LEIDSCIIE C 0IIR AIT. DONDERDAG 24 DECEMBER. STADS -BERSCUT EN. KENNISGEVING. l>LlTKNLAN8)SCiiK 0EK1G im 1874. W°. 301. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderdDe prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 sjaars* buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers o'er (ourant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden IVQ. 68 (blad 78) der Handelingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter kennis van belanghebbenden, dat met den lst"> Januari 1875 de Inbrengkan- toren van de Bank van Lcenfng zijn OPGEHESEN, en dat, ten gevolge daarvan, er van af gemeld tijdstip lol het sluiten van beleenin gen en liet lossen van panden alleen gelegenheid bestaat in de Stads bank van leening, in de Nieuwsteeg alhier, iederen werkdag, en wel gedurende de maanden Maart tot en met Octoberdes voormiddags van half negen tot één uur en 's namiddags van vijf tot negen uren, gedurende de overige maanden van het jaar, des voormiddags van negen tot één uur en 's namid dags van vijf lot negen uren, terwijl op den Zaterdagavond de lokalen tot half elf blijven opengestelddoch op dien dag na zes uren geene be leeningen meer worden gesloten. Voorts wordt een ieder aanbevolen om de beleenbrieventhans bij boven bedoelde inbrengkantoren in bewaring achtergelaten, ten spoedigste af te balen en in bezit te nemen, ter voorkoming van mogelijke schade. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 21 December 1874. E. EIST, Secretaris. LEIDEN, 23 December. In de zitting van 21 December is door de commissie van het practisch hulpapoihekers-cxamen toegelaten als hulpapotliekcr de lieer Jelle Ponne, geb. te Heerenveen. Gisteren avond had in de Stadszaal de openbare les en prijsuildeeling plaats van de burger-zangschool der maatschappij lot Nut van T Algemeen. Door de drie klassen werden ieder afzonderlijk verschillende zangstukken allerliefst en met smaak uitgevoerd, terwijl de hoogste klasse lot slot de Feestcan tate van den heer Dercksen, "Nood en redding", gezel op muziek van verschillende componisten, flink ten gehoore bragt. Geheelde uitvoering droeg blijk van bet degelijke zangonderwijs aan deze school gegeven, wat evenzeer pleit voor de goede zorgen van het bestuur als voor de pligtsbetrachiing en toewijding dei' onderwijzers. Het programma was zamengesleld als volgt: Eerste afdeeling. 4C klasse: Oefeningen in solfèges; Morgenlied en Kersenplukken, van A. ten Gate; 3e klasse: Tweestemmige oefeningen in solfèges; Naar huis en Lente zucht, van Worp; Ziet de leliën des velds, van F. Abt, en Gebed, van Glaser; 2e klasse: Es ruht die Welt im Schlummer, Waldeinsamkeit, en War' ich das Vöglein, van R. Hol; Avondlied, van Worp; Festgesang aus Oberonvan G. M. von Weber. Tweede afdeeling. 4e klasseKersentijd en Vogelenlied, van W. Smits; Lammeren en Sneeuwballen, van J. J. Viotta; 3e klasse: In den vreemde, van Glaser; Levensbloemen, van Worp; Het kerkje, van Harder; Avondliedje, van Rinck; 3e klasse: Feestcantate, van J. M. E. Dercksen. Onder het voorzitterschap van mr. E. Kist deelde de secretaris van de commissie voor de zangscholen, de heer C. G. Nieuwveen, de beloonin gen aan de leerlingen uit, na er vooraf op te hebben gewezen dat de ijver der leerlingen in de eerste plaats der commissie tot grondslag van het toe kennen dei' belooningen strekte. Met den aanvang van liet volgende jaar zijn bevorderd Van de 4e naar de 3e klasse, M. S. P. C. Dikshoorn, M. E. de Ruiier, C. Oudshoorn, E, M. M. Binnendijk, S. E. Paters, S. C. van Loghem, E. J. Smit, A. H. F. van Nifterik, M. J. E. van Eldik, D. DriessenS. M. Has- selbach, S. J. Blanken, A. S. van Schilfgaarde, A. Smulders, G. J. van Ewijk, II. C. Brcmmer, C. Bremmer, J. C Vogelezang, E. H. P. van Sluwe, II. W. C. van Stuwe, M de Haas, H. IJ. Rogge, W. 11. J. C. van Rooijen, G. F. van Eldik, R. Levedag, J. C. A. Binnendijk, P. J. Hasselbach, 11. van Dorsten. Van de 3e naar de 2e klasse, J. L. Paters, F. Bos, F. M. Terbui'gh, A. Helder, M. A. Schmier, F. E. M. Levedag, R. Driessen, J. Grcve, L. J. A. Noordijk, C. van Wijk. M. E. Welvaars, A. M. M. Welvaars, M. Rijk, H. Witte, .1. P. Wassenaar. Aan de volgende leerlingen werden prijzen uitgereikt: 4' klasse, aan M. E. de Ruiter, C. J. Kapteyn, C. Oudshoorn, E. M. M. Binnendijk, M. J. E. van Eldik, D. Driessen, S. M. Hasselbach, A. S. van Schilfgaarde, H. C. Bremmer, J. E. Vogelezang, E. H. P. van Stuwe, M. de Haas, H. IJ. Rogge, P. J. Hasselbach. 3e klasse, aait F. J. Broekveldt, J. J. de Haas, J. L. Paters, F. M. Ter- btirgh, M. A. Schmier, F. E. M. Levedag, C. van Wijk, C. B. Renaud, M. E. Welvaars. A. F. de Haas. J. van der Meer, A. M. Welvaars, J. P. Was senaar, J. Smulders. J 11. Meerburg. 2e klasse, aan G. A. Kuiper, E. W. J. van Loghem. S. E. van Hartrop, A. M. Lempers, M. M. E. van Hartrop, M. D. Felix, J. M. J. van Hartrop, G. W. Renaud, M. G. Beije. A. Boekwijt, H. L. de Haas, P. Beyl, 11, J. Meerburg, 11. J. M. Proot, j. F. Smit. Eervolle vermelding werd toegekend: 4° klasse, aan L. G. H. Springer, S. C. van Loghem, E. J. Smit, F. Smit. J. M. Boekwijt, A. 11. F. van Nifterik, G. M. llessels, B. van Dor sten, A. M. G Middelkoop, S. J. Blanken, G. 11. van de Wal, A. Smulders, E. J. van Ewijk, C. Bremmer, M. Pander, A. C. N. Martin, J. A. M. Rijk, E. Proot, W. 11. J C. van Rooijen, R. Levedag, J. C. A. Binnendijk, H. A. C. M. Hueber. 11. van Dorsten. 3" klasse, aan T. Lios, R. Driessen, J. Greve. L. J. A. Noordijk, C. A. Bock. A. Schmier, E. J. Levedag, M A. Rogge. C. Groen. M. van Hartrop, M. M. Duiverman, M. Rijk, II. Witte, II. C. Meerburg, J. L Boekwijt, D. Terburgh, W. F. van Wijk, C. A. L. Keuls. 2e klasse, aan J. Kuiper, S. J. van Ewijk, G. C. van Dorsten, G. E. M. Blankwaardt, M. G. van Ewijk, M. Blanken, M. G. Steygerwalt, P. F. Duiverman, E. II. Felix, P. C. S. de Balbian, J. E. Rodbard, A. J. van Loghem, A. van der Meer, F. G. Oudshoorn, A. J. Kuiper, C. L. Riimke, E. Z. C. Lempers, M. J. C. Stokhuyzen. Bij de uitgevers W. Eekhofl Zoonte Leeuwardenis onlangs weder verschenen de Almanak voor landbouwers en veehouders voor het jaar 1875, zijnde de 29e jaargang. Dit jaarboekje bevat behalve den gewoqen kalender, vooral ingerigt naar de behoefle van landlieden, vele zaken die in onmiddellijk verband slaan met landbouw en veeteelt, en waaruit voor menigeen nog wei eenige nuttige leering zal te trekken zijn. Voor afwis seling is echter, zoowel in proza als poëzie, zorg gedragen, dank zij de medewerking die de redactie van vele zijden mogt ondervinden. Het ge heel vormt een practisch werkje voor den landbouwer, dat wij gerustelijk mogen aanbevelen. In het jongst verschenen nommer van Ons Streven maakt de uitgever bekend dat de bewijzen van sympathie van velen ondervonden en de ver meerdering van het getal abonnés hem de overtuiging hebben geschonken dat het blad in eene wezenlijke behoefte voorziet en hem in slaat stellen de uitgave voort te zetten. De minister van financiën heeft ter kennis van belanghebbenden ge- bragt dat de verzending der brievenmalen voor Padang en Batavia met bet stoomschip Koning der Nederlanden van de maatschappij Nederland, op den !)dtD Januarij aanst. is bepaald, terwijl de verzending der brieven malen met het stoomschip Madura van de maatschappij Java, aanvankelijk op den 2(hle° dezer bepaaldtot den 5d,n Januarij aanst. is uitgesteld. Bij resolutie van den minister van financiën is vastgesteld de 287»te staatsloterij. Die loterij beslaat uit 21000 loten, 10500 prijzen en 2 pre- rniën. De collecte wordt ten kantore van den directeur der staatsloterij te 's Gravenhage geopend op Maandag den 25»tc° Januarij 1875 en gesloten op Zaturdag den 6llcn Febrnarij 1875. De trekking der eerste klasse zal plaats hebben op 22 Februarij 1875, en de laatste 100 nommers zullen getrokken worden op Zaturdag 15 Mei 1875. De kanonneerboot de Ever, onder bevel van den luit. ter zee 1« kl. F. K. Engelbrccht, zal binnen kort een bezoek brengen aan de noordelijke eilanden en zeeplaatsen, waaronder ook aan Groningen, ten einde, gelijk in den loop des zomers op de binnenrivieren, ook daar vrijwilligers voor de zeedienst aan te werven. Te Amsterdam is gisteren bij de aflevering van fondsen op een der effecten-kantoren ontdekt, dat op de achterzijde van een obligatie Chicago North Western spoorweg, een oud stuk, met potlood geschreven staat: "Mevr. van der Kouwen". Hiervan is onmiddellijk aangifte gedaan bij de polieie. -■ Dc lieer K le Amsterdam, die dezer dagen hel geluk had een familie uit een vigilante, die in het water was geraakt, te redden, ontving van deze een prachtig zilveren schrrjfgarniluur met een opschrift op een zilveren schild, als blijk van erkentelijkheid voor zijne meuschiievende hulp

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1