelde o. a. mede dat ontvangen was, van den heer P. de Hoog, te Utrecht, eene auto-biographie van diens grootvader mr. Lodewijk van Toulon, die met dankzegging was aangenomen en in het archief zou worden geplaatst. Voorts zijn nog ingekomen: de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over 1874, een adres van de inspecteurs van po- Iicie om verhooging hunner jaarwedde, en eene voordragt van burg. eo weth., om eene som van /5C0 le bestemmen voor de bijeenkomst van astronomendie in de volgende maand alhier zal plaats hebben. Bij besluit van 18 April jl heeft Z. M.beschikkende op het verzoek schrift van J. P. Treub cn anderen, allen wonende te Voorschoten, llü. bewilliging verleend op de statuten van de naamlooze vejinoolscbap /'Bouvvvereenigiug te Voorschoten", te vestigen le Voorschoten. Op de gisteren te Voorschoten gehouden paardenmarkt waren minder paarden aangevoerd dan andere jaren; het getal beliep nog gegn C00. Niet temin werd er veel handel gedreven inzonderheid voor Fransche rekening. 5 tot 6-jarige paarden gingen tot hooge prijzen van de hand; voor een 4-jarig paard o. a. werd ƒ500 besteed. Uit het Westland wordt ons gemeld dat de kans om met Engeland rekening te maken tot verzending van aardappelen niet is geslaagd. Re

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1