BUITEN LAIN DSCIIE BERIGTEN. PFR TELEGRAAF. tot het Spuiwaar hij door zijn cornac werd gearresteerd en in statigen optogt naar den circus teruggevoerd. Het laat zich aanzien dat Scheveningen dit jaar weder druk zal wor den bezocht. Zoowel in het dorp bij particulieren als in de meeste villa's zijn grootendeels de appartementen reeds verhuurd en in het gemeentebad huis en het hotel garni is nog maar weinig open. Ook in het hotel d'Orange hebben reeds velé bestellingen plaats gehad. ËKCGLAN». LONDEN 14 Mei. Onder voorzitting van den lord-mayor is alhier eene openbare vergade ring gehouden met het doel om gelden te verzamelen tot het instandhouden en uitbreiden van het doofstommen-instituut. Dit instituut werd in 1872 opgerigt door een Nederlander, den heer van Praagh, en heeft steeds de gelegenheid gegeven aan vele doofstomme kinderen, om, volgens de in Nederland gevolgde methode, te leeren spreken en verstaan. De lord-mayor deelde mede dat bij hem voor het instituut reeds was ingeschreven voor een bedrag van 2000 waaronder 500 van barones Mayer de Rothschild. In de dagbladen wordt het zoogenaamd //geessel-ontwerp" medege deeld, hetwelk onlangs door den minister van binnenlandsche zaken is in gediend. Zij strekt tot betere beveiliging van personen tegen daden van geweld en bepaalt dat personen, die zich aan bedoeld misdrijf schuldig ma ken, doch alleen mannen, mogen gegeesseld worden. De straf zal aan personen beneden de 16 jaren worden toegediend met eene roede van ber kenrijs, aan oudere personen met de bekende »Cat o' nine tails." Bij de strafoefening mogen niet meer dan 25 slagen worden toegediend. FRANHKMK. De nationale vergadering heeft Donderdag beraadslaagd over het voor stel de Courcelle, volgens hetwelk voor deze vergadering geene aanvullings- verkiezingen meer zullen worden uitgeschreven. De heer Wolowski stelde het volgende amendement voor: /'De kiescolleges zullen vóór 1 Augustus aanst. niet worden bijeengeroepen tot het verkiezen van afgevaardigden om te voorzien in opengevallen plaatsen. Indien echter vóór 1 Augustus het tijdstip der algemeene verkiezingen niet bepaald isdan zullen de aanvullings-verkiezingen onmiddellijk worden uitgeschreven. Dat amendement werd verworpen met 464 tegen 179 stemmen. Vervolgens werd het eenig artikel van het ontwerp, gelijk het door de commissie was gewijzigd, aangenomen met 370 tegen 297 stemmen. De Fransche academie is Donderdag overgegaan tot het verkiezen van twee nieuwe leden, om de plaatsen, opengevallen door den dood van de lih. Jules Janin en Guizot, aan te vullen. De heer John Lemoinne werd bij de eerste stemming gekozen met 18 van de 35 stemmen, 14 waren uit- gebragt op den heer Boissier. Voor de tweede plaats hadden vier stemmin gen plaats. De heer Dumas, lid der academie van wetenschappen, kreeg ten laatste 17 stemmen en Jules Simon 16, terwijl 2 stemmen waren uitge- bragt op den heer Laugel. Daar er dus geen volstrekte meerderheid was verkregen, zoo is deze verkiezing zes maanden uitgesteld. De Patrie deelt mede, dat mgr. Richard, bisschop van Belley, tot coadjutor van den kardinaal-aartsbisschop van Parijs is benoemd, die later den aartsbisschop zal opvolgen. Men heeft te Parijs een souvenir ontdekt van de commune, bestaande in 140 vaten teer, elk van 500 kilogr. inhoud. De brandstichters hadden die in de kelders van de fondamenten eener kazerne gelegdwelke gebouwd zou worden op den hoek van den faubourg St. Denis, digt bij het Noorder- spoorwegstalion. Die bouw. in 1869 begonnen, werd niet voortgezet, en kelders en terrein bleven in den toestand liggen, waarin de oorlog die gevonden had. Nu heeft de stad dat terrein verkocht aan een maatschappij, die er 22 huizen op zal zetten, en bij een bezoek aan de kelders heeft men de teer gevonden, die de communemannen in brand hadden willen steken om den troepen van Versailles het voortdringen te beletten. Zaturdag 11. viel een schrikwekkend tooneel voor in de menagerie van Bidel, die zich thans te Parijs bevindt. Op het oogenblik dat de dieren temmer zou binnengaan in het hok der koningstijgers, greep de jaguar met zijne klaauwen den staart der leeuwin, die men in haar hok deed terug- keeren; hij beet en verscheurde dien staart op ijseüjke wijze. Drie bedien den met lange ijzeren staven waren niet in staat hem te doen loslaten. De leeuwin brulde van pijnde andere wilde dieren begonnen mede te brullen. De aanwezigen verbeidden angstig den afloop. Eerst Bidel zeiven gelukte het met een zware ijzeren stang den jaguar terug te drijven. De leeuwin moest echter een stuk van haren staart missen. Onmiddellijk daarop begaf Bidel zich bij de tijgers. Ook daar viel een klein incident voor. Paquita, de tijger, sloeg met haren klaauw den steel van Bidels zweep stuk. Bidel ging niettemin voort, onverschrokken, ofschoon het publiek hem toeriep: //Genoeg voor van avond!" Na afloop werd de temmer met daverende toe juichingen begroet. SPAVJE Het Cuartel Real bevat een brief, door don Carlos naar aanleiding van de ongeregeldheden te Gratz aan zijnen broeder Alphonsus geschreven. //Ik wensch u geluk", zoo schrijft hij//en ook Maria wensch ik harteljjk geluk, dewijl de revolutie u haren haat waardig keurt en u tot het voor werp gemaakt heeft van hare woeste vervolgingen. Dit is eene groote eer, een der groote voorregten, aan de heilige zaak, welke wij dienen, verbon den. Don Carlos doet de plegtige gelofte van op de lafhartige beleedigingen van Gratz te zullen antwoorden door de heerlijke toejuichingen, welke zijne definitive zegepraal te Madrid zullen verkondigen". Te Barcelona zijn 254 Carlistische krijgsgevangenen tegen anderen uit- j gewisseld. DVITiCHLAND. I Omtrent het plotseling vertrek van den bisschop van Breslau naar het j üostenrijksch gedeelte van zijn bisdom heeft de Schles. Zeit. een brief out- vangenonderteekend met het teeken des kruises en de letters I. H. S. j Volgens die missive was den 6deD dezer, omdat de bisschop niet aan zijne dagvaarding had voldaanuit Breslau per telegraaf te Berlijn magtiging ge- vraagd om hem in hechtenis te nemen. Daarop was uit Berlijn bevel gege ven, hem den volgenden morgen vroeg te arresteren. Doch inmiddels was de partij van het centrum dit te weten gekomen en had nog denzelfdea dag daarvan berigt gezonden aan graaf Ballestrem; tengevolge waarvan de hoogwaarde heer prins bisschop, //geheim delegaat der provincie Posen", naar Johannisberg in veiligheid werd gebragl. Te Krakau is een Pool aangehouden, bloedverwant van wijlen deii vroegeren aartsbisschop van Posenals verdacht van deelneming aan het complot tegen Bismarck en den minister Falk. Dezer dagen is te Berlijn aangekomen een vreemdeling, welke voorgaf te zijn prof. Sarosthy uit Salamanca en het houden van voorlezingen over I Spanje aankondigde. Thans blijkt dat de man een opligter is. die van den naam van den beroemden geleerde te Salamanca en van de deelneming, welke het lot van dezen in de beschaafde kringen van Berlijn vond, partij getrokken heeft, om bij voorname personen alhier ontvangen te worden ei I reclame voor zijne voordragten te maken. De pseudo-Sarosthy is sedert gisteren ochtend uit het Thiergarten-hotel spoorloos verdwenen, en heeft I den hotelhouder een koffer met oude laarzen achtergelaten. Het in de zang-1 akademie voor hem bijeengebragte geld (100 th.) heeft hij medegenomen, nadat hij, op naam. van den Spaanschen hoogleeraar, bij een schoenmaker I en een kleermaker zich crediet had verschaft en zich door hen het beste I en het fijnste had laten leveren. BERLIJN, 14 Mei. Het koninklijk geregtshof voor kerkelijke zaken heelt eergisteren na de openbare zitting een geheime zitting gehouden, waarin, naar men verneemt, de instructie in zake den prins bisschop van Breslai ter sprake is geweest. De voorloopige instructienaar aanleiding van Kullmanns moordaanslag op Bismarck, ingesteld tegen katholieke vereenigingen hier ter stede, (welke instructie op het laatst van Julij 1874 voorloopig gesloten werd), en tegen hare bestuurders, is thans afgeloopen, en de acte van beschuldiging bij het Sladtgericht ingediend. Waarschijnlijk wordt het proces in Juuij a. s. behandeld. MADRID, 12 Mei. Generaal Reges heeft, op weg van Vittoria naarI Mirandaeen bende Carlisten geslagen en twaalf hunneronder welke een I hoofdmangevangen genomen. De fractie-Sagasta van de constilutionnele partij zal weldra een door vele I leden dezer fractie onderleekend adres van adhaesie aan de dynastie deal koning aanbieden. ROME, 13 Mei. De Opinione verklaart dat de in buitenlandsche bladenI voorkomende berigten betreflende het door de Italiaansche regering onttwr l pen nieuwe handelstarief onjuist zijn, en doet uitkomen dat de regeringI aan de vrijhandelsbeginselen getrouw blijft, doch zich genoopt ziet, tol vernieuwing van de handelslractaten, met inbegrip van de suikerconventif, I voor de schatkist een inkomen van vijftien millioen te verwerven. 28?ste Staats-LiOterlJ. Vijfde Klasse. Trekking van 15 Mei. Prijs van 200: N°. 466, met premie van ƒ3000, 19048. 100: 16587 19696. Prijzen van 70. 455 1749 2016 4378 6077 7504 9182 10627 12971 15593 18589 19227 1374 2000 2233 5923 7367 8442 9517 12302 14058 Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. 0. DRABBE.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 6