Gent, is verongelukt; de bemanning heelt haar graf in de golven gevonden. Met toestemming van hel gemeentebestuur is Maandag 11. door de leden j van het Metalen Kruis, afdeeling Tilburg, een nieuwe lauwerkrans gelegd aan den voet van het monument, aldaar opgerigt, ter plaatse waar Z. M. Willem II den 29sle" Maart 1849 is overleden. 's GRAVENHAGE, 31 Maart. Z. M. heeft vergunning verleend aan den heer J. C. Smits, kunstschilder te 'sGravenhage, tol het dragen der versierselen van ridder le kl. der orde van Frederik van Wurtemberg, hem door den koning van Wurlemberg ge schonken, en aan den heer dr. J. G. Mezger, te Amsterdam, tot het dragen van het Eerekruis 11" kl.hem door den regerenden vorst van Reuss, Hendrik XIV, geschonken. Tot griffier bij het kantongeregl te Sluis is benoemd de heer S. G. van Weideren baron Rengers, te Vlissingen. De lieer jhr. E. J. van Ilolihe. thans ontvanger der directe belastingen te 's Gravesande, is benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Har derwijk c. a. Tol directeur van het postkantoor te Wageningen is benoemd de heer W. J. Snellen, thans directeur van het postkantoor te Hellevoetsluis. yoorts zijn na afgelegd examen benoemd tot commies der posterijen 4e klasse, de heeren: F. von Huben, P. C. N. Eichholtz, F. Simminghe, N. J. van Aken en E. W. Ilildebrandtthans surnumerairs der posterijen. Door Z. M. is de heer dr. B. Carsten, adjunct-inspecteur over het geneeskundig staatstoezigt in de provincie Zuidholland en oud-officier van ge zondheid le kl. bij de Nederl. marine, benoemd lot secretaris van hel hoofd- comilé der Nederl. vereeniging tot het verleenen van hulp aan zieke en gewonde krijgslieden in tijd van oorlog. Door Z. M. is de 1' luit. C. van Dura, van het 3e reg. infanterie, op non-activiteit gesteld; ook is voor den lijd van twee jaren op non-activiteit gesteld, zonder bezwaar der schatkist, de le luit.-adjudant D. N. Dietz, van het 4e reg. infanterie, met vergunning zich gedurende dien tijd in Nederl. 1 Indië op te houden. De minister van financien heeft bekend gemaakt dat bij hem ontvan gen is een bankbillel groot 1000, door een onbekende, onder het post merk 'sGravenhage, ten behoeve van 'srijks schatkist ingezonden. De minister van binneulandsche zaken zal Zalurdag aanst. geen ge hoor verleenen. De eerste kamer heeft in hare zitting van lieden het ontwerp tot nadere wijziging der wetten op de militaire pensioenen bij de zeemagt dadelijk in behandeling genomen en na korte discussie met algemeene slem- men aangenomen. In de heden gehouden zitting van het prov. geregtshof is beëedigd de heer mr. W. C. D. Olivier, als regter in de arrond.-regtbank te Leiden. De uitslag van de gisteren gehouden herstemmingen voor twee leden van den gemeenteraad is geweest dat als zoodanig zijn gekozen de lili. W. Huygens Wz.industrieel, en dr. J. Ph. Mouton, president van de kamer van koophandel. Volgens het Dbl. is Maandag morgen in de wachtkamer 3e kl. van het station van den HolL spoorweg een kind van 4 maanden, dat door de moeder op den arm werd gedragen, doodgedrongen. BUITENLANDSCHE BER1GTEN. GNGEIiANik LONDEN30 Maart. Onlangs werd melding gemaakt van een oproer, dat in de gevangenis te Singapore had plaats gehad. De Straits Times deelt daaromtrent de i volgende bijzonderheden mede: Den 13leD Februarij maakte de heer Digby j Dent, gouverneur der gevangenis, waarin een groot aantal Chinesche mis- j dadigers en enkele Engelsehe soldaten en matrozen gevangen waren, zijne i gewone ronde, toen plotseling twee Chinezen een der opzigters, onder wie i zij hun werk deden, aanvielen. Met een beitel, dien de Chinees in zijn hoofdhaar verborgen had, stak hij hem in den rug, terwijl de andere met een korte bijl hem het hoofd poogde te kloven. De gouverneur, met een wandelstok gewapend, sprong den opzigter onmiddellijk te hulp, doch werd op zeven of acht plaatsen doorstoken en ernstig met de bijl gewond. Ter zelfder tijd gaven de beide Chinezen een sein. en een 50-tal van de ergste misdadigers, zeeroovers en moordenaars, sprong van liet werk op en viel met wapenenwelke allen hadden weten te verbergen in hoofdhaar of kleederen, op de opzigters aan. De heer Dent, hoe gevaarlijk ook gewond, wist de onderopziglers, meest allen oude Indische tuchthuisboeven, die we gens goed gedrag vertrouwen genoten, bijeen te krijgen en aan te voeren tot bijstand der Europeanen. De onder-opziglers vochten met heldenmoed tn werden allen zwaar gewond. De Chinezen renden nu over hun ligcha- men naar de werkwinkels, waar zij de gereedschapskisten plunderden om zich verder te wapenen, en poogden toen door het gebouw, waar de inge nieur woont, uit de gevangenis te ontkomen. De opzigters, die aldaar de wacht hadden, wisten de deur van het huis echter te verdedigen, hetgeen hun mogelijk was, daar de muitelingen geen vuurwapenen hadden. De gouverneur, die doodeljjk gewond was en den volgenden dag dan ook stierf, hield met mannenmoed den strijd vol en wist zich, terwijl de muitelingen het huis van den ingenieur belegerden, naar de gevangenis te slepen, waar de Engelsehe matrozen en soldaten in hechtenis waren, die luid vroegen in vrijheid te worden gesteld, om de Chinesche moordenaars hunne vuisten te doen gevoelen. De gouverneur gelastte den cipier Lamb, de Engelschen op vrije voeten te stellen. Terzelfdertijd kwamen de drie Europeanen, die op wacht stonden, aanloopen. Terwijl zij aarzelden, niet wetende wat ze behoorden te doen. greep de soldaat Fclton, een der gevangenen, het geweer van een der schildwachten en doodde een Chinees, die den cipier Lamb onder de knie had, en juist op het punt stond hem te vermoorden. "Laat ons vechtende terugtrekken naar de wapenkamer" riep de soldaat Felton uit. De beweging gelukte en terwijl de Engelsehe matro zen de Chinezen met stokken van zich afhielden, grepen de soldalen naar geweer en palroontasch. Op het bevel: "laat ons door", weken de matrozen regts en links en stortten de 12 ex-gevangen soldaten zich op de muitelin gen. De Chinezen ontdekten nu. welk een verschrikkelijke vijand sterke Engelsehe mannen zijn, wanneer zij eens bloed hebben gezien. Slechts eens schoten de Engelschen hun geweren af; met de bajonet wierpen ze zich op de massa der Chinezen, die zij neerstootten en met de woede van tijgers achtervolgden. Eenigen poogden langs ladders over de muren te vlugten, doch werden bij hun staarten omlaag gehaald en met de kolven doodgeslagen. Vijftien muitelingen werden met bajonetsteken afgemaakt, en toen de Engelsehe troepen van het garnizoen aankwamenwas het op roer gedempt. Het geheele drama had slechts een half uur geduurd: doch de lijken en vele gewonden toonden aan, hoe hevig de strijd geweest was. De gouverneur Dent werd den 15den Februarij begraven en alle Engelschen volgden het lijk van den dappere naar het kerkhof. Men verwachtte te Singapore, dat de gevangen matrozen en soldaten gratie zouden bekomen van de regering. Uit New-York meldt men dal aan de Rio Grande Mexicaansche slroopers op nieuw hunne strooplogten begonnen en gewelddadigheden gepleegd heb ben. Een postbureau is door hen geplunderd en vervolgens in- brand geslo ken. Ook zijn verscheidene boerderijen door hen verwoest. De Amerikaan- sclic regering heeft maatregelen genomen om de boosdoeners te straffen. De Gardeners Chronicle wijst op den verbazenden omvang, dien de handel in sina's-appelen verkrijgt. Alleen van liet eiland St. Michael (Azorische eilanden) werden van November 1873 tot April 1874 270,000 kisten dier vrucht naar Grool-Briltannië verscheept. FRANKRIJK. Het Journ. des Déb. is zeer ontevreden op de regering wegens hare weigering van vergunning tot het oprigten van een nieuw blad. Het is waar, zegt dat blad, dat het bedoelde blad bestemd was om de vrijzinnige staatkunde te bepleiten, welke bij de stemming van 25 Februarij zegevierde, waaruit het tegenwoordige kabinet geboren werddoch wclligt is dit juist de reden geweest, waarom de heer Pessard onder het interdict werd ge plaatst. Is men, thans nog handelingen van bestuur ziende geschieden, hoedanige slechts bij het stelsel van 24 Mei 1873 schenen te passen, niet in de verzoeking, te zeggen: Er is sedert den 10dtD Maart in Frankrijk niets veranderd; er is slechts een ministerie te meer? Men wil weten dat de heer Dufaure eene circulaire zal rigten tol de procureurs-generaalstrekkende om aan de staatsregeling van 25 Febr, vastheid te geven. Die circulaire zou in den Zaturdag gehouden minister raad vastgesteld zijn. In denzelfdèn ministerraad zou het besproken zijn de gedragslijn, welke de regering zich voorstelt, te volgen, na het advies le hebben ingewonnen van den opperraad van koophandel, van landbouw en nijverheid, wanneer onderhandelingen met België, Engeland en Nederland worden geopend, ten einde tot een gemeen overleg te komen voor de vast stelling van een internationaal suikerstelsel. De minister van marine heeft van den gouverneur van Nieuw Caledonii een nadere dépêche ontvangen, aangeboden den 25slc0 Maart te Brisbone (Australië), waarin hem de ontvlugting wordt medegedeeld van dr. Rastoul en verscheiden andere gedeporteerden. Maandag had de begrafenis plaats van Edgar Quinet. Een half uur vóórdat de baar, van Versailles komende, op het Trocadero kon wezen, stonden daar, op de Quai d'Iéna en verder in de nabijheid, naar schatting, 20080 menschen, om het lijk blootshoofds op te wachten. Toen het daar voorbij kwam, ging in één en hetzelfde oogenblik van allen de kreet op: Leve de republiekDe meesten hadden in hunne knoopsgaten kleine im mortellen. Onder de personen, die den lijkstoet volgden, merkte men op: de lih. Langlois, Jules Simon, Labonlaye, Barodet, de Mahy en vele andere leden der kamer. Victor Hugo hield bij hel graf eene uitvoerige rede; Brisson en Gambetta spraken na hem. DRITfCHLAN Eï. De lleichs-Anzeiger maakt eene beschikking van den rijkskanselier openbaar, waarbij uilvoering wordt gegeven aan het keiz. besluit van 29 Oc tober 1874, betreffende de invoering van een adviserende lands-commissif voor Elzas-Lotharingen. De rijkskanselier heeft dezer dagen aan den bondsraad doen loekomfi de bouwstoffen, door de onderscheiden Duitsche regeringen op last der rijksregering betreffende de geestelijke orden en congregatiën bijeengebragl. Zij zijn in handen gesteld van de regtsgeleerde commissie van den bonds raad ten einde een nader onderzoek in het werk te stellen naar de be trekkingen tusschen de Jezuïlenorde en andere orden en congregatiën. Dit geschiedt met het doel om uit le maken of nog andere instellingen behoorei te worden gebragt tot de categorie der ordenwier leden in Duitschlanl niet toegelaten mogen wordenop gronddat zij aan de orde der JezuïW zijn verbonden. Uit die stukken is tevens gebleken, dat het aantal orden en congregatiën in Duitschland bedraagt 1090. Van deze zijn ongeveer I mannelijke en ruim 1000 vrouwelijke orden en congregatiën. Het aantal leden is ongeveer 9000, van welke ongeveer 8000 vrouwen zijn. Uit Lauenberg wordt gemeld, dat het wets-ontwerpstrekkend! tot inlijving van het hertogdom Lauenburg in Pruissen, bij de regerin? aldaar is ingekomen, Op 7 April zal de Lauenburgsche landdag zijn zitti»! aanvangen en daarop zal de quaestie der inlijving worden behandeld. telegraaf' BARCELONA, 30 Maart. Een luitenant-kolonel, een officier en 24 vrij willigers uit het Carlistische leger hebben zich te Olot tot generaal Martini Campos gewend en hem om amnestie verzocht. Talrijke Carlisten deserterft MADRID, 28 Maart. Generaal Concha heeft bij den koning een adres it

Leydse Courant | 1875 | | pagina 2