advertentie n. PER TELEGRAAF. - 3i den storm van 26 Junij aan bruggen en wegen veroorzaakt, zijn weder ,»f vernield. Het water steeg met geweldige kracht en vulde de pas lecggc- ij pompte kelders. De huizenwelke nog gevaar aanbodenwaren sedert den g| vorigen storm ontruimd en de toegangen door militairen bezet, zoodat er geen menschen omkwamen. Verscheidene huizen werden van hunne daken tj beroofd, en de houten scliouwburgtent van een goochelaar werd geheel ver nield. Zoowel in beide deelen der stad, als op het eiland Margarelha zijn verscheidene gebouwen omvergewaaid. Het geheel leverde een aanblik van ontzettende verwoesting op. VERSAILLES, 15 Juijj. In de nationale vergadering wederlegt Savary den heer Roulier. Hij ontsluijerde alle woelingen der Bonapartisten, die nu eens conservative denkbeelden ondersteunen en dan weder heul zoeken bij de demagogie. Hij eindigde zijne redevoering met te zeggen dat wanneer liet keizerrijk terugkomt, dit eene herhaling zou zijn van de regering van 100 dagen met een Sedan bovendien. De heer Bullet verdedigde den prefect van policie, en bewees dat deze ambtenaar goed gehandeld heefttoen hij bet woelen van de revolutionnaire partij aan het licht bragt. Er waren verscheidene punten die de regering tot waakzaamheid noopten De heer Du- faure hield een pleitrede voor den procureur-generaal de Leïïemberg. Deze toch heeft geschreven dat in de gesignaleerde feiten een begin van nitvoe- I ring lag. 'IE zou n'e* aan bewind blijven, indien ik zulke ontwerpen niet vermogt te onderdrukken", zeide de minister. De beer Gambetta be toogde dat de verklaringen, door de regering nu afgelegd, niet voldoende waren, daar zij, naar het scheen, moesten dienen om de revolutonnairc partij aan te lasten, zonder den hoofdschuldige te treften. Deze schuldige was de Broglie; hij toch herstelde de Bonaparlistischgezinde ambtenaren in hunne betrekkingen. De heer Buffet verklaarde steeds in overeenstemming met vijne ambtgenoot Dufanre gehandeld te hebben, en ontkende de juistheid van ilambelta's bewerendat het kabinet aan de zaak eene andere wending vilde geven. Een krachligen tegenstand heb ik geboden aan hen die mjj wilden f dwingen ambtenaren af te zetten, die den staat trouw dienen, zeide hij, en ten slotte verzocht hij een votum van vertrouwen in het kabinet. De beraadslaging werd gesloten. De lieer Baragnon stelde deze motie voor: "De nationale vergadering, vertrouwende op de verklaringen door de regering afgelegd, gaat over tot de orde van den dag." Gre'vy betoogde dat de ministeriële quaeslic niet kan vermengd worden met de zaak der Bonapartisten. Picard deed uit komen dat zoo mogelijk elke crisis moet vermeden worden. De motie: /eenvoudig over te gaan tot de orde van den dag," werd verworpen met 424 tegen 272 stemmen. De motie Baragnon werd aangenomen met 438 tegen 2. LONDEN. 15 Julij. In antwoord op de vraag, door den lieer Kennaway in het huis der gemeenten aan de regering gedaan, antwoordt de lieer Bonrke. dat de Sultan van Zanzibar gedurende zijn verblijf in Engeland ecu nieuw traclaat heeft geleckend, wegens twijfel, ontslaan over dat van 1873. MUNCHEN, 15 Julij. Van de 284 kiezers, die hier benoemd moeten wor den, zijn tot dusverre 220 liberalen. Van eenigc verkiezingen is de uitslag nog onbekend. ISC1IL, 15 Julij. Toen de hofequipage van den keizer van Duilschland aankwam bij het posthuis te Strobl, wachtte de keizer van Oostenrijk zijn gast reeds af. De keizer van Duilschland naderde dien van Oostenrijk. Reide keizers omarmden en kusten elkander tweemalen, drukten elkander herhaaldelijk beide handen, spraken verscheiden minuten lang met elkander cn zetten daarna gemeenschappelijk den logt naar Ischl voort. LONDEN, 15 Julij. Hel huis der gemeenten heeft het voorstel van Faw- cet, strekkende om geen enkel deel der uitgaven voor de reis van den prins van Wales naar Indië ten laste van liet Indische budget te brengen, ver worpen met 379 tegen 67 stemmen. LONDEN, 16 Julij. Ten gevolge van lievige stortregens zijn groote over- siroomingen ontslaan in Gloucestershire, Forest Dear en Wales. In Mon mouthshire hebben de overslroomingen zeer veel schade veroorzaakt; 13 menschen zijn omgekomen. Het water blijft wassende. MUNCHEN, 15 Julij. Hier zijn gekozen 228 liberalen cn 56 ultramonta- nen lot kiezers van de leden der kamer. SAN SEBASTIAN15 Julij. De Carlisten D in de rigling naar het gebergte, dal hel Borundo dal bestrijkt. te A. Ha! moet jij weer eens laten voelen (er begonnen meer hoeren naar luisteren) dat je lid van den gemeenteraad bent? 't Is ook wat lid te wezen zooals jij het zijt <n op zoo'n lamlendig dorp. Moeten ze daarom hier hooren, dat je toch boven me bent. Zeg me reis: wat heb jij toch zoo al uitgevoerd in je negerij? Ha. ha, ha! Zelf zijn tuis poetsen, dat anders zijn knecht doet, omdat hij lid van den raad is. Waarom? Wel. dan mag er niks aan schelen, daarom poetst hij 'tzelf; want dan moet hij rijden met den burgemeester ol geeft hem zijn gerij ter leen. Alzoo krijgt hij den naam van een uitmuntend lid van den raad en hij doet toch jaar in jaar uit niks. 't Is een mooie over 't paardlilling, die makerij van boeren lot raadsleden. En zou je denkendat ik ze 't hier in den gemeenteraad niet zou durven vertellen? Heel wat beter vent dan jij in je koeienslreek. Ik weet wel, dat leden van den raad in de steden meestal docters en apothekers zijnmaar dat zijn toch in allen gevalle menschendie een ziel in 't lijf hebben, 't zou me wat kunnen schelen, en jij, ze moeten je maar goed opnemen, jij hebt, met de heele santekraam van je kameraadsleden veel meer vleesch als geest. C. Maar, Ariel wat wou je eigenlijk van de beestenmarkt zeggen? A. Dat we hier een betere beestenmarkt moesten hebben, 't Is hier met het afgaan en aankomen der sporen het drukste punt van de stad. Soms komt er de artillerie, dat ik wel eens gezien heb, langs heen. Dan met volle markten, zooals nu. de bezorgdheid voor je vee. En dan nog de ge dachte, dat er zoo'n mooie, ruime markt gemaakt kon worden, dat niet gedaan wordt. B Misschien vergeel je er wel bij te zeggen, dal er geld in overvloed is, kijkende naar het dagelijksch gebouw van villas, bruggen en scholen. A. Hei, hei! villas laat, geloof ik, de stad niet bouwen; bruggenvernieu- wingen zijn dunkt me hoog noodig, en wat het bouwen van scholen betrelt, hoe meer hoe beter, al kostte het eens zoo veel als'l nu kost; maar daarom moet niet iets hoog noodig en nuttig op de lange baan geschoven worden. Hebben de bruggen en scholen haar lijd gehad, net zoo wel als de stads poorten en enkele onnutte Icelijkc stadsgrachten, de beestenmarkt mag en moet waarachtig ook wel een ander tijdperk intreden, Maar ik heb gehoord, dat die op de haven komt? A. Ben je mooi mal. kerel! zoo ver van 't spoor af? C. Maar, Arie! waar zou jij dan de markt willen hebben? A. Ik? Dat zal ik je kort en goed zeggen. Ik heb dat van de week, toevallig in de stad zijnde, eens wezen bekijken. Ik zou haar bijna op dezelfde plaats houden; de Korte Langegracht dempen tot aan de Mare en de gracht langs Amicitia, dan kreeg je een mooi pad naar 't spoor cn was kort daarbij en bij de stoombooicn. B. 't Zou nog al wat kosten A. Kom je daar weer Sn met jc zuinigheidsmethode? Wil jij het voor niet doen Laat het wat kostenIs het een voor schoonheidhet ander voor passage, het derde voor onderwijs, welnu! laat het vierde dan voor landbouw en nijverheid zijn. 't ls schande, dal we hier zoo'n beesten markt hebben. B. Maar, de menschen dan, die er wonen, zouden die er geen schade van hebben A. Zoo heel veel niet cn zoo heel gauw niet. Daar zouden op de Korte Langegracht wel andere gebouwen en inrichtingen verschijnen; maar dat zou zoo heel spoedig niet wezen cn de overgang en verandering, die toch bij zulke dingen niet te ontwijken is, zou zoo plotseling niet zijn. Maar, hl ware dit ook zoo, bijzonder moet voor algemeen belang wijkendat moet. B. Ja. dal heb ik ondervonden bij de longziekte. A. En toch ben je er niet mager van geworden, hé! Komt! laten we maar een borrel gaan drinken; wc hebben er maar eens over gepraat. B. Ja daar zullen zoo veel eieren niet van uitloopen. A. Als jij er ten minste aan moest gaan staan, was 't al gauw POLITIE. Ter beschikking van den eigenaar een geel gladharige mophond met zwarte snuit, zijnde teel. Getrouwd: volbrengen groote bewegingen Dr. JOHANN CHRISTOPH VOI.LGRAFF en WILHELM1NA MARIA DE BAS. De Heer en Mevrouw VOLLGRAFF DE BAS beluigen, ook namens de wcderzijdsche betrekkingen, hunnen oprechten dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling. Den Haag, 15 Juli 1875. Eenige kennisgeving. IA«EZO\»EN. Een afgeluisterd praatje op de Beestenmarkt te Leiden, den 4 Juni 1875. A. Zóó! hoe maak jij hel? B. Best man! en jij? A. Ja, ook goed. Wal eenboel is dat hier. Ik dacht, dat het van daag beter zou wezen, dan voor acht dagen; maar 'lis net zoo'n herrie als verleden week. B. Uitgenomen, dat 'tniet zoo regent als voor acht dagen en dat de lam meren veel goedkooper zijn. Ben je daarover soms uit je humeur? A. Dat de lammen goedkooper zijn? Ben jeik moet er nog 40 of 50 hebben; neen dat niet. Ik meen den stand van de markt. Waren v>;e nu hier te Amsterdam of te Rotterdam, dan hield ik nog mijn mond niet; want, al is in die sleden een hoeveelheid gronds bijna viermaal duur der dan moest er toch voor gezorgd worden. Maar hier, waar de markt 'sjaarlijks toeneemt en nog meer zal toenemen als de spoorweg Leiden Woerden klaar zal zijn, hier is 'teen schandaal zoo'n beestenmarkt te heb ben; te meer, daar hier zoo'n schoone gelegenheid voor is. B. Jongen! wat is het jammer, dat jij niet in den Leidschen gemeente raad zit, dan kon je dat zoo eens vertellen. Voorspoedig bevallen van een Zoon J. II. G. RU1GROK Leiden, 15 Juli 1875. WOBBE. Heden beviel voorspoedig van eene Dochter A. VAN DER LEE, geliefde Echlgenoote van J. J. KONING. Leiderdorp, 15 Juli 1875. Alle bekende en onbekende Schuldeischers van de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschappen van wijlen den Heer WILLEM VAN TUIL, in leven Koffij huishouder, en mede wijlen zijne Echtgenoote Mejufvrouw ELISABETH VAN DOESBURG, beide gewoond heb bende en overleden te Leiden, worden bij deze opgeroepen om op Woens dag den 215lcn Juli 1875, des voormiddags te 10 uren, te verschijnen ten kantore van den Notaris W. F. KAISER, aan de Hooigracht N°. 46, te Leiden, lot het aanhooren en opnemen der Rekening en Verant woording, welke alsdan, namens den erfgenaam dier nalatenschappen, zal worden afgelegd; zullende, indien er geen verzet plaats heeft, worden overgegaan tol de voldoening der schuldenvoor zoover de baten der nala tenschappen toereikende zijn.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 3