LEIDSCttË (01 RAST. r. 74. WOENSDAG 31 MAART. STADS-BE RICH TE IN. BLMNENLANDSCIIE BERiGTEiN. 1875. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. De BURGEMEESTER van LEIDEN doet te weten dat de opgaaf van de herziening der belastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen in deze gemeente, voor de wijken V en VI, van heden af gedurende dertig dagen op de Secretarie alhier voor de belanghebbenden ter inzage is nedcrgelegd, en dat de Commissie voor de herziening zitting zal houden op Woensdag den 7deD April aanst.des namiddags van 1 lot 3 uren, in een der lokalen van het Raadhuis, tot het geven van inlichtingen aan be langhebbenden. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leidew. 23 Maart 1875. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 30 Maart. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ30.— ƒ6.10 en ƒ3.— en de laagste prijzen ƒ28.50, ƒ5.60 en ƒ2.90. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Neder- landsch Iudië, door middel van het stoomschip Egeron, waarvan het ver trek uil het Nieuwe Diep op den 3den April aanst. is bepaald. De gedrukte stukken en monsters van koopwaren belmoren uiterlijk in den avond van den 2jc0 April en de brieven den daarop volgenden dag 's morgens per eersten trein aan den Helder aangekomen te zjjn. Bij kon. besluit van 27 Maart is Zr. Ms. commissaris in de provincie Zuidholland gemagligd lol bijeenroeping van de staten dier provincie in buitengewone vergadering op 13 April 1875, ten einde daarin te behandelen de door den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat ingediende voorstellen omtrent het treilen van buitengewone voorzieningsmaatregelen tegen de voor den üudelandschen Zeedijk en den voorliggenden oever ge vreesde gevaren. Door den voorzitter van de Nederl. hoofdcommissie voor de internationale tentoonstelling te Philadelphia in 1876 wordt het volgende berigt: Ter voorkoming dat industriëlen, landbouwers of kunstenaars zich laten mis leiden door ceue in de Prov. Groningsche Courant, door of van wege den heer C. A. J. Geesink ingezonden mededeeling, die ook in andere dagbladen is overgenomen, en waarin de geheel onjuiste voorstelling is gegeven als of er overeenstemming zoude zijn verkregen tusschen de Nederlandsche hoofdcommissie voor de Philadelphia-tentoonstelling en het technolo gisch bureau vau den heer Geesink, acht de Nederlandsche hoofdcom missie zich verpligt openlijk mede te deelen dat in het onderhoud, den voorzitter door dien heer eerst op straat in Amsterdam en later aan zijne woning opgedrongen, alleen is overeengekomen dat de heer Geesink, zoowel als hel technologisch museum, zich voortaan geheel onthouden zullen van iedere bemocijing in zake de Philadelphia-tentoonstelling, en dat let tech nologisch bureau en de heer Geesink door de hoofdcommissie, wat de inzending aangaat, gelijk gesteld worden met iedere Nederlandsche inrigting of persoon die op die tentoonstelling wenschen in te zenden en op wie van toepassing zijn de voorschriften in hare verschillende circulaires opge nomen. De Nederlandsche hoofdcommissie zal alle verdere van dien kant komende mededeelingen of adverlentiën in het vervolg onbeantwoord laten. Het stoomschip Holland is op 27 Maart van Batavia naar Nederland vertrokken en het stoomschip Groningen is op dien dag van Suez naar Batavia vertrokken. Volgens de in den Javabode van 28 Februarij jl. aangekondigde ven duties door het vendu-departement te Batavia, zullen in den loop der maand April de verkoopingen gehouden worden van het mobilair: 1°. van den gou verneur-generaal Loudon; 2°. van generaal Whitton, kommandant van het Indische leger, en 3". van den heer Verploegh, directeur van binnenlandsch bestuur. Hieruit valt op te maken dat deze hooggeplaatste personen spoedig zullen repatriëren. Aan de maatschappij van weldadigheid is door wijlen jhr. mr. E. van den Bosch, den I4rn dezer te 'sGravenhage overleden, gelegateerd de som van 2000, vrij van alle lasten. De overledene was een zoon van den stichter der maatschappij, J. graaf van den Bosch. Door den heer Gallenkamp Pels, onlangs in Nederl. Indië overleden, is bij testamentaire beschikking aan het burgerlijk armbestuur te Amersfoort eene som van ƒ5000 gelegateerd. Naar men verneemt heeft, bij gelegenheid der op Donderdag jl. te Rot terdam voltrokken huwelijken, een van de bruidegoms aan den ambtenaar van den burgerlijken stand ter hand gesteld eene som van ƒ300, met ver zoek die aan het diaconiebestuur der Ned. herv. gemeente aldaar ten be hoeve der armen van dat bestuur te willen uitreiken. [N. R. C.) In de vorige week is in het meubelmagazijn van den heer Frank te Hilversum een stoute diefstal gepleegd. Op een uur dat nog een aantal mcnschen op straat waren, hebben de daders een pendule en eenigespiegels weggehaalden diezonder vermoeden te wekkennaar eene veilige plaats gebragt. Men meldt van Texel: Gebeurde het meest alle andere voorjaren, dat men met Maart het in den herfst gezaaide koolzaad reeds konde wieden, thans staat alles nog even doodsch. Het hooi is hier verbazend duur, aan gezien de schapen, waaraan Texel zoo rijk is, nog steeds op het land met hooi moeten gevoerd worden, daar het land nog geheel en al de winter kleur draagt Onder Linschoten is dezer dagen eene jonggehuwde vrouw, nabjj een watermolen, over een stuk hout gevallen en in het water geraakt. Zfl werd levenloos opgehaald. 'sGRAVENHAGE, 30 Maart. Door Z. M. ister zake van de 2« expeditie tegen het rijk van Alchin, alsnog benoemd tot ridder 4e kl. van de Militaire Willemsorde, de le lui tenant der infanterie van het leger in Nederl. Indië C. C. F. J. Hirschmann, en dat wel bijzonder wegens diens gedrag bij de operatien tegen Kelapang Doea, den I5de!1 Februarij 1874. Door Z. M. is vergunning verleend aan den heer dr. J. C, G. Boot, secretaris van de kon. akademic van wetenschappen le Amsterdam, tot het dragen der versierselen van officier der orde van de Kroon van Italië, hem door den koning van Italië geschonken. Tot griffier bij het kantongeregt le Woubrugge is benoemd de heer mr. R. van I.uttcrvelt, advocaat le Tiel. De benoeming van den heer dr. S. S. Rosensleinhooglecraar te Lei den tot lid der commissie, gedurende den tijd van een jaar, ingaande 1 Augustus 1874, belast met het afnemen der geneeskundige examens, volgens art. 5 der wet van 1 Junij 1865 is, op zijn verzoek, ingetrokken. Voorts is, met intrekking zijner benoeming lot plaatsvervangend lid, benoemd tot lid en vice-president der genoemde commissie de heer dr. J. P. T. van der Lithhoogleeraar te Utrecht. Na afgelegd examen zijn benoemd tot surnumerair bij het vak der posterijen, de hoeren: J. J. C. van Leeuwen van Duivenbodc, wonende te Wadenoijen; J. van Nahuys, te Zwolle; Jhr. G. C. baron van Asbcck, te Almelo; G. Slrumper, le Apeldoorn, T. de Groot, te Nijmegen; G. W. van Rossum, te Delft; E. Rink, te Tiel; J. J. L. Bedloo de Bronovo, te Am sterdam; C. Burgersdijk, te Leeuwarden, en C. G. van Hout, te Gorinchem, Met 1 April aanst. zijn bevorderd: tot kapitein-luit. ter zee, de Iuitt. ter zee 1' kl. G. Bijl de Vroe en J. Spanjaard; tot luit. ter zee lc kl.de luitt. ter zee 2e kl. R. D. Crommelin en H. van Broekhuyzen; en tot luit, ter zee 2e kl.de adelborsten le kl. A. A. Sweep, H. J. Ferguson, M. Smits en 11. G. J. Wolterbeek. Bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt in Ne derl. Iudië is benoemd tot officier van gezondheid 2" kl. de heer J. G. E. Machik. De benoeming van den gepens. kolónel J. W. G. Pels Rijcken tot mi litie-commissaris in het lc district der provincie Gelderland is, op zijn ver zoek, ingetrokken, en tot militie-commissaris in dat district is benoemd de luit.-kolonel E. W. C. C. Storm de Grave, provinciaal adjudant in Utrecht. Door den minister van koloniën is de beschikking, waarbij de heer P. van Delden. genees-, heel- en verloskundige le Hengelo, in Overijssel, als burgerlijk geneeskundige is gesteld ter beschikking van den gouverneur- generaal van Nederl. Indië, op zijn verzoek ingetrokken. Tot correspondenten van de rijksadviseurs voor de monumenten van ge schiedenis en kunst zijn nog benoemd: te Eindhoven de heer A. P. Iler- mans-Smits, le Barneveld de heer nr. C. A. Nairac, lc Rouaan de lieer Cochet.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1