BUITENLANDSCHE BEB1GTEN. arbeid bekwaam gemaakt. Wij roepen ons dit alles bij ons afscheid met aandoening te binnen. Weledele heeren bestuurders! zeer geliefde onder wijzers! ik verheug mij, uit naam van allen, die thans eervol worden ont slagen, u te mogen bedanken; maar mij ontbreken de woorden, om dit naar waarde tc doen. O, gelood ons, dat wij het aandenken aan uwe lieldc diep in ons hart zullen bewarendat uwe lessen blijven weerklinken in ons gemoed. Wij willen ijverig streven die op te volgen. Daarmede zullen wij zeker u en onzen dierbaren ouders het best onze erkentelijkheid bewijzen. God moge u beloonen u en onze waarde makkers voortdurend zegenen en behoeden. Vaartwel Aan ieder der vertrekkende kwcckelingcn werd een geschenk ter herinne ring aan de inrigting uitgereikt. Eenige dagen geledenmeldt het iïbl.ontving de president van de Vcrecniging tot heil des volks, afd. Amsterdam, een bezoek van een geacht bewoner dier gemeente, den heer J., die de werkzaamheden der vereeni- ging reeds door menig bankbillet van ƒ1000 gesteund heeft en hem ditmaal den wensch te kennen gaf, dat aan de kinderen der havclooze bewaarscho len een gelegenheid lot ontspanning kon worden verschaft. Hij opperde het plan om met de kinderen per spoor naar het Gooi te gaan en daar een dag in de vrije natuur met speleneten en drinken door tc brengen. Toen de voorzitter den heer J. zijn bijval en den reeds lang gekoesterden wensch te kennen gaf, ook aan de ouders der kinderen nu en dan ook eens ecne ont spanning te kunnen geven, stelde die heer hem weder 1000 ter hand, om aan beide plannen uitvoering te geven en het saldo van rekening nog ten behoeve der bewaarscholen te besteden. Onder Overschie zijn gisteren namiddag twee personen, die op liet land werkzaam waren, door den bliksem gedood, terwjjl een derde ge troffen werd aan de achterzijde van liet ligchaam. Gisteren middag is aan den Slolcrweg, onder de gemeente Nieuwer- Amstel, de bliksem in een hooiberg geslagen, na zich een weg gebaand te hebben door crue woning, zonder aldaar schade aan te rigten. De hooiberg is afgebrand. Te Hilversum heeft zich Zondag II. het on weder op cenc allerhevigste wijze ontlast. De regen was zoo zwaar dat binnen een kwartier de lagere gedeelten van het dorp overstroomd waren door liet water, dat als in berg- stroomen van de verschillende straten omlaag stroomde, totdat het digt b(j de r. k. kerk een meer vormde, waardoor men waden moest eer men den liooger gelegen straatweg bereiken kon. Zaturdag avond, omstreeks 8 ure, is bjj een hevig onweder, dat boven den Tielerwaard woedde, de bliksem te llerwijnen ingeslagen bij den land bouwer van Erkel. ten gevolge waarvan diens huis en hooiberg zjjn af gebrand. De spoortrein, die Zaturdag namiddag ten G ure uit 's Bosch te Eind hoven aankwam, is aan een groot gevaar ontsnapt. Op de lijn nabij het station stond een goederentreinwaarom het signaal onveilig voor den ko menden trein was geplaatst. De machinist bemerkte dit naar - liet schijnt tc laat. Door uit alle magt te remmen, ontnam men den trein echter den snellen gang; zoodat de botsing maar gering was. De passagiers ondervon den slechts een ligten schok; van de goederenwagens werden eenige be- sclmdigd. Heden is rondgedeeld het verslag der commissie van rapporteurs over hel verhandelde in de afdeelingen der tweede kamer bij het onderzoek van het gewijzigd wets-ontwerp tot herziening der kiestabel. Naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen en bezwaren tegen het tweede ontwerp is de commissie met de regering in overleg gelreden over een viertal punten. De minister van binnenlandsche zaken heelt daarop een schriftelijk antwoord gegeven en daarbij tevens een nader gewijzigd wets-ontwerp ingediend. Hierbij laat de regering het voornemen varen lot vorming van het dis trict Amsterdafn tot een zevenvoudig disirict, ofschoon zij niet instemt met de bedenkingen daartegen ingebragt. De keuze van een zevende lid zal dan aan Amsterdam eerst te beurt vallen als die stad een zielental van 325,000 zal hebben. In de tweede plaats wordt voorgedragen de vórming van een nieuw district met de hoofdplaats Loenen, afd. Vecht, zamengcsteld uit de gemeen tenboenen, Breukelen St. Pielcrs, Bretikelen Nijenrode, ltuwiel, Vree land, Niglevegt. Abcoude Proosdij en Abcoude Baambrugge (van het disirict Utrecht); Mijdrecht, Wilnis, Zegveld, Kamcrik, KockengenHarmeien, Liuschoten, Veldhuizen, YVilleskop, Montfoort, Snelrewaard, Vinkeveeti, Zevenhoven (van het district Gouda); Aalsmeer, Uilhoorn, Ouder-Amslel, Diemen, Watergraafsmeer (van het districht Haarlemmermeer); Muiden, Weesp, YVeespercarspel en Ncderhorst den Berg (van het district Amers foort). Totaal aantal zielen 44256. Ten derde wordt een hieuw district Apeldoorn voorgesteld in de plaats van het vroeger voorgedragen district Groenlo, Ie vormen uit Barneveld (van het district Amersfoort), Apeldoorn, Epe en Voorst (van het district De venter) en lieerde en llatlem (van het district Zwolle). Totaal getal zie len 44049. Ten vierde is, ter voldoening aan de geuite wenschen. als hoofdplaats van liet tegenwoordig hoofdkiesdistrict Sleenwijk. voorgesteld Meppel. Eindelijk handhaaft de regering het voorgestelde nieuwe district Bergen- op-Zoom, behoudens enkele daarin gebragle wijzigingen. De regering acht het van belang dat dit wets ontwerp nog zoo spoedig mogelijk door de statengeneraal worde behandeld, opdat aan het voorschrift van art. 77 der grondwet in verband met art. 99 der kieswet worde voldaan. Het voor Stcenwijk gekozen lid behoudt zitting voor Meppel. De com missie van rapporteurs, onvoltallig geworden doordien de heer van Kuyk ophield lid der kamer te zijn, heeft na kennisneming van het regerings- antwoord geen aanleiding gevonden om nader met den minister in overleg te treden en is van oordeel dat de openbare beraadslaging over bet voorstel gencesrzaam is voorbereid. 's GRAVENHAGE 20 Julij. Z. M. de koning-groothertog heeft benoemd tot ridder van de orde de Eikenkroon den heer Jacques Errera, consul-generaal honorair van It: te Brussel. Door Z. M. zijn benoemd: tot griflier bij het kantongeregt te Gra» de heer mr, C. M. W. Schnell, advocaat te Beusichem; tot plaatsvervanger kantonregter te Nijkerk de heer H. Ooster, ontvanger der registratie aldaat; tot griffier bij het kantongeregt te Lochem de heer mr. H. J. Jordens, a|. vocaat te Deventer. Aan den heer C. Visscher Moulin is, op zijn verzoek, eervol ontsla verleend als commissaris van policie en waterschout te Dordrecht. De 2dt luitt. bij het corps mariniers G. C. Mirandolle en W. F. Paebl; zijn bevorderd tot lslen luitenant bij dat corps. De luit. ter zee l,te kl. J. M. Brevet, gedetacheerd bij 'srijks werfb Willemsoord en toegevoegd aan den onder-directeur der marine aldaar wordt op non-activiteit gesteld, en vervangen door den luit. ter zee p'tp S. K ra ij en h off van de Leur. Volgens een bij het depart, van marine ontvangen telegram is de oet ningsdivisie, onder bevel van den kapitein ter zee J. van Gogh, den 18k dezer te Madeira aangekomen. Aan boord was alles wel. Naar men verneemt heeft II. M. de koningin, als blijk van belangslelfa in het 25-jarig huwelijksfeest van mevrouw Offermans van liove, dezen vierde zangeres Hd. portret met facsimile vereerd. De arrondissements-regtbank alhier heeft heden den metselaarsbaas 5, die voor cenigen tijd een zijner knechts met een kalkschop eenc verwonfc aan het hoofd toebragtcene maand cellulaire gevangenisstraf en ƒ8 opgelegd. Eene werkvrouw uit Delftdie zich aan diefstal in dienstbaarheid schuldi maakte en daardoor in het bezit kwam van een gouden medaillon en eenis andere voorwerpen, is tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Te Scheveningen had gisteren middag een der baders zich te vera zee gewaagd en zou hoogst waarschijnlijk zijn onvoorzigtigheid met be verlies van zijn leven hebben moeten boeten, ware het strandpersoneel u het Badhuis hem niet bij lijds ter hulpe gesneld. Niet dan met zeer re moeite en door het toevallig in zee zijn van een roeibootje, waaraan It den drenkeling eindelijk gelukte zich vast tc klampen, werd hij weder het strand gebragt. at b S lï b' w Vi b P li EKG ËLANB. LONDEN. 19 July. Bij de commissie, die zich alhier, onder voorzitterschap van den lorl- mayor, heeft gevormd, tot het inzamelen van giften ten behoeve van It noodlijdenden ten gevolge van de overstroomingen in Frankrijk, waste derdag reeds een bedrag van 16,000 ingekomen. Er is tegen den 31'" Julij in Alexandra-palace een feest georganiseerd ten behoeve van de noof- lijdenden, dat in luister alles zal overtreffen, wat men tol dusver tel» den gezien heeft. Er zullen ook kleedcren voor de noodlijdenden gezouda worden, waarvan de stof door de fabrikanten van Bradlort gratis geM wordt. De heer Semon heeft zich met het gratis maken dier kleederen b last. Alhier is ook een som van 240 bijeengebragt voor den aankoop in graan, ten behoeve van de noodlijdenden door de uitbarstingen van de v® spuwende bergen op IJsland. Voor de hongersnoodlijders in Klein-Azie is alhier 300C0 bljeeis bragt. Een heer. wien men om een bijdrage voor dat fonds verzocht, it' woordde, dat er altijd ergens in de wereld een hongersnood was en dalhtt daarom maar beter was, die zaken aan de natuur over te laten, dieft overbevolking verhinderde. De stoomboot Shannon, welke Vrijdag te Plymouth binnenliep, brad beriglen aan van de verschrikkelijke aardbeving op de grenzen van Col® bia en Venezuela. Een correspondent schrijftDe stad Cucuta is verniell, geen enkel huis is overeind gebleven en 5000 personen zijn gedood onder de bouwvallen. Rosario, San Antonio, Capacho Guasimi, San Juan de Ve rona San Cayclano, San Chrislobal, Farida, Soberatira la Grila endcii' burige dorpen zijn allen geheel verwoest. Drie vierden der bevolking in streek, waar de aardbeving zich deed gevoelen, zijn gedood. De enkele ge zinnen, wier leven gespaard is, leven in de buurt der bouwvallen, worden thans verjaagddaar de ontbinding der duizenden lijkendie onls de steenen bedolven zijn, hen dwingt te vertrekken. Hartverscheurend het dc gewonden te zien, voor wie er nergens verpleging te vinden is,en die niet kunnen blijven leven onder deze omstandigheden. Geen woorden kunnen van den ontzettenden toestand, waarin wij verkcereneen denk beeld geven. Roovers en dieven van de naburige landen zijn als gieren «1 de ongelukkige stad en hare omgeving nedcrgeslort; en schier geen enkele brandkast is daardoor gered. Hel groote pakhuis en de winkel van Ie» middelen te Puerto de los Cachos werd geplunderd en verbrand door de bandieten. De groote kathedraal van Pamplona is een hoop steenon. Venezuela schijnen de verwoestingen nog grooter te zijn. De vulkaan'' bovendien nog niet lot rust gekomen en voortdurend worden nog schokken gevoeld. FRANKRIJK. De Sultan van Zanzibar is Vrijdag avond, bij zijne aankomst al®* ontvangen door ecnen aide-de-camp van den president der republiek hoofd van het kabinet van den hertog Decazes, een secretaris van d® prefect van politie, Léon Renault en generaal de Geslin. Later hebben dc prefect van politic en 30 genoodigden van de minisleriënui' handelsstand enz. bij den Sultan in het hotel du Louvre aan een tijd deelgenomen.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 2