stichting van eene inrigting van hooger onderyvjjs voor dames. Reeds had hij voor 25000 te Egham een goed gekocht; daarop zal een gebouw in renaissance-stijl worden gebouwd, waarin ruimte zal zijn voor 400 vrouwe lijke studenten. Hij had voor de zaak een kwart millioen afgezonderd, maar indien de stichting van het /-College" meer kosten mogt was hij bereid het te geven. Het later onderhoud weuschte hij aan de natie over te laten. FB4VKRIJ K. De beraadslagingen in de nationale vergadering over het ontwerp be tredende den senaat, tweede lezing, trekken niet weinig de aandacht, en de vraag is wat de slotsom zal wezen van zoo velerlei uiteenlpopende mee ningen ten dien opzigte. Tot nu toe heelt de republikeinsche partij vrij wat succes gehad, door de aanneming van hel amendement van den'heer Pascal Duprat, strekkende om al de leden van den senaat te benoemen door het algemeen stemregt, welk denkbeeld geheel indruischt tegen het gevoelen der reglerzijde, die de senatoren wilde benoemd zien deels door den presi dent, deels door de algemeene raden, [blijkens de telegrafische beriglen hierachter zijn de kansen gekeerd Het Journ. du Havre maakt een brief openbaar, die aan verschillende personen Ie Fécamp door de ex-keizerin Eugenie is toegezonden. De ex- keizerin deelt daarin mede. dat dien dag in de kerk der parochie een stille mis gevierd worden zal voor de zielrust van Napoleon lil. die gestorven is als een «martelaar van zijn toewijding aan hel Fransehe volk." Donderdag 11. had de plegtige receptie van Alexander Dumas in de academie plaats. Voordat hij de lofrede aanving op zijn voorganger, den dichter Lebrun, verklaarde hij eene bekentenis Ie willen doen. Hoe kwam het, dat hij. zoodra hij zich candidaat gesteld had voor de academie, zon der eenigen tegenstand gekozen werd, terwiji zoovele andere mannen, ver boven hem uitmuntende, herhaaldelijk aan de deuren der academie hebben moeten aanklo|>pen. voordat deze zich voor hen openden? Het kwam, omdat hij zich onder de bescherming stelde van een naam, dien van zijn vader, aan welken de vergadering sirds lang gewenscht had de verdiende hulde te brengen, en welken zij thans alleen kon eeren in den zoon. Dat was de beleekenis zijner verkiezing. De heer d'Haussonville heeft op de rede van den heer Dumas geantwoord. PER TïLEtiK/UF. 'sGRAVENHAGE. 13 Februarij. Regeringstelegram van kolonel Pel, van 8 dezer: 4 Februarij, vijl versterkingen en Lamprei beoosten Langkrook genomen en bezet. Twee ligt gewonden. Gezondheidstoestand niet verbe terd. Cholera meestal met doodelijken afloop. Volgens berigt is Iman Pager ajer gesneuveld. - VERSAILLES, 12 Februarij. In de nationale vergadering voerde de heer Letèvre-Ponlalis namens de commissie van dertigen het woord. Hij be schouwde het aangenomen amendement-Duprat onvereenigbaar met zijn ont werp. Hij zou zich niet in het debat mengenmaar behield zich voor dit zoo noodig, bij de derde lezing te doen. De Cissey, vice-president van den ministerraad, zeide, dat de president der republiek hel ministerie magligt zich bij het vervolg der beraadslagingen builen discussie te houden; maar het ministerie is verpligt te verklaren, dat de laatste stemming eene inrigting van de tweede i.atner zou kunnen medebrengen, die de conserva tive belangen in gevaar zou brengen. De regering rekende zich verpligt deze verklaring af te leggenvoordat eene definitive beslissing gevallen is. De vergadering verwierp het amendement Bérenger. Bardoux lichtte zijn amendement toe, waarbij de ouderdom der senaatsleden op 40 jaar wordt bepaald, en door elk departement drie verkiesbare leden gekozen worden; I1 dit amendement werd met 342 tegen 322 stemmen aangenomen. Met 380 tegen 253 werd het geheele eerste artikel, zamengesleld uil het amendement. Duprat en het amendemenl-Bardonxaangenomen. De vergadering hesloot, met 368 tegen 345 stemmen, niet tot de derde lezing van het wets ontwerp op den senaat over te gaan. WEENES12 Februarij. De llongaarsche minister-president JJjtlp, heden I door den keizer ontvangen, heeft den parlementairen tpestand uiteengezet en het on slag van het geheele ministerie iugediend. De beslissing ygfl (jgQ keizer zal spoedig volgen. LONDEN, 12 Februarij. De heden bij het hoogerhuis ingediende wet pp de brevetten van uitvinding stelt voor eene commissie van onderzoek te benoemen; de specificatie van de brevetten zal afhangen van het rapport der commissie; eenmaal toegestaan zullen zij kunnen worden ingetrokken, I' wanneer zij niet voldoende geëxploileerd worden. Betredende vreemde uit vindingen wordt voorgesteld slechts aan dezulken brevetten te verleeuen, waaraan in hel buitenland ook een brevet is toegekend. SHANGHAI, i2 Februarij. Er is nog onzekerheid over de troonopvolging, hoewel de zoon van prins Rung lot keizer gekozen is onder den titel van Ivwang. Lew gelooft dat het mogelijk zou zijn deze schikking te niet te doen wanneer de keizerin nog een zoon kreeg. Dan zouden twee keizerin- weduwen tot regentessen benoemd worden gedurende de minderjarigheid van den prins. Het gerucht toch dat de keizerin zich van het leven zou heb ben beroofd, wordt niet bevestigd. LONDEN, 12 Februarij. De koningin zal den 8 Maart op het Buckingham- paleis eene officiële en diplomatieke receptie houden. VERSAILLES, 12 Februarij. Nationale vergadering. Gambetta verwijt aan de regering pressie op de beraadslaging te hebben uitgeoefend. Hij con stateert de onmagt van het ministerie om te regeren, en herinnert de opof feringen, welke zijne vrienden zich getroost hebben om tot eene goede ver standhouding te komen. Zij worden door de conservativen verla'en, en hun blijft niets anders over dan zich voor de ontbinding te verklarm. Chabaud la Tour zegt dat de conservativen zich ook opofleriugen getroost hebben, door voor het amendement-Wallon te stemmen. De vergadering verwerpt met 407 tegen 266 stemmen de molie-Brisson, J tot urgentverklaring van het voorstel van genoemd lid tot ontbinding, stelt de voorstellen Vauirain eu Waddington in handen der cpmmissie-vau-dertig j verwerpt de motie oip op Maandag de wet op de regeling van hel openbaar gezag aan de orde te stellen en verdaagt hare zitting lot Maandag. MADRID, 12 Februarij. Het corps Dorr.egaray is nabij Grandesa in ver^ warring gehragten heeft veel manschappen verloren. NEW-YORli. 12 Februarij. Overal in de Yereenigde Staten heerscht een koude zoo als zij in veertig jaren niet ondervonden werd. Het openbaar verkeer is grootendeels gestremd. Eau d'Anvers. Deze parfumerie is sedert den tijd dat z(j bestaat overal als nuttig eg delicaat erkend. Niet alleen dat deze parfumerie in staat is tal van men- scheu te genezen, van kwalen, die nog nimmer door een parfumerie over wonnen zijn, maar ook tal van geneesheeren in hel buitenland hebben hel nul van deze parfumerie ingezien en haar de lijdende meuachheid voorgeschreven. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantongeregt te Leiden, dd. 6 Februarij 1875. li wegens het gebruik maken van afgekeurde maten en gewigten. 1 wegens het spelen om centen op de openbare straal. 1 wegens het onbeheerd laten op den openbaren weg van een met hOR- dpn bespannen kar. I' TT-7r—T-T7TTTmI-•Mllirf Tg Leiden tpr Boekdrukkerij van J. (7. ItR A li BE,

Leydse Courant | 1875 | | pagina 6