Leidsche Bouwvereeniging. ADVERTENTIE N. en aan den opzigler 2< kl. bij den waterstaat R. F. Reyucke. Ontslagen: eervol, de hoofdcommiesen bij de algem. rekenkamer L. de Chauvigny de Blot en L. G. A. Miero; de gewezen schout van Lonthoir L. C van Sprew, en de 2' deurwaarder bij den raad van justitie te Samarang R. J. L. E. Ruitenbach. Benoemd: tot procureur-generaal bij het hoog geregtshof van Ned. Indie, tevens advocaat-fiscaal voor de land- en zeemagt, mr. M. P. A. Cosier, onlangs van verlof uit Nederland leruggekeerd; tot hooldinspecteur voor de suiker- en rijstcultuur, het landelijk stelsel enz., de directeur der fiouv. kina-aanplantingen in het regentschap Bandong K. W. van Gorkom; tot resident van Ternate. de adsist.-resident van Salatiga A. J. L. van 11e- merl; tot adsist.-resident van Sambas, de adsist.-resident van de Lematang- oeloe en-ilir en de Pasoemahlanden K. F. Ten Sietliofftol adsist.-resident van de Lemalang-oeloe en de Pasoemahlanden, J. J. Meijer, laatstelijk adsist.-resident van Amoenlhai, van verlol uit Nederland terug; lot adspir.- coniroleur, de ambtenaar voor de burg. dienst in Ned. Indie J. 11. F. Ter Meulen; bij hel binnenl. bestuur op Java en Madura: tot controleur le kl. de controleur 2e kl. J. G. Ussel de Schepper; tot controleur 2e kl., de adspir.-controleur Th. van Dissel. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlol naar Nederland, aan den kolonel der genie A. W. Egter van Wissekerke en aan den milit. apotheker lc kl. J. L. VVarnas. Bevorderd: bij de genie: tot kapt., de 1« luit. L. V. Dingemans. Vergund: wegens ziekte, naar Nederland terug te keeren, aan den voor den tijd van twee jaren van het leger aldaar bij dat in Ned. Indië gedelacheerden 1'° luit. der inf. jhr. W. A. Roëll. Onder nadere goedkeuring des konings is magliging verleend tol onverwijlden terugkeer naar Nederland, wegens ziekte, van den voor den tijd van twee jaren van hel leger aldaar bij dat in Ned. Indie gedelacheerden 1" luit. der genie J. VV. N. Cramer. Door den kommandant van het leger en chef van het depart, van oorlog in Ned. Indie zijn geplaatst: milit. adminislr.: bij de intendance der krijgsmagt le Atchin, de 2e luit.-kwartierm. F. W. van Dieren. Overgeplaatst: bij de geneesk. dienst te Atchin, de dirig. officier van gezondh. 2e kl. in de 3e mil. aid. op Java P. G. Neeb. Departement van marine. Gedetacheerd: lij liet depart, van marine in Indie, de officier van administr. 2e kl. L. F. C. Seelking, dienende aan boord van de korvet van Speyk. Door den kommandant der zeemagt in Ned. Indie zijn bij de gouv. marine ontslagen: op verzoek, eervol, de le stuurlieden A. B. W. Busser en H. Krauss. PER TELEGRAAF. ei MADRID, 24 April. Het getal der onder de vanen zamengebragle recruten der nieuwe ligting bedraagt thans 43000. De Spaansche regering heeft te CJ Berlijn 85000 pesetas- (73440 mark) betaald als schadevergoeding voor de Gustav, voor de door Duilschers le Cartagena geleden verliezen, en voor 'ei bet door de Spaansche autoriteiten op de Philippijncn aangehouden Duitsche schip Gazelle. HOME, 25 April. De kroonprins van Duitschland trok heden Rome door zonder oponthoud, op zijne reis naar Napels. Het berigt dat zijne gemalin hem vergezelde, was onjuist. I ROME24 April. De Paus heeft heden aan de Zwitsersche bedevaart gangers audiëntie verleend. De heer Duret, die hen voorstelde. las een ts,j adres voor, waarin 's Pausen zegen verzocht werd voor de Vincentius ver- eenigingwier doel is de verspreiding van goedgezinde bladen. De Paus antwoordde: »üm uwe trouw zijt gij te bewonderen; moogt gij ook door uwe standvastigheid bewondering verwekken. NEW-YORK, 26 April. Drie stoomschepen zijn le New-Orleans door brand vernield. Vele personen hebben daarbij het leven verloren. NAPELS, 25 April. De kroonprins van Duitschland is alhier aangekomen en heeft zich terstond naar het kon. paleis begeven, alwaar hij door den koning werd ontvangen. Het bezoek duurde een uur. De prins heeft de sitnoodiging des koningsom op het paleis verblyf te houdenaangenomen. De kroonprinses is le Florence gebleven. INGEZONKEN. ILLUMINATIE. Wij staan weder voor een leit dat er geïllumineerd moet en zal worden. Verschillende lijsten circuleerenja zelfs zooveel dat men waarlijk niet weet bij wie te teekenen. Steller dezes, een liefhebber om nooit voorbarig te zijn en den eerste den besten zijne toezegging te geven, heeft ook nu als ton altijd eerst de kat eens uil den boom gezien en was ten laatste geheel op laat getogen bij het zien der allernetst bewerkte teekening hem ter bezigtiging erlti aangeboden door de heeren Monde, van Geenen en Keiler, drie timmermans ite»'bazen alhier. Mogt er in Leiden algemeen geïllumineerd worden, zooals die tort heeren het zich voorstellen le doendan ja dan alleen zoude er in Leiden p11 geïllumineerd worden als nog ooit, ja ik durf haast zeggen, ook in andere g(' landen geïllumineerd is, een reden waarom dan ook steller dezes geen oogen- blik aarzelde bij die heeren te teekenen, terwijl hij gerust, met het volste vertrouwen, een elk naar die heeren durlt verwijzen, die niet in de gele genheid zijn gesteld hunne teekening tc zien. Een bewoner der Breêstraat. aire» der eritf Mijnheer de Redacteur De aankondiging van de heeren van Lith en Kok betreffende de illuminatie bij gelegenheid der feesten in Juni a. s.heeft aan anderen aanleiding gege ven om of ook aankondigingen te doen of lijsten ter teekening te laten fondgaan. Het is misschien niet overbodig de ingezetenen er opmerkzaam op te ma ken dat het doel van bovengenoemde heeren strekt om alleen die straten en grachten te verlichten langs welke de optogt des avonds zal passeren, chib^°01 en a'eer ingezetenen zich op eenigerlei wijze verbinden, is het derhalve aan le raden zich le verzekeren of de optogt hunne woningen zal ^voorbij trekken. Piu» 'teeren van Lith en Kok zyn in staat gesteld om den weg aan te wijzen. Slechts zeer weinige straten en grachten zullen, wat den oplogt betreft, verlichting behoeven. Naar wij vernemen geschiedt een en ander in overleg met de bevoegde autoriteit en zijn de heeren der betrokken gebuurten uitgenoodigd de pogin gen der Heeren van Lith en Kok le ondersteunen en te helpen bevorderen. Leiden, 26 April 1875. P. A. V. 0. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantongeregt le Leiden dd. 17 April 1875. 1 wegens het daarstellen van een meststaal zonder vergunning van Burg. en Weth. 1 wegens het jagen met geweer op spoorsneeuw. 1 wegens hel niet sluiten harer tapperij ten 11 ure des avonds. 1 wegens het spelen met centen op straat. 2 wegens het gebruik maken of voorhanden hebben van afgekeurde of niet geijkte maten en gewiglen. 2 wegens het baggeren in den Rijn zonder vergunning. 1 wegens het zitten op een door hor.den getrokken kar. 1 wegens het afsteken van vuurwerk zonder vergunning van Burg. en Weth. 1 wegens het na gezetten tijd als bezoeksters in eene tapperij te zyn bevonden. 1 wegens het werpen van vuilnis in het water. 1 wegens het werpen van vuilnis op de openbare straat. 1 wegens als publieke vrouw niet verschijnen op de geneeskundige visitatie. Burgerlijke &tanb. ONDERTROUWD: Mp. H. C. P. de Bruyn, jm. 27 j. en M. J. E. Maclaine Pont, jd. 24 j. S. Nieuwenburg, jm. 18 j. en J. Holkes. jd. 22 j. N. de Wolf.jm. 25 j. en A. van der Kwaak, jd. 22 j. P. Kuiters, jm. 24 j. en M. Harland, jd. 21 j. J. Altera, jm. 23 j. en S. la Rooy, jd. 29 j. J. Verstraalen. jm. 24 j. en A. Gal- jaard, jd. 24 j. - J. Regeer, jm. 26 j. en M. C. Kooien, jd. 25 j, C.dcKok.jm. 36 j. en F. W. Schuller.jd. 35 j. J. J. Duchaltel, jm. 31 j. en M. A. ter Woorst, jd. 30 j. J. B. Stijger, jm. 24 j. en A. E. Pierot, jd. 22 j. W. Lucht, jm. 25 j. en C. de Vries, wed'. 20 j. J. C. Verbiest, wedr. 44 j. en A. Pardon, jd. 36 j. - C. F. van Steensel van der Aa, jm. 27 j. en N. C. Scholte. jd. 36 j. A. van Leeuwen, wed. 40 j. en M. P. Ketlenis, jd 34 j. D. Louman. jm. 23 j. en A. A. Franken, jd. 22 j. - J. de Vos, jm. 24 j. en M. Schieck, jd. 18 j. P. J. van der Leek, jm. 25 j. en J van Nieuwenhovcn. jd. 30 j. N. W. J. Hoogeveen, jm. 25 j. en E. Huisman, jd. 19 j. N. Slootjes, jm. 25j. en C. llijsbergen, jd. 30 j. Gehouden Verkooping van onroerende goederen in het Heeren-Logemenl aan den Burg, Zaturdag 24 April. Notaris A. van Leeuwen. Een Winkelhuis, waarin eene Schoenmakerij wordt uitgeoefend, aan de zuidzijde van de Langebrug, aan den hoek van de lange Pieterskerk-Choor- steeg, n°. 71 Sectie G, n«. 758. Kooper W. A. van Lith qq. ƒ4000. Een Huis en Erf, ingerigt tot Zomer- en Winterverblijf, aan de Haagsche en Delflsche Trekvaart, buiten de voormalige Wiltepoort, onder de gemeente Soeterwoude, wijk F, n". 94, Sectie A, nos. 2690, 2691 en 1640. Kooper P. Beenakker qq. 80(1. Een partij Warmoeziersland, op den Hat den Vloer, tusschen de twee Rijnen, in de Waard, onder de gemeente Leider dorp, Sectie A, nM. 988, 989 en 1403. Kooper J. de Vink qq. 1625. Notaris J. M. E. Dercksen. Een Huis en Erf aan de zuidzijde van het Noordeinde, n°. 39, Sectie F, li". 128, in bod gebragt op 5900, niet gemijnd en alzoo onverkocht ge bleven. Een Huis en Erf, aan den Ouden Singel, n°. 48, tusschen de lange Scheistraat en de Prinsensleeg, Sectie B, n°. 1118. Kooper Jac. van der Kamp qq. f 4620. VIJFENTWINTIG-JARIGE ECHTVEREENIGING van ISAAC IMA NS en NEELTJE VAN LEEUAVEN. Leiden, 26 April 1875. Reeeptie 4 Mei, Oude Singel N°. 2a. Getrouwd: A. P. B. HEYMAN en G. A. J. FOPP, van La Rochelle, dep. Charenle Inférieure, Frankrjjk. Rotterdam, 23 April 1875. Heden overleed na de bevalling, door een kortstondige ziekte, voorzien van de H. Genademiddelen der Kerk, mijne geliefde Echlgenoote t'ATHRINA HENDR1KA MARIA STRAATHOF, geb. BAATEN, in den ouderdom van 25 jaren, mij nalatende nog 2 jeugdige kinderen. Leiden, 25 April 1875. TH. STRAATHOF. Eenige en algemeene kennisgeving. ALGEMEENS VERGADERING, Dingsdag 27 April, des namid dags ten 3 ure, in het Nutsgebouw. Bij het binnentreden ter vergadering moeten de aan- dcelcn worden vertoond. De Balans ligt ter inzage voor de Aandeelhouders, dagelijks des voormid dags van 11—12 ure, ten kantore van den Heer C. J. LEEMBRUGGEN, Ouden Singel, 78.'

Leydse Courant | 1875 | | pagina 3